forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/12/2018 : 15:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Mene više brine ono - djece (dece). To je, dakle, strip za - djecu!?


Kao ono, prije to nismo znali, a?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 10/12/2018 : 12:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Zagorove pokradene naslvonice

http://www.giornalepop.it/zagor-copiava-le-copertine/?fbclid=IwAR1-jMZzEjcIgnUnahAQ-Ch3np66SeOiH_eLIP679mZCTsKh9Mxv9jUVY8c

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/12/2018 : 12:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Krađa? U umjetnosti se to zove hommage. :)
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 10/12/2018 : 22:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Zagorove pokradene naslvonice



Iz ovoga tvoga nije jasno da li su Zagoru pokrali naslovnice ili je Zagor nekome pokrao naslovnice?
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 11/12/2018 : 08:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Zagorove pokradene naslvonice



Iz ovoga tvoga nije jasno da li su Zagoru pokrali naslovnice ili je Zagor nekome pokrao naslovnice?



Sve Zagor pokrao.

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/12/2018 : 09:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


ZG LU 579b/589: Bubnjevi u noći (SR 598b/599), 136 str.


Negdje na divljem teritoriju, pobunili su se Indijanci Kaske. Našao se tu i Zagor s Chicom, koji je čuo od Indijanaca Onondaga da se nešto kuha, pa je došao istražiti. U zadnji tren je spasio život mladom traperu koji se tu našao u potrazi za ubojicom njegova brata. Utočište su našli u utvrdi krznarske kompanije imena Fort Adam. Indijanci su iznimno okrutni i brojni, pa je i sama utvrda u opasnosti, a to je još i mladić željan osvete! Ukratko, drama s tragičnim posljedicama je na vidiku!

Priča zvuči poznato? Ne znam za vas, ali mene je ova priča temom, izgledom likova, njihovim oružjem i odjećom podsjetila na prvi broj Kena Parkera: "Duga puška". Čini mi se da se Rauch baš poslužio tom epizodom kao predloškom. Nažalost, cijela ta jeziva i napeta atmosfera s početka se pretvara u video igricu gdje naši junaci prelaze nivoe. Još jedan razlog zašto ne volim novije stripove! Većinom tu nema osjećaja, baš kao i u novijim filmovima. Samo bezglava makljaža i novi, efektni protivnici.

Tako ovdje, uz poglavicu Kaukasa, imamo i diva kojeg svi nazivaju "Čovjek bez lica". Riječ je o gorostasnom Indijancu s maskom na licu koji vodi tzv. "Ratnike lubanje". Oni bi bili ratnici naroda Kaske. "Goog guys" su bezlični i slabo okarakterizirani, čak i mladi traper željan osvete, po imenu Ned Foster. Lik za kojim traga je posebna priča. Osim ožiljka na licu i činjenice što je promijenio ime, lik nema niti jednu osobinu koja bi ga izdvojila iz gomile. Ipak se za njim traga pola epizode, pa osjetiš prazninu kada ga konačno nađu. Ostale likove Zagor od prije poznaje, ali ja se ne mogu sjetiti da sam ih negdje vidio. Jedini donekle efektan lik je satnik McFaden, koji je, s povezom preko oka i dugom kosom, izgledom istovjetan gusaru Jeanu Lafiteu iz epizode "LU 100: Blago Jeana Lafitea". Jedini upečatljiviji trenutak u drugom dijelu priče je pad utvrde Adam i njegovo neustrašivo suprostavljanje gorostasnom indijanskom divu.

Indijanci skoro uopće ne govore. Ono malo što međusobno progovore je na njihovom jeziku, a najčešće ispuštaju samo uzvike. Tako da ih je Rauch prikazao kao neke izvanzemaljske zvijeri koje zaslužuju da ih se sve nemilosrdno pokolje po kratkom postupku. Katastrofa!

Još veća katastrofa je način na koji ih je Pesce nacrtao. Svi su jednaki i istovjetni jedan drugom. Izgledaju kao uvježbana i posebno atletski razvijena vojska klonova. Katastrofa nad katastrofama!!
Bijelci su mu dobri, lako prepoznatljivi, a žene crta kao supermodele. Žene, za koje se u jednoj sceni kaže da su navikle na težak i naporan rad u šumi. Još jedna katastrofa!!!
Pejzaže dobro crta, a dobar je i u dinamici, pa ne sumnjam da je, uz malo truda, sposoban nacrtati epizodu za pamćenje.
Naslovnica odlična s indijanskim divom i Zagorom, efektnim noćnim nebom s mjesecom iznad njih i vodopadom u pozadini. Jedna od boljih Ferrijevih u zadnje vrijeme!

Zaključak bi bio da od davno nešto ovako isprazno nisam pročitao. Emocija nema, samo tu i tamo nešto jeftine patetike. Molim da mi oproste svi znalci na usporedbi ovog nedjela s kultnim stripom kao što je Ken Parker. Morao sam jer mislim da se Rauch poslužio tom pričom za ideju. Samo Rauch nije Berardi! Nije sposoban niti da mu vodu nosi! Jadni Zagore što si doživio!!


(priča: 5, scenarij: 2, crtež: 4, naslovnica: 9) - 42%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 11/12/2018 : 16:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@Spock Vidim da se dosta osvrćeš na sporedne likove, ali ne i na Zagora, a upravo je njegova uloga najvažnija, i svaki sporedni lik dobiva karakterizaciju kroz odnos s njim.

Što se tiče osjećaja, njihov izvor treba da se nalazi u čitatelju, ne da bude izravno serviran od scenarista. Lako je osjetiti samilost prema indijancu koji govori tvojim jezikom, koji je gladan i dijete mu plače u šatoru. Pohvalno je tek kad osjetiš samilost prema čovjeku koji ne govori tvojim jezikom, koji je drugačiji u svojem svjetonazoru, i čija kultura ti je nepoznata. Ako je indijanac previše surov, okrutan, onda nećeš osjetiti samilost, ali svejedno se moraš suočiti s njim, a revolver i sjekira ti ništa neće značiti bez osjećaja...hrabrosti.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/12/2018 : 19:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

@Spock Vidim da se dosta osvrćeš na sporedne likove, ali ne i na Zagora, a upravo je njegova uloga najvažnija, i svaki sporedni lik dobiva karakterizaciju kroz odnos s njim.

Što se tiče osjećaja, njihov izvor treba da se nalazi u čitatelju, ne da bude izravno serviran od scenarista. Lako je osjetiti samilost prema indijancu koji govori tvojim jezikom, koji je gladan i dijete mu plače u šatoru. Pohvalno je tek kad osjetiš samilost prema čovjeku koji ne govori tvojim jezikom, koji je drugačiji u svojem svjetonazoru, i čija kultura ti je nepoznata. Ako je indijanac previše surov, okrutan, onda nećeš osjetiti samilost, ali svejedno se moraš suočiti s njim, a revolver i sjekira ti ništa neće značiti bez osjećaja...hrabrosti.



Da, ali sam se u komentaru osvrnuo i na to da me priča uvelike podsjetila na prvog Kena Parkera. Ove dvije priče imaju ogroman broj poveznica, pa imam dojam da je Rauch prepisivao.
U "Dugoj puški" nisam imao problema s osjećajima jer je autor Berardi i nije prazna, umjetna i šuplja ljuštura kao ovo Rauchovo nedjelo.
Možda sam se negdje u komentaru krivo izrazio, ali ne znam odakle ti dojam da ne znam procijeniti emocije u priči.
Nije problem u Indijancima koji su divljaci, već je problem u retardiranom Pesceu koji ih je prikazao kao klonove iz Star Wars.
Svi su isti i atletski razvijeni, a bjelkinje sve top modeli.
Riga mi se od ovih novijih stripova i filmova bez mozga i u stilu video igara.
Fuj!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/12/2018 : 19:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pesce inače tako crta svoje likove bez obzira radi li se o muškim ili ženskim, sve modeli idealne građe kao da su izašli iz neke agencije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/12/2018 : 19:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ta priča je tzv. filer, epizoda koja se morala prilagoditi broju stranica Očajničke utrke da bi upala tačno tu i popunila mjesto do broja 600.
Ti fileri su većinom jadno sklepane priče, čuvaju se negdje u latici dok im ne dođe vrijeme da negdje popune prazninu, pa ih onda naknadno sjeku ili dodaju stranice. Ništa pametno očekivati od takvih priča.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/12/2018 : 19:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Pesce inače tako crta svoje likove bez obzira radi li se o muškim ili ženskim, sve modeli idealne građe kao da su izašli iz neke agencije.


Pesce je drugorazredni crtac bez trunke talenta. Nema taj pojma ni o cemu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/12/2018 : 20:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Dodsferd & King: Drago mi je da se slažete sa mnom!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/12/2018 : 06:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Večeras krećemo sa izborom :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/12/2018 : 10:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Trebaju li dosadašnji zagorolozi nekoga endorsati?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/12/2018 : 10:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Moderatori, izbacite tintona na dvije sedmice.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/12/2018 : 10:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ulažem prigovor na taj prijedlog.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 12/12/2018 : 12:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
hm, da vidimo u kratkim crtama, kad se već spock toliko uzgalamio...

meni su bubnjevi u noći jedno deset puta bolji od duge puške.

štoviše, između bubnjeva u noći ili tridesetak KP (a gle inicijala, nomen est omen) koje sam do sada pročitao, uvijek bih uzeo bubnjeve, osim nemilosrdnog butcha, bijelih zemalja, pat o'shane i još par bi mi bilo li-la.

meni ova rauchova priča ničim ne liči na dugu pušku. zapravo su me indijanci podsjetili na film bone tomahawk.

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/12/2018 : 14:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

hm, da vidimo u kratkim crtama, kad se već spock toliko uzgalamio...

meni su bubnjevi u noći jedno deset puta bolji od duge puške.



Različiti ljudi, različiti ukusi! Poštujem!! Ja sam samo iznio svoje mišljenje i pokušao ga obrazložiti!

quote:
Originally posted by Džedson
štoviše, između bubnjeva u noći ili tridesetak KP (a gle inicijala, nomen est omen) koje sam do sada pročitao, uvijek bih uzeo bubnjeve, osim nemilosrdnog butcha, bijelih zemalja, pat o'shane i još par bi mi bilo li-la.

meni ova rauchova priča ničim ne liči na dugu pušku. zapravo su me indijanci podsjetili na film bone tomahawk.



Zaplet naveliko sliči. Imamo trapera sličnog izgleda, oružja, odjeće, sudbine i misije. Mjesto događanja je negdje u zabiti, a imamo i Indijance koji su prijetnja bijelcima i treba ih istrijebiti, baš kao u "Kenu". Tvrđava sliči onoj u "Dugoj puški", kao i likovi u njoj. Poslije je Rauch promiješao karte, pa je radnja otišla potpuno drugim smjerom, a ovdje imamo Zagora koji je apsolutni gospodar i jezičac na vagi koji odlučuje pobjednika.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 12/12/2018 14:48:16
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 12/12/2018 : 18:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote


što se tog (pod)zapleta tiče, možebiti. ali mislim da puno tih generičkih zapleta sliči. bit će da je to slučajno. ali da je tirolac gledao bone tomahawk, to sam prilično siguran.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/12/2018 : 19:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Mjesto događanja je negdje u zabiti, a imamo i Indijance koji su prijetnja bijelcima i treba ih istrijebiti, baš kao u "Kenu"

Da, prepisano iz Kena. Taj lukavi Rauch, još im je stavio lubanje na glave u namjeri da nas nasamari, ali odmah smo ga skužili.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/12/2018 : 23:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nisu meni loši ti bubnjevi... Uopće. To što Indijanci ne govore je baš fora, puno veća nego da koriste vokabular kao da su sišli sa katedre u Oxfordu.
Slažem se za Pescea da nema talenta, ali se trudi, pa to ipak liči na nešto.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/12/2018 : 23:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Mjesto događanja je negdje u zabiti, a imamo i Indijance koji su prijetnja bijelcima i treba ih istrijebiti, baš kao u "Kenu"

Da, prepisano iz Kena. Taj lukavi Rauch, još im je stavio lubanje na glave u namjeri da nas nasamari, ali odmah smo ga skužili.



Pa pozovi se onda na cijeli dio mog posta bitan za tvoj odgovor, a ne samo odvojiti dio koji ti odgovara, pa da ispadne kao nebuloza!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/12/2018 : 05:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dexters

Mjesto događanja je negdje u zabiti, a imamo i Indijance koji su prijetnja bijelcima i treba ih istrijebiti, baš kao u "Kenu"

Da, prepisano iz Kena. Taj lukavi Rauch, još im je stavio lubanje na glave u namjeri da nas nasamari, ali odmah smo ga skužili.



Pa pozovi se onda na cijeli dio mog posta bitan za tvoj odgovor, a ne samo odvojiti dio koji ti odgovara, pa da ispadne kao nebuloza!


U pravu si, ispričavam se zbog toga. Imam osjećaj da je "Duga puška" ostavila na tebe veliki dojam, premda se i najveći Kenovci slažu da je ta priča tek uvod u serijal, i zbog toga koristi uobičajene, i poprilično šablonizirane teme: sukob bijelaca i indijanaca, tragična prošlost junaka (Ken, Zagor, Tex, Kit Teller...).

Ova epizoda Zagora je također jedna najobičnija šablonizirana epizoda (predjubilejska), bez krupnih grešaka- tipično Rauchovski. Ne sumnjam da je Rauch kopirao neke segmente, ali vjerojatno se radi o filmu kojeg Džedson spominje.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/12/2018 : 21:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Interesantno zapazanje, Spock. Da budem iskren, nije mi ni na kraj pameti bilo to poredjenje, ali sada kad kazes, pa i ima smisla. Meni je na pamet pao Mrtvacka Glava, iz jedne prijasnje epizode. Ali, to je vise vizuelno poredjenje s moje strane.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/12/2018 : 22:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ma kakva Duga puška. Bone Tomahawk, da, samo razblažen.
A u svijetu novih Zagijevih epizoda, filler koji je bolji od mnogih glavnih koje treba popunjavati.
Laganica s mnogo akcije bez previše priče, s dosta kadrova bez Zagora (što je uvijek ogroman plus).
Pesce vrlo dobar do odlican. Jao, on je kao antitalent, a 90% Zagorova staffa ljudi bez talenta, mozga i očiju. Poput mnogih hrvatskih "prevoditelja" stripova.
I ovo je prvi put da su Indijanci ovako, po definiciji, surovi (prvi, ama bas prvi ovako iskren, nepatetican - da ne bi King opet navodio onaj smijesni "protuprimjer") - kakvi uglavnom i jesu bili, te da im to nije nikakva krivnja vec nacin zivota i reakcija na osvajače.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.21 seconds. Snitz Forums 2000