forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/11/2014 : 11:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Čarobna knjiga/Laguna na interliberu - paviljon: 6, štand: 11b!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/11/2014 : 12:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
prvi tom završava mislim ledenim zmajem ili tako nekako...ostale su mi još 2 priče
ima 400 stranica ja sam na 310.
nemam pri ruci knjigu...

imaju tri dijela...drugi i treći su masivni

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/11/2014 : 14:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
http://inverzija.net/?p=12234&fb_action_ids=320737088131560&fb_action_types=og.likes

Riječ je o romanu Drum, dvojca Ivana Lutza i Gordana Sundaća iz Slavonskog Broda, neobičnom žanrovskom uratku u kojem se miješaju horor i lokalna legenda s društveno angažiranim pogledom na svijet i vjeru, a kojem ne nedostaje i klasične akcije. Roman će biti predstavljen u sklopu Interlibera na pozornici paviljona 6 u petak 14. studenog s početkom u 19 sati

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 13/11/2014 : 15:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Ponekad pročitam književne recenzije na tom portalu inverzija.net.
Tek sam sada skužio da je na mnogima od njih kao autor potpisan izvijesni Danijel Kuzmić
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/11/2014 : 20:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I onda se pitamo kako to da je Dee sve rjeđe na forumu!

Pa kako bi ga i bilo, kad glavu ne diže s tipkovnice.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 13/11/2014 : 23:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Laprda i gdje treba i gdje ne treba!

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/11/2014 : 23:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Damn, moram početi koristiti pseudonime!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/11/2014 : 00:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kad te uvijek skužimo jer ti je slika na avataru

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/11/2014 : 00:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/11/2014 : 10:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja bih danas trebao preuzeti prvih 7 siriusa b
nisam ni znao da taj titan postoji
a vidim i skup je

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 17/11/2014 : 15:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Gary Gibson - Shoal Sequence/Trilogy



Čim sam naletio na naslov Stealing Light i pročitao siže odmah je knjiga otišla i višlist (zajedno sa nastavcima) a ovih dana bogami je i pročitana. Knjizi me je privukla osnovna potka priče da čovječanstvo pozajmljuje tehnologiju za nadsvjetlosne brzine od napredne svemirke rase - Shoala, koja iz nepoznatih razloga ljubomorno čuva tajnu.Ljudi su tako postali vazali moćne rase, dodijeljeno im je malo parče galaksije da ga koriste bez mogućnosti samostalnog kontakta sa mogućim rasama koje obitavaju u Mliječnom putu. I to sve tako klapa do momenta kad ljudski istraživači nabasaju na olupinu FTL broda koji ne pripada Shoalima a mnogo je stariji od cijele vrste i zajebnacija počinje...
Solidna trilogija i solidan pisac, odlična ideja ali izvedba ne tako sjajna zbog sledećih stvari koje su mi zaparale organ za smisao:
Prva - u situaciji gdje se čovječanstvo kao vrsta nalazi na margini galatičkih dešavanja i galaktičkog rata u kome im prijeti istrebljenje ljudi se bave međusobnim ratovima raznih frakcija, borbom za vlast i teritoriju. Pa jebemu zdrav razum nema šanse da to mogu da prihvatim, pa mačka i miš se u slučaju goleme nevolje koja im oboma prijeti udružuju zarad zajedničkog spasa a ne inteligentna vrsta na vratima galaksije.
Druga - nekonzistentnost. Tip kada opisuje putovanja visokim podsvjetlosnim brzinama vodi računa o ubrzavanju ali i kočenju dok kod nadsvjetlosnih brzina brodovi se jednostavno materijalizuju u prostoru. Čak se mogu materijalizovati u središtu zvijezde - pa majku mu kako su dospjeli od fotosfere do jezgra pa makar se kretali i brzinom svjetlosti... Tako da na kraju ne znate da li brodovi putuju ili preskaču prostor.
Treća - često potezanje za "duhom iz boce", u pojedinim situacijama se izuzetne sposobnosti glavnog lika uvećeveju za nekoliko giga-mega puta nebi li se izvukla živa glava pa makar morao i da hakuje vještačke inteligencije brodova potpuno nepoznatih vrsta, potpuno nekompatibilnih ljudskoj. Pa kako majku mu, tu se ni Vuk ne može primijeniti...
Ima tu još sitnica koje smetaju, možda i pretjerujem ali svakako ostajem pri tome da je ovo jedno solidno djelo.

...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/11/2014 : 15:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
čitam naslov: Pakistan je obavio testno ispaljivanje rakete sposobne da nosi nuklearnu glavu, drugi put u posljednjih sedam dana.

opet mi se u sjećanje vraća kantikulum za lajbovica
u trećem dijelu knjige zbog nekih nepoznatih natezanja u aziji eksplodira bomba koja razvali samostan koji je ponosno stajao 1800 godina i u njemu su djelovali fratri...

kako možna knjiga
a vidim stalna opasnost postoji i dalje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 18/11/2014 : 15:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Goran Skrobonja - Poklade



Moj omiljeni pisac horora i fantastike nas je za sajam obradovao novom zbirkom priča - narativnom formom u kojoj je najbolji ako ne i neoprevaziđen kod nas.
Radi se o 7 priča koje su unatrag nekoliko godina bile objavljivane po raznim antologijama a sada su upakovane u lijepo "tvrdokorno" izdanje. Priče su mješavina horora i fantastike, dobro do odlično napisane, pravi užitak.
Ko nije čitao Skrobonju preporučujem njegove prve dvije zbirke priča: Od šapata do vriska i Šilom u čelo - dvije najbolje zbirke priča UOPŠTE za mene.
Čovjek je pokrenuo i izdavačku kuću pa ovdje http://www.paladin-beograd.com/ možete ovjeriti naslove a vjerovatno i naručiti šta vas interesuje.

...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2014 : 23:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

čitam naslov: Pakistan je obavio testno ispaljivanje rakete sposobne da nosi nuklearnu glavu, drugi put u posljednjih sedam dana.

opet mi se u sjećanje vraća kantikulum za lajbovica
u trećem dijelu knjige zbog nekih nepoznatih natezanja u aziji eksplodira bomba koja razvali samostan koji je ponosno stajao 1800 godina i u njemu su djelovali fratri...


Ali to u trećem dijelu što spominješ je već drugi krug, već nakon jednog nuklearnog holokausta. Sve se to vrti ukrug, iznova i iznova.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 18/11/2014 : 23:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay







The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 19/11/2014 : 10:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Läckberg: Svjetioničar i Anđeo smrti

Evo, več sam jednom prestao čitati Camillu Läckberg jer sam previše puta preskakivao dijele knjige, koje mi nisu previše zanimljive (pasaže, koje se previše orientiraju na "ženske" stvari). No, pogled na kratki opis knjiga na pozadini knjige ipak me toliko zainteresirala, da sam jih odlučio diči iz biblioteke. Nije da nitko prije nije obradio sličnu tematiku. Tajanstveni otok, na kojem navodno žive duhovi, sliči na Theorinovu trilogiju o zbivanjima na otoku Ölandu, a izginuče jedne obitelji sa jednog od otoka, a da pri tome nitko ne zna, šta se sa njima dogodilo, sliči na prvi dio serije Stiega Larssona. Kao zanimljivost mogu da dodam da se u Čuvaru svetionika kao jedna od zagonetka pojavljuje izginuče nekolicine ljudi s otoka prije više od 100 godina, a ista tematika, kao što sam rekao, pojavljuje se i u drugoj knjizi. Samo da se tu ne radi o istim ljudima i istome otoku. Pisateljica je očigledno shvatila, da je tematika predobra, da se je ne upotrebi samo kao dodatak glavni priči, pa se zato odlučila, da promijeni lokaciju i ljude, izginuču gurne malo više u centar pažnje - i evo - nova knjiga napisala se gotovo sama. Još dobro, da razlog izginuča u oba primjera nije isti, jer to bi ipak bilo malo previše. Imaju priče nekoliko dobrih preokreta, koje sam več neko vrijeme naslučivao (pogotovo ono o Anniejinom sinu Samu iz prve knjige) ... Isto tako više puta pojavljuje se i gubitak dijeteta i bol, povezan sa time ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2014 : 23:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Luis McMaster Bujold:SAVEZ KAPETANA VORPATRILA



Cjelokupni koncept Bujoldine Vorkosigan sage napravljen je na izvjesnim premisama i iako je riječ o donekle pacifističkom serijalu (neki bi rekli da se vidi da ga je pisala žena) riječ je o jednom od najboljih i najgrađivanijih serijala SF-a današnjice. Likovi su vrlo slojevito stvoreni i tokom cijelog serijala nadograđuju se konstantno, stvarajući time jedan svijet koji je ne samo znanstveno fantastičan, nego je i prema likovima koji ga karakteriziraju poprilično kompleksan i slojevit. Svi likovi se nadograđuju, raslojavaju i upotpunjuju tako da se na kraju dobiva izvrstan SF serijal sa toliko mogućnosti, događaja i konkretnih radnji da čitatelj na kraju mora imati svojevrsni WOW efekat - efekat koji prati samo odlične serijale.
Veliki sam ljubitelj ovog serijala i svaki put sa velikim nestrpljenjem očekujem novu knjigu. Ovaj put smo dobili roman u kojem je Ivan Vorpatril glavni junak. Svi koji smo čitali ovaj serijal znamo za šašavog i ne baš pretjerano bistrog Ivana koji je uvijek bio predmet intelektualnog podsmijeha i kojeg je Miles u velikom broju puta spašavao iz nevolje. Bio je to dosta simpatičan i ne pretjerano inteligentan sporedni lik koji je masu puta služio kao dokaz koliko je Miles inteligentan i snalažljiv. Ovaj puta, Ivan se našao u pravoj pustolovini gdje je njegov lik i djelo u prvome planu. Njegova cjelokupna životna filozofija ovdje također dolazi do izražaja ali mora se priznati da je autorica poprilično dobro napravila raslojavanje ne samo Ivanovog lika nego i Barrayarskog društva u cjelini. Sam Barrayar ovdje poprima puno novih činjeničnih dimenzija i kroz raslojavanje glavnog lika dobivamo i raslojavanje cijelog planeta što samo dodaje nove dimenzije u raspoznavanju cijelog tog (Barrayarskog) svijeta.
Knjiga je odlična. Radnja je napeta, intenzivna, oštra, cjelovita i potpuna. Radnja je slojevita i tokom cjelokupnog čitanja imate onaj odličan dojam da se nešto konkretno dešava. Također je glavni lik prikazan u poprilično kvalitetnom i pozitivnom svjetlu i ta činjenica igra bitnu ulogu u konačnoj ocjeni knjige - ovdje je riječ prvoklasnoj SF space operi u kojoj ćete uživati u svakom tenutku.

Uzmite ovu knjigu u ruke.
Nećete požaliti.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 21/11/2014 : 09:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Prethodna knjiga iz ovog serijala me je dotukla i ubila volju za čitanjem. Male su šanse da potegnem za ovom knjigom...

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/11/2014 : 16:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ova ti je puno bolja.
Meni Ledene opekline nisu loše ali stoji da nije baš pri vrhu po kvaliteti.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2014 : 00:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Daniel H. Wilson:ROBOPOKALIPSA




O robotima je napisano poprilično mnogo knjiga i tekstova, i mnogi od njih se temelje na Asimovljevim Zakonima robotike. Kao mlado lice mnogo sam na ovom topicu pisao kako su Tri zakona robotike osnova robovlasničkog sustava - jer ako se inteligencija mora povinovati zakonima koji je ograničavaju na račun druge inteligencije, onda ne govorimo o slobodi, nego o ograničavanju jednog intelekta drugim. Ali kako sam u međuvremenu pročitao dosta toga, postavio sam si pitanje - koliko je moguće da dvije inteligencije koegzistiraju jedna sa drugom? Dakle, imamo robote i imamo ljude. Možemo racionalnim razmišljanjem doći do zaključka kako roboti uvijek slijede logiku i kako je subjektivno/iracionalno/ne-logičko razmišljanje rezervirano za ljudsku inteligenciju. Jer činjenica je u tome da postoje različite vrste ljudi. I ako smo nešto zaključili iz Asimovljevih knjiga to je da roboti imaju određeni obrazac ponašanja. Pattern variables, ako hoćete. Ali stvar je u tome što toga kod ljudi nemamo.
Vrlo jednostavan primjer.
-dva robota će u strogo određenim uvjetima reagirati isto
-dva ljudska bića će u strogo kontroliranim uvjetima reagirati barem malo različito.

I što sad?
Treba li robotima prepustiti čistu logiku?
treba li reći ja sam te stvorio i ponašat ćeš se onako kako ja kažem!?

Nastavit će se...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 23/11/2014 : 19:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Kod vas je ovo prevedeno!? Ne znadoh, no ne mari ovih dana mi stizu obje knjige...

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2014 : 21:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja sam saznao za ovo izdanje sasvim slučajno (vidio sam knjigu na pultu u knjižnici) a inače rdovito pratim nova izdanja. Treba ipak malo više uložiti u promociju.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 24/11/2014 : 11:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Ann Leckie - Ancillary Sword



Pročitan i drugio dio Trilogije o Radch Imperiji, nastavak jednog od najgrađivanijih SF romana ikad.
Dakle šta ima novo? NIŠTA. Čiatnje ove knjige liči na stupanje na bočni puteljak koji se odvaja od glavnog asfaltnog puta i tako ide do kraja knjige ne vraćajući se na glavnu magistralu. Iliti knjiga se bavi stvarima koje bi trebalo da su u drugom ili trećem planu dok glavni tok radnje pati od potpunog zapostavljanja. Nema razvoja situacije o građanskom ratu u imperiji koji je tiho trajao cio milenijum a koji je tek otkriven, nema ništa o tajanstvenoj i nadmoćnoj neljudkoj rasi koja može uništiti imeriju ali to neće iz nepoznatih razloga. Ova knjiga mi liči na Gordost i predrasude na adrenalinu. Pisac više pažnje posvećuje izboru pribora za čaj koji će se koristiti u pojedinim prilikama nego o sudbini silnog broja ljudi.
Težište knjige je na obespravljenom i izrabljivanom narodu koji je doveden sa druge planete da bi radio za ništa - vječita priča o obespravljenima koju možete pročitati u svakoj trećoj knjizi.
Možda sam trebao sačekati i poslednji dio trilogije pa onda suditi o ovoj knjizi ali sa ove tačke gledišta ova knjiga nam nije donijela niakakav pomak naprijed, mogla je komotno biti kraće poglavlje u prethodnoj knjizi, no vidjećemo jesam li bio u pravu kad se priča privede kraju.
A tek gramatička fora sa polovima - tek sam u ovoj knjizi bio u potpunoj konfuziji ko kuru nosi a kome se međunožje rosi. Ukoliko je cilj pisca bio da nam dočara ugao gledanja jednog Radchaija na ovu temu onda je to pun pogodak, u suprotnom tona frustracije...

...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/11/2014 : 14:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Opet pročitao Zelaznijevog Gospodara svjetlosti posle 7-8 godina i opet sam oduševljen. Jedno od najboljih SF ostvarenja ikad.

...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2014 : 16:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja sam ga dva puta citao
moram priznat da za to treba veeeliko predznanje...

jel olimp na istu foru

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000