forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/08/2022 : 17:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ček, u HR je Alisa Alica? Zašto sam ja zapamtio da je uvijek bila Alisa?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/08/2022 : 17:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Imao sam Priče iz davnina, Malog princa i Toma Sawyera u ovom izdanju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/08/2022 : 17:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ček, u HR je Alisa Alica? Zašto sam ja zapamtio da je uvijek bila Alisa?


Bila je i Alisa i Alica i Alice. Bila je svojedobno i cijela rasprava među nekim hrvatskim jezičarima kako treba pisati njeno ime.

Ali nije to ništa, kod Čeha je primjerice Elenka, a kod Albanaca Liza.



http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1549 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/08/2022 : 07:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Au, pa di si sad iskopao tu biblioteku? Iz te sam kao klinac petsto puta valjda procitao Robina Hooda, kralja Arthura, kapetana Fracassea i Schwaba.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/08/2022 : 08:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Deers

Ček, u HR je Alisa Alica? Zašto sam ja zapamtio da je uvijek bila Alisa?


Bila je i Alisa i Alica i Alice. Bila je svojedobno i cijela rasprava među nekim hrvatskim jezičarima kako treba pisati njeno ime.

Ali nije to ništa, kod Čeha je primjerice Elenka, a kod Albanaca Liza.




Hvala na informaciji. Ima negdje neki zaključak te rasprave? Baš me zanima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 18/08/2022 08:26:50
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/08/2022 : 10:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Au, pa di si sad iskopao tu biblioteku? Iz te sam kao klinac petsto puta valjda procitao Robina Hooda, kralja Arthura, kapetana Fracassea i Schwaba.




Sve je Deers kriv.

Sad razmišljam kako bi ih trebalo skupiti sve.


quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Deers

Ček, u HR je Alisa Alica? Zašto sam ja zapamtio da je uvijek bila Alisa?


Bila je i Alisa i Alica i Alice. Bila je svojedobno i cijela rasprava među nekim hrvatskim jezičarima kako treba pisati njeno ime.

Ali nije to ništa, kod Čeha je primjerice Elenka, a kod Albanaca Liza.




Hvala na informaciji. Ima negdje neki zaključak te rasprave? Baš me zanima.



Pretpostavljam da ima. Iskreno, više se ne sjećam ni gdje sam to uhvatio. Mislim čak da je bila neka emisija na HRTu. Naravno, ne sjećam se ni zaključka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 20/08/2022 : 08:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://thequilltolive.com/2018/07/09/why-you-should-read-malazan-part-1-the-introduction/

https://thequilltolive.com/2021/05/17/why-you-should-read-the-culture-part-one-the-hub/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/08/2022 : 08:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Malaška knjiga palih

Potpis na tekst, Mesečevi vrtovi nemaju veze sa životom, ali već od druge knjige kreće uživancija bez presedana. Za sada iščitah sedam tomova i držim fige da će Laguna uspeti da izgura ostatak serijala
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/08/2022 : 15:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Muku mučim sa Srcem Tame Josepha Conrada.
Nije da mi je knjiga loša, već je poprilično suhoparna i ponekad sadrži nekakav čudan tok radnje (šta doduše može biti i stvar prijevoda, al ne mogu reći sa sigurnošću). Na polovici sam trenutno, al nije me baš uspjela zainteresirati, međutim kratka je tako da ću je izgurati do kraja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 02/09/2022 : 12:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Muku mučim sa Srcem Tame Josepha Conrada.
Nije da mi je knjiga loša, već je poprilično suhoparna i ponekad sadrži nekakav čudan tok radnje (šta doduše može biti i stvar prijevoda, al ne mogu reći sa sigurnošću). Na polovici sam trenutno, al nije me baš uspjela zainteresirati, međutim kratka je tako da ću je izgurati do kraja.



Conrad tako piše
Nisam ni ja preveliki obožavatelj njegovog pisanja, ali Srce tame ima podosta odličnih zapažanja i opisa, Conrad je majstor atmosfere i taj osjećaj pogibelji koji tamo vlada, kao i sam završetak knjige, ostali su mi u sjećanju dan danas.
Vrlo dobra knjiga, ali slažem se da je na momente pomalo dosadnjikava.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/09/2022 : 13:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
pročitao
ničeg se ne sjećam..afrika...brodovi...ropstvo
imam komplet 8 njegovih

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/09/2022 : 14:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je Srce tame ostalo u sjećanju kao jako dobro djelo koje mi se svidjelo. Šteta što sam prije došao u doticaj sa derivatima priče nego sa samom pričom. Ne sjećam se da je bilo zamorno, možda jer je knjiga kratka.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/09/2022 : 12:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Umro je Peter Straub.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 12/09/2022 : 22:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Umro je Peter Straub.



Locus je objavio nekrolog.
https://locusmag.com/2022/09/peter-straub-1943-2022/

Osim Talismana, kojeg je napisao u suradnji s Kingom, nisam ništa njegovo pročitao.

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/09/2022 : 11:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Muku mučim sa Srcem Tame Josepha Conrada.
Nije da mi je knjiga loša, već je poprilično suhoparna i ponekad sadrži nekakav čudan tok radnje (šta doduše može biti i stvar prijevoda, al ne mogu reći sa sigurnošću). Na polovici sam trenutno, al nije me baš uspjela zainteresirati, međutim kratka je tako da ću je izgurati do kraja.



Imam doma tu neku kolekciju iz jutarnjeg - xx. stoljece. U njoj je i Srce tame. Nekoliko puta sam je vec poceo citati i onda radi stila pisanja odustao, pa uzeo neki drugi naslov. Zadnje je bilo Hladnokrvno ubojstvo od Capotea. Uglavnom, kad se trebam natjerati da procitam nesto vrhunsko uzmem Conrada i onda procitam sve samo ne njega. Mozda kad ih ispucam sve skupim volje i rijesim i njega. A tanka je knjizica ...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/09/2022 : 12:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Koja slučajnost moje izdanje je isto to od jutarnjeg, a zadnja knjiga koju sam pročitao prije ove je upravo Hladnokrvo Ubojstvo, iz iste kolekcije. Capoteova knjiga mi je fenomenalna.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/09/2022 : 13:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Koja slučajnost moje izdanje je isto to od jutarnjeg, a zadnja knjiga koju sam pročitao prije ove je upravo Hladnokrvo Ubojstvo, iz iste kolekcije. Capoteova knjiga mi je fenomenalna.



Slazem se. Meni za sada u top 3 uz Ime ruze i Smrt u Veneciji...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4600 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/09/2022 : 20:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Risard Kapuscinjski CAR 10/10

sangue navajo
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1549 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 23/09/2022 : 10:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ajde super, fala ku*cu, konacno da se Harry Potter dadne nabavit na hrvatskom po normalnijim cijenama:

https://www.telegram.hr/kultura/u-hrvatskim-knjizarama-godinama-je-bilo-nemoguce-nabaviti-originalna-domaca-izdanja-harryja-pottera-dosad/

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/09/2022 : 10:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Lijepo.
Svoja knjige u izdanju Algoritma ljubomorno čuvam još od djetinjstva, no drago mi je da ću sada i nećakinji moći kupiti cijeli serijal po normalnim cijenama.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1300 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/09/2022 : 11:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Odlicna vijest, neka... Kao i Paka, svoje cuvam i ne dam, ali ovo je bas dobra vijest.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/09/2022 : 12:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Super da je netko napokon dobio prava, iako nemam visoko mišljenje o Mozaiku. Nadam se da će me iznenaditi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
591 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 23/09/2022 : 12:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto malo skeptičan jer to Mozaik odrađuje, ali jednako tako mi je drago da ćemo imat mogućnost nabaviti voljeni serijal knjiga po normalnoj cijeni. Sve sam pročitao preko kindle-a, a sad želim kolekciju i na polici :D
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1300 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/09/2022 : 13:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Sto ne valja s mozaikom? Nisam bas s njihovim izdanjima na ti, pa pitam? Oni su oni izdali "Gospodar prstenova" u mekom uvezu zadnje?
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
591 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 23/09/2022 : 13:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Ali jesu? Koliko znam Gospodara je Lumen zadnji izdao i to u tvrdom uvezu...
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.45 seconds. Snitz Forums 2000