forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/12/2016 : 15:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prva sezona ima mana, ali je u cjelini vrlo dobra. Kod druge je osjetan pad u kvaliteti, i zbog odustajanja od izvornog koncepta.

Ali u svakom slučaju itekakav uspjeh.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 23/12/2016 : 18:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Nakon pocetnog entuzijazma gledajuci prve 2-3 epizode The OA-a, isti je splasnuo pa mi je na kraju serija cisto OK, ali nista vise od toga.
Sad sam na pola 2. sezone The man in the high castle.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 26/12/2016 : 22:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam mini seriju, THe Night Manager

http://www.imdb.com/title/tt1399664/

vrlo dobra prica i glumacka postava. Prikazuje kako izgleda svet svercovanja oruzja na visokom nivou.

Doktor Haus me iznenadio u ulozi negativca, odlican je.


Sjajna serija i sve preporuke za gledanje.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/12/2016 : 16:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne možeš pobjeći od Toma Hardyja. Evo ga i u mini-seriji koju među ostalim suproduciraju Ridley Scott i Steven Knight, tu negdje je i Christopher Nolan, a Tom je i sukreator s bratom Chipsom Hardyjem i Knightom.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/12/2016 : 16:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stiže i American Gods po Neilu Gaimanu, s Demoreom Barnesom u glavnoj a Gillian Anderson, Ianom McShaneom, Peterom Stormareom, Emily Browning i ostalima u sporednim ulogama.
Među redateljima su David Slade (Hard Candy, 30 dana noći, Hannibal), Guillermo Navarro (Hannibal, Narcos, Preacher) i Vincenzo Natali (Kocka, Pariz, volim te, Hannibal).





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
265 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 01/01/2017 : 18:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
za par sati novi Šerlok, zna li netko koliko brzo ce to biti uploadano na torrente? čak je i uzbudljivo to pratiti tako jer je to po meni najbolja serija danas

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/01/2017 : 14:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrey

za par sati novi Šerlok, zna li netko koliko brzo ce to biti uploadano na torrente? čak je i uzbudljivo to pratiti tako jer je to po meni najbolja serija danas



Vrlo brzo. Recimo posle sat vremena.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/01/2017 : 14:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
The Night Of http://www.imdb.com/title/tt2401256/

Priča je šablon, ali je izvedba vrhunska. Torturo i Ahmed su briljantni.

9/10 Preporuka.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 02/01/2017 : 23:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Dobra je serija, samo bih rekao da je, samo, donekle, sablon.

SPOJLER

Par ljudi mi je reklo da im ne se ne svidja kraj, ali po meni je odlican. Zato i kazem da nije skroz po sablonu, jer nije poenta da li je ubica ili nije, vec je akcenat stavljen na uticaj zatvora i njegovog okruzenja i cinjenice kako je on uticao na njegov psihu i promenio Ahmeda. Ta tranformacija licnosti je i poenta serije.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/01/2017 : 10:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Dobra je serija, samo bih rekao da je, samo, donekle, sablon.

S P O J L E R

Par ljudi mi je reklo da im ne se ne svidja kraj, ali po meni je odlican. Zato i kazem da nije skroz po sablonu, jer nije poenta da li je ubica ili nije, vec je akcenat stavljen na uticaj zatvora i njegovog okruzenja i cinjenice kako je on uticao na njegov psihu i promenio Ahmeda. Ta tranformacija licnosti je i poenta serije.




S P O J L E R

Kraj je bez dileme odličan. Međutim, ne slažem se da je zatvor promijenio Ahmedovu ličnost, već je zatvorsko okruženje podstaklo njegovu "lošu" stranu da izađe na vidjelo.

Veliki kvalitet serije je što ništa nije crno-bijelo, pa tako ni Ahmed. Na početku je predstavljen kao običan momak, dobrica, koji ni mrava ne bi zgazio, ali posle saznajemo da je u prošlosti bio nasilan, da se bavio preprodajom droge, da laže kad mu to odgovara.

Ono što je zatvor promijenio, i što je na kraju efektno poentirano u posljednjoj epizodi, je da se promijenilo mišljenje okoline o Ahmedu (pa čak i rođene majke), u odnosu na početak serije. Ta predstava o dobroti je srušena. I to jeste uticaj zatvora.

Mnogo mi se sviđa to. Zato je i serija tako kvalitetna.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/01/2017 : 10:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
The Night Of je odlična serija, unatoč nekim konvencijama koje su ipak dovoljno zanimljive i zadovoljavajuće.

Nadam se da je kraj tendenciozno otvoren, odnosno bez eksplicitnog razrješenja, da bi se mogla raditi druga sezona.

Nju su otprilike najavili Stone i kolegica Helen Weiss, s prijedlogom da zajednički krenu u lov na onog mogućeg krivca.

Ako bude druge sezone, nadam se da će se vratiti Chandra Kapoor tj. Amanda Karan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 03/01/2017 : 11:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by Caleb

Dobra je serija, samo bih rekao da je, samo, donekle, sablon.

S P O J L E R

Par ljudi mi je reklo da im ne se ne svidja kraj, ali po meni je odlican. Zato i kazem da nije skroz po sablonu, jer nije poenta da li je ubica ili nije, vec je akcenat stavljen na uticaj zatvora i njegovog okruzenja i cinjenice kako je on uticao na njegov psihu i promenio Ahmeda. Ta tranformacija licnosti je i poenta serije.




S P O J L E R

Kraj je bez dileme odličan. Međutim, ne slažem se da je zatvor promijenio Ahmedovu ličnost, već je zatvorsko okruženje podstaklo njegovu "lošu" stranu da izađe na vidjelo.

Veliki kvalitet serije je što ništa nije crno-bijelo, pa tako ni Ahmed. Na početku je predstavljen kao običan momak, dobrica, koji ni mrava ne bi zgazio, ali posle saznajemo da je u prošlosti bio nasilan, da se bavio preprodajom droge, da laže kad mu to odgovara.

Ono što je zatvor promijenio, i što je na kraju efektno poentirano u posljednjoj epizodi, je da se promijenilo mišljenje okoline o Ahmedu (pa čak i rođene majke), u odnosu na početak serije. Ta predstava o dobroti je srušena. I to jeste uticaj zatvora.

Mnogo mi se sviđa to. Zato je i serija tako kvalitetna.


SPOJLER

U pravu si. Zatvor je podstakao njegovu losu stranu, koja je, itekako, postojala. Opet, tamo moras ciniti razne stvari da bi preziveo, tako da, takav efekat moze zadestiti bilo koga. Pored toga, i fizicka tranformacija je doprinela jos jacem utisku, da on , ipak, nije tako fin momak.



Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/01/2017 : 12:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tek za praznike sam pogledao drugu sezonu True Detective i ... sta ja znam, meni nije bilo toliko lose koliko se losih kritika moglo procitati. Ok, jeste drugacije od prve sezone (mada mi McConaughey vec ide pomalo na jetra sa onim upecatljivim juznjackim naglaskom) ali posve gledljivo. Mozda bi moglo biti za jedan ili dva djelova krace, ali sta je tu je. No, prilicno sjebani karakteri, svi pijani, smrdjeci, puse sto na sat, sve nesto prljavo i deprimirajuce, te i sam kraj kakav je ali ... Vince Vaughn ovdje rastura na puno!



Zna li se vec nesto o trecoj sezoni, tko bi mogao biti unutra i ... hoce li je uopste biti?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 03/01/2017 : 12:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
I meni je druga sezona dobra.

Ali treće vjerojatno neće biti.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 03/01/2017 : 12:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Mala preporuka od mene: Happy Valley, Utopia, River, Trapped/Ófærð. Ne nužno u ovom redosljedu ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 03/01/2017 12:38:12
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/01/2017 : 18:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Tek za praznike sam pogledao drugu sezonu True Detective i ... sta ja znam, meni nije bilo toliko lose koliko se losih kritika moglo procitati. Ok, jeste drugacije od prve sezone (mada mi McConaughey vec ide pomalo na jetra sa onim upecatljivim juznjackim naglaskom) ali posve gledljivo. Mozda bi moglo biti za jedan ili dva djelova krace, ali sta je tu je. No, prilicno sjebani karakteri, svi pijani, smrdjeci, puse sto na sat, sve nesto prljavo i deprimirajuce, te i sam kraj kakav je ali ... Vince Vaughn ovdje rastura na puno!



Zna li se vec nesto o trecoj sezoni, tko bi mogao biti unutra i ... hoce li je uopste biti?





Meni kida i druga sezona! Uzivao sam gledajuci je isto koliko i prvu. Potpuno je na drugaciji fazon od prve sezone, ali to se i dalo ocekivati jer je antologhy series.

Najveci plus druge sezone je Kolin Farelov previse tragican lik i ta sveopsta depresivna neo noir atmosfera koja mi se mnogo svidela. Ma sjajna je serija! Stvarno mi nisu jasne lose kritike. I kraj mi je bolji nego u prvoj sezoni.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/01/2017 : 17:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
WESTWORLD http://www.imdb.com/title/tt0475784/

Odgledah seriju u ova dva dana. Imao sam baš visoka očekivanja, i kad se sve sabere i oduzme, moram da kažem da su uglavnom ispunjena.

IMA SPOJLERA

Ono što je loše kod gledanja iz cuga, je da čovjek nema vremena između epizoda da promisli o onome što je gledao na pravi način. Serije koje nagone na razmišljanje, i koje su dušu dale za teoretisanje, treba gledati kako se emituju epizode. Ovdje sam to propustio, pa sam i neke stvari pohvatao tek u poslednoj epizodi. Takođe, ni način pričanja priče, sa neprestanim skokovima u vremenu, zametanjem tragova i namjernim navođenjem na pogrešan trag, me je malo opterećivao polovinom sezone, ali je sve kasnije došlo na svoje mjesto. Definitivno, u seriji se ne može uživati bez pažljivog praćenja, a čak ni tada neće mnogima biti jasno što se sve desilo posle prvog gledanja (nije ni meni). Zato imamo i ove youtube kanale sa objašnjenjima, da nam osvijetle nepažnju i razjasne nedoumice, ako nemamo vremena za ponovno gledanje.

Intimno mislim da je AI i transfer svijesti jedini način da se čovjek primakne besmrtnosti. Nešto slično misle i tvorci serije, pa mi je ideja da su AI sljedeći stupanje evolucije privlačna (iako ovdje ne kopiraju svijest živog čovjeka u mašinu, već se kroz mašine podražava čovjekova svijest, ali je opet to dovoljno slično).

IMA SPOJLERA

Scena sa Fordom, Bernardom i Terezom u kolibi (posebno uvod i metafora s paunom), kao i izrazi lica Dolores na kraju i MiB kad shvati da se ostvarilo ono što je decenijama priželjkiivao su mi vrhunci serije. Tokom gledanja mi je strašno smetao onaj zaplet sa Miv i dvojicom tehničara, kao neuvjerljiv, ali mi se nakon 10. epizode i to razjasnilo, iako mi opet nije dovoljno uvjerljivo ponašanje njih dvojice, osim ako i oni nijesu roboti i prate Fordovu priču namijenjenu osvješćenju Miv, ali to nije potpuno jasno. Kraj sa Miv je odličan. Konačno je probila barijeru i sama odlučila da se vrati u park po ćerku.
Ford je svjestan situacije u kojoj je (pritisci odbora da se povuče, godine) uradio to što je uradio, ali se pitam koga je pravio u onoj kolibi. Da li robota po svom liku koga će žrtvovati na prezentaciji nove priče, da li robota po svom liku u kojeg će prebaciti svoju svijest i znanje nakon fizičke smrti svog tijela na prezentaciji (iako nije prikazano da je to moguće) ili nekog trećeg. Uz nastavak priče o osvješćenim robotima (posebno Dolores, kojoj se sva ona patnja kroz koju je prolazila godinama vratila) i postojanje novih parkova, me navodi na će nastavaak biti jednako zanimljiv.

Pomenuo bih još, osim intrigantne priče, glume i produkcije, i muziku koja je sjajna tokom cijele serije.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/01/2017 : 18:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa svime napisanim o Westworldu. I meni se muzika posebno dopala.
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 04/01/2017 : 20:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
The Knick

Sjajna rezija,odlicna glumacka postava,lijepo rekonstruiran New York sa pocetka 20. stoljeca i grozan,ali bas ono grozan scenarij.Steta.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/01/2017 : 21:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

The Knick

Sjajna rezija,odlicna glumacka postava,lijepo rekonstruiran New York sa pocetka 20. stoljeca i grozan,ali bas ono grozan scenarij.Steta.



Ima slabih dijelova, sve vise kako odmice, ali bas tako grozan? Sto ti se to do te mjere nije svidjelo?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/01/2017 : 21:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jao sad ste me podsjetili na dosta serija koje sam gledao (a i pisao o njima)
The revenants - prva sezona je odlična, nikako da počnem drugu. 8/10
True Detective S02 - meni je i druga sezona odlična, makar nikako da ju pogledam do kraja :D 8/10
The night of - odlično, kao što sam i pisao 8/10
Inače, ne znam da li se u novije vrijeme što novo pojavilo u vezi serije Fortitude koja je prvoklasna - odnosno da li je krenula druga sezona?
Black mirror - prve dvije sezone su odlične, kod treće već kvaliteta dosta varira.
Ash vs. Evil Dead - Genijalno! Ovaj tjedan ću završiti drugu sezonu :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 04/01/2017 : 21:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Torghal

The Knick

Sjajna rezija,odlicna glumacka postava,lijepo rekonstruiran New York sa pocetka 20. stoljeca i grozan,ali bas ono grozan scenarij.Steta.



Ima slabih dijelova, sve vise kako odmice, ali bas tako grozan? Sto ti se to do te mjere nije svidjelo?




U jednoj epizodi neki gradjevinar nazove u kucu onog ljigavca ravnatelja Barrowa i greskom mu zeni otkrije da ovaj oprema novi stan.U sljedecoj epizodi zeni mu greskom na banci otvore muzev sef umjesto njen i ona dodje u posjed svih njegovih inkriminirajucih dokumenata???Aj da se desi samo jedna takva slucajnost,to se jos moze i tolerirat ali dvi takve,to je vec nesposobnost scenariste.To je samo jedan primjer.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 04/01/2017 : 23:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
kad smo kod serija, nitko nije komentirao Vikinge i petnaestu epizodu aktualne sezone?

povijesno se desilo kaj se desilo,al ostaje žal..
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/01/2017 : 09:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Black mirror - prve dvije sezone su odlične, kod treće već kvaliteta dosta varira.


Ako moze neki link na PM za d/l ... bilo tko zapravo ... ja sam (nazalost! )dosao do neke na ruski sinhronizirane varijante, a pravu jos nisam nasao.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/01/2017 : 15:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Torghal

The Knick

Sjajna rezija,odlicna glumacka postava,lijepo rekonstruiran New York sa pocetka 20. stoljeca i grozan,ali bas ono grozan scenarij.Steta.



Ima slabih dijelova, sve vise kako odmice, ali bas tako grozan? Sto ti se to do te mjere nije svidjelo?




U jednoj epizodi neki gradjevinar nazove u kucu onog ljigavca ravnatelja Barrowa i greskom mu zeni otkrije da ovaj oprema novi stan.U sljedecoj epizodi zeni mu greskom na banci otvore muzev sef umjesto njen i ona dodje u posjed svih njegovih inkriminirajucih dokumenata???Aj da se desi samo jedna takva slucajnost,to se jos moze i tolerirat ali dvi takve,to je vec nesposobnost scenariste.To je samo jedan primjer.



Sjećam se kad je tip zvao vezano za stan i to mi se ne čini problematično. Ovog u banci se više ne sjećam, ali da, to je malo previše slučajnosti i kužim da nekoga smeta. Mene u ovom slučaju nije, jednostavno su mi pozitivne strane iskočile u prvi plan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000