forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/02/2024 : 13:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

Pa to je u stvari ludilo, i blago ti se! Jer iako, ti se dosta toga vraca, masu toga ces i otkriti sto nisi vidio do sad. (Ako nisi iscitao sve rpizode) To je jedan skroz novi svijet. U svakom slucaju gust veliki.



Tako je!
A svih Dylana sam pročitao nekih 50% tako da će tu biti puno baš baš novih uzbuđenja!

Nego, idemo dalje za iste pare:

42:Hijena
O majke ti mile kaj je ovo? Ovo je najmanje dobar Dylan Dog u prve 42 epizode i prvi koji značajno odudara od ostalih. Scenarij je tanak. Lik zvan Hijena pobjegne iz najbolje čuvanog zatvora tako što se dogovori sa jednim policajcem, ovaj mu povjeruje na riječ iako zna kakav je zločinac u pitanju, Hijena naravno ubije policajca čim mu više nije od koristi i onda se baci kroz odvoz za smeće te pobjegne s kamionom koji ga odvozi! Ok, murija odmah reagira ali sad je već kasno, zločinac preuzima vožnju nad kamionom te i dalje bježi. Uglavnom, ako ikada nekoga ubijem, tražiti ću premještaj u Dartmoor.
Crtež? Taconni je (barem zasad) najmanje dobar crtač.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10



Evo da prebacim na novu stranicu da se vidi:))
A i da odgovorim pcoru: Ivanl veli da se nisu pokvarili tako da bumo vidli.
A sve i da jesu:Zbog Noći punog mjeseca, Zone sumraka, Emeta, Dame u crnom, Prokletog dana, Tunela strave...ma zbog svih crteža koji su napravljeni u prvih 40-ak epizoda treba im skinuti kapu sve i da više ništa nisu nacrtali

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/02/2024 : 13:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nameravao sam, već duži niz godina, da iščitam ponovo, prvih 60-ak epizoda Dilana (i ja se sećam, prvih 40-ak, kao najboljih).

Ali nisam ti uradio, jer iziskuje vremena, a ja čitam i mnoge druge stripove.

Ali ne samo zbog toga. Nekako sam se nadao, da će se jednom pojaviti kiosk izdanje, sa epizodama od početka - ili, ako to ne, ono trobroji, kao sa Neverom i Magičnim od Golconde. U svakom slučaju, novo, hronološko izdanje u mekom povezu, u lepšoj štampi, papiru i bez izostavljanja pojedinih strana, kao kod Dnevnika.

Posle više godina očekivanja, a zahvaljujući ovdašnjim izdavačima, vidim da se to neće desiti, pa mi Dnevnik ostaje jedina opcija, ako se rešim.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/02/2024 : 19:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja sad citam tamnica od papira
Hijena i nije tako losa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/02/2024 : 19:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Nameravao sam, već duži niz godina, da iščitam ponovo, prvih 60-ak epizoda Dilana (i ja se sećam, prvih 40-ak, kao najboljih).

Ali nisam ti uradio, jer iziskuje vremena, a ja čitam i mnoge druge stripove.

Ali ne samo zbog toga. Nekako sam se nadao, da će se jednom pojaviti kiosk izdanje, sa epizodama od početka - ili, ako to ne, ono trobroji, kao sa Neverom i Magičnim od Golconde. U svakom slučaju, novo, hronološko izdanje u mekom povezu, u lepšoj štampi, papiru i bez izostavljanja pojedinih strana, kao kod Dnevnika.

Posle više godina očekivanja, a zahvaljujući ovdašnjim izdavačima, vidim da se to neće desiti, pa mi Dnevnik ostaje jedina opcija, ako se rešim.


Verujem da ce biti,pa makar i kao pirat. Sta da se radi. Ali tih prvih 66,67 epozoda sasvim dovoljne, i to je vrh serijala, uz par kasnijih, koje proberes i to je to.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2024 : 18:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
43:Nitko
Prva strana i odmah čista rapsodija crteža. Ah Stano...Nije ovo njegov najbolji rad ali majstor ostaje majstor.
Ovdje imamo priču o paralelnim univerzumima, odlično smišljenu, tehnički perfektno provedenu i domišljato ispričanu. Pravi horrorac sa, još jednom napominjem, odličnim, atmosferičnim Stanovim crtežom.
Međutim dvije stvari su bitne:prva:znači kraj priče se dešava u sadašnjosti i Xabaras Dylana ponovno oslovljava sa "sine", na što mu Dylan odgovara:"Moj otac je mrtav! Ti si ga ubio! Ti!" Postavlja se pitanje tko je osoba koju Dylan naziva ocem? I kako zna da ga je Xabaras ubio ako ga je upoznao tek u prvoj epizodi? I stvarno, sjećam se da je netko (Dylan?) rekao kako on nema sjećanja na svoju prošlost i da je prvo što se sjeća scena gdje se on pojavio pred vratima Scotland yarda.
Ah pitanja, pitanja...
Drugo:Xabaras samom sebi govori da će mu sudbina dovoditi Dylana na njegov put barem dok be završi svoj jedrenjak. A onda če se sjetiti svega. I onda će se on i Dylan sresti po posljednji put. Dakle čitao sam (istina davno:)) te bitne priče i jasno mi je što je jedrenjak i tko je Morgana ali ajde, da ne kvarim zabavu onima koji nisu čitali...:)) Međutim, tu je zapravo drugo pitanje: zašto će se sjetiti tek kad završi jedrenjak? I kako to Xabaras zna?
Scenarij:8/10
Crtež:9/10
Naslovnica:8/10

44:Odrazi smrti
Aaaah, dobri stari splatter u M & G stilu:)) Ovdje ponovo imamo ogledalo samo što ovdje umjesto Smrti iz njega izlaze mračne suprotnosti onih koji se ogledaju u njemu i to iz nekog razloga goli:))
Zanimljiva, dinamična i vrlo dobra epizoda gdje se kolje sve što se kreće:)) Također je zanimljiv lik šašavice Myrne koja je, kao što Dylan kaže "ženski Groucho" samo mi se čini da je ona ipak malo blesavija:)) Kraj ostavlja priču otvorenom i bumo vid'li hoče li još čega tu biti.
Scenarij:7/10
Crtež:8/10
Naslovnica:7/10

45:Goblin
Priča bi bila bolja da se ostalo na alkemiji, a ovako smo dobili dosta slabiji kraj i ne baš pretjerano zanimljivu epizodu. Zanimljiva je i ponovna pojava peseka iz "Poslije ponoći".
Scenarij:6/10
Crtež:6/10
Naslovnica:7/10



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2024 : 19:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Nameravao sam, već duži niz godina, da iščitam ponovo, prvih 60-ak epizoda Dilana (i ja se sećam, prvih 40-ak, kao najboljih).

Ali nisam ti uradio, jer iziskuje vremena, a ja čitam i mnoge druge stripove.

Ali ne samo zbog toga. Nekako sam se nadao, da će se jednom pojaviti kiosk izdanje, sa epizodama od početka - ili, ako to ne, ono trobroji, kao sa Neverom i Magičnim od Golconde. U svakom slučaju, novo, hronološko izdanje u mekom povezu, u lepšoj štampi, papiru i bez izostavljanja pojedinih strana, kao kod Dnevnika.

Posle više godina očekivanja, a zahvaljujući ovdašnjim izdavačima, vidim da se to neće desiti, pa mi Dnevnik ostaje jedina opcija, ako se rešim.



Pročitaj ih, vidiš i sam ds se sječaš da su odlični, bar tih prvih 40:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/02/2024 : 21:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Kad je vec pomenut pesek, sta je bilo uopste sa njim, dali se pojavljuje negde u rebootima, rebotima na kvadrat, ima li ga negde? Jer utisak je bio da su on i Dilan nekako povezani i da im sudbina zavisi medjusobno (ili je ovo samo moj utisak? :) )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 08/02/2024 11:29:08
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/02/2024 : 11:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Po meni su prvih pedesetak prosječno najkvalitetniji, ali vrhunci mi dolaze kasnije, tako da mi najzreliji Sclavijev period pada između brojeva 109 i 136.

Nojev let, Peto godišnje doba, Dok vas smrt ne rastavi, Phoenix, Tri puta nula, Dok padaju zvijezde i Netko nas zove odozgo.

Nakon toga kreće popriličan pad i serijal nikad više nije dosegnuo takve vrhunce.

Od ranijih, s ovima mi se mogu mjeriti "kanonske" Sclavi/Stano priče, Uspomene nevidljivog, Golconda i Dug(ačk)i pozdrav. Još ih ima koje su dosta blizu, ali ovo su po meni sami vrhunci.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/02/2024 : 11:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Po meni su prvih pedesetak prosječno najkvalitetniji, ali vrhunci mi dolaze kasnije, tako da mi najzreliji Sclavijev period pada između brojeva 109 i 136.

Nojev let, Peto godišnje doba, Dok vas smrt ne rastavi, Phoenix, Tri puta nula, Dok padaju zvijezde i Netko nas zove odozgo.

Nakon toga kreće popriličan pad i serijal nikad više nije dosegnuo takve vrhunce.

Od ranijih, s ovima mi se mogu mjeriti "kanonske" Sclavi/Stano priče, Uspomene nevidljivog, Golconda i Dug(ačk)i pozdrav. Još ih ima koje su dosta blizu, ali ovo su po meni sami vrhunci.

Tocno od rijeci do rijeci.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/02/2024 : 13:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Kad je vec pomenut pesek, sta je bilo uopste sa njim, dali se pojavljuje negde u rebootima, rebotima na kvadrat, ima li ga negde? Jer utisak je bio da su on i Dilan nekako povezani i da im sudbina zavisi medjusobno (ili je ovo samo moj utisak? :) )



Mislim da sam ga vidio u jednoj od prvih 100 VČ epizoda:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/02/2024 : 20:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
46:Paklovi
Zanimljiva je teza da postoje bezbrojne verzije Pakla i samo sreća određuje u koji ćete ući (nešto kao gdje ćete se roditi), a ova "birokratska" verzija Pakla je jedna od originalnijih fora koje je Sclavi smislio. A i ekipica unutra, svi ti likovi, zajedno sa direktorom/upraviteljem sa dvije glave/ličnosti...Jako dobro zamišljeno.

Crtež je vrlo dobar ali moglo je to biti puno bolje dočarano.
Scenarij:8/10
Crtež:7/10
Naslovnica:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 08/02/2024 20:25:49
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/02/2024 : 15:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
47:Napisano krvlju
Hahahaha pa ja ne znam kaj imate protiv ovog splattera:)) Ok, način na koji je otkriven ubojica je tanak ali inače ovo funkcionira kao jedan jako lijepi horrorac sa hektolitrama krvi. Baš sam uživao čitajući ga, a opet moram pohvaliti M & G jer njihove "krvave" scene su stvarno odlične.
Naslovnica je vrlo dobra, a zanimljivo je kako Stano nije obrijao pazuhe žrtvi:D:D Možda brije na šezdesete:D:D
Scenarij:6/10
Crtež:8/10
Naslovnica:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 09/02/2024 : 21:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Ja sam takodjer pred malo poceo citati Dylane, onako na random neke epizode koje su mi pale pod ruku. Slazem se sa teorijom da je prvih 50ak epizoda bas cudo. Usporedno sa naprimjer Martinom koji je stvarno ima i dobrih i glupih, ali uglavnom glupih epizoda, Dylan bas kolje. Bas me opet ulovi da sve to ponovno pocnem skupljati :/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2024 : 21:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caglio

Ja sam takodjer pred malo poceo citati Dylane, onako na random neke epizode koje su mi pale pod ruku. Slazem se sa teorijom da je prvih 50ak epizoda bas cudo. Usporedno sa naprimjer Martinom koji je stvarno ima i dobrih i glupih, ali uglavnom glupih epizoda, Dylan bas kolje. Bas me opet ulovi da sve to ponovno pocnem skupljati :/



Dylan je u prvih stotinjak epizoda maestralan. A bogami i poslije... u puno vecem omjeru i razmjeru nego drugi Bonelijevci, posebice dobri stric Martin ili Zagi...

Cuj, u Italiji i ostatku svijeta je u tom razdoblju bio kupovan u milijun primjeraka. Ej 1 000 000!!!

Tako da, napadni. Sakupi. Tim prije sto mozes naci povoljno izdanja Dnevnika, Slobodne Dalmacije, Ludensa, VCea...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 19/02/2024 : 09:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 19/02/2024 : 10:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sta je ovo? Ko, kako, kad? :)
(Realno, albumi sa slicicama me ne zanimaju odavno, ali ajde ipak da pitam)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 19/02/2024 10:09:56
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/02/2024 : 07:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
neki divljak al lepo izgleda


Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 20/02/2024 : 09:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Nije lose, mora se priznati.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Caglio
New Member

129 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 20/02/2024 : 18:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
Lijepo izgleda, al kakve besmislice su nabacali....
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/76995041_Dilan-Dog-Album-sa-samolepljivim-slicicama-PUN

Libellus broj 50, SD broj 43, kurac od ovce broj 11... Ono stvarno petica za trud
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2281 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 20/02/2024 : 19:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ali meni ovo ne izgleda kao isti album,pa čak ni sličice,ove gore sličice mi izgledaju kao da su rađene po onim sličicama ili naljepnicama sto su izlazile u Italiji,(za album ne znam),a ove sa kupinda mi izgledaju kao nešto "domaće".
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/02/2024 : 20:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Malo iznad je prvi post:
https://www.forum.hr/showthread.php?p=102403847#post102403847

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 24/02/2024 20:09:56
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/02/2024 : 07:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Misterija ima i u Dylanu:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-alm-14-netko-u-sjeni/3188/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/02/2024 : 12:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
@ Ivan Liverpool
Vezano za čuđenje čemu i zašto tekstovi u almanasima. Almanasi ili godišnjaci su publikacije možda važnije za vrijeme prije pojave interneta. U to vrijeme su oni sadržavali kroniku što se događalo, na tom polju koje prati, u prošlog godini kao i neki osvrti i analize na određene žanrovske odrednice ili kultne pojave. Naravno da u 2024. nema smisla čitati o onom što je bilo aktualno npr. 2000. Zato u Ludensu nema svih tekstova nego odaberu samo neke koje barem malo ima smisla čitati danas. To što su ti tekstovi šturi i zapravo ne donose ništa što više i bolje ne možemo naći kratkim pretraživanjem na netu, to je drugi dio problema. A samo to zašto ih ostavljaju, vjerojatno kao što si naveo da opravdaju malo višu cijenu od regularnog broja, koliko zapravo često ima strip stranica.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2040 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 26/02/2024 : 13:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Ima smisla sad kad tako kazes Deers. Nisam znao glavnu ideju koja je iza njih i uvijek bih bio razocaran s tim tekstovima, bilo u Dylanu, bilo u Zagoru. U pocetku sam ih uvijek citao misleci kako ce biti nekih poveznica s njima u samoj radnji alamanaha, kad ono tekst o skroz desetoj temi. Mada onim citateljima koji vole takvu tematiku su vjerojatno i danas zanimljivi ti tekstovi (usprkos zastarjelosti) pa si barem neke natuknice mogu prebrati pa kasnije malo detaljnije istraziti temu. Oni kojima se bas i ne svidaju ce vjerojatno poput mene gundati zbog cijene. Al steta sto su radije uzimali aktualnosti iz horror svijeta umjesto neceg usko povezanog uz radnju stripa. Recimo konkretno ovaj almanah bi umjesto tih tekstova o zarazama mogao sadrzavati prigodni tekst o sismisima i strahu od njih. Pa eventualne filmove iz kojih je Paola crpila inspiraciju i slicno. Moglo je biti puno prigodnije, a opet bi se nekako zadrzali u horror tematici.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2024 : 05:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Malo iznad je prvi post:
https://www.forum.hr/showthread.php?p=102403847#post102403847



Hoces li nastaviti pisati o Dylanovim epizodama? (I Nathanovim?)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000