forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 66

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/08/2022 : 23:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Boba mi, Chip Zdarsky je svoj angažman na Batmanu počeo silovito.

A i prateči serijal s Catwoman je također jako dobar.

Baš me zanima gdje ćemo završiti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25897 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/08/2022 : 05:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Na početku kao i uvijek kod usa superheroja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/08/2022 : 07:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Uspeh je u putovanju, a ne u odredištu.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/08/2022 : 23:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Uspeh je u putovanju, a ne u odredištu.


Tako je. :)

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/08/2022 : 11:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Boba mi, Chip Zdarsky je svoj angažman na Batmanu počeo silovito.

A i prateči serijal s Catwoman je također jako dobar.

Baš me zanima gdje ćemo završiti.


Izgleda da je postalo moderno da pojedinim autorima dozvole da ubiju ponekog bitnog lika franšize.
Ja nešto nisam previše impresioniran sa #125 i 126 (King mi je previše podigao letvicu kod Bata), ali ajde da vidimo u šta će se izroditi.
Prateću Cat nisam čitao, ali vratiću joj se nekad ako nas ubediš da je "must".

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/08/2022 : 12:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah i ja 125 i 126. Bit će spoilera dolje.

Uglavnom, okej mi je početak, djeluje dovoljno zanimljivo da nastavim čitati dalje, no čini mi se da Zdarsky previše brza. Kao da jedva čeka doći do nekog glavnog zapleta (kojeg još ne vidimo) pa ne daje dovoljno vremena radnji da se razmaše. Mislim, Zur-En-Arrh je stigao poprilično iznenada, nisam stekao dojam da je Batman toliko bespomoćan i slomljen da bi posegao za tako radikalnim rješenjem. Sjetite se kako je bilo u Morrisona. Tamo je izgubio sve, ostao je ljuštura od osobe kojoj je to bio jedini mogići korak, očajničko rješenje. Ovdje pak pojava Zur-En-Arrha djeluje kao prečac.

No opet, vidit ćemo kako će priča ići dalje. Za sada sam zainteresiran.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 09/08/2022 : 12:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Kod Zdarskog je najbolje to što lijepo piše, ima vokabular i odlično sročene rečenice, povezane rečenice, zaokružene jezične cjeline od oblaka do oblaka, za razliku od npr. trenutne scenarijske "zvijezde" Rama V ili scenaristice Mariko Tamaki koji uslijed nedostatka pravih izraza koriste ograničeni vokabular, često ponavljaju iste riječi (obično najsvjetovnije poput "only" i sl.) i to opravdavaju slengom. Zdarsky je očigledno književno dobro potkovan, a kako ne bi bio kad je novinar, i svojim sigurnim čistim spisateljskim stilom podsjeća na npr. Busieka.

Kad je riječ o ubrzanoj radnji (i gotovo samoj akciji u broju 126), slažem se s Pakom, ali mislim da su za to odgovorni DC-jevi urednici. Serija Batman je oduvijek težila tome da bude brza i dinamična, dok je Detective Comics više koncipiran kao... gle iznenađenja, edicija detektivskih priča.

Edited by - zveles on 09/08/2022 12:54:43
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/08/2022 : 13:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Mislim, Zur-En-Arrh je stigao poprilično iznenada, nisam stekao dojam da je Batman toliko bespomoćan i slomljen da bi posegao za tako radikalnim rješenjem. Sjetite se kako je bilo u Morrisona. Tamo je izgubio sve, ostao je ljuštura od osobe kojoj je to bio jedini mogići korak, očajničko rješenje. Ovdje pak pojava Zur-En-Arrha djeluje kao prečac.


Ali rekao bih da je upravo zbog toga to otkriće toliko efektno, jer to nimalo ne očekuješ. Kao španjolska inkvizicija.

Naravno, mi tek trebamo saznati koliko je ovaj Batmanov potez doista bio opravdan.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/08/2022 : 19:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm, da, nisi u krivu šta se toga tiče... Svakako je neočekivano, no eto, mislim da se sve skupa dalo malo bolje razraditi. No opet, ovo je tek početak priče, treba vidjeti kako će dalje ići.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/09/2022 : 13:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Batman #127 (spoileri)

Eh, neću reć da je bezveze, al od ova tri Zdarskyjeva broja ovaj mi je definitivno najslabiji. Idalje mi nije jasno zašto je uopće bilo potrebno ubacivati Zur-En-Arrh s obzirom da nije postigao ama baš nikakav efekt. I ne samo to, već imam osjećaj da Zdarsky uopće nije uspio dočarati razliku između njega i "regularnog" Batmana. Sve što je Zur-En-Arrh radio i govorio je izgledalo praktički isto kao kod običnog Batmana.

O deus-ex-machina rješenju na kraju sveske neću niti govoriti. Sto puta smo vidjeli istu takvu scenu i nikad nije djelovala baš spektakularno kako je autor zamislio. Očekivanja vezana za kvalitetu ovog runa mi već sada padaju na niske grane, al nastaviti ću pratiti, ako ništa onda zbog odličnog Jimeneza na crtežu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 17/09/2022 : 22:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Sretan Batman Day!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2453 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 18/09/2022 : 22:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Evo ja ga proslavio danas 😁

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/09/2022 : 23:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zar majica nije jeftinija?
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 19/09/2022 : 08:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Zar majica nije jeftinija?



, ali ne znaš kakav deal jagodan ima za tetke. Možda ga ispadaju jeftinije od majice. A i tetku ne mora peglat'...

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2453 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 19/09/2022 : 10:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
👏😁

Jagoda, nije JagodaN

jagodanbg = Jagoda sa NBG (Novog Beograda) :)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/09/2022 : 17:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nemoj da ti Joker vidi tetovažu.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 23/09/2022 : 01:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Neka se nađu i moji osvrti ovde, na prikladnoj temi.


Batman #539: Boneyard Blues (Moench & Jones, Beatty, 1997)

Kratka pričica u jednoj sveščici. Neki čova otkopava grob pevajući vrlo inspirativni pogrebnički bluz. Ispostavlja se da je reč o ludom skrnavitelju grobova poznatom kao Undertaker, koji poput lika iz Psiha priča sa kosturom pokojnog oca, te porodicama oskrnavljenih grobova šalje bizarne poruke u kutijicama napravljenim od kostiju šake. Priča se za moj ukus prebrzo završava, ali mi se epilog svideo. Nije ovo neki veliki Betmenov protivnik, savladao ga je Betmen jednom pesnicom. Crtež i kolor su mi se veoma dopali.



Batman: Godina prva (Miller & Mazzucchelli, 1987)

Ako izuzmemo više filmova o Betmenu (što igranih, što animiranih) koje sam pogledao, te jedne kratke priče Boneyard Blues, ovo mi je prvi (tj. tehnički drugi) Betmen strip koji sam pročitao. No ovde, iako Brus Vejn ima glavnu ulogu, gotovo da je deli sa Gordonom, a priča nam je od samoga početka data sa didaskalijama iz ugla obojice (beli oblačići su Betmenovi, žuti Gordonovi). Ovo funkcioniše kao vrhunski krimi-triler, gde važnu, ako ne i ključnu, problematiku čine korupcija i kriminal u gradu Gotamu (u zločin ogrezlom Nju-Jorku), te veze između pripadnika policije, (sitnih) kriminalaca i lokalnih glavešina (makro-kriminalaca). Gordonova priča nije nimalo laka - dolazi u divlji grad, tek treba da mu se rodi dete - što se pred kraj i događa, ima ljubavnu aferu na poslu i svi ga na poslu mrze jer jedini pokušava da bude pravičan. On, polako, kroz priču, postaje saveznik sa Betmenom, doduše tek pred kraj. A na kraju mu biva otkriven i Betmenov tajni identitet, iako se od početka sumnjalo na Vejna te Harvija Denta (još jednog lika kog znam iz filma u ulozi Arona Ekarta), a Harvi ovde ima pozitivnu ulogu. Istovremeno pratimo i devojku koja tokom ovog stripa odlučuje da postane Žena-Mačka odnosno Catwoman, a put joj se ukršta i sa Betmenom. Od negativaca pojavljuje se Rimljanin a njegova uloga je zbrzana u četvrtoj svesci. Takođe, na kraju stripa Gordon najavljuje ludaka koji želi da otruje Gotamsku vodu, a naziva sebe Džokerom. Priča je data hronološki, po datumima dešavanja. Neretko je jedan dan raspoređen na više stranica, a nekad se dešava da više dana bude prikazano na jednoj jedinoj strani, u vidu ključne vinjete, ili dve. I to sasvim odlično funkcioniše. Uglavnom mi priča ima odličan tempo, samo u završnici (deo sa Rimljaninom, susret sa Ženom Mačkom te okršaj na mostu) mi je malo zbrzano, ali ništa strašno. Sviđa mi se, baš kao što je recenzent i napisao, što Brus Vejn u ovoj priči nije svemoćan, već i on doživljava krize, ranjavanja i sve druge početničke boljke, ali vremenom tj. kako priča odmiče, naravno napreduje. Crtež je veeoma dobar, a tome je naročito doprineo odlični kolor, ovakvom crtežu baš leži kolor. Ocena naslovnica ide za originalne četiri naslovnice svezaka. Tu se naročito izdvaja prva, sa prikazom Brusa kao deteta i njegovim ubijenim roditeljima.
Iako sam ne-ljubitelj samog koncepta superheroja, Betmen je jedan od retkih koji mi leži, taj mračni, noir, trilerozni, prljavi i krimi ambijent mi je mnogo, neuporedivo privlačniji od Marvelove superherojštine (naročito su mi omraženi Avendžersi). Jedva čekam da pročitam još neke Betmene koje imam u planu. Odavno sam planirao da čitam Betmena ali me je poslednjih godina ljubav prema stripu odvela dalje od superheroja, prema Franko-Belgijskom i Evropskom stripu. Osim Marvel-DC izazova koji zahteva minimum 10 naslova, na čitanje Betsa me je podstakao i film Džoker od pre godinu-dve, koji stavlja puno akcenta na psihološko, što mene kod stripova generalno (pa tako i superheroja) privlači. Sledeći je Ubistveni vic a zatim i neke od Pakinih preporuka.



Batman: Ubistveni vic (Moore & Bolland, 1988)

Kao što u Year One Betmen deli mesto glavnog lika sa Gordonom, tako ovde deli sa Džokerom (a Gordon se pojavljuje kao sporedni lik i žrtva ludog Džokera). Džoker je ovde izmenjao sva ''agregatna stanja'' - od crno-humornog ludog ubice do filozofa-mizantropa. I biću iskren, slažem se sa većinom njegovih monologa. Ovaj svet je jedno veliko sranje i ko ne poludi, taj nikada i nije bio normalan. Jedan loš dan je dovoljan da čovek ispadne iz koloseka života, a šta kada se ti loši dani nižu i nižu...? Strip ima odličan scenario, ali mu je boljka što je prekratak - možda bi trebalo još bar 5-6 strana sa scenama iz Džokerove prošlosti, ili su mi očekivanja od tog aspekta priče bila prevelika. Na primer scena na audiciji za stend-ap komičara, ili tako nešto iz ličnog života, neka scena koja ga je oblikovala i učinila poremećenim, a ne ovako - upao u vodu i izronio kao ludak. U tom pogledu jači je utisak na mene ostavio Finiksov Džoker. Prošlost je morala biti bolje odrađena, ona dva nebitna lika i naivna crvena šerpa na glavi. Zato ide ocena manje za priču. Odlično je Džokerovo filozofiranje o normalnosti i ludilu (i kad se obraća Gordonu i pred kraj, Betmenu), te ona loo-oo-ney pesmica. Jedna od retkih neuverljivih situacija jeste srceparajući Betmenov monolog, kada pokušava Džokeru da pomogne, baš pre nego što ovaj ispriča vic. Eto, ni Betmen nije običan tabadžija, a Džoker sav tužan priznaje da je za bilo koji vid spasenja i rehabilitacije prekasno. Svideo mi se nedorečen kraj, otvoren za diskusiju. U njemu vidimo Betmena kako se smeje sa Džokerom, a zatim kao da ga drži za odelo, ili se naslanja na njega?! I sve to dok policijska sirena zavija. A prekinut snop svetla na jednom od poslednjih kadrova zapravo vodi paralelu sa vicom koji je Džoker na kraju ispričao, a koji sam već čuo, ali svakako ga je bilo lepo čuti u Džokerovoj izvedbi.

Crtež je fantastičan - strip sam čitao na engleskom, sa starim kolorom koji mi se mnogo više dopada od onog novijeg Bolandovog (ovo na slikama u recenziji je taj stari kolor, odlična paleta boja). Zato ocena za crtež ide za onaj sa starim kolorom. Sve je odlično nacrtano - i Betmen, a naročito Džoker i njegove mnogobrojne ludačke face. Naslovna odlična i kultna, fotoaparat marke witz.



Batman: Legends of the Dark Knight #89-90: Clay (Grant & Alcatena, 1996 - 1997)

Poslednjeg Betmena sam čitao još u januaru - kako prolazi vreme. Kao zagrevanje pred Dugu noć veštica, koju ću čitati uskoro, reših da bacim pogled na ovu kratku dvodelnu pričicu o originu Glina-čudovišta.
Ništa posebno. Zbrzano, a Betmen tokom celog stripa ima strah - kako od protivnika Gline, tako i još više od smrti. To mi je bilo čudno, videti Betmena u preplašenom izdanju, a onda se setih da je ova priča zapravo smeštena u Betsove rane dane borbe protiv kriminala, pa stoga i ne čudi egzistencijalistički dread koji doživljava. Najbolji aspekt stripa je crtež, a ni on nije ništa spec. Presuda: loše.



Batman: Legends of the Dark Knight #39-40: Mask (Talbot, 1992)

Koliko je ona priča u postu iznad slabašna, toliko je ova dobra. Baš me je prijatno iznenadila ova dvodelna epizoda, vrlo smelog naziva ''maska''.
Nakon jedne rutinske patrole u kojoj izdeveta zlikovce, Betmen počne da se oseća loše i malaksalo, a zatim u delirijumu izgubi svest. A onda se probudi u.... dalje neću spojlovati. Ova superherojska priča ima elemente psihološkog trilera i nadrealizma, dva meni vrlo draga žanra, tako da ima sve predispozicije da mi se dopadne, i dopala mi se. U samo dve sveske je ispričana jedna smislena priča koja se poigrava i vešto koristi opšta mesta serijala: smrt Betmenovih roditelja, odnos Betmena prema Alfredu, Ženi-mački, itd... I dok je cela prva sveska kulminacija psihološkog, u kojoj Betmen postavlja brojna pitanja o sebi i svom životu, u nemogućnosti da razluči istinu od laži, stvarnost od fikcije; druga sveska zatiče našeg neo-noir osvetnika u nadrealistično-apokaliptičnim scenama propalog Gothama, koje je odlično nacrtao Brajan Talbot, a kolor takođe doprinosi sugestivnoj atmosferi na granici noćne more i jave. Priča govori o tome šta bi se desilo da je Brusov život nakon smrti roditelja otišao u potpuno drugom (i, rekao bih, realističnijem) pravcu? Tri scene koje su na mene ostavile možda i najjači utisak su: ona kada Brus poliže kapljicu na svom obrazu i shvati da je slana; ona kada prvi put ugleda ''alternativni''/sklepani Betmen-kostim, koji vrlo depresivno i poražavajuće izgleda, i koji ne može da se zaboravi tako lako; te ona scena kada u pomenutom kostimu pada sa nebodera. Neke od najbolje nacrtanih scena su upravo one u razrušenom, apokaliptičnom Gotamu.
Sva opšta mesta serijala (kojih se ova priča dotiče) sam pohvatao - potrebno je osnovno predznanje o likovima (Alfred, Gordon, Catwoman, negativci...) i ključnim dešavanjima (smrt roditelja) u serijalu da bi se strip razumeo.
Nadao sam se da razrešenje misterije neće otići u tom, reklo bi se očekivanom pravcu, ali uzalud nadanje. Priča se, posle psihološko-nadrealnog ludila u koje je Vejn upao, završava na jedan manje zanimljiv način, sa tipičnim detaljnim objašnjavanjem i racionalizacijom svega dotle viđenog. No to mi nije pokvarilo utisak (navikao sam se na takve završnice u Dilanu Dogu), iako bih voleo da je ubačen neki crv sumnje na samom kraju.

S obzirom da sam padobranac u svetu Betmen stripova, ne znam kako se ova priča kotira kod tvrdokornih fanova serijala, ali meni se dopala. I vizuelno (Talbotov stil mi potpuno leži), i intrigantnim mindfuck zapletom sa jakim akcentom na psihološkom.









Edited by - Jocko on 23/09/2022 01:17:15
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/09/2022 : 23:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Batman: Dark Victory (Loeb, Sale)

Direktan nastavak na The Long Halloween ili kako je kolokvijalno prozvan među fanovima - The Long Hangman, zadržava oproban modus operandi već viđen kod starijeg brata i ovde kao i tamo pratimo detektivsku priču rešavanja ubistava po motivima praznika uz neizbežnu plejadu likova iz Batman univerzuma. Loeb je odličnu postavio ovu detektivsku priču, ali onda diže nivo igre na još jedan viši nivo jer kao što naslovnica sa Robinom naslućuje sva ta ubistva su praktički samo predigra za uvođenje novog lika - Dicka Greysona. Iako se Robin u ovom stripu pojavljuje tek pri kraju i ima sporednu ulogu njegova pojava nosi najveću težinu i značaj u ovoj priči najviše zbog poglavlja #9 gde se kroz scene flešbekova prikazuje slojevit odnos između Brucea, Dicka i Alfreda i ova scena mi je možda i omiljena među svim Batman pričama. Ovaj strip se pamti po tom poglavlju  [bravo2]

Tim Sale fenomenalan i obožavam njegov gotik-noar stil sa sjajnim kadriranjem i igranjem sa senkama. Crtež mu je već u The Long Halloweenu bio odličan, ali ovde je nadmašio sebe sa korišćenjem crne boje i jakim kontrastom, crtež je mračan i ekspresivan kakav i treba da bude za ovakvu priču. Iako moram da uputim dve zamerke da nekad zna da bude i previše neoprezan i karikaturalan kao što se vidi u slučaju Pingvinka koji ima usta kao lubenica i lebdeće zubiće koji ne dodiruju usta, ili Jokera kome su se zubi i vilica otegli do poda, čisto da se zna ko je najveći freak Batman univerzuma. Ovakav prikaz Jokera mi više leži za recimo Mad Love negoli za ovaj strip koji teži da se bavi ozbiljnijom tematikom.. Oh well.



Komšijino izdanje XXL formata je po meni overkill za ovaj tip crteža i šteta što Darkwood dok je još imao prava na Batmana nije objavio Dark Victory kad su već odradili Long Halloween i Hush jer DW format mi je best buy za Batmana. Premalo se priča o ovom stripu, ovo je u istom rangu kao Duga noć veštica i Loeb & Sale su rasturili sa ovim Batmanom
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/10/2022 : 15:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pitanje znalcima!

Gledam za kupnju Batmana, pa sam cekao neki "Dark Victory" HC na engleskom, sad je aktuelno izdanje Batman The Long Halloween: The Deluxe Edition : The Sequel: Dark Victory , Hardback, 416 pages)


Medju njima je i…

Batman: The Long Halloween Haunted Knight Deluxe Edition, 200 strana, This haunting collection contains the tales of three Halloweens Batman: Legends of the Dark Knight Halloween Special #1, Batman: Madness - A Legends of the Dark Knight Halloween Special#1, and Batman: Ghosts, A Legends of the Dark... #1

Vele to je prequel L.Halloweena, a on nije nikad objavljen zasebno? Nisam naletio prije na ovaj naslov kad sam trazio stripove o Batmanu.

A "Dark Victory" se isto navodi kao sequel LH-a.
(Batman The Long Halloween: The Deluxe Edition : The Sequel: Dark Victory , Hardback, 416 pages)

Znam da se mogu citati odvojeno, ali nisam primjetio previse poveznica u fabuli i da se veze na LH.



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/10/2022 : 15:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Haunted Knight su tri one-shota koji predstavljaju prvu kolaboraciju Loeba i Salea na Batmanu. Temom su vezani za LH, no pričom nisu. Za čitanje LH i DV ti ne treba Haunted Knight.
Ne znam odakle to da nije nikad objavljen zasebno? Naravno da je, u više formata Čak ga je i Fibra objavila zasebno nedavno: https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-25-ukleti-vitez/724/

DV jeste nastavak LH, trebalo bi pročitati LH prije DV.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/10/2022 : 17:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Haunted Knight su tri one-shota koji predstavljaju prvu kolaboraciju Loeba i Salea na Batmanu. Temom su vezani za LH, no pričom nisu. Za čitanje LH i DV ti ne treba Haunted Knight.
Ne znam odakle to da nije nikad objavljen zasebno? Naravno da je, u više formata Čak ga je i Fibra objavila zasebno nedavno: https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-25-ukleti-vitez/724/

DV jeste nastavak LH, trebalo bi pročitati LH prije DV.


Ej hvala! 😊
Citao ima 5-6 godina, moram obnoviti.
Pratim i fibrine, uzeo nedavno "sud sova",ceka na polici.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/10/2022 : 17:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Da se nadovezem na ovo sta rece Paka (+1 na sve receno, dakle), imam sve to u tri posebne, klasicne tpb dc sveske + DRKW HC Duge noci vestica i ne trazi mi se bolje pakovanje Dark Victoryja i Hounted Knighta

Ovaj tvoj Deluxe prelepo izgleda (naslovna RASTURA!!!), ali je opet 200 strana za 50€. Ne znam koliko bih preporučio takav odnos sadržaja i novca. Jedino ako baš voliš Hounted Knight, pa zelis da ga imas u dostojnom izdanju.

Edit: da uporedim, Killing Joke Deluxe izadje 13€, Black glove Deluxe od 384 stranice 25€ (pre dve godine dok je jos bio na stanju), Omnibus Morrissonovog runa od 760 strana 56€

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 03/10/2022 17:51:25
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/10/2022 : 18:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Batman #127 (spoileri)

Eh, neću reć da je bezveze, al od ova tri Zdarskyjeva broja ovaj mi je definitivno najslabiji. Idalje mi nije jasno zašto je uopće bilo potrebno ubacivati Zur-En-Arrh s obzirom da nije postigao ama baš nikakav efekt. I ne samo to, već imam osjećaj da Zdarsky uopće nije uspio dočarati razliku između njega i "regularnog" Batmana. Sve što je Zur-En-Arrh radio i govorio je izgledalo praktički isto kao kod običnog Batmana.

O deus-ex-machina rješenju na kraju sveske neću niti govoriti. Sto puta smo vidjeli istu takvu scenu i nikad nije djelovala baš spektakularno kako je autor zamislio. Očekivanja vezana za kvalitetu ovog runa mi već sada padaju na niske grane, al nastaviti ću pratiti, ako ništa onda zbog odličnog Jimeneza na crtežu.


Meni se svidio tretman Zur-En-Arrha. Konkretno, dobar mi je taj twist da je Zur-En-Arrh stvorio Failsafea, ali toliko dobro, da ga ni sam ne može zaustaviti. Što nas dovodi do jebačkog epiloga s "plavim izviđačem". Jimenez je rasturio te zadnje dvije table.

Hoću reći, Zdarsky je za sada prilično lijepo isprepleo elemente Morrisona, te saga Tower of Babel i OMAC Project. U neku ruku mi je drago da Zdarsky ne tretira Zur-En-Arrha poput Morrisona.

Plus, paralelna priča s Catwoman je također imala zanimljiv twist i podjednako mi je zanimljiva kao i glavna priča.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/10/2022 : 22:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@patak
LH-HK je 39€ sa 10% je 36€.
Ima jos kupiti DV iz 2018 za 21€ SC, a ionako ne kupujem cesto, pa zasto ne.
Primjetio sam da je danas dosta u wishlisti palo cijena, uz jos 10%, hmm, lecker, köstlich, schmeckt!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 03/10/2022 22:35:03
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/10/2022 : 23:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

@patak
LH-HK je 39€ sa 10% je 36€.
Ima jos kupiti DV iz 2018 za 21€ SC, a ionako ne kupujem cesto, pa zasto ne.
Primjetio sam da je danas dosta u wishlisti palo cijena, uz jos 10%, hmm, lecker, köstlich, schmeckt!


Naravno, brate! Moje je bilo samo da nagovestim da ne bi bilo lose razmisliti.
Samo pazi: to nije Long Halloween nego samo Hounted Knight (Napominjem samo za svaki slucaj)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 03/10/2022 23:06:54
Go to Top of Page
Page: of 66 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000