forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 511

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 06/04/2010 : 11:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Extra naslovna.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 06/04/2010 : 17:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
I meni se svidja ova poslednja GR, i to je ocigledno # 69 "lov na vestice"..i interesantno, deluje mi bolje cak i od Stanove! Da li? ;)



Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/04/2010 : 18:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Odlične su obe.
Stanova više odgovara naslovu koji se sam nameće čim vidiš naslovnicu, dok kod Roi-a to nije slučaj.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/04/2010 : 18:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Ne, Stano je bolji. Scenom Dylana na lomači i zakrabuljenim "autoritetom" puno efektnije pogađa bit epizode, metaforu.
Roijeva naslovnica je nejasna, inkoherentna, besmislena... na što liče te face? Te krabulje?
Što je to?.. Roi koji nema pojma.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/04/2010 : 18:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je roijeva bolja!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/04/2010 : 19:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
saglasan sam sa kikijem
naslovnica jeste na prvi pogled upecatljiva, ali kad bacite dublji pogled skapirate da nema veze s vezom. i dilana mozete zameniti sa zagorom, drasticne razlike nece biti.

nevolim kad se ponavljam i kad zvucim kao da ubedjujem druge, ali stano pogadje bit jednostavnim stvarima, to nemoze svako!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 06/04/2010 : 19:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@ Barker
Mnogo jasno da je Stanova bolja, ja sam samo 'pecnuo' da bih izvukao jos koji + u korist Stana; dessin komentar da ona vise ide uz naslov dok Roi tu ne uspeva je istina; kiky i ti to potvrdjujete svojim sofisticiranim komentarima :P...mada, kiky je malo preostar prema Roiju, nije da nema veze, ali samo Stano pogadja bit jednostavnim stvarima!
Mozda je ovo jedna od Roijevih GR naslovnica koja mi se najvise svidja, moguce zato jer vizuelno-efektno deluju tri figure sa crvenim ogrtacima, i crne plohe koje odlicno pasuju u tim zonama.. mozda im je pronasao neki zanimljiv raspored?..ali, opet se oseca neka "staticnost"..izdvojena figura desno cak deluje i kao kip...

E sad, ovi sto favorizuju Viline naslovnice bi stvarno mogli da malo porazmisle o svojim gledistima na ovu problematiku.
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 06/04/2010 : 20:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
Ne zaboravite da su to naslovnice za GR, gde se ne nalazi samo ta jedna epizoda vec tri. Iako se GR naslovnice uglavnom odnose na jednu konrketnu epizodu, deluje mi da Roi zeli da je malo neposrednije i spontanije prikaze jer to nije jedina prica u knjizi.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 06/04/2010 : 20:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Uvelike se slazem s Kikyem i Barkerom, ovi zakukuljeni tipovi na Roievoj naslovnici uopce ne izgledaju kao ljudi plus ,opet mi se ne svidja kako je ispao Dylan.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 07/04/2010 : 13:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

I meni se svidja ova poslednja GR, i to je ocigledno # 69 "lov na vestice"..i interesantno, deluje mi bolje cak i od Stanove! Da li? ;)







Kompozicija na obje naslovne je otprilike ista, s tim da mi Stanova nekako bolje paše. Ravnotežu na Villinoj narušava to što su na lijevoj strani tri lika, a na desnoj samo jedan, a crvena mi je nekako preagresivna za bijelo-plavu pozadinu... više mi odgovara ova Stanova jer pozadina odgovara boji redovničkih plašteva

Edited by - Panon on 07/04/2010 13:26:26
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 07/04/2010 : 21:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote




"Nova tema sredom!"


(hvala docA)


Zona sumraka
Zona sumraka
Zona sumraka
Zona sumraka
Zona sumraka
Zona sumraka





Prethodne teme su na sledećim stranama ovog topika:
komentare na njih možete ostaviti kada god želite...

____________________________________

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter

Edited by - Ultras on 14/07/2010 22:44:24
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/04/2010 : 21:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ako se tema odnosi na epizodu 7 , onda moram reći da je to jedina koja mi fali iz SD kolekcije isto kao i br. 5 :), ali što se nastavka (57) tiće, može se reći da to priča za koju je trebalo promisliti glavom da bi se je napisalo, pogotovo što se tiće pojma mesmerizacija.(Osobito bih pohvalio MiG na odličnome crtežu)

Go kneel and weep
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 07/04/2010 : 22:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Milsim da se tema odnosi na kompletnu sagu o "Zoni", dakle brojevi 7, 57, 77 i 238. Ovaj poslednji sutra izlazi(VČ), pa je to i povod za temu.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 07/04/2010 : 22:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Evo recenzija:

7 - http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=157(kiky)
57 - http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=178(Djole)
77 - http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=177(Djole)
238 - http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=943(Djole)
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/04/2010 : 22:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Recenzija za 77 nije loše ocijenjena ; več sam se i prije zanimao za tu epizodu, mada mi je malo krivo što ju Roi crta.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 07/04/2010 : 22:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
@ dessa, bravo za linkove... To je to

U ovoj diskusiji najvise ocekujem od Djoleta i kiky-a (zbog njihovih recencija ovih epizoda) a pravo je vreme da se ukljuce svi Dilanovi fanovi
Veceras sam sprecen da se aktivno ukljucim ali jedva cekam da vidim kako ce sutra izgledati topik

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/04/2010 : 23:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Prve dvije sam citao, solidne epizode, ali dzaba kad ja ne mogu svariti M&G...
Stripove koje su oni crtali stvarno citam preko volje...:(
Go to Top of Page

Sandman.
New Member



Serbia
209 Posts

Member since 21/10/2008

Posted - 08/04/2010 : 01:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message  Reply with Quote
Citao sam samo prvu.Odlicna epizoda.
M&G bezveze kao i uvek,mada mogu da ih istrpim.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 08/04/2010 : 06:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Samo bih ukratko, posto gore navedene recenzije obuhvataju sve potrebno za tumacenje sage o zoni sumraka. Sve su mi tri (7, 57, 77) odlicne epizode. Po meni je # 7 jedna od najboljih epizoda DD, #57 je solidna i svakako epizoda koja ne ugrozava kvalitet serijala(DD uopsteno).
"Poslednji covek na zemlji" (2x7) bih, po meni, uvrstio u prvih deset epizoda DD.
"Naslednici zone sumraka" sam jos juce kupio a upravo procitao, i kazem: ovo je zaista bilo nepotrebno, nesto sto je vec mozda i jako skodljivo. Masiero -
M&G - dno dna. Pitam se da li od ovoga mogu biti i gori??!

quote:
Originally posted by drogsy

Recenzija za 77 nije loše ocijenjena ; več sam se i prije zanimao za tu epizodu, mada mi je malo krivo što ju Roi crta.



DD je nezamisliv bez Roija. Roi je bio najbolji moguci izbor za tu epizodu. To je, po meni, jedna od najbolje nacrtanih epizoda DD uopste. Samo je on mogao da prikaze onakvu apokalipticnu atmosferu: razruseni London, prazne ulice i trgovi, teskoba koja proizilazi iz samoce..Dilanovi napadi panike...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/04/2010 : 13:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras


U ovoj diskusiji najvise ocekujem od Djoleta i kiky-a (zbog njihovih recencija ovih epizoda) a pravo je vreme da se ukljuce svi Dilanovi fanovi



Nema tu što da se više kaže od onoga što je do sada već nebrojeno puta rečeno. Isprva je Zona Sumraka bila metafora (naših) života, zatočenosti, utamničenosti, nemoći u okovima surove, bezizlazne svakodnevnice. Zatim je Zona postala nešto što se tiće samog Dylana Doga, te objašnjenje zbog čega je i nakon (navodno) 300 godina života i dalje tako ljepuškat i mlad. A na kraju je Zona postala sinonim samog repetitivnog serijala, utamničenog i (nakoko) bezizlaznog...
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 08/04/2010 : 20:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Meni je 'Zona' daleko najuspeliji subplot u serijalu i, o da, najdrazi.

Naravno, mislim na 7, 57 i 77. Sto se tice Masijerovih 'Naslednika...' nastavicu da ubedjujem samog sebe kako je u pitanju ipak samo kosmar i da takva epizoda nije videla svetlo dana...


I da ne zaboravim: M&G su carevi (bili nekad), a Roi je izvanredno odradio GR naslovnicu.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/04/2010 : 11:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Šta sledeće možemo da očekujemo od Masijera?
Rat i Mir 2. deo? 21 000 milja pod morem?

Čovek nije sposoban ni da sam smisli pristojnu priču, ne znam kome je palo na pamet da mu da da se petlja sa klasikom kao što je Zona Sumraka..
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/04/2010 : 19:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon


Kompozicija na obje naslovne je otprilike ista, s tim da mi Stanova nekako bolje paše. Ravnotežu na Villinoj narušava to što su na lijevoj strani tri lika, a na desnoj samo jedan, a crvena mi je nekako preagresivna za bijelo-plavu pozadinu... više mi odgovara ova Stanova jer pozadina odgovara boji redovničkih plašteva



nije villa nego roi
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/04/2010 : 21:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Samo bih ukratko, posto gore navedene recenzije obuhvataju sve potrebno za tumacenje sage o zoni sumraka. Sve su mi tri (7, 57, 77) odlicne epizode. Po meni je # 7 jedna od najboljih epizoda DD, #57 je solidna i svakako epizoda koja ne ugrozava kvalitet serijala(DD uopsteno).
"Poslednji covek na zemlji" (2x7) bih, po meni, uvrstio u prvih deset epizoda DD.
"Naslednici zone sumraka" sam jos juce kupio a upravo procitao, i kazem: ovo je zaista bilo nepotrebno, nesto sto je vec mozda i jako skodljivo. Masiero -
M&G - dno dna. Pitam se da li od ovoga mogu biti i gori??!

quote:
Originally posted by drogsy

Recenzija za 77 nije loše ocijenjena ; več sam se i prije zanimao za tu epizodu, mada mi je malo krivo što ju Roi crta.



DD je nezamisliv bez Roija. Roi je bio najbolji moguci izbor za tu epizodu. To je, po meni, jedna od najbolje nacrtanih epizoda DD uopste. Samo je on mogao da prikaze onakvu apokalipticnu atmosferu: razruseni London, prazne ulice i trgovi, teskoba koja proizilazi iz samoce..Dilanovi napadi panike...




Pa Roi mi je OK. crtač,ali on mi je više za neku priču poput Ponori ludila ili Tri puta nula , tako nešto, a za posljednjeg čovjeka na zemlji (barem sudeći po samome naslovu priče) više bi mi pasao Casertano ili Freghieri.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/04/2010 : 23:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nolo contendre

Šta sledeće možemo da očekujemo od Masijera?
Rat i Mir 2. deo? 21 000 milja pod morem?

Čovek nije sposoban ni da sam smisli pristojnu priču, ne znam kome je palo na pamet da mu da da se petlja sa klasikom kao što je Zona Sumraka..


Piccatova posveta vampirima serijala ili nesretni Masijero ponovno oskvrnjuje Sclavija


što se tiče zone sumraka, čekam da ludens izbaci i posljednjeg čovjeka na zemlji da mogu kompletirati svoje mišljenje

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 511  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.91 seconds. Snitz Forums 2000