forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 199

Peyo
Advanced Member



Croatia
10049 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/02/2021 : 20:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
edit:Peyo,zaobiđi ovo u najširem mogućem luku!!!!



Zar si mislio da bi me moglo zanimati?
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 15/02/2021 : 21:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote


Kleiner Strubbel u originalu se zove Petit Poilu, ima 27 albuma kod Dupuisa i uopće nema teksta. Scenarij potpisuje Celine Fraipont a Pierre Bailly ga savršeno crta. Nećete naći čišću liniju niti jasnije slike.

Svaki album ima istu strukturu. Strubbel/Poilu se budi, doručkuje, upada u pustolovinu, prvo mu je zabavno pa onda više nije, nedostaje mu mama i na kraju se vraća kući. Predivan strip za predškolsku dob. Jako ga volimo.




Vid' Baltazara iznad sjene mobitela.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11669 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/02/2021 : 23:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Batman - Das goldene Kind (Panini 2020, 56 str / Dark Knight Returns: The Golden Child 2020)

Teška sranja na ulicama Gothama. Razlog su izbori za guvernera u kojima bi mogao pobijediti vladajući predstavnik što izaziva golemo nezadovoljstvo kod građana. Govori se da je on Jokerov čovjek koji je pak plaćenik moćnog Darkseida. Sa sigurne udaljenosti događanja promatraju Supermanova kćerka Lara i njen brat Jonathan…

Kako ne pratim ovaj žanr - i ovdje sam upao zbog Millera -, tako nisam ni znao da Superman ima djecu. Ali sviđa mi se ova ideja s podmlatkom, na djeci je budućnost. Ukratko, neko će reći da je ovo shit, ali meni je ovo još uvijek dobro. Ima u Milleru vatre. Crtež izvanredan.




- Ljudi, množe se ko gamad. Čega god se dohvate, naprave kaos…



- …pogledaj te kreature koje otac toliko voli. Oni jedu i jedu, trpaju u sebe bez stanke, ne prestaju jesti. Troše fosilna goriva i zagađuju cijeli planet…I stalno ih treba popravljati.



- Demokracija na djelu...



- Ma zaboli me karina.. A tebe?




Have mercy

Edited by - izivko on 15/02/2021 23:06:32
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/02/2021 : 10:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bez konkurencije zlatna malina za najlošiji strip koji sam pročitao u 2020
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/02/2021 : 10:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Lijep crtež i Trump guši macu. Interesantno. Fali stripova gdje Trump guši macu.
Ali ide mi na živce to političko cendranje. Strip bi morao pričati jasnim slikama, a ne pamfletističkim govorancijama. Trebalo bi provjeriti pa vidjeti.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 16/02/2021 : 10:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Fali stripova gdje Trump guši macu.



Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/02/2021 : 10:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Priča je neopjevano govno, bijedan scenario, ali zato crtež cijepa koliko je dobar. Padalo mi je na pamet da ga zbavim samo zbog toga.
Koliko god gotivio Milera od prije 20+ godina, toliko je zadnjih 20 godina teški šit. Prolaz ima jedino ASB&R jer je potpuno poremećen.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10049 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/02/2021 : 12:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Malo mi crtež vuče na Geofa Darrowa.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11669 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/02/2021 : 13:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
quote:
Originally posted by naker

Bez konkurencije zlatna malina za najlošiji strip koji sam pročitao u 2020

quote:
Originally posted by swamp thing

Priča je neopjevano govno, bijedan scenario, ali zato crtež cijepa koliko je dobar. Padalo mi je na pamet da ga zbavim samo zbog toga.
Koliko god gotivio Milera od prije 20+ godina, toliko je zadnjih 20 godina teški šit. Prolaz ima jedino ASB&R jer je potpuno poremećen.



Mislim da pretjerujete.
Ovo će neko objaviti kod nas za par godina kada se nakupi materijala za jedan integral. A ima već podosta.

Have mercy
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 16/02/2021 : 13:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Malo mi crtež vuče na Geofa Darrowa.



A na Quitely-ja? Pope-a?

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 16/02/2021 : 14:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko


Mislim da pretjerujete.



Da, Miller, koliko god nisko pao - a uzmi u obzir da nisam čitao ovo, već pričam hipotetički - nema šta da traži u društvu Bendisa i, posebno, Marka Millara kada su neinspirisani, kao što obično jesu poslednjih 10 godina.

Crtež mi je zaista privlačan u Zlatnom detetu, ali taj strip mi nije prioritet. Prošle godine sam gledao oko 60 različitih televizijskih serija, a ubedljivo najgora od njih - a nije da drugi nisu pokušavali - ima prikačeno ime Franka Millera. Pričam o Cursed. E, sad, to je originalno knjiga za koju je Miller radio ilustracije, ali moguće da je imao i drugačijeg uticaja.

Naravno, roman i TV serija su dve različite stvari, i ne bi to bio prvi slučaj užasne "adaptacije", ali gorak osećaj mi je nekako ostao u umu vezan za Millera, i dok ne iščili, držim se dalje od njegovih novijih radova.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10049 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/02/2021 : 14:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Peyo

Malo mi crtež vuče na Geofa Darrowa.



A na Quitely-ja? Pope-a?



Quitely da, Pope rekao bih ne, barem meni tako izgleda.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7772 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/02/2021 : 14:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Je li Grampa radio samo olovku ili i tuš? Meni izgleda kao da je sam Miller ovo tuširao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11669 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/02/2021 : 14:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Je li Grampa radio samo olovku ili i tuš? Meni izgleda kao da je sam Miller ovo tuširao.


Nije navedeno posebno, vjerojatno sve Grampa. Miller ga je osobno odabrao.
Samo stoji da je bojala Jordie Bellaire.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11669 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/02/2021 : 14:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by izivko


Mislim da pretjerujete.



Da, Miller, koliko god nisko pao - a uzmi u obzir da nisam čitao ovo, već pričam hipotetički - nema šta da traži u društvu Bendisa i, posebno, Marka Millara kada su neinspirisani, kao što obično jesu poslednjih 10 godina.

Crtež mi je zaista privlačan u Zlatnom detetu, ali taj strip mi nije prioritet. Prošle godine sam gledao oko 60 različitih televizijskih serija, a ubedljivo najgora od njih - a nije da drugi nisu pokušavali - ima prikačeno ime Franka Millera. Pričam o Cursed. E, sad, to je originalno knjiga za koju je Miller radio ilustracije, ali moguće da je imao i drugačijeg uticaja.

Naravno, roman i TV serija su dve različite stvari, i ne bi to bio prvi slučaj užasne "adaptacije", ali gorak osećaj mi je nekako ostao u umu vezan za Millera, i dok ne iščili, držim se dalje od njegovih novijih radova.


Nekako imam dojam da se Milleru gleda dlaka na jajetu. Ali dobro, to je sudbina najvećih. Navikli su nas na najveće domete.

Miller i Millar, razlika nije samo u jednom slovu.

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/02/2021 : 19:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Strip o Betmenu gde Trump ima veću minutažu od Betmena. Jedva se čeka domaće izdanje
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 17/02/2021 : 23:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Prepisujem svoj upis i ovde, da se tamo ne zagubi:

Fractalia



Scenario: Danijel Žeželj
Crtež: Danijel Žeželj

Ocena: 9,5/10

Sasvim slučajno sam naleteo na Fractaliju, koji je ujedno i strip preko koga se upoznajem sa Žeželjem i njegovim radom. Do sada sam video nebrojeno tabli koje je nacrtao, ali uvek van nekog konteksta, nikad ne čitajući njegove stripove jer su pre svega delovali jako mračno i teško. E pa sad sam bio raspoložen za nešto baš takvo, pritom je jasno po naslovnoj stranici da je u pitanju strip koji prati život Vinsenta Van Goga, jednog od najvećih slikara svih vremena. I tako se potrefila tematika koja me jako zanima sa autorom koga već dugo želim da otkrijem, i rezultat toga je ni više ni manje oduševljenje, čak toliko da bih ovaj strip nazvao jednim "malim remek delom".

Generalno, strip se bavi i pokazuje nam 15 isečaka ili epizoda iz života Vinsenta Van Goga, ali tek od 1873. godine, kada je (kratko) boravio u Londonu. To predstavlja ipak jednu inovativnost, posebno ako ste upoznati sa određenim događajima iz Vinsentovog života, kojima Žeželj u već u prvoj priči namiguje. Kroz tih 15 epizoda mi ne gledamo samo lomljenje jednog uma, već ono što je mnogo bitnije - duha jednog čoveka, njegove volje za životom i svime čime je okružen. I tu leži ta nespojiva i nepopravljiva fraktura koju je autor postavio u sam naziv ovog dela; ne u tome što je Vinsent mentalno bio poremećen (što svakako jeste bio, ali i na samom početku stripa!), već u istrošenosti života i svega lepog, nizu poraza i gubitaka, ali i naravno bolesti koja ga je čitav život mučila.

Strip se sastoji iz tri vrste sadržaja: svako "poglavlje" počinje datumom nakon čega sledi par stranica stripa bez ikakvog teksta. Nakon svake epizode sledi jedno pismo koje je Vinsent nekome pisao (ali uglavnom Teu, koji je imao posebno mesto u njegovom životu i srcu), dok se na samom kraju stripa nalazi kratka hronologija: u toj hronologiji zapravo dobijamo okvir koji je neophodan da bismo uopšte pokušali da razumemo ono što je Žeželj hteo da u svojim epizodama ispriča. Ali lagao bih vas ako bih rekao da sam sve razumeo - svu simboliku koja se krije u maltene svakoj slici, na svakoj tabli, pa u skoro u svakom kadru. Nisam, ali to nije ni važno, budući da su emocije bile pogođene od prve do poslednje priče. I nemojte misliti da je autor odlučio da nam prikaže 15 najvažnijih trenutaka koje svako može pročitati na Wikipediji. Lepota ovog dela leži upravo u tome što su neke od ovih priča toliko jednostavne i bazične, toliko naizgled nebitne da su baš zato toliko dirljive i važne. Recimo, jedna Žeželjeva epizoda prati Van Goga koji se šeta plažom i koji leži u travi i posmatra sunce. To je to, bez ikakve dublje priče, zapleta, raspleta, bilo čega. Samo to. Ali ta priča ujedno govori o Vinsentovoj oduševljenosti svetom, njegovoj ljubavi prema prirodi i svemu što je Bog stvorio (namerno se tako izražavam, jer je tako i sam Vinsent govorio). S druge strane stoje priče koje direktnije pogađaju čitaoca (kao što je recimo svađa i rastanak sa Gogenom, ili svedočenje velike eksplozije rudnika), koje su mi možda i najdraže u celoj kolekciji. Osvrtanje na svaku pojedinačnu priču oduzelo bi previše vremena, tako da ću umesto toga na kraju samo podeliti nekoliko stranica iz stripa, kako bih vas makar malo privolio da ga pročitate.

Ipak, ono gde me je ovo delo najviše lupilo su sama pisma koja je Van Gog pisao Teu, i posebno način na koji su uklopljena u strip (odnosno obratno, ali kao da to ima veze). Kroz pisma se možda i najbolje vidi kako je život, i pre svega kako su civilizacija i ljudi slomili njegov duh, njegovu volju za životom i pre svega volju da se bori za život (jer pored tako teške bolesti to jeste bila svakodnevna borba). Ima nečeg zastrašujućeg u tim pismima, koja na prvi pogled deluju kao dnevnik ludaka - ali kada se udubite vidite kao da je Vinsent polako dolazio do suštine stvari, do Istine. Samo uporedite drugo pismo u kome je Vinsent bio pasioniran kada je u pitanju religija i Bog i poslednjih nekoliko pisama u kojima se prosto vidi kako je skoro sve to iščezlo. I baš tu Žeželjev tmuran, mračan i turoban crtački stil dolazi do punog izražaja. Reči su nepotrebne kada se pripoveda jedna ovakva priča, tako da slike prosto pokazuju različite događaje, neretko preplićući zastrašujući magijski realizam sa još strašnijim egzistencijalizmom. I ko bi rekao da se život jednog slikara koji je gotovo uvek koristio svetle i vibrantne boje može tako divno oslikati crno-belom tehnikom? To mi je bila i najveća briga kada sam uzeo ovaj strip, ali sam u potpunosti imao pogrešan pogled na stvari: Žeželjeva tehnika i karakterističan stil je ovu degradaciju uma i duše prikazao na najbolji mogući način.

I za kraj moram napomenuti da ovaj strip nije za šire narodne mase. Ne deluje mi da bi svi mogli da se prepuste i uživaju u njemu, niti mislim da je Žeželj ciljao širu publiku. Ovih 150 strana možete pročitati i za 10 minuta (ili manje), ili za dva sata kao ja, upijajući svaki detalj crteža i pomno čitajući svako pismo i uklapati ga u hronologiju Van Gogovog života. Kupio sam ovaj strip sa namerom da ga poklonim, ali ovaj primerak (koji je inače potpisan od strane autora!) čuvam za sebe, a za poklon uzimam još jedan. Siguran sam da sam uspeo da vam prenesem makar deo emocija koje je ovaj strip u meni pobudio, i makar deo oduševljenja koje sam osećao čitajući ga. Želeo sam da napišem recenziju, ali trenutno nemam vremena za to - možda u jednom trenutku, kada pročitam još stvari o ovom slikaru, pogledam još filmova. Od mene ide preporuka kao vrata, izdanje je savršeno, a stripu ću se sasvim sigurno vraćati.

Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2343 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 19/02/2021 : 14:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote


Bilo je puno polemike na forumu oko ovog stripa, pa sam odlučio da ga pročitam odmah.
Marketing je čudo.

Iskreno nisam očekivao previše, posebno jer je u pitanju jedna aktuelna društveno-politička tema.
A takve okolnosti se koriste uvek za npr. dobru zaradu, što je iskoristio System Comics i znatno podigao cenu u odnosu na Devetu Dimenziju.
U startu jedan ogromni minus, bar od mene.

Kvalitet samog izdanja je dosta dobar.
Efektna naslovnica koja kroz dominantnu crvenu boju simboliše stradanje ali po meni i ljubav (slika naoružanog čoveka koji čuva dečaka), i naravno već komentarisani Coca-Cola font koji asocira na globalni svetski poredak.

Priča je dobro zamišljena.
Povratak Dimitrija na Kosovo da bi odao poslednju počast preminulom ocu, praćen je susretom sa starcem Milanom kroz čije će nas flashback-ove autori upoznati sa nemilim događajima koji su se dešavali na prostorima bivše SFRJ poslednjih 40-ak godina.
Tu su i Dimitrijeva sećanja na mladost, porodicu, prijateljstva koja su ostala iza njega, razlog njegovog povratka.

Radnja se odvija dobro prvih 40-ak strana, do upravo dolaska na Kosovo, kada se sve jednostavno ubrzava, postaje nekako nepovezano, konfuzno.
Ako je to zbog toga jer su u tom trenutku zavladali nemir i haos, onda je dobra simbolika.
Ali meni više izgleda kao da je sve moralo da se završi u tih 60-ak strana, a jednostavno ovako zamišljena priča ne treba da bude tako kratka.

Iako će neko reći da je priča polarizovana, mislim da nosi i antiratnu poruku.
Posebno kroz lik starca Milana (Srbin koji ima mešovitu porodicu, a borio se na strani Bošnjaka u ratu). Takođe kroz prijateljstvo Dimitrija i Kledija.
Ipak mislim da su autori to delimično nespretno uradili.
Isto kao što su ubrzali radnju poslednjih 20-ak strana, i pokušali da naprave spektakularan kraj (čitao ga 3 puta da bih provalio ko je ko, i ko je stradao).
Dijalozi su ponekad suvišni, posebno ne shvatam ubacivanje Balaševićeve pesme. Koja je inače odlična, ali mi nikako ne ide uz scene u kojima je.

Crtež je korektan.
Ništa spektakularno, sa solidnim kadriranjem ali prilično statičan.

Kao što sam napisao na početku, marketing (bez obzira pozitivan ili negativan) je čudo.
Ovo definitivno nije strip za svakoga, posebno ne za ljude koji u njemu vide/traže razloge za buđenje nacionalne ili neke druge mržnje.
Jedno prosečno ostvarenje, koje će verovatno najviše zanimati čitaoce iz Srbije.
Drago mi je da sam ga pročitao, ali neće ostati u kolekciji.

p.s.Izdanje koje sam čitao je System-ovo.

Carpe diem
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 19/02/2021 : 15:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels



Bilo je puno polemike na forumu oko ovog stripa, pa sam odlučio da ga pročitam odmah.
Marketing je čudo.

Iskreno nisam očekivao previše, posebno jer je u pitanju jedna aktuelna društveno-politička tema.
A takve okolnosti se koriste uvek za npr. dobru zaradu, što je iskoristio System Comics i znatno podigao cenu u odnosu na Devetu Dimenziju.
U startu jedan ogromni minus, bar od mene.

Kvalitet samog izdanja je dosta dobar.
Efektna naslovnica koja kroz dominantnu crvenu boju simboliše stradanje ali po meni i ljubav (slika naoružanog čoveka koji čuva dečaka), i naravno već komentarisani Coca-Cola font koji asocira na globalni svetski poredak.

Priča je dobro zamišljena.
Povratak Dimitrija na Kosovo da bi odao poslednju počast preminulom ocu, praćen je susretom sa starcem Milanom kroz čije će nas flashback-ove autori upoznati sa nemilim događajima koji su se dešavali na prostorima bivše SFRJ poslednjih 40-ak godina.
Tu su i Dimitrijeva sećanja na mladost, porodicu, prijateljstva koja su ostala iza njega, razlog njegovog povratka.

Radnja se odvija dobro prvih 40-ak strana, do upravo dolaska na Kosovo, kada se sve jednostavno ubrzava, postaje nekako nepovezano, konfuzno.
Ako je to zbog toga jer su u tom trenutku zavladali nemir i haos, onda je dobra simbolika.
Ali meni više izgleda kao da je sve moralo da se završi u tih 60-ak strana, a jednostavno ovako zamišljena priča ne treba da bude tako kratka.

Iako će neko reći da je priča polarizovana, mislim da nosi i antiratnu poruku.
Posebno kroz lik starca Milana (Srbin koji ima mešovitu porodicu, a borio se na strani Bošnjaka u ratu). Takođe kroz prijateljstvo Dimitrija i Kledija.
Ipak mislim da su autori to delimično nespretno uradili.
Isto kao što su ubrzali radnju poslednjih 20-ak strana, i pokušali da naprave spektakularan kraj (čitao ga 3 puta da bih provalio ko je ko, i ko je stradao).
Dijalozi su ponekad suvišni, posebno ne shvatam ubacivanje Balaševićeve pesme. Koja je inače odlična, ali mi nikako ne ide uz scene u kojima je.

Crtež je korektan.
Ništa spektakularno, sa solidnim kadriranjem ali prilično statičan.

Kao što sam napisao na početku, marketing (bez obzira pozitivan ili negativan) je čudo.
Ovo definitivno nije strip za svakoga, posebno ne za ljude koji u njemu vide/traže razloge za buđenje nacionalne ili neke druge mržnje.
Jedno prosečno ostvarenje, koje će verovatno najviše zanimati čitaoce iz Srbije.
Drago mi je da sam ga pročitao, ali neće ostati u kolekciji.

p.s.Izdanje koje sam čitao je System-ovo.



Ako bi ga prodao/menjao javi mi se!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11669 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/02/2021 : 14:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die sieben Zwergbären (Carlsen 2012, 32 str.) / Les sept ours nains)

Francuzi su do sada objavili 4 knjige, Nijemci jednu manje. Sve su jednako zabavne i smiješne a meni se najviše svidjela druga Sedam medvjedića i velika glad.

Prisjetimo se i Pametnog ribara. http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2282586

Tko spava gladan nije ili kako su medvjedići otkrili zimski san

Zima je duga, zalihe tuga
Glad je golema, hrane nema.
Mačak u čizmama promoli glavu
Molit ću šalicu mlijeka
Odbij, nema za lijeka
Prodasmo kravu.


Svima dobro poznate bajke Bravo je međusobno povezao na apsurdan i smiješan način. Priče garantiraju zabavu, užitak i smijeh za cijelu obitelj.
Bravo Émile Bravo! Velika preporuka!




- A jeste tvrdoglavi, uzmite ciglu kad vam velim, ako hoćete da bude čvrsta.



- Opet mlijeko, već mi izlazi na uši.


- Ti, idi prodaj kravu na pijaci. Od para kupi putera! I medenog kruha za namazat.



- Imate li ođe šta za prigrist?



Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10049 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/02/2021 : 16:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Izivko da li je ovo za Niku ili može i za malo starije?

Bravo mi je inače izuzetan autor.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/02/2021 : 17:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
https://www.goodreads.com/book/show/2719258-pyr-n-e

Pyrenee, klasični Loisel i njegovi susreti različitih svjetova.
Pročitao drugi strip koji crta Loisel (prvi je bi "Potraga za Pticom Vremena") i nije mi jasno jedno, zašto su mu u oba stripa fiksacija polugole (u ovom stripu potpuno gole) maloljetne djevojčice? Meni je to prejadno. Nisam vidio nikakve komentare o tome, a na forumu ne vidim ni da se raspravljalo o "Pyrenee". Čitao netko i što misli o stripu?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/02/2021 : 17:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
audubon, na krilima sveta sam procitao u okviru vukozecovog izazova 10x10, inace bih ga verovatno zaobisao. sve je ovde kako valja, samo me ostavlja apsolutno ravnodusnim.

zapravo, strip sam odabrao zbog "audubon" u naslovu - to je jedna od onih reci koje vidjam svuda ali me mrzi da proverim u recniku, pa mi je ostalo u malom mozgu da mora biti neka pozajmljenica iz francuskog, kakvima engleski falabogu obiluje.

elem, ne znaci ornitolog niti nesto slicno nego je ime johna jamesa (rodjenog jean-jacques rabin), poznatog po svojim ilustracijama ptica. svakako deo opste kulture, ali mi promaklo valjda zato sto mi je omiljena ptica piletina sa krompirom. e da: iako je strip neosporno informativan, ne bih ga preporucio vegeterijancima, neznim dusicama ni maloj deci zbog scena u kojima glavni lik ubija, secira i postavlja objekat svojih slika.

te slike su mi bile najinteresantniji detalj. naime, kako jednim medijem prikazati drugi? crtez u crtezu se obicno dodatno stilizuje, ovde je moralo obrnuto.

koliko se secam, isti ovaj dvojac je obradio i darwina, mozda nekom bude zanimljivo.

Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 20/02/2021 : 17:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

https://www.goodreads.com/book/show/2719258-pyr-n-e

Pyrenee, klasični Loisel i njegovi susreti različitih svjetova.
Pročitao drugi strip koji crta Loisel (prvi je bi "Potraga za Pticom Vremena") i nije mi jasno jedno, zašto su mu u oba stripa fiksacija polugole (u ovom stripu potpuno gole) maloljetne djevojčice? Meni je to prejadno. Nisam vidio nikakve komentare o tome, a na forumu ne vidim ni da se raspravljalo o "Pyrenee". Čitao netko i što misli o stripu?



Ovo nije crtao Loisel, on je samo pisac.
Ali ga je taj drugi crtač dobro imitirao.
Meni sasvim simpatičan strip inače.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11669 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/02/2021 : 17:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Izivko da li je ovo za Niku ili može i za malo starije?

Bravo mi je inače izuzetan autor.


Strip je namijenjen djeci ali tek će odrasli u potpunosti uživati u njemu.
Kao što rekoh - strip za cijelu obitelj. Ovdje izdavači ne mogu pogriješiti.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 199 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000