forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 198

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/06/2017 : 00:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Blue Tango (Rotbuch Verlag 1992, 56 str.)

"Kanake" (polinez. čovjek) je podrugljiv izraz kojim Nijemci obično „časte“ ljude južnjačkog izgleda, ranije su to bili Talijani, Španjolci, Grci
a danas tu „čast“ imaju Arapi, Turci, Kurdi.

Njegovo pravo ime je Paulo Funes a mnogi ga zovu Kanake. Možete ga sresti po barovima, ispred njega dupli espresso, u ustima cigara.
Lothar Loselliani, privatni detektiv i njegov boss, priča mu o čovjeku po imenu Borges, bogatom industrijalcu iz Argentine koji je u potrazi za svojim sinom Juliom. Paulo i Julio su bili stari prijatelji, pili isto vino, ljubili iste žene, prije nego su im se putevi razdvojili.
U Berlinu, gradu sjenki, duhovi iz prošlosti sustigli su Paula Nunesa. On i Lothar daju se u potragu za Juliom….

Hector Navarrete je strip umjetnik, ilustrator, rođen 1954 u Córdobi, Argentina. Studirao je umjetnost na tamošnjem univerzitetu, kasnije radio za razne novine i magazine. 1983 dolazi u Italiju a 1986 u Njemačku gdje i danas živi. Tu je objavio svoju jedinu grafičku novelu Blue Tango. Radi na filmu, televiziji…
Više na njegovoj službenoj stranici http://www.hector-navarrete.de/about.html

Volim ovakve krimiće, mračne, tajnovite, muzikalne, melankolične, sa lijepim, crnim ženama, brzim kolima, mirisom kave, cigara, baruta… Šteta što ovoga nema još.








Have mercy

Edited by - izivko on 16/06/2017 00:40:56
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/06/2017 : 00:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I koja slučajnost! Jučer na dva različita mjesta zapazim jednog starog znanaca.


Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/06/2017 : 05:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

I koja slučajnost! Jučer na dva različita mjesta zapazim jednog starog znanaca.





I kakav je Valerian?
Nisam jos citao, a cuo sam za njega tek sada kada su poceli reklamirat film...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/06/2017 : 13:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I kakav je Valerian?
Nisam jos citao, a cuo sam za njega tek sada kada su poceli reklamirat film...
[/quote]
Zadnjih par mjeseci čitam uporedo, ono laganini, 4 francuska sf-klasika i bližim se kraju.
- Luc Orient
- Aster Blistok
- Brodolomnici vremena
- Valerian

Ovako na brzinu rekao bih ukupna ocjena dobar (3). Zabavan, ima dosta humora, zanimljivih likova...

Have mercy
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/06/2017 : 13:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Zadnjih par mjeseci čitam uporedo, ono laganini, 4 francuska sf-klasika i bližim se kraju.
- Luc Orient
- Aster Blistok
- Brodolomnici vremena
- Valerian

Ovako na brzinu rekao bih ukupna ocjena dobar (3). Zabavan, ima dosta humora, zanimljivih likova...



A kako bi rangirao ostale, čitao sam samo Astera i ponešto Valerijana pa da znam kakva su otprilike ostala dva? Koliko mi je poznato, Luc Orienta je pregazilo vrijeme, dok bi Brodolomnici trebali biti OK.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/06/2017 : 21:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Aster 3+
Valerian 3
Brodolomnici 2+
Luc Orient 2-

Ovog zadnjeg sam prestao čitati nakon jednog integrala. Možda je kasnije bolji, ne znam.

Have mercy
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/06/2017 : 21:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Aster 3+
Valerian 3
Brodolomnici 2+
Luc Orient 2-

Ovog zadnjeg sam prestao čitati nakon jednog integrala. Možda je kasnije bolji, ne znam.


Brodolomnici 4+
Valerian 4+
Luc Orient 4
Aster 4-

Da, Luc raste iz epizode u epizodu kao i uostalom svi gregovi serijali.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/06/2017 : 21:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Fino, pokušaču s još jednim integralom.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/06/2017 : 09:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Aster Blistok 5/5
Brodolomnici vremena 4.5/5
Lik Orijent 4/5
Valerijan 3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/06/2017 09:54:26
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 17/06/2017 : 10:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Tko u nas ovo izdaje što ste naveli? Te stripove nisam vidio još otkad su izlazili u Stripoteci.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/06/2017 : 10:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Aster Blistok - integrali 3 u 1 - izdato 6 od 11, od strane Strip agenta
Brodolomnici vremena/Kosmički putnici - izdao BG u dve knjige - sjajno izdanje
Lik Orijent - BG, 4 u 1,izdat samo jedan integral
Valerijan - izdaje DW;za sada je izašao prvi,sa pričama 0-4,a uskoro će i drugi u kojem su 5. i 6. epizoda i specijalac od 120 i kusur stranica sa kratkim pričama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/06/2017 10:07:07
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 17/06/2017 : 10:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam čak Orienta i uzeo na nekim aukcijama (crvena naslovnica ili tako nešto). Mogao bih nabaviti i ostale.

Valerian, je li to nešto u stilu Lutajućeg viteza ili više SF? Ono, već sam zaboravio te stare stripove, davno je to bilo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/06/2017 : 10:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
više SF

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/06/2017 : 14:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
El Cid (Avant-Verlag 2016, 212 str.)

U Njemačkoj je serijal objavljen relativno brzo nakon što se pojavio u Španjolskoj. Prva 3 albuma je objavio Carlsen od 1982-1985 a četvrti Splitter 1988.
Avant-Verlag je 2016 objavio briljantan integral s brižljivo restauriranim materijalima, s informativnim predgovorom, a tu je i zanimljiv intervju s Ernestom Santolayaom, osnivačem izdavačke kuće Ikusager koja je izvorno objavila El Cida i jednim od posljednjih predstavnika njegove generacije.
Palacios je imao namjeru ovaj ep ispričati u 20-25 albuma ali nažalost na kraju su ispala samo 4, odnosno vremenski period od 1063-1065. Djelo je ostalo nedovršeno.
Avant-Verlag objavljuje i druga Palaciosova djela, Manos Kelly (2015) a od 2017 i integrale Mac Coya.

Antonio Hernández Palacios (* 16. lipnja 1921 u Madrid; † 19. siječnja 2000) crtao je reklame, slikao filmske plakate i ilustracije za knjige i povremeno crtao stripove. Za novoosnovani magazin Trinca stvorio je western serijal Manos Kelly i povijesni strip El Cid koji su ga munjevito proslavili širom Europe.
U suradnji s Jean-Pierrom Gourmelenom nastao je western serijal Mac Coy, njegovo najopsežnije djelo.

El Cid pripovijeda priču o vitezu Kastilje i španjolskom nacionalnom junaku po imenu Rodrigo Diáz de Vivar, zvani El Cid, koji je kao sluga Sancha II od Kastilje imao znatan utjecaj na Rekonkistu, ponovno osvajanje španjolskog kopna od Maura.

Monumentalno, grandiozno djelo španjolskog majstora strip umjetnosti. Ovdje je svaki panel umjetničko djelo. Ovo je za mene Meisterwerk ili još bolje strip biblija.













http://imgur.com/a/zwi6r

Have mercy

Edited by - izivko on 19/06/2017 14:07:45
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/06/2017 : 14:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
super izgleda

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/07/2017 : 13:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Otkako sam nezaposlena, pročitala sam priličnu količinu stripova, ali nisam imala ni volje ni vjere u svoj ukus da išta o njima konstruktivno napišem pa ću samo protrčati po njima :)

1. Zabeleške matorog pokvarenjaka definitivno nisu za svaki želudac, ali to je više stvar Bukowskog negoli Schultheissa. Inače stvarno nemam osjećaj za proporcije niti za smještanje oblačića u kompoziciju, ali ovdje mi se činilo da stvar teče tako prirodno i bez napora da sam bila zadivljena. Pogotovo što je svaka stranica prepuna detalja i lako se nenaviklom oku poput moga izgubiti. A radnja ko radnja: ponajprije prosta. Odlični posljednji kadrovi.

2. Skim ima svoju ciljanu publiku: lezbijske darkerske tinejdžerice, a ni onda nije dobar strip. Rijetko kad mi se dogodilo da prema nekom stripu imam ovako negativne osjećaje...pogotovo što nastavnica u stripu poljubi maloljetnu djevojčicu - liberalna jesam, ali wtf? Na kraju krajeva baš ni ne kužim poantu. Malo samoubojstva, malo vračanja, malo klasične srednjoškolske scenografije, bez ijedne pametne riječi. Osim neke kvazipoezije između poglavlja.

3. Kule od peska su jedva nešto bolje. Zanimljiva ideja, preklapanje žarova, ali ja sam možda preglupa ili nedovoljno perceptivna da s lakoćom pratim takav strip. Sve u svemu, opet ništa pametno (ili kao što rekoh, prepametno za mene), nedovršeno, nedorečeno, trebalo bi sve ležati na atmosferi, a mene atmosfera nije dobila.

4. Život je dobar ako ne odustaješ. Napokon nešto vrijedno pozornosti!
Moj je prvi "muž" imao svoje opsesije. Jedan bi mjesec odlučio da će on uzgajati leopard gekone i hranu za njih (crve brašnare, ew). Drugi bi mjesec opsesivno gledao filmove s, primjerice, Dustinom Hoffanom, pa bi naučio njegovu biografiju napamet i pogledao 17 sati njegovih intervjua...i još ga citirao u svakoj prilici. I ja sam to naprosto obožavala. Nikad to nisam vidjela kao ludost, nego kao strast u kojoj mogu sudjelovati. Ovaj me strip podsjetio na takvu vrstu strasti; najprije prema nečemu kao što je karikatura općenito, a zatim i prema pojedinačnom autoru karikatura.
Osim toga, strip dobro prikazuje odnos nostalgije i depresije (često kao da su te dvije stvari neodvojive), autorovo guranje problema pod tepih i učenje o životu posredno - kroz život nekoga koga nisi niti upoznao. Meni je strip tematski sjajan, a autor mi djeluje kao zajeban lik (sto je dobro ako ga čitaš, a loše ako ga dejtaš, što je lijepo prikazano i u stripu).

5. Ćerke su poor man's Fun Home. Autorica priča autobiografsku priču o svom odnosu s ocem usporedno s pričom o odnosu Jamesa Joycea i njegove kćeri Lucy. Zanimljiva, čak sjajna ideja, vidi se da je autorica teorijski potkovana, suprug joj je to nacrtao i sve odiše jednom nepatvorenom iskrenošću (oduševio me njihov život, njihov brak prikazan u stripu) - ali ostaje na razini zgodnoga, na razini sviđanja. Na kraju se čak navodi i popis literature. Je li u tome problem? Malo suhoparno? Ne znam, morala bih još žvakati da skužim, ali čini mi se da je moglo bolje. Kao da je najbolji dio predgovor - ne sjećam se tko ga je napisao, editirat ću post kad mi bude strip pri ruci - kao da je autor predgovora dao više dubine stripu negoli autori.

Eto - nema ocjena, ali vidi se kojima sam naklonjena ovdje.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/07/2017 : 14:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

2. Skim ima svoju ciljanu publiku: lezbijske darkerske tinejdžerice, a ni onda nije dobar strip. Rijetko kad mi se dogodilo da prema nekom stripu imam ovako negativne osjećaje...pogotovo što nastavnica u stripu poljubi maloljetnu djevojčicu - liberalna jesam, ali wtf? Na kraju krajeva baš ni ne kužim poantu. Malo samoubojstva, malo vračanja, malo klasične srednjoškolske scenografije, bez ijedne pametne riječi. Osim neke kvazipoezije između poglavlja.


Onda sam jedna od njih :)

Ne znam, meni se Skim svidjela. Kao prvo, potpuno subjektivno, imam nećakinju koja me totalno podsjeća na Skim, što fizički što karakterom pa mi je u startu lik simpatičan (tko vam je kriv što nemate i vi :D).

Dalje, ja sam je shvatio kao priču o kvazi alternativcima, a ustvari svatko želi biti prihvaćen i popularan.

SPOILER: Ona Skimina prijateljica polako se počinje družiti s popularnim curama i odvaja se od nje (ako se dobro sjećam), i taj njihov odnos meni opravdava priču. Prekidi prijateljstava se događaju svima i najčešće su čudni i postupni kao i ovdje ali se o njima jako malo priča.

Podsjeća me dosta na 'Ghost world', priča je u biti ista, s tim da mi je Skim kao lik simpatičnija (iz već objašnjenih subjektivnih razloga).

Crtež mi je odličan, puno mi više leži od pomalo sterilnog Clowesa pa je i to plus.

Vidiš, čitao sam prije skoro godinu dana i malo mi je ostalo od tog odnosa Skim i profesorice, ne pamtim ga kao nešto bitnog, morat ću se podsjetiti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2017 : 15:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
3. Kule od peska su jedva nešto bolje. Zanimljiva ideja, preklapanje žarova, ali ja sam možda preglupa ili nedovoljno perceptivna da s lakoćom pratim takav strip. Sve u svemu, opet ništa pametno (ili kao što rekoh, prepametno za mene), nedovršeno, nedorečeno, trebalo bi sve ležati na atmosferi, a mene atmosfera nije dobila.

nisi preglupa nego si jednostavno žensko,pa tvoj mozak nije u sinhronizaciji sa ovakvim idejama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/07/2017 15:35:31
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/07/2017 : 15:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

3. Kule od peska su jedva nešto bolje. Zanimljiva ideja, preklapanje žarova, ali ja sam možda preglupa ili nedovoljno perceptivna da s lakoćom pratim takav strip. Sve u svemu, opet ništa pametno (ili kao što rekoh, prepametno za mene), nedovršeno, nedorečeno, trebalo bi sve ležati na atmosferi, a mene atmosfera nije dobila.

nisi preglupa nego si jednostavno žensko,pa tvoj mozak nije u sinhronizaciji sa ovakvim idejama.



Profesore, hvala ti što se ti, kao kulturan čovjek, s takvom viteškom čašću odnosiš prema mojoj mentalnoj podkapacitiranosti, ali ne moraš čitav moj spol označiti kao nesposoban za uživanciju u ovako promišljenom (dovoljno je pročitati predgovor da se shvati da je riječ o strahovito promišljenom stripu) ostvaraju ljudske mašte!

EDIT:@ Beva
Koliko se sjecam, Mariko je bila na Mafestu i tamo su je naganjale neke 14-15godisnje anime/manga friksterice, jako simpa curice. Mozda sam malkoc hiperbolizirala kako strip nema publike, ali uistinu bih voljela da je promišljeniji.

Edited by - Mrkva on 19/07/2017 15:55:39
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 19/07/2017 : 15:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva
4. Život je dobar ako ne odustaješ. Napokon nešto vrijedno pozornosti!
Moj je prvi "muž" imao svoje opsesije. Jedan bi mjesec odlučio da će on uzgajati leopard gekone i hranu za njih (crve brašnare, ew). Drugi bi mjesec opsesivno gledao filmove s, primjerice, Dustinom Hoffanom, pa bi naučio njegovu biografiju napamet i pogledao 17 sati njegovih intervjua...i još ga citirao u svakoj prilici. I ja sam to naprosto obožavala. Nikad to nisam vidjela kao ludost, nego kao strast u kojoj mogu sudjelovati. Ovaj me strip podsjetio na takvu vrstu strasti; najprije prema nečemu kao što je karikatura općenito, a zatim i prema pojedinačnom autoru karikatura.
Osim toga, strip dobro prikazuje odnos nostalgije i depresije (često kao da su te dvije stvari neodvojive), autorovo guranje problema pod tepih i učenje o životu posredno - kroz život nekoga koga nisi niti upoznao. Meni je strip tematski sjajan, a autor mi djeluje kao zajeban lik (sto je dobro ako ga čitaš, a loše ako ga dejtaš, što je lijepo prikazano i u stripu).



Seth je svakako zanimljiv tip. Preporučam i ostatak njegovog opusa.
Ako te zanima njegova biografija, imaš "Seth's Dominion": https://www.drawnandquarterly.com/seths-dominion
To je između ostaloga i dokumentarni film :)
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/07/2017 : 16:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Mrkva
4. Život je dobar ako ne odustaješ. Napokon nešto vrijedno pozornosti!
Moj je prvi "muž" imao svoje opsesije. Jedan bi mjesec odlučio da će on uzgajati leopard gekone i hranu za njih (crve brašnare, ew). Drugi bi mjesec opsesivno gledao filmove s, primjerice, Dustinom Hoffanom, pa bi naučio njegovu biografiju napamet i pogledao 17 sati njegovih intervjua...i još ga citirao u svakoj prilici. I ja sam to naprosto obožavala. Nikad to nisam vidjela kao ludost, nego kao strast u kojoj mogu sudjelovati. Ovaj me strip podsjetio na takvu vrstu strasti; najprije prema nečemu kao što je karikatura općenito, a zatim i prema pojedinačnom autoru karikatura.
Osim toga, strip dobro prikazuje odnos nostalgije i depresije (često kao da su te dvije stvari neodvojive), autorovo guranje problema pod tepih i učenje o životu posredno - kroz život nekoga koga nisi niti upoznao. Meni je strip tematski sjajan, a autor mi djeluje kao zajeban lik (sto je dobro ako ga čitaš, a loše ako ga dejtaš, što je lijepo prikazano i u stripu).



Seth je svakako zanimljiv tip. Preporučam i ostatak njegovog opusa.
Ako te zanima njegova biografija, imaš "Seth's Dominion": https://www.drawnandquarterly.com/seths-dominion
To je između ostaloga i dokumentarni film :)



Naravno da me zanima :) cim sam mu vidjela fotku, znala sam da cu ovog lika proucavati. Tenkju!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/07/2017 : 17:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

3. Kule od peska su jedva nešto bolje. Zanimljiva ideja, preklapanje žarova, ali ja sam možda preglupa ili nedovoljno perceptivna da s lakoćom pratim takav strip. Sve u svemu, opet ništa pametno (ili kao što rekoh, prepametno za mene), nedovršeno, nedorečeno, trebalo bi sve ležati na atmosferi, a mene atmosfera nije dobila.

nisi preglupa nego si jednostavno žensko,pa tvoj mozak nije u sinhronizaciji sa ovakvim idejama.



Mrkvo bez zamjere molim, ali Anto stvarno zasluzuje, da mu vec jednom poklonim tog americkog Ralph Azhama . Koji komentar .

Jack the Black.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/07/2017 : 23:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/07/2017 : 04:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva


2. Skim ima svoju ciljanu publiku: lezbijske darkerske tinejdžerice, a ni onda nije dobar strip. Rijetko kad mi se dogodilo da prema nekom stripu imam ovako negativne osjećaje...pogotovo što nastavnica u stripu poljubi maloljetnu djevojčicu - liberalna jesam, ali wtf? Na kraju krajeva baš ni ne kužim poantu. Malo samoubojstva, malo vračanja, malo klasične srednjoškolske scenografije, bez ijedne pametne riječi. Osim neke kvazipoezije između poglavlja.
skim = crtez
ali da, prica mora nesto postici i nekamo stici
u to ime bih preporucio this one summer od istih autorki, ali bojim se da nisi ciljna grupa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/07/2017 : 05:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Seth je svakako zanimljiv tip. Preporučam i ostatak njegovog opusa.
Ako te zanima njegova biografija, imaš "Seth's Dominion": https://www.drawnandquarterly.com/seths-dominion
To je između ostaloga i dokumentarni film :)

meni je wimbledon green najdrazi (hvala, d.) ali ona nije ciljna grupa
Go to Top of Page
Page: of 198  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000