forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 240

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 04/10/2014 : 10:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
James Graham Ballard: Potopljeni svijet



Radnja se odvija 2145. godine kada su se zbog globalnog zatopljenja otopile zaleđene površine Zemlje, razina vode digla i potopila naseljeni dio planeta, a stanovništvo je prisiljeno iseliti prema Južnom i Sjevernom polu. I jednoj ekspediciji poslanoj u južne lagune počinju se javljati čudni snovi, tu se radnja počinje zahuhtavati. "Potopljeni svijet" vizija je, nažalost, moguće „obrnute evolucije" koja se zbiva kako u svijetu tako i u ljudskom umu, što otvara prostore mogućeg povratka u same biološke korijene čovječanstva. U ljudima se budi prošlo sjećanje njihovih predaka i u ljudima stvara poriv da idu na jug, u sve vrućije džungle,mora,lagune i sl. Suvišno je reči da će sljeđenje takvog poriva fatalno završiti, iako je na kraju pisac ostavio otvoreni kraj za glavnoga lika, tako da čitatelj može dovršiti knjigu kako on želi. Knjiga je puna lijepih fantastičnih opisa svijeta u tom "poplavnom" scenariju, ali zbog debelog viška tih opisa sam stalno bio udaljavan od glavne radnje koja se sporo odvijala.

Sve u svemu, zanimljivo djelo negativne utopije koje nas upozorava na danas zanemarene, ali i neslutljivo opasne i velike moći prirode.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 04/10/2014 : 13:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

James Graham Ballard: Potopljeni svijet






Vidiš, meni je ova knjiga u top 10 svih vremena... Savršeno secirana ljudska psiha, težnja, lakovjernost, pohlepa i htjenje... i još štošta. Ekološka ideja je triger za koloplet ljudskih sudbina. Antropološka genijalnost.

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2014 : 14:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
vjerovatno zbog kentaura :D i meni su kentaur izdanja ekstra :D
sad čitam maticu zemlju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12530 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 09/10/2014 : 11:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Vazques Montalban: Ubojstvo u Centralnom Komiteu

Prošlo je pet godina od kraja Francovog režima. Centralni komite španjolskih komunista sastane se iza zaključanih vrata. Na početku sjednice dođe do ispada elektrike, a kad se ponovo upale svijetla, šef je pronađen mrtav. Šok i nevjerica. Ubica mora da je netko iz njihovim redova. Unajme privatnog istražitelja, koji ima zadatak da ga pronađe. A zadatak izgleda nimalo lak, jer ima preko stotinu potencialnih kandidata ... Preporučujem ako vas zanima Španjolska opčenito, njezina kuhinja i znate ponešto o građanskom ratu (tko se s kom borio, sve frakcije, tko je pobijedio itd.).

Nama ostalima ne preostaje drugo nego da si s Terezom zajevamo onu njenu staru:

Skandinavci moji, gdje ste?
da li ču vas još ikad nači
kažite mi, što to znači
kad netko u ponoč Upomoč! zove ...

Skandinavci moji, gdje ste?
...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 09/10/2014 11:24:28
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 21/10/2014 : 12:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Peter Hamilton - Void Trilogy



Povratak Hamiltonu je siguran povratak dobrom SF štivu, što je potvrdila i ova trilogija. Budući da sam prije nekoliko mjeseci pročitao Pandoras Star/Judas Unchained i u međuvremenu otkrio da je napisano još knjiga u istom univerzumu bilo je sasvim prirodno da posegnem za ovim knjigama.
Radnja se odvija nekih 1500 godina nakog kataklizmičnih dešavanja iz prethodnih knjiga, ljudi su se podijelili u "evolutivne" grupe zavisno od toga da li žele da ostanu u originalu, da idu sporijom ili bržom evolucijom do bestjelesnog postojanja tj. omega stanja vrste. Opasnost za cijelu galaksiju, a i šire, ovoga puta je ogromni sferni prostor u centru galaksije koji se vremenom širi konzumirajući nebeska tijela na svom putum i u koji se ne može prodrijeti, nazvan Void a koji je tu od početka vremena i niko mu porijeklo ne zna. Sve galaktičke rase će ustati na noge kada jedna ekstremna religijska (naravno) ljudska frakcija izloži plan da uđe u Void nebi li postigla svoje uzvišene ciljeve čime bi dovela u pitanje opstanak cijele galaksije...
Hamilton opet uspijeva da napiše veoma dinamičan, uzbudljiv i veoma dobro osmišljen roman/e koji se bazira na prethodnim knjigama koje je ipak neophodno pročitati prije ove trilogije. Njegova jedina mana, po mom mišljenju, je obimnost knjiga ali opet nije to klasična skribomanija gdje možete bez problema da otkačite 300-400 strana pa da ništa ne izgubite, ovdje je stvar u tome što čitanje njegovih knjiga iziskuje dosta vremena - u prosjeku jedna njegova knjiga ima oko 700-800 strana gusto štampanog teksta.
U svakom slučaju Hamilton mi postaje jedan od najboljih SF pisaca današnjice a i uopšte.
Preporuka.

...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/10/2014 : 23:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Meša Selimović o kontekstu nastanka svog eponimnog romana Derviš i smrt, meni najdraže i najbitnije knjige:


http://www.e-novine.com/kultura/kultura-knjige/111070-sam-postao-nakon-strijeljanja-brata.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 27/10/2014 : 21:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote

Frederik Pohl i Cyril M. Kornbluth: Svemirski trgovci



Roman "Svemirski trgovci" autorskog dvojca Pohl-Kornbluth smatra se vrhunskim ostvarenjem znanstvene fantastike. lako napisan 1952, roman briljantno ocrtava budućnost u kojoj je potrošnja nadvladala proizvodnju, a reklama zauzela ključno mjesto ne samo u gospodarstvu nego i u svim društvenim djelatnostima. U knjizi nemo puno opisvanja, već se sa situacijom upoznavamo kroz dijaloge i radnju. Zanimljiva je podjela društva na dva sloja: menadžere i potrošače. Roman sugestivno upozorava kako se sve kulturne djelatnosti mogu lako pretvoriti u manipulaciju s nesagledivim posljedicama za budućnost čovječanstva. Protagonist romana, Mitch Courtenay, je vrhunski redaktor tekstova u reklamnoj agenciji Fowler Schocken. Dobiva zadatak da vodi reklamnu kampanju koja će privući koloniste na Veneru. Međutim, događa se mnogo više od onoga što on zna. Uskoro to postaje priča o misterijima i spletkama, u kojoj mnogi od likova nisu onakvi kakvima se čine, a kako priča protječe Mitcheva lojalnost i stavovi se drastično mijenjaju. Tako da na kraju romana imamo potpuno drugačiju osobu od one sa početka

Mislim da je ova knjiga izašla još prije u kentaur biblioteci pod nazivom "Reklamokratija" ili tako nekako slično, ne znam točno budući da nemam to kentaurovo izdanje.
U svakom slučaju, tople preporuke za pročitati
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/10/2014 : 09:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
izašla je još prije kentaura mislim u onoj crnoj opravi sa crnim koricama

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 28/10/2014 : 12:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Džo Hil - Rogovi



Nakon Kutije u obliku srca, koja me nije pretjerano zadovoljila, dao sam Hilu još jednu šansu i uzeo Rogove u ruke.
Tip se budi nakon pijane i lude noći i shvata da ima rogove na glavi koji imaju moć da od ljudi sa kojima razgovaraš čuješ samo istinu, a u ovoj knjizi je to uglavnom gorkocrna istina svih koji imaju neke veze sa glavnim likom... A ne pomaže mu ni činjenica da je optužen pa oslobođen zbog nedostatka dokaza za ubistvo svoje bivše djevojke, činjenica da je u očima sugrađana, roditelja, prijatelja i svih ostalih ubica koji je utekao pravdi.
Ovaj stil pisanja nemalo podsjeća na stil slavnog oca, počinje da vas hvata ali ne tako čeličnim stiskom kao što to Kingovo pripovijedanje čini. Knjiga počinje "odmah", nema dugih uvoda već se meso odmah baca na sto, jebo salatu! Sve to dobro funkcioniše, likovi dobijaju karakteristike, otkrivamo polako skrivene interakcije likova i mreža se polako zatvara kako idemo ka kraju. Ono što je tip loše uradio jeste taj nadrealni element koji je traljavo odrađen, stekao sam utisak da kad je došlo vrijeme da se pozabavi time, da ga načini na neki hororični način logičnim, da nam ga učini uvjerljivim, jednostavno odustao nemavši blagog pojma kako da to uradi i stavio tačku na kraj knjige, uz poetični pokušaj završetka.
Bolja je knjiga od prethodne, vidi se napredak i nadam se da će čovjek ispeći zanat i preuzeti štafetu od majstora.

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/10/2014 : 16:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Džo Hil - Rogovi



Nakon Kutije u obliku srca, koja me nije pretjerano zadovoljila, dao sam Hilu još jednu šansu i uzeo Rogove u ruke.
Tip se budi nakon pijane i lude noći i shvata da ima rogove na glavi koji imaju moć da od ljudi sa kojima razgovaraš čuješ samo istinu, a u ovoj knjizi je to uglavnom gorkocrna istina svih koji imaju neke veze sa glavnim likom... A ne pomaže mu ni činjenica da je optužen pa oslobođen zbog nedostatka dokaza za ubistvo svoje bivše djevojke, činjenica da je u očima sugrađana, roditelja, prijatelja i svih ostalih ubica koji je utekao pravdi.
Ovaj stil pisanja nemalo podsjeća na stil slavnog oca, počinje da vas hvata ali ne tako čeličnim stiskom kao što to Kingovo pripovijedanje čini. Knjiga počinje "odmah", nema dugih uvoda već se meso odmah baca na sto, jebo salatu! Sve to dobro funkcioniše, likovi dobijaju karakteristike, otkrivamo polako skrivene interakcije likova i mreža se polako zatvara kako idemo ka kraju. Ono što je tip loše uradio jeste taj nadrealni element koji je traljavo odrađen, stekao sam utisak da kad je došlo vrijeme da se pozabavi time, da ga načini na neki hororični način logičnim, da nam ga učini uvjerljivim, jednostavno odustao nemavši blagog pojma kako da to uradi i stavio tačku na kraj knjige, uz poetični pokušaj završetka.
Bolja je knjiga od prethodne, vidi se napredak i nadam se da će čovjek ispeći zanat i preuzeti štafetu od majstora.



Vidiš, sigurno je ovaj film rađen po toj knjizi:
http://www.imdb.com/title/tt1528071/


Film je odličan!
Ovo je inače jedna od rijetkih situacija gdje ocjena na imdb-u baš i nije odgovarajuća.
Ja bih mu dao 7.5 samo zbog toga kaj me kraj nije oduševil, inače bih mu dao 8.0. Mislim, dobar je kraj ali moglo se i bolje

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12530 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/10/2014 : 10:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Baggott: Burn
Još poslednji dio trilogije, u kojem če se Dobro i Zlo (u ovom slučaju ljudi izvan kupole i ljudi u njoj) obračunati. Tko če pobijediti? Dobro je, da kraj nije šminkerski tj. da svi junaci ne ostanu živi do samoga kraja. Premda je ovo najlošiji dio od sva tri, trilogija sama je jedna boljih crnih post-apokaliptičnih romana današnjice.

Ferguson: Civilizacija
Autor sa ovom knjigom pokušava odgovoriti na pitanje: Zašto je Zapad tako dominantan? Koji su pravi razlogi za ovakvo stanje u svijetu, kojeg imamo danas? Knjiga ima pregršt povijesnih podataka, tako da če za sve ljubitelje povijesti ovo biti pravi melem za oči.

Botton: Vijesti
zašto se ipak isplati pratiti vijesti realno beznačajnih ljudi tipa Kim Kardashian, Kate, Nives Celzijus i druge? Zašto ljudi više prate negativne vijesti nego pozitivne? Da li su si za to krivi sami ili su za to odgovorne i novine (i ostali dobavljači informacija)? Kako bi morale informacije izgledati? Sve to i još više odgovara (ili se pak trudi odgovoriti) autor ove knjige.

George: Kako pobijediti u razrednom sukobu
Fiktivna priča, koja bi mogla biti i realna. Elite unajme grupu znanstvenika, da pronađu odgovor na pitanje, kako bi mogao kapitalizam preživjeti. Problem knjige je u tome, da autorica umjesto svojih pogleda na svijet opisuje poglede svojih likova. E sad, neka od rešenja, koje su znanstveniki otkrili i koja su navodno dobra za elite, to uopšte nisu, nego su dobra za sve ostale tj. nas. Da li je to autorica napravila namjerno, da bi pokazala, kako su znanstvenici nesposobni, ili pak i sama autorica ne zna pravi odgovor? Kako razlučiti, koje dio knjige su njezine misli, a koji misli njezinih likova? Bilo kako bilo, u konačnici to i nije značajno. Knjiga je minsko polje. Ako se zanimate za ekonomiju, za koju nečete čuti na fakultetima, u vijestima itd. onda čete prepoznati mine, koje če vam stati na putu, dok čitate, i moči čete jih preskočiti i doči do kraja. U protivnom, nagazit čete kad-tad na jednu od njih ... A šta onda? ...

Black Adder zna odgovor:

Lieutenant George: Oh, sir, if we should happen to tread on a mine, what do we do?
Captain Blackadder: Well, normal procedure, Lieutenant, is to jump up 200 feet into the air and scatter yourself over a wide area.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 30/10/2014 10:26:07
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 30/10/2014 : 12:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
John Steakley - Armor



Budući da sam ljubitelj military SF-a ovaj naslov mi je, uz par pozitivnih kritika sa par sajtova, privukao pažnju te se dadoh na čitanije.
Radi se o liku izgubljenom u ratnom vihoru na potpuno neprijateljskoj planeti sa potpuno neprijateljskom vrstom, ratu o čijim razlozima on malo zna, ratu u koji se uglavnom guraju neiskusni koji ginu u hiljadama, sa oficirima koji apsolutno nemaju pojma šta rade i gdje se nalaze... Ono što stoji između sigurne smrti i protagoniste je njegovo oklopno borbeno odijelo od plastčelika i njegova šizofrena ličnost koja stupa u akciju kad glava visi o koncu, zvana Engine.
Moj problem sa ovom knjigom je stil kojim je pisana, koji vrlo konfuzan. Radnja nije tečna već se bez novih pasusa, novih redova prelazi na nove "kadrove"; hvali ono što povezuje dvije sukcesivne radnje. Takođe ne vidimo ni jasan razlog za međuplanetarni rat koji se vodi između Zemlje i planete Banshee ali mislim da pisac nije ni htio da se posebno bavi scenografijom već mu je glavna ideja da opiše užase rata čiji razlozi su glavnom liku potpuno strani te je cijela situacija besmislena i kraja joj se ne vidi ali to nije razlog da ljudi i dalje ginu i da se preživjeli iznova i iznova guraju nazad u pakao bez obzira koliko puta bili u akciji. Čitajući knjigu na um su mi padali beskrajni pokušaji osvajanja neprijatelskih rovova u Velikom ratu uz ogromne žrtve a bez rezultata, ljudski život - petoparac. Što se mene tiče pisac je uspio u svojoj zamisli ali na poprilično traljav literarni način pa ako vam to ne smeta toliko preporučujem čitanje.

...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/10/2014 : 13:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Baš sam sinoć pročitao dobru priču MARINA Džordža :D Heroj... o vojniku koji odluči ići u prijevremenu penziju :D
pravo dobra ideja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2677 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/11/2014 : 22:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Peter Hamilton - Void Trilogy


Povratak Hamiltonu je siguran povratak dobrom SF štivu, što je potvrdila i ova trilogija. Budući da sam prije nekoliko mjeseci pročitao Pandoras Star/Judas Unchained i u međuvremenu otkrio da je napisano još knjiga u istom univerzumu bilo je sasvim prirodno da posegnem za ovim knjigama.
Radnja se odvija nekih 1500 godina nakog kataklizmičnih dešavanja iz prethodnih knjiga, ljudi su se podijelili u "evolutivne" grupe zavisno od toga da li žele da ostanu u originalu, da idu sporijom ili bržom evolucijom do bestjelesnog postojanja tj. omega stanja vrste. Opasnost za cijelu galaksiju, a i šire, ovoga puta je ogromni sferni prostor u centru galaksije koji se vremenom širi konzumirajući nebeska tijela na svom putum i u koji se ne može prodrijeti, nazvan Void a koji je tu od početka vremena i niko mu porijeklo ne zna. Sve galaktičke rase će ustati na noge kada jedna ekstremna religijska (naravno) ljudska frakcija izloži plan da uđe u Void nebi li postigla svoje uzvišene ciljeve čime bi dovela u pitanje opstanak cijele galaksije...
Hamilton opet uspijeva da napiše veoma dinamičan, uzbudljiv i veoma dobro osmišljen roman/e koji se bazira na prethodnim knjigama koje je ipak neophodno pročitati prije ove trilogije. Njegova jedina mana, po mom mišljenju, je obimnost knjiga ali opet nije to klasična skribomanija gdje možete bez problema da otkačite 300-400 strana pa da ništa ne izgubite, ovdje je stvar u tome što čitanje njegovih knjiga iziskuje dosta vremena - u prosjeku jedna njegova knjiga ima oko 700-800 strana gusto štampanog teksta.
U svakom slučaju Hamilton mi postaje jedan od najboljih SF pisaca današnjice a i uopšte.
Preporuka.



Vope, ti si pročitao gomilu knjiga zadnje vrijeme.

Ja sam od Hamiltona pročitao samo Greg Mandel trilogiju i roman Fallen Dragon koji nije dio nijedne serije. Već u tim prvim romanima pokazao je veliki talent za stvaranje svijetova i solidno pisanje.
Moj problem s njim je debljina njegovih knjiga. Nigt's Dawn trilogija mi stoji na polici više od deset godina, ali sumnjam da ću prije mirovine naći vremena za tih više od tri tisuće stranica.

Hamiltonu je nedavno izašla prva knjiga bilogije, prequela Void trilogiji, kad pročitaš javi utiske.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2677 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/11/2014 : 23:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ann Leckie je za Ancillary Justice dobila Huga, Nebulu, Clarkea, Locusa za prvi roman i još ponešto nagrada. Na redu za čitanje mi je vjerojatno u listopadu i baš me zanima da li je toliko dobra koliko nagrade sugeriraju.
Bit će zanimljivo i usporedti bilješke s Vopeom.



Audiobook je već na sat i nešto :)



Kakvi su tvoji utisci Pirgavi.
Nadam se da šutnja znači, da ozbiljno radiš na novom romanu.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 03/11/2014 : 08:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike



Mislim da ću i ja Nigt's Dawn trilogiju ostaviti za penziju iz istih razloga, mada sam razmišljao da je čitam i ranije obzirom da mi se Hamiltonov način pisanja veoma dopada, sledstveno tome njegov novi Commonwealth roman mi je već u višlisti.
Ovih dana očekujem da mi stigne drugi dio trilogije od Ann Leckie - Ancillary Sword, valjda popravi utisak od prve knjige...

...

Edited by - vope on 03/11/2014 08:00:56
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12530 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 03/11/2014 : 10:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan besplatan strip za učenje osnova ekonomije:
http://www.takelifeback.com/hegawid/
http://freedom-school.com/money/how-an-economy-grows.pdf

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 03/11/2014 10:40:02
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 03/11/2014 : 20:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Kakvi su tvoji utisci Pirgavi.
Nadam se da šutnja znači, da ozbiljno radiš na novom romanu.



Stao sam negdje na pola knjige...malo me nervira ta feninistička crta romana pa nisam baš zagrizao kako treba...moram se vratiti tome...

No, u međuvremenu sam nešto prevodio čitao Simaka, Banksa, pa se sad uhvatio ove Silos franšize, te sam na pola sa Heinleinovom Glory road... između ostalog da, za interliber izlazi novi roman, ovih dana ću tuteka vam napisati par rečenica :) Imam i promociju u petak 14.11. u 19h, pa se možemo i upoznat tko voli...Uff...pisat ću više poslije interlibera... ima još spisateljskih avantura, ali neću se još hvalit dok se stvari ne utiplaju u kožu! :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12530 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 05/11/2014 : 10:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Preporuka sa ZDF-a:



http://www.amazon.com/The-Martian-Novel-Andy-Weir-ebook/dp/B00EMXBDMA

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 05/11/2014 10:51:01
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/11/2014 : 10:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Jbt čitam ovu retrospektivu martina... sve genijalne priče i ideje...
Sad sam na Pjesmi za Liju
onaj osjećaj kad trčiš kući da nastaviš čitati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/11/2014 : 20:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Jbt čitam ovu retrospektivu martina... sve genijalne priče i ideje...
Sad sam na Pjesmi za Liju
onaj osjećaj kad trčiš kući da nastaviš čitati



Znam što misliš... ;) Ja sam baš nedavno smazao Armageddon rag za par dana.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 07/11/2014 : 11:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Jbt čitam ovu retrospektivu martina... sve genijalne priče i ideje...
Sad sam na Pjesmi za Liju
onaj osjećaj kad trčiš kući da nastaviš čitati




Koja je ro retrospektiva? Daj izdanje?

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 09/11/2014 : 23:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
http://www.laguna.rs/n1466_knjiga_pesme_snova_retrospektiva_-_prvi_tom_laguna.html

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/11/2014 : 09:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jašta radi :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/11/2014 : 11:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
A ja sam mislio da si sam sebi napravio retrospektivu njegovih prijašnjih radova! ;)


Ovo izdanje je oko 60kn bez popusta. Mm.. Možda još snize na interliberu pa kupim.

Željko, što je sve laguna stavila u prvi tom? Vidim da original ima 1300 stranica...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 10/11/2014 11:51:16
Go to Top of Page
Page: of 240  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000