forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/03/2016 : 22:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Novi Dylan na kioscima u Italiji
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/03/2016 : 22:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kad sam vidio prvi Stanov cover pomislio sam sta nedostaje Villi?
Villini coveri su bili puni originalnosti i osvjezenja kad je izasao na trziste.
U jednoj najavi epizode za NN u tal.primjerku stripa sam vidio i cover Castellinija i tu sam vec postao fan tog crtaca. U Veroni 1994 na maturalnom sam bio na jednom kiosku i vidio onu ljepotu sarenila stripova poslaganih i primamljivijih od kojekakvih slatkisa. Medju njima je bio strip NN 39 "lovci i lovine" i sam taj novi crtez mi dao nadu za bonelli.
M&G i Roi su jedini crtaci koji su po mom vidjenju udarili onaj look i smek Dydu... Stanove covere sam vidio isto na tom kiosku, ali nije mi ulijevao nadu, iako ne sudim knjigu po koricama nije me vizuelno privlacilo, vuklo mi je na djecju slikovnicu. Prvi broj je bio izvrstan strip i sad da me tko pita koju je epizodu jos crtao ne bih znao. Uvijek se pamte oni prvi stripovi.
Iako su napravili novi pristup coverima, nije mi uopce privlacno. Dyd mi nije vise popularan strip kao nekad, u kolekciji ostaju i cekam da izadju prvih 100 i kolorci kakvi god da bili po kvaliteti price.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 29/03/2016 22:58:44
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 29/03/2016 : 23:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Redovna serija Dylana tamo negdje od Recchionijeva Gavranovog suda i Gualdonijeva broja poslije polako ali sigurno potpuno propada. Zanimanje za DyD-a mi je trenutno nepostojece, uopce nemam volje uzeti strip jer cim ga uzmem mucnina mi u drobu. Zadnja dva redovna i ovaj novi s kioska, novi almanah, dva zadnja Old Boya i zadnji specijal pocinju polako praviti hrpu koja ce se vrlo vjerojatno podebljavati i cekati i cekati.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/03/2016 : 00:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Zanimanje za DyD-a mi je trenutno nepostojece, uopce nemam volje uzeti strip jer cim ga uzmem mucnina mi u drobu.


Giuda, zvucis mi kao moj najmracniji kutak duse.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/03/2016 : 00:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
To je tako...prevrtao sam te nove Dylane i bukvalno ništa nije povuklo siću iz novčanika. Kontam ga ispratiti do "Spazio profondo" (finale stare, uvod nove koncepcije serijala) i to je to.
Bogu hvala, Dylanovih originala ne fali na štandovima po Italiji

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/03/2016 : 00:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
27)San razuma:Ovo je remek-djelo.Pogledao sam sada recenziju i vidim ne baš dijametralno suprotno mišljenje ali mišljenje koje svakako ne dijeli istu oduševljenost ovom kompleksnom, slojevitom, mističnom i kompozicijski izrazito kvalitetno složenom pričom. Naravno, bilo bi bolje da nije riječ o klasičnom objašnjavanju (iako je ono ovdje odlično) ali kada bi išli u drukčiju konfiguraciju priče, ona bi morala imati barem 200 strana, a ne 96, s tim da bi bilo upitno kako ubaciti Dylana u barem polovinu te priče. Početak je bio i više nego zadovoljavajući, a kada se već na 40 i nekoj strani počinje dešavati "rasplet", i više je nego jasno da prava stvar tek počinje. Barbato ovdje ne upada u zamku i drugim dijelom priče ne vrši negaciju prvog, čime se ne bi desilo klasično dovođenje na pogrešan trag nego bi negacija bila tolika da bi taj prvi dio učinila bespredmetnim, odnosno potpuno suvišnim, nego scenaristički perfektno spaja te dvije priče u odličan kraj koji jednostavno vapi za nastavkom.Ovo je autoričina prva priča na 96 strana (i druga uopće, barem na ovom serijalu) i s njom je odmah pogodila u sam centar kvalitete.

Scenarij:10/10
Crtež:7/10

P.S. Stvarno, jel' postoji nastavak?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/03/2016 : 00:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Da se nadovezem na @emirema i @PijanogPatka, ozracje ili klima kako hocete oko Dylana je nezdrava i mucna, sukobljuju se zestoko s jedne strane mrzitelji Recchionija i s druge strane uvlaciguzi Recchionija, a jedni i drugi su podli, skloni laganju, vrijedjanju i niskim strastima. Ipak, ocito je da stvari nisu posle onako kako se najavljivalo i kad se osjecao optimizam i pozitva kod reboota.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 30/03/2016 : 01:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Giuda Ballerino

Tvoje analize uzimam zdravo za gotovo. Steta sto ne pise recenzije.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2016 : 08:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2016 : 09:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote











Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2016 : 09:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

















Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2016 : 09:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ovo smo vec mogli procitati u Colorfestu













Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2016 : 09:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sergio Gerasi





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 30/03/2016 : 10:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Bas Su dobre ove naslovnice za kolor dodatke. U najnovijem he lep omaz Klimtu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/03/2016 : 10:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi zgodno raditi ponekad neku epizodu Sa Dydom u Londonu krajem 19-og stoljeca u doba Jacka the Rippera.
Zao mi sto kad sam bio u Londonu poslije nove godine nisam otisao na nocnu turneju sa vodicem obici Whitechapel i vidjeti "Jack's crime scenes".
Ima cajta...
Bitno da sam vidio spomenik James Cooka i Peter Pana.😉

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/03/2016 : 23:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

To je tako...prevrtao sam te nove Dylane i bukvalno ništa nije povuklo siću iz novčanika. Kontam ga ispratiti do "Spazio profondo" (finale stare, uvod nove koncepcije serijala) i to je to.
Bogu hvala, Dylanovih originala ne fali na štandovima po Italiji


Pa što ne pročitaš par njih prije nego što doneseš sud, ovako otpisivanje nečega na ne-viđeno nema nekog smisla!?
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 01/04/2016 : 16:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
vjerujem da će Libellus te "color dodatke" objediniti u
izdanja "3 u 1" i krenuti s tim,,,

47 god. Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/04/2016 : 22:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
28) Ples smrti
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

29)Armageddon!
Scenarij.6/10
Crtež:6/10

30)Koljač
Scenarij:6/10
Crtež:4/10

31: Žena koja ubija prošlost
Scenaij:6/10
Crtež:7/10

32)Jezero na nebu
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

33)Kraljica noći
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

34)Poljubac zmije
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

35)Div
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

36)Presuda
Scenarij:7/10
Crtež:3/10


I evo, nakon pročitanih 136 Dylan Dogova u nekih tri mjeseca, mislim da ću sada malo laganije sa njime:))
Nije to loš rezultat, ponekad sam čitao 3-4 dnevno, ponekad nijedan ali kad se sve zbroji dobiva se fini prosjek

Dylan Dog je fakat dobar strip

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 04/04/2016 : 23:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

28) Ples smrti
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

30)Koljač
Scenarij:6/10
Crtež:4/10


Dylan Dog je fakat dobar strip



Ples Smrti 5/10, Koljač 6/10
Malo čudni kriterijum

Ali, slazem se , Dylan Dog je dobar strip. Mozda u malo manjim kolicinama
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 05/04/2016 : 02:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
u kojoj ono epp dylana ima jedna scena di neki lik silazi stepenicama čitajuč knjigu, začitao se i onda skuži kako hoda satima, te u panici ispusti knjigu nastavi se užurbano spuštati tim beskonacnim stepenicama, padne i na pudu vidi knjigu koju je ranije ispustio
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/04/2016 : 06:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

u kojoj ono epp dylana ima jedna scena di neki lik silazi stepenicama čitajuč knjigu, začitao se i onda skuži kako hoda satima, te u panici ispusti knjigu nastavi se užurbano spuštati tim beskonacnim stepenicama, padne i na pudu vidi knjigu koju je ranije ispustio




Ples smrti / Totentanz

Inače, mladjo, ukus ti se stvarno razlikuje od mog. Ples smrti je meni 10/10, a Jezero na nebu i Div 9/10. Kraljica noći i Poljubac zmije su mi 2-3/10.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 05/04/2016 : 08:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Koljač 6/10??? Pa to je u pet najgorih epizoda serijala...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 05/04/2016 : 12:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
hajde, kad ste vec kod toga; zanima me koji su kriterijumi za davanje ocena, tj. sta znaci svaka od njih, od 1 do 10? svaka mora imati odredjeni kriterijum. ili je u pitanju neko licno nahodjenje. a onda je to cista glupost. ako smatram da (ni)je ispunjen odredjeni kriterijum, onda dajem ocenu koju smatram da je trebalo da dobije. znaci uvodim subjektivno misljenje u objektivan stav. a ako samo subjektivno dajem ocene, bez ikakvog objektivnog kriterijuma, onda su ocene cista glupost. pogotovo ako dolaze od ljudi koji se stripom ili bilo kojom umetnoscu bave samo kao konzumenti, a ne autori.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/04/2016 : 12:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

hajde, kad ste vec kod toga; zanima me koji su kriterijumi za davanje ocena, tj. sta znaci svaka od njih, od 1 do 10? svaka mora imati odredjeni kriterijum. ili je u pitanju neko licno nahodjenje. a onda je to cista glupost. ako smatram da (ni)je ispunjen odredjeni kriterijum, onda dajem ocenu koju smatram da je trebalo da dobije. znaci uvodim subjektivno misljenje u objektivan stav. a ako samo subjektivno dajem ocene, bez ikakvog objektivnog kriterijuma, onda su ocene cista glupost. pogotovo ako dolaze od ljudi koji se stripom ili bilo kojom umetnoscu bave samo kao konzumenti, a ne autori.



Ja ocjenom eventualno mogu izraziti koliko mi se sviđa epizoda. Nije to neka matematika.

Kako bi ti postavio objektivan kriterij o tome valja li neka priča?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 05/04/2016 : 13:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

hajde, kad ste vec kod toga; zanima me koji su kriterijumi za davanje ocena, tj. sta znaci svaka od njih, od 1 do 10? svaka mora imati odredjeni kriterijum. ili je u pitanju neko licno nahodjenje. a onda je to cista glupost. ako smatram da (ni)je ispunjen odredjeni kriterijum, onda dajem ocenu koju smatram da je trebalo da dobije. znaci uvodim subjektivno misljenje u objektivan stav. a ako samo subjektivno dajem ocene, bez ikakvog objektivnog kriterijuma, onda su ocene cista glupost. pogotovo ako dolaze od ljudi koji se stripom ili bilo kojom umetnoscu bave samo kao konzumenti, a ne autori.



Ako vec dajemo ocjene, normalno da su subjektivne. Zasto bi to bila glupost. :D
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000