forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Disney
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

RAKOSI4
Advanced Member

3474 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/02/2019 :  18:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

meni je to bezveze.....ja hoču Mikijev zabavnik ili Almanah!

+ 1
Go to Top of Page

teller
Advanced Member

Slovenia
15457 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/02/2019 :  18:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by 1Euro

meni je to bezveze.....ja hoču Mikijev zabavnik ili Almanah!

+ 1

+1

KO NE CITA I KUPUJE MALOG RENDŽERA NE CITA NIŠTA I NEK CUTI ZAUVIJEK!
A DA...HOCEMO KOMANDANTA MARKA U KOLORU!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
4677 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/11/2019 :  19:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Upravo stigao još jedan biser iz trezora:

Jose Carioca, Sir Oliver prije Sir Olivera!

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member

Croatia
1838 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/11/2019 :  19:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Da je Čiko ovako snalažljiv, gdje bi mu bio kraj :-)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
15075 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/11/2019 :  16:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
12033 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/11/2019 :  16:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovo je nova priča?
Go to Top of Page

Lenco
New Member

Croatia
256 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 08/04/2020 :  02:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
pasko patak je uglavnom uvijek prikazan u plavom odijelu, zasto je u stripovima koji su izlazili kod nas uvijek u crnom, zna li itko detaljnije

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
11808 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2020 :  07:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

pasko patak je uglavnom uvijek prikazan u plavom odijelu, zasto je u stripovima koji su izlazili kod nas uvijek u crnom, zna li itko detaljnije

Nije to slučaj samo sa stripovima koji su izlazili kod nas. Općenito je pravilo da se plavi kostim javlja u filmovima i TV-serijama, dok se crni kostim javlja u stripovima. Naravno, postoje iznimke.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lenco
New Member

Croatia
256 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 08/04/2020 :  15:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:

Nije to slučaj samo sa stripovima koji su izlazili kod nas. Općenito je pravilo da se plavi kostim javlja u filmovima i TV-serijama, dok se crni kostim javlja u stripovima. Naravno, postoje iznimke.

Krivo sam se izrazio nisam ni mislio da je kod nas namjerno drukcije

Znam kad bih citao magazin Miki Maus, u stripu bi Pasko uvijek bio nacrtan u crnom odijelu, a na stranicama npr sale i trikovi bi bio u plavom, pa mi je kao malome islo na zivce zasto u stripu nikad ne nosi plavo odijelo

Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member

2030 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/04/2020 :  22:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
PAŠKO Patak?????!!!!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
11808 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2020 :  23:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:

Krivo sam se izrazio nisam ni mislio da je kod nas namjerno drukcije

Znam kad bih citao magazin Miki Maus, u stripu bi Pasko uvijek bio nacrtan u crnom odijelu, a na stranicama npr sale i trikovi bi bio u plavom, pa mi je kao malome islo na zivce zasto u stripu nikad ne nosi plavo odijelo

Nisam to baš previše istraživao, ali moja je pretpostavka ovakva: Donald se u stripovskom obliku etablirao u crno-bijelim novinskim stripovima tijekom 1930-ih godina. Iako u filmovima ima plavu odoru, u novinskim je stripovima postala crna - logično. E sad, vjerojatno je crna odora postala jednako prepoznatljiva i zaštitni znak kao i plava, tako da su ju nastavili primjenjivati u svim njegovim stripovskim pustolovinama, ne računajući promo-materijale.

Ali, kao što sam rekao, iznimke postoje. Na primjer, u rebootu TV-serijala Duck Tales, animirani Donald nakon dugo vremena opet nosi crnu odoru.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lenco
New Member

Croatia
256 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 09/04/2020 :  02:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
hvala na odgovoru :)

Go to Top of Page

Ghost
Starting Member

5 Posts

Member since 27/02/2020

Posted - 05/05/2020 :  02:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ghost a Private Message  Reply with Quote
I dalje nema Izdavaca za Disney da se pojavio na nasim prostor ima 🙄, neko da izdanje kvalitetna integral
Go to Top of Page

teller
Advanced Member

Slovenia
15457 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/05/2020 :  05:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ghost

I dalje nema Izdavaca za Disney da se pojavio na nasim prostor ima 🙄, neko da izdanje kvalitetna integral

da..žalostno, svega ima ali nema Dizniya..bruka i sramota.
Prokleti Egmont ili što su več smeče izdavaško..

KO NE CITA I KUPUJE MALOG RENDŽERA NE CITA NIŠTA I NEK CUTI ZAUVIJEK!
A DA...HOCEMO KOMANDANTA MARKA U KOLORU!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
4677 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/05/2020 :  14:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nije Disney, ali je potpuno u tom stilu, na razini ponajboljeg Disneya i ljubitelji Disneya ovo ne bi trebali i vjerujem neće propustiti.

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-159-vjetar-u-vrbama/634/

A uslijedit će poslije i ovo, isti autor i likovi:

https://www.bdgest.com/preview-507-BD-vent-dans-les-sables-le-la-tentation-du-desert.html

Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000