forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 16/07/2015 : 19:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
mislim da neće serija previše odudarati od knjige. barem za sada glavnu nit prati. mene zanima hoće li nastaviti nakon desete epizode (jer praktički serija prati sva 3 dijela)
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/07/2015 : 17:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam predzadnju epizodu Wayward Pinesa, nije loša. Sve drugo što bih napisao bio bi spoiler, pa preskačem komentiranje!

Baš me zanima hoće li biti druga sezona, jer ne vidim potrebu za to, odnosno ne vidim što bi se tamo moglo događati. Osim ako ne izmisle neki veliki zaokret.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/07/2015 : 18:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam i treću epizodu serije Mr. Robot. Nakon izvrsne prve epizode, druga i treća nešto lošije, ali i dalje mi je zanimljiva i vjerojatno gledam do kraja.

Evo pitao me frend kako pronalazim vrijeme za sve to pogledati. Odgovorio sam mu da svaki drugi dan uz doručak ili ručak pogledam jednu epizodu neke serije (što je dosta precizan odgovor, jer radim svaki drugi dan, pa kad ne radim imam više vremena) i na kraju godine sakupi se cca 150 pogledanih epizoda!


Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 23/07/2015 : 12:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
što kažete na finale Waywarda?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/07/2015 : 19:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

što kažete na finale Waywarda?

...a ono... Kraj je fora, ali mi se sve skupa pretvorilo u nekakav bezvezni trash. Matt dillon se od glavnog i zanimljivog lika pretvorio u idiota koji je u zadnjoj epizodi prosuo 5-6 kliseja uz totalno retardiranu glumu.

...ocekivao sam vise.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 23/07/2015 : 19:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
čuj, ne odudara od knjiškog predloška puno - meni je fora kraj i tako triba biti. i sam naziv epizode upućuje na to
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/07/2015 : 19:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kraj je cisti dylan dog :p

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 23/07/2015 : 19:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Kraj je cisti dylan dog :p


da, hmmm kako ćemo završiti priču? pa jednostavno...
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 25/07/2015 : 22:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

što kažete na finale Waywarda?


Oduševio me

My username was a mistake.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/07/2015 : 18:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ne racunajuci zadnjih 10-tak minuta, jucerasnja epizoda True Detectiva je bila po meni najbolja u ovoj sezoni, stvarno 5+.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/07/2015 : 18:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Ne racunajuci zadnjih 10-tak minuta, jucerasnja epizoda True Detectiva je bila po meni najbolja u ovoj sezoni, stvarno 5+.

Najbolji dijalozi ...da

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/07/2015 : 16:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by dante

Ne racunajuci zadnjih 10-tak minuta, jucerasnja epizoda True Detectiva je bila po meni najbolja u ovoj sezoni, stvarno 5+.

Najbolji dijalozi ...da



Meni ova sesta epizoda nije nista bolja od ostatka sezone. A cela sezona mi je odlicna!
Ne znam sto ljudi kritikuju drugu sezonu i uporedjuju sa prvom, niti je ova druga nastavak prve sezone, niti su u bilo kakvoj vezi.
U drugoj sezoni je bila losija samo prva epizoda koja je bila dosta spora i razvucena.
Pizzolato je lepo osmislio sve, imamo zamrsenu pricu, interesantne glavne likove (istakao bih Vince Vaughna koji je sjajan u ulozi gangstera koji ne zeli da bude gangster i Farrela kao detektiva Rej Velkoroa), dobru atmosferu (vise neo-noirovsku za razliku od prve sezone koja je bila juznjacki mistery sa elementima horora).

Jedva cekam nove epizode i rasplet situacije.

Kao najbolju scenu citave druge sezone bih istakao onu sa kraja druge epizode i pocetka trece kada je Reja upucao onaj pticoglavi a u pozadini ide pesma I pity the fool pa ona scena u kaficu dok Conway Twitty peva svoj hit Rose. Sjajno zamisljeno i izvedeno!


Edit: Vidim da je na prethodnim stranama bilo diskusije bas o ovoj sceni koju sam ja spomenuo, dobro je sto nisam otvarao ovaj topik pre gledanja serije jer bi mi pokvario dozivljaj.

Edited by - going going on 31/07/2015 00:34:04
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/08/2015 : 15:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Slučajno sam nabasao na četiri godine star lijep nostalgični tekst Ivice Ivaniševića o TV-serijama iz 70-ih godina, o Sandokanu, Janošiku, Jedrenjacima, Calimeru, Ja, Klaudiju, Blakeovoj sedmorci, Svemiru 1999. itd.


http://www.slobodnadalmacija.hr/Reflektor/tabid/92/articleType/ArticleView/articleId/135090/Default.aspx





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/08/2015 : 19:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Slučajno sam nabasao na četiri godine star lijep nostalgični tekst Ivice Ivaniševića o TV-serijama iz 70-ih godina, o Sandokanu, Janošiku, Jedrenjacima, Calimeru, Ja, Klaudiju, Blakeovoj sedmorci, Svemiru 1999. itd.


http://www.slobodnadalmacija.hr/Reflektor/tabid/92/articleType/ArticleView/articleId/135090/Default.aspx






Ajme..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/08/2015 : 15:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao prvu epizodu Justifieda
http://www.imdb.com/title/tt1489428/

Interesantna serija ali me nije skroz osvojila.

Je l gledao neko sa foruma? Je l su naredne epizode sve bolje i bolje ili ostaje na istom nivou kao prva epizoda?
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/08/2015 : 16:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pola prve sezone su epizode svaka za sebe, a onda ulovi priču. Nakon toga svaka sezona ima priču i sezonske negativce i misterij, koji su većinom odlični.
Probaj pogledat cijelu prvu sezonu, jer postane bolje.

Edited by - Windwalker on 02/08/2015 16:37:49
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/08/2015 : 18:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pogledao kompletan Justified i među najomiljenijim serijama mi je. Kao što reče Windwalker stvari se malo kasnije pokrenu, ali kad krenu ne staju. Je to slično iz sezone u sezonu, ali su likovi i dijalozi toliko dobri da sve ostalo postaje nebitno. Moja najtoplija preporuka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/08/2015 : 20:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Druga sezona je vrh.
Po meni najbolji negativci i priča.

I serija ima odličnu zadnju sezonu i vrlo zadovoljavajuć finale, što je rijetkost.

Edited by - Windwalker on 02/08/2015 20:55:43
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/08/2015 : 22:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Znaci nastavljam da gledam!

Hvala Windwalker i Shaner!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1544 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 04/08/2015 : 11:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Evo dojmova o nekoliko serija koje sam (od)gledao zadnjih mjeseci, MOGUĆI SPOILERI:

GAME OF THRONES s5: Do sada uvjerljivo najgora sezona koju sam barem ja doživio kao rubno parodičnu u odnosu na prethodne. Čini se kao da su autori pažnju u ovoj sezoni umjesto na odnose odlučili usmjeriti na ono što će stvoriti dovoljno internetskog buzza: na sise i šokantne preokrete i smrti. Zadnja epizoda je bila bezvezno nizanje takvih scena; kao da se zaboravilo da je šokantnost Red Weddinga primjerice proizašla iz fabularne gradnje i gledateljskih očekivanja, da bi se potom ljudima izmakao tepih ispod nogu. GoT s5e10 to ipak nije. Navijamo da Martin dovrši šestu knjigu pa da scenaristi imaju kvalitetnog materijala jer izgleda da se polako gubi perspektiva.

BLACK SAILS: Pogledao prve dvije epizode i skužio da ovo nije za mene. Izvrsna kostimografija, ali scenarij se suviše oslanja na šablone, a Long John Silver nesimpatičan već od prve minute. Odlučio preskočiti.

PENNY DREADFUL s2: E, ovo mi je izvanredno, druga sezona čak i donekle bolja od prve. John Logan majstorski plete svoju priču, a gluma je naprosto izvrsna. Ima svojih nedostataka, još se primjerice ne vidi kako će se točno ispreplesti storije Frankensteinovog čudovišta te nevjeste i Doriana Graya s glavnom pričom čija je okosnica Vanessa Ives, ali vjerojatno hoće već nekako. Za treću sezonu se priča da će u fabulu uvesti dr. Jekylla ili dr. Moreaua. Jedna od boljih tekućih serija.

AMERICAN HORROR STORY ASYLUM: Prva sezona bila mi je vrlo razočaravajuća, a dalo bi je se opisati kao video-spotovsku papazjaniju svega i svačega iz podžanra o ukletim kućama. Ono, staviš fino sastojke u blender i nadaš se da će ispasti nešto dobro. Svaka čast Jessiki Lang, doduše. Druga sezona me dugo vremena odbijala baš zbog toga, a i zato što su je na fejsu nesmiljeno lajkali tinejdžeri koji guštaju u djelima Viktorije Faust pa sam zato i bio prilično skeptičan. Bio sam skeptičan i kad sam pogledao prvu epizodu Asyluma pa i drugu, još uvijek mi je to bila video-spotovska papazjanija. Pa sam pauzirao mjesec ili dva i onda odgledao u šubu. Još uvijek je to video-spotovska papazjanija, u drugoj sezoni u blenderu ima još više svega i svačega, ali iz nekog razloga ovaj puta je upalilo.

WAYWARD PINES: Odgledao prve dvije epizode, ali sam već nakon prvih petnaestak minuta prve epizode počeo pikati po smartphoneu, a da ništa bitno od radnje nisam propustio, a to nije nikako dobar znak. Onda sam iz znatiželje pročitao prvih desetak stranica prvog romana iz trilogije Blakea Croucha (Pines-Wayward-The Last Town) i odlučio da ću ipak radije pročitati knjige.

MRS. BROWN'S BOYS: Upravo dovršio treću sezonu i preostalo još nekoliko božićnih specijala i film. Što reći? Dao bi se ovdje napisati kraći esej o kroničnom nedostatku recentnih britanskih humorističnih serija i o tome kako su i nas preplavile američke (po meni) bedastoće. Sorry but jebi ga, ali sa Seinfeldom se nisam našao na istoj valnoj duljini, Prijatelji su mi bili infantilni, a 2 i pol muškarca et al. ne bih ni spominjao. Više mi leže Mućke, 2.4 djeteta, Jednom nogom u grobu, The Thick of It i Zvonili ste, milorde. Sitcom Mrs. Brown's Boys projekt je Brendana O'Carrolla i jedan od najvećih recentnih hitova u Irskoj i UK-u, ali i za sada zadnje ostvarenje u nizu O'Carrolovih romana, kazališnih predstava i humornih filmova o obitelji Brown(e). Lako je također vidjeti zašto ovaj sitcom kritika prezire, a publika voli; humor u priči o mnogočlanoj obitelji Brown kojoj je na čelu čvrsti matrijarh Agnes (u izvedbi samoga O'Carrolla) često je prvoloptaški i vulgaran, ali je također i topao i urnebesan. Ono što mi se također sviđa jest često rušenje četvrtog zida, npr. Agnesino stalno uvodno obraćanje publici, pozivanje kamermana da se priključe obitelji u pokojoj sceni, bloopere znaju zadržati i unutar same serije, itd., znači postoji i taj meta-element. Obiteljskoj atmosferi serije pridonosi i činjenica da uloge između ostalih tumače i O'Carrollova žena, sestra, sin, kći i unuk. S obzirom da se radi o irskoj katoličkoj obitelji u kojoj ima i svećenika i gayeva i usidjelica, ali u kojoj se svi međusobno vole te se tako u skladu s vremenom u kojem živimo i kroz ovaj sitcom redefinira obitelj, bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi ovu seriju primili u Hrvatskoj. U ime obitelji, vama se obraćam, da. U svakom slučaju, preporuke.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/08/2015 : 23:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Znate ono, team-up, crossover, kaj već - sretnu se Batman i Superman, Buffy i Angel, Alien i Predator, okupe se Avengersi, Horatio ode u New York, Grissom u Miami, i sve štima i sve ima smisla.

Ali sad će snimit crossover detektivske proceduralne serije Bonesa i... SLEEPY HOLLOW-a!!! WTF??? Al ozbiljno, ne zajebavam!

http://www.tv.com/shows/bones/community/post/bones-sleepy-hollow-crossover-premiere-date-spoilers-143887491073/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/08/2015 : 09:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote





U produkciji HBO-a Martin Scorsese, Mick Jagger i Terence Winter, sukreator "Sopranosa" i "Carstva poroka" te scenarist "Vuka s Wall Streeta", rade novu ambicioznu seriju "Vinyl".

Priču o njujorškoj glazbenoj sceni kasnih 70-ih, kroz koju se probija šef male diskografske kuće Richie Finestra (Bobby Cannavale), režiraju sam Scorsese, Allen Coulter ("Sopranosi", "Carstvo poroka"), Mark Romanek ("Zabranjene fotografije"), S.J. Clarkson ("Motel Bates", "Narančasta je nova crna") i ostali, prva sezona ima 8 epizoda, a pored Cannavalea u glumačkoj postavi su Paul Ben-Victor, P.J. Byrne, Mickov sin James Jagger, Ray Romano, Olivia Wilde, Juno Temple, Birgitte Hjort Sørensen i drugi.

Od ovoga izuzetno puno očekujem.


http://www.slashfilm.com/vinyl-teaser/




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/08/2015 : 22:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
True Detective Season 2 Episode 8 – Omega Station

U , jebem ti mater, ovo je bolje od Filet mignon, Opus One i sexa sa jednojajcanim blizankinjama..uistinu..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/08/2015 : 22:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Vynil - Super. Mene kao audiofila će fakat zanimati ova serija

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/08/2015 : 22:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

True Detective Season 2 Episode 8 – Omega Station

U , jebem ti mater, ovo je bolje od Filet mignon, Opus One i sexa sa jednojajcanim blizankinjama..uistinu..



Ja sam stao na šestoj epizodi druge sezone
Serija je fakat remek-djelo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000