forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/07/2015 : 20:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Evo nekih

Vampiri:

Oni su među nama ZS 13, LEX 13, KIDD 5, Libellus 5
Vampiri LEX 62, KIDD 21, Libellus 21
Zvjezdana prašina LUD 69
Noćni lov/Znak vampira LUD 100-101
Manila LEX 94, VČ 5
Opasne veze VČ 73
Duga noć LUgigant 4
Savezništvo LUgigant 11
Povratak vampira Lu almanah 3
...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/07/2015 : 20:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Posljednji uštap SD 10
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 27/07/2015 : 01:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Posljednji uštap SD 10



Prije toga valja pročitati "Noći punog mjeseca", originalni broj 3. Ne znam jel' već netko naveo tu epizodu.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/07/2015 : 11:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Vukodlaci:
-Vodja copora (Maxi 6 LU), prica koja se ''nastavlja'' na Noci punog mjeseca (LU i ZS 3) i Posljednji ustap (SD 10)
-Bilo jednom... (Alm. 4)
-Vucja krv (GIG 6 System Comics)
-Rod besmrtnih (Alm. 8)
-Prica o vukodlacima (LU Spec.)
-Dan likantropa (VC)

Vampirska je i Upirov bes (VC).

Edited by - swamp thing on 27/07/2015 11:40:48
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 27/07/2015 : 13:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Hvala puno ekipa, bacam se u potragu, a zatim na čitanje ;)

Btw.ako se sitite koje o "đavlima" i opsjednutosti....samo javite.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 28/07/2015 : 15:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/07/2015 : 22:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

http://www.sergiobonelli.it/scheda/38946/




http://www.sergiobonelli.it/gallery/38929/Dylan-Dog---I-colori.html




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1336 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 04/08/2015 : 15:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uh, sjajno, sjajno - zato volim VC. Iz novog DD:


Edited by - night on 04/08/2015 15:45:45
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/08/2015 : 16:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Uh, sjajno, sjajno - zato volim VC. Iz novog DD:





Hahahahahahahahah! Stvarno jesu carevi!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2015 : 09:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote



DYLAN DOG GRANDERISTAMPA 55
Frequency: bimonthly
Release: 08/10/2015
Cover: Corrado Roi


Il mondo perfetto (Savršeni svijet LU 85)

Plot: Paola Barbato e Tiziano Sclavi
Script: Tiziano Sclavi
Artwork: Corrado Roi

"Your mother, your little sister Joy, your girl-friend… Everybody loves you here, everything is all serene and time goes by without jolts. The accident deprived you of memory, but never mind… You will remember sooner or later, there’s no hurry. Dylan Dog is closed up in a nightmare that has the attractive appearance of a dream, closed up in the vise of a perfect world. It has been created by a child-like mind, a conscience terrified by reality."



La donna urlante (Urlatorica LU 86)

Plot and script: Pasquale Ruju
Artwork: Montanari & Grassani

"What does the art factory nourish? Obsessive passions, joy and anguish, wistfulness and rage… Celia Kendrick has poured all of herself into her work, into her masterpiece: the Howling Woman. But the force of her dreams slips beyond her control and is such that it breathes life into the metal and drives the sculpture to kill! Dylan Dog has to hunt down a monster with an iron heart, to discover who or what is hidden behind the mask of the how!"



L'isola dei cani (Pasji otok LU 87)

Plot and script: Mauro Boselli
Artwork: Giampiero Casertano

"Can’t you hear them snarling? They’re coming, or rather they’re coming back as raging ghosts, famished like… dogs! They’re guided by the pirate Brooke, who was hanged on the gallows in 1703 and vomited out of Hell to settle a pending account. What links the legendary Black Island to the districts of modern London? What ancient sorcery is hidden in the vaults of the Hoskins, Hoskins & Wayne? bank? The answers are floating in the eye of the man hanging from the gallows."










Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 05/08/2015 : 12:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Uh, sjajno, sjajno - zato volim VC. Iz novog DD:




Da vidim i kod ludensa nešto ovako,pa da mirno umrem


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/08/2015 : 13:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Baba ima pravo, u današnje vrijeme lako bi se našlo momaka koji bi potvrdili njezine riječi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1336 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/08/2015 : 13:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish
Da vidim i kod ludensa nešto ovako,pa da mirno umrem



Sjajna stvar - za ubacivanje refrena iz pesme Miroslava Ilica u strip o DD treba imati puno kreativnosti i malo genijalnosti, daje autenticnost i sarm.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 05/08/2015 : 15:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
meni je vrlo simptomaticno koliko (zakletih) stripofila poznaje rad g-dina/druga m. ilica.
a da li je zaista rec o kreativnosti, genijalnosti, autenticnosti i sarmu? mozda, za one koji prate kreativnu genijalnost autenticnog i sarmantnog pevaca, dok je za ostale

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/08/2015 : 15:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
da night nije napisao mislim da nikad ne bih uhvatio stos. iako sam bas pokusavao da ukapiram gde je fora sakrivena :)
morski, ovo je jedan miroslavov klasik i savrseno se uklapa u trivijalnosti koje znas-a-mozes-i-bez-njih i kao takav se savrseno utopio u ovoj diskusiji koja se vodi na tabli.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1336 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/08/2015 : 16:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

meni je vrlo simptomaticno koliko (zakletih) stripofila poznaje rad g-dina/druga m. ilica.
a da li je zaista rec o kreativnosti, genijalnosti, autenticnosti i sarmu? mozda, za one koji prate kreativnu genijalnost autenticnog i sarmantnog pevaca, dok je za ostale



Uh - nisam fan Miroslava Ilica, odrastao sam na Azri, EKV-u, Psihomodopopu, Van Gogu, Osmom putniku i ostaloj rok muzici 80-tih, i danas je slusam. Miroslav je dobar u poslu kojim se bavi, i autentican je predstavnik narodne muzike, koja ima kvalitet (tu ne ulazi ovaj jad i cemer koji je trenutno aktuelan, ma od 90-tih je aktuelan) i vrednost, mozda ne za tebe, mene ili nekog drugog, ali svi imamo svoje ukuse i pravo da ih iznosimo, zar ne? Smatram da je za dobro prevodjenje nekog dela potrebna doza kreativnosti i sarma, a spajanje necega nespojivog (DD i Miroslav) na ovakav nacin ima crtu genijalnosti, bar po mom skromnom misljenju.





Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 05/08/2015 : 16:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Već je VČ ovako prevodio, u jednoj knjizi DD biblioteke je umesto AC/DC-a (čini mi se) ubačen tekst iz pesme Horor Bishketa. :)
Ja slušam andergraund rep i malo manje metal i pank, pa mi je ovo sa Miroslavljevom pesmom veoma simpatično i kreativno, bolje nego statični Ludensov prevod, a ako neki strip ne treba da bude statičan, to je onda Dilan Dog.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/08/2015 : 17:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

da night nije napisao mislim da nikad ne bih uhvatio stos. iako sam bas pokusavao da ukapiram gde je fora sakrivena :)

+1 Mogli bi ljudi pojasniti kada se bacaju ovakve referencce

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/08/2015 : 17:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Miroslav je doziveo svoju reneasnsu u poslednje vreme je ponovo postao popularan i njegova narodna muzika ima dusu i zabavna je za razliku od ostalih trenutnih ,,narodnih" pevaca u Srbiji.

Evo vam i pesma

Edited by - going going on 05/08/2015 17:14:27
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/08/2015 : 17:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da ja još uvijek ne kužim u čemu je štos (eh, kada sam otišao u drugi pravac) ali mi je zakon kako baba kaže da još nije za bacanje.
Edit: Evo sada sam čuo i fora je razjašnjena, ali uopće nije čudo što mi nije bila poznata od ranije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 05/08/2015 17:22:53
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 05/08/2015 : 22:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Kakve veze ima da li je u pitanju Miroslav,EKV ili Psihomodo,bitno je da je ADAPTIRANO nasem podneblju i nasem govornom podrucju.


Bila je isto jedna situacija u DD GIGANTU od Sistem Komiksa gde Gruco krece na more i peva Havajsku od PIL.
Ko zna koja je italijanska pesma u originalu,ali nama ne bi bila zanimljiva kao Havajska.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 05/08/2015 : 22:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Super fora ovaj glazbeni "citat" u Dylanu...

Bila je jednom i u Gei pjesma Patuljci od Vlade Divljana
(Ona radi u rudniku i život joj nije lak...)

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/08/2015 : 23:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Uh, dobro je, da se DODSFERD nije javio vjerovao bih da sam jedini koji ne kuži u čemu je štos.
A sad kad je objašnjeno, s jedne mi strane nije nimalo duhovito, a s druge mi je čak odbojno.
Jer em ne slušam Miroslava Ilića, štoviše ne podnosim tu vrstu glazbe bez obzira na nacionalni predznak, a s druge mi je prilično antipatično da se takvi citati umeću u stripove.
OK, razumijem da to nekima može biti simpatično i duhovito, ali hvala Bogu da nekad u Dnevnikove stripove nisu ubacivali stihove Tozovca, Cuneta Gojkovića ili koga god, a duboko se nadam da Ludensu nikad neće pasti na pamet da u nekom stripu "citira" Severinu, Rozgu, Stavrosa ili nekog sličnog.
A možda je sve samo slučajnost, odnosno možda je prevoditelj samo preveo s talijanskog, bez ikakvih primisli i citata.
Fingers cross...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 05/08/2015 : 23:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Koji je broj originala, provjerit cu odmah pa cu prevesti kako je zapravo.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 05/08/2015 : 23:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Uh, dobro je, da se DODSFERD nije javio vjerovao bih da sam jedini koji ne kuži u čemu je štos.
A sad kad je objašnjeno, s jedne mi strane nije nimalo duhovito, a s druge mi je čak odbojno.
Jer em ne slušam Miroslava Ilića, štoviše ne podnosim tu vrstu glazbe bez obzira na nacionalni predznak, a s druge mi je prilično antipatično da se takvi citati umeću u stripove.
OK, razumijem da to nekima može biti simpatično i duhovito, ali hvala Bogu da nekad u Dnevnikove stripove nisu ubacivali stihove Tozovca, Cuneta Gojkovića ili koga god, a duboko se nadam da Ludensu nikad neće pasti na pamet da u nekom stripu "citira" Severinu, Rozgu, Stavrosa ili nekog sličnog.
A možda je sve samo slučajnost, odnosno možda je prevoditelj samo preveo s talijanskog, bez ikakvih primisli i citata.
Fingers cross...




Ovo je zasigurno isključeno, Marko Šelić - Marčelo radi adaptaciju stripa na srpski, a i da je slučajno, sigurno ne bi ljudi iz VČ-a okačili ovu sliku dok još nije ni strip izašao.
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.87 seconds. Snitz Forums 2000