forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2018 : 17:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

da, spock, mogao si barem to iz pristojnosti: kad je umrla Marina?



Pročitao i hvala tebi i Dextersu što ste me natjerali!

Dakle, ostajem pri svojoj tvrdnji da je ovo malo remek djelo.
Remek djelo koje se može tumačiti na više načina.

Čitajući ovo danas, sam sam se vratio desetak godina unazad kada sam bio na istim mukama. Na moju sreću, ja nisam dopustio da to ljeto nikada ne dođe i sada imam ženu i sina koji su mi sve na svijetu!
Život je (najčešće) borba, bol i tuga sa malo sretnih trenutaka za koje se živi. Ova priča to najbolje pokazuje.

Znači, ovo je definitivno ljubavna priča i to nesretna zahvaljujući Dylanovom i Marininom ponosu i neodlučnosti. Gadne su to stvari, a muškarac tu mora napraviti bitan korak naprijed jer su žene ponosnije i prije će umrijeti nego prijeći preko svog ponosa i želje da muškarac pokaže da je uistinu prava osoba za nju.

Marina nije dočekala slijedeće ljeto, a Dylan je to jako dobro znao. Ovu priču bih interpretirao kao Dylanov san, ili ako baš hoćete da mu je Marinina duša došla u san i povela ga na zadnje, oproštajno putovanje uspomena i želja (sin) nepostojećom autocestom.

To se da zaključiti najviše prema Grouchovom ponašanju, odnosno ponašanju kakvom bi Dylan htio, a i prema izgledu stvari, automobila, radiju koji hvata samo muziku iz šezdesetih, čovjeku koji se pojavljuje na 36. i 87. stranici, a koji nije dana ostario...

Postoji mogućnosti da se ona scena na kraju s dolaskom Marine na kolodvor nije ni dogodila i da je to samo Dylanova želja, a da je Marina već tada bila mrtva, ali to ne mijenja puno na stvari.

Ukratko, Dylan nije imao muda da zadrži ono što osjeća da je trebao zadržati, a sada je kasno za kajanje.

Svaka čast Sclavi i Marcheselli, (a i vama hvala što ste me naveli na ponovno čitanje) - poveli ste me na putovanje uspomena, napetih, tužnih, a ponajviše najsretnijih trenutaka u mom životu!! Baš mi je to sada trebalo!!!!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 20/08/2018 18:07:05
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2018 : 18:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
poveli ste me na putovanje uspomena, napetih, tužnih, a ponajviše najsretnijih trenutaka u mom životu!! Baš mi je to sada trebalo!!!!



onda je ovo super ispalo

(trenutno ti nećemo kvariti doživljaj, lijepo je kad se ljudi vesele:)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2018 : 18:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ako je prošao Spockov trenutak:) možemo nastaviti i spustiti loptu na razinu priče.

quote:
Znači, ovo je definitivno ljubavna priča i to nesretna zahvaljujući Dylanovom i Marininom ponosu i neodlučnosti. Gadne su to stvari, a muškarac tu mora napraviti bitan korak naprijed


Hoćeš reći, ne smije se popišati u gaće pred curom:))))

Pazi sad ovo.
Ovo je ljubavna priča, nesretna, jer:
Dylan je rekao Marini da je voli i onda se popišao u gaće.
Marina se smijuljila, onda je plakala, onda je trčala za vlakom i vikala da ga voli. Al' crni vlak je suviše jak i on može podnijeti ogromnu silu bez imalo srca on kreće i razdvaja obraza dva. Marinu je crni vlak nadjačao, nadglasao, tu tutu tututu tutu,eto tako neke sitnice promijene cijeli život, obična buka svakodnevice vrši nasilje nad uzvišenim trenucima.

Znači,
imaš visoke trenutke i imaš običnu koruzu. Oni se vole do svemira, toliko jako da se on popiša u gaće, a ona ne može pobijediti vlak.

Kako se odrediti prema ovome?
Suosjećati sa beskonačnom čežnjom dječaka i djevojčice koji pokušavaju a ne znaju kako?
Ili otresti glavom i zamjerati autoru što konstruira ovakvu limunadu?
Ili misliti da je to život, baš ti apsurdi, pišanja, vlaka koji ne haju za ljubav?

Kako se odrediti, to je pitanje gospodo?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2018 : 19:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
I još jedno fanovsko pitanje: zašto špilje, je li to zbog Toma Sawyera?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2018 : 20:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ja to tako striktno gledao. Svi smo mi imali neugodnih trenutaka! Također, teško da se na stripu od samo 94 str. može detaljno prikazati odnos dvoje ljudi. Tu su slike - mozaik, a na nama je da popunimo ono između.
Vlak tu nije bitan. Bitno je da Dylan nije učinio ono što je želio, a što je Marina od njega očekivala. On je tip muškarca koji kaže ženi da ju voli nakon par trenutaka, a ovdje ispada da mu je to bilo prvi put.
Upišao se u gaće jer mu je to tada bilo najvažnije na svijetu, a ispalo je katastrofa. Iz straha da se ne dogodi još i gore pobjegao je glavom bez obzira.
Stoga mislim da se scena s vlakom dogodila samo u njegovom snu, njegovim željama. U trenutku kad je odlazio bio je bijesan na Marinu i želio je da pati kao i on, a ona (kao većina žena) je sve potisnula u sebe svim silama želeći da ne ode i da se vrati. Da se vratio, bio bi muškarac za nju. Ovako je ispao ono što je u stvari i postao: mekušac, ženskar i kukavica.
Da se vratio sve bi bilo drugačije. To je onaj trenutak u životu, prekretnica s koje nema povratka. Sitnica koja ti određuje sudbinu.


Ne vidim neku simboliku sa spiljama. Vjerojatno postoji, ali meni je nedokučiva.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 21/08/2018 : 14:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Je li objavljen team up Dylana i Dampyra na ovim prostorima - u regularnoj ili off the book varijanti?
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/08/2018 : 15:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Nije
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 21/08/2018 : 15:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
još nije
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/08/2018 : 20:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Specijal #32
Scenarij: Alessandro Bilotta
Crtež: Giampiero Casertano
Naslovnica: Marco Mastrazzo

http://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2018/08/21/albo/nel-nome-del-figlio-1003321/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1534863826041.jpg--.jpg?1534863826000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1534863826382.jpg--.jpg?1534863826000
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11207 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 21/08/2018 : 20:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ajmo, VC, vreme je za novu Planetu mrtvih. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/08/2018 : 23:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Mislim da oni to uvijek tempiraju za sajam.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/08/2018 : 10:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
zar nije ranije izlazilo u septembru u Italiji? vidim da sad stoji oktobar.
Ako se necemu nadam od Dilana, to je bas ovo.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11207 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/08/2018 : 11:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Mislim da oni to uvijek tempiraju za sajam.



Moze, nije to tako daleko.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 22/08/2018 : 13:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Planeta je nesto najbolje od Dilana u zadnji desetak godina, tako da se veselim ovome.
VČ ce ovo izbaciti mjesec nakon italijana.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/08/2018 : 16:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Odlično,pravo izdanje DD!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/08/2018 : 16:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote

#59: Ljudi koji nestaju


Antologijska epizoda zbog prvog pojavljivanja Hamilna i Safare, a i zbog činjenice da je zadnja objavljenja od strane Dnevnika. Čitaocima u Hrvatskoj dugo nedostupna, a do objave od strane Ludensa se plaćala suhim zlatom. Hvala Bogu na Ludensu!

Zanimljiva je situacija s paralelnim dimenzijama, vrijedostima i varijacijama na temu. Ukratko, sve je moguće! Prije mi nisu bile drage priče s paralelnim dimenzijama, ali iznova čitajući stare epizode, pomalo mijenjam mišljenje.

Također, nitko nije primijetio jednu veliku nelogičnost! Naime, Dylan, nakon nesvjesnog dolaska u London 2 nalazi Bubu na istom mjestu gdje ju je ostavio u Londonu 1. Budući da Dylan iz Londona 2 nema nikakva posla s Hamlinom, Buba nije trebala biti tu.

Možda netko ima odgovor ili opravdanje za ovaj scenaristički propust? Stinky, Dexters!?

Na kraju, šteta pa je crtač bio Coppola. Njegov odvratni, zastarjeli crtež uopće ne odgovara epizodi. Možda jedino u odličnoj sceni zamračenja Londona 2.

(priča: 9, scenarij: 6, crtež: 4, naslovnica: 7) - 64%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/08/2018 16:50:27
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 23/08/2018 : 16:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
samo mali komentar u vezi Coppole. meni je sjajan i uvek me obraduje njegov crtez.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/08/2018 : 17:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

samo mali komentar u vezi Coppole. meni je sjajan i uvek me obraduje njegov crtez.



Da, i Talijani ga iznimno cijene, nije mi jasno zašto. Iako, moram priznati da njegov statični, staromodni, mračni i odvratni crtež odgovara određenim temama, npr. Zlo i Doktor Teror.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 23/08/2018 : 19:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Ljudi koji nestaju (Sclavi/Copolla)

Melanie doživljava krajnje neobične događaje i traži pomoć Dylana, koji je odmah vodi u krevet što je krajnje običan događaj. Njen lik je naivna tinejdžerica (iako radi u banci), površno je razrađen što je donekle prihvatljivo,jer je pravi sporedni lik kojeg nam Sclavi uvodi u priču i Dylanov univerzum- Hamlin. Prvi susret njih dvojice ostaje zabilježen tako da se Dylan pohvali kako može razlikovati noćne more od stvarnosti, a Hamlin potvrdi da je to velika i izvanredna moć (lice mu nije odavalo sarkazam). Tijek radnje nije naročito zanimljiv, ali je dinamičan i brzo se čita.

Coppola spada u donji dom Dylanovih crtača. Arhaičan stil koji me podsjeća na stare novinske stripove, sterilnost kod crtanja izražaja lica (najuočljivije kad likovi prestrašeni viču). Ipak bilo je i gorih, a u ovom stripu mi je čak blago iznad svog standarda. Vizuelni dojam stripa ruši i naslovnica na kojoj je trebao biti Hamlin, ali dobro- dobit ćemo ga kasnije u jednoj drugoj priči.

Scenarij: 6
Crtež: 5

@Spock Dylan prelazi u drugu dimenziju kad vrati glavu, odnosno kad Bloch uhapsi Hamlina. Nije prikazano da se on udaljava s bubom, već se naprosto to preskočilo i piše "večer" -Dylan je u bubi s Melanie. Onda ide kući i suočava se s drugim Dylanom, i polako shvata da je u drugoj dimenziji.

Edited by - Dexters on 23/08/2018 19:29:22
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 23/08/2018 : 20:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Bravo dexters, možda bi se mogao malo baciti i na recenzije....
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/08/2018 : 23:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Bravo dexters, možda bi se mogao malo baciti i na recenzije....



Mogao bi. Rječit je, a ima i volje i talenta. Jedino ne znam ima li vremena?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/08/2018 : 23:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Ljudi koji nestaju (Sclavi/Copolla)

.

Scenarij: 6
Crtež: 5

@Spock Dylan prelazi u drugu dimenziju kad vrati glavu, odnosno kad Bloch uhapsi Hamlina. Nije prikazano da se on udaljava s bubom, već se naprosto to preskočilo i piše "večer" -Dylan je u bubi s Melanie. Onda ide kući i suočava se s drugim Dylanom, i polako shvata da je u drugoj dimenziji.



Djelomično si i pravu i to ublažava nelogičnost. Svejedno bi primijetio da auto nije tu jer je došao s njim, a kada bi išao kući po njega prije bi se suočio s drugim Dylanom ili nešto slično.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/08/2018 : 23:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by morski

samo mali komentar u vezi Coppole. meni je sjajan i uvek me obraduje njegov crtez.



Da, i Talijani ga iznimno cijene, nije mi jasno zašto. Iako, moram priznati da njegov statični, staromodni, mračni i odvratni crtež odgovara određenim temama, npr. Zlo i Doktor Teror.


I meni Coppola nikako ne odgovara, baš je staromodan.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/08/2018 : 05:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@Spock, Hercule Poirot hvala dečki,vjerojatno ću napisati koju recenziju ako mi dozvole. Za nekih mjesec dana, kad budem imao manje obaveza ;)

Edited by - Dexters on 24/08/2018 05:47:28
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/08/2018 : 07:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Coppola.... najgori crtač ikad u dylanovom timu
Šuma ubojica i Koljač... brrr! I sad se smrznem kad se sjetim tih epizoda
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000