forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/12/2018 : 09:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Interesantno zapazanje, Spock. Da budem iskren, nije mi ni na kraj pameti bilo to poredjenje, ali sada kad kazes, pa i ima smisla. Meni je na pamet pao Mrtvacka Glava, iz jedne prijasnje epizode. Ali, to je vise vizuelno poredjenje s moje strane.



Da, i meni je pao na pamet "Mrtvačka glava", ali tamo su autori bili Toninelli i Donatelli!
Uskoro ćemo tu epizodu imati u Extra seriji, pa ćemo moći usporediti!!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/12/2018 : 09:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ma kakva Duga puška. Bone Tomahawk, da, samo razblažen.
A u svijetu novih Zagijevih epizoda, filler koji je bolji od mnogih glavnih koje treba popunjavati.
Laganica s mnogo akcije bez previše priče, s dosta kadrova bez Zagora (što je uvijek ogroman plus).
Pesce vrlo dobar do odlican. Jao, on je kao antitalent, a 90% Zagorova staffa ljudi bez talenta, mozga i očiju. Poput mnogih hrvatskih "prevoditelja" stripova.
I ovo je prvi put da su Indijanci ovako, po definiciji, surovi (prvi, ama bas prvi ovako iskren, nepatetican - da ne bi King opet navodio onaj smijesni "protuprimjer") - kakvi uglavnom i jesu bili, te da im to nije nikakva krivnja vec nacin zivota i reakcija na osvajače.



U redu je što su Indijanci takvi i to cijenim, ali ne možeš reći da je Pesce odličan, kada sve Indijance crta istovjetno, kao da su klonovi. Još su svi atletski razvijeni. Za Kaske ima jednu verziju Indijanca, a za Onondage drugu (oni su isto svi jednaki). Još su tu i bjelačke žene, koje su sve top modeli, a navodno su naviknute na težak život u šumi! Ponavljam se jer sam to već napisao nekoliko postova ranije, ali čini mi se da nisi pročitao, prije pisanja svog posta.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 14/12/2018 09:08:27
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/12/2018 : 10:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ali i hrpa drugih crtača radi istu stvar. Evo, pogledaj Villine indijance..
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/12/2018 : 08:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


ZG EX 289b/290/291a: Tonkino prokletstvo (SR 282b/283/284a, ZS 960/961/962)

Broj stranica: 216

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Michele Pepe
Naslovnice: Gallieno Ferri

Zanimljivost:
- Nakon pokojnih Mnogookog i Makuatija, Mohawci imaju novog vrača / šamana u ovoj epizodi, a ime mu je Sharam.

Kratki sadržaj:
Zaražen ugrizom strašne životinje s naslovnice, Zagorov krvni brat i poglavica Mohawka, počinje da se povremeno pretvara u isto takvo čudovište. Jedina nada za spas je odlazak na udaljeno brdo Mekel, gdje živi pustinjak i vrač Hogal, koji mu (navodno) može pomoći. Zagor i Tonka kreću na daleki put, a opasnost da se Tonka pretvori u bezumno čudovište raste svakog trenutka jer su intervali dok je Tonka normalan sve kraći, a kad čudovište prevlada duži, uz sve veću opasnost da čudovište trajno prevlada!

Komentar:
Uzbudljiva i napeta priča s podosta gluposti tako tipičnih za Tonninellija.
Zagor nije nepogrešiv, a njegov krvni brat Tonka doživljava psihički slom koji ga dovodi do pokušaja samoubojstva. U cijeloj toj silini vestern priča koje sam pročitao, još nisam naletio na Indijanca u pokušaju suicida, tako da je ovo definitivno novitet, čak i danas - trideset godina nakon izlaska ove priče. Za razliku od slomljenog i uništenog Sclavijevog Zagora dvije epizode ranije, ovdje je naš junak ponovno nesalomljiv, uporan i izdržljiv iznad svih ljudskih granica. Imponira da mu snagu za to daje odanost prema svom prijatelju u nevolji, svom krvnom bratu koji je zaražen strašnim prokletstvom / virusom samo nalik likantropiji. Umjesto u vuka, Tonka se pretvara u Sasquatcha / Bigfoota / Jetija, a imamo i elemente Dr. Jekylla i Mr. Hydea.
To bi više-manje bili dobri elementi ove epizode.
Loši elemeni su standardni za Tonninellija i Zagora: onesvješćivanje Zagora nakon što ga metak iz puške s razdaljine od nekoliko metara okrzne po sljepoočnici, sjeća grana tupom / zaobljenom Zagorovom sjekirom, lijane i imaginarne pustinje na sjeveru Amerike...
Ove dvije zadnje stavke su općeprihvaćene u Zagorovoj paralelnoj dimenziji, pa je obožavatelji Zagora ne uzimaju za manu.
Zbog takvih stvari, izuzevši Nolittine, Bosellijeve, Caponeove i Sclavijeve bisere, čak mi i podcjenjeni Mali rendžer izgleda ozbiljniji strip od Zagora.
Kasniji autori su pokušali ublažiti takve nebuloze, ali su znali i zabrazditi u drugom - megalomanskom i hiperrealističnom smjeru.


Toninelli i Pepe nam pokazuju kako cijepati tupom sjekirom!


Pepe je, također, nezasluženo uzdignut na nivo vrlo dobrog, pa i odličnog crtača.
Čovjek čiji crtež, za razliku od životnog Ferrijevog, uopće nema dinamike. Likovi su mu drveni, proporcije pogrešne, a akcijske scene nelogične.
Istina, akteri su mu raznovrsni i lako prepoznatljivi, a crtež bogat i lijep na prvu.
Ukupno je solidan, ali daleko je to od odličnog!
Naslovnice su upečatljive (pogotovo prva) i vjerno prikazuju bitne elemente i scene iz priče.

(priča: 7,  scenarij: 5, crtež: 7, naslovnice: 9) - 66%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/12/2018 : 22:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Emotivna priča o velikom prijateljstvu Zagora i Tonke koju prati tjeskoba do samog kraja hoće li stići na vrijeme do spasa prije konačnog preobražaja... Nekad i sad vrlo mi draga. Nezaboravna "Zver iz Valoka"... S kakvim smo samo nestrpljenjem čekali nastavak, kraj...
Zaslužila bolje ocjene, ipak :)
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/12/2018 : 23:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Emotivna priča o velikom prijateljstvu Zagora i Tonke koju prati tjeskoba do samog kraja hoće li stići na vrijeme do spasa prije konačnog preobražaja... Nekad i sad vrlo mi draga. Nezaboravna "Zver iz Valoka"... S kakvim smo samo nestrpljenjem čekali nastavak, kraj...
Zaslužila bolje ocjene, ipak :)



Da, i meni je bila u puno boljem sjećanju.
Nažalost, ne mogu prijeći preko Tonninellijevih površnosti i gluposti u scenariju, iako priča ukupno ostavlja puno bolji dojam nego to krute ocjene pokazuju!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/12/2018 : 14:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pročitao:



Extra 236, 237 i 238

Nakon drugih susreta sa Eskimom i SuperMikeom, vrijeme je bilo za mali predah, pa naši junaci putuju na mjesto tzv. Beaver Fork gdje je bio organiziran sljedeći godišnji sastanak trapera. Ti sastanci trapera, ta njihova natjecanja i gozbe koje imaju, to su mi jedni od najdražih događaja u serijalu, pa mi uvijek drago kad naletim na to.

Ovdje ipak netko remeti mir i slavlje je stavljeno u dr. plan, pošto je netko počeo ubijati trapere. Iako se u jednom trenutku misli da su pronašli pravog ubojicu, novo ubojstvo uskoro to demantira i ponovno se uvukao strah među ljudima, jer svako od njih može biti potencijalni ubojica..

Ok priča, nije nešto po čemu ćemo je posebno pamtit, osim po ubojici koji je imao nažalost tešku sudbinu sličnu kao "Strvinar" sa početka serijala, pa i onaj "Ludi Hakaram".

(priča: 7, scenarij: 7, crtež: 10, naslovnica: 10) = 82%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/12/2018 : 15:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Bravo ReemCP! Stavio si ocjene!
To je već druga dimenzija!

Napreduješ iz dana u dan!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/12/2018 : 15:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
I nisu sve desetke! :D

Samo tako piči dalje Reem... ;)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/12/2018 : 16:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Bravo ReemCP! Stavio si ocjene!
To je već druga dimenzija!

Napreduješ iz dana u dan!


Hvala Spock, gledam malo kako ti ocjenjuješ i ekipa, pa pokušavam bit što objektivniji

Crtež mi je u ovoj priči zaista bio za desetku, a ocjenio sam i naslovnicu 10 (ovu srednju, extra 237) jer je pogođena tema u priči, pošto dosta njih ponekad i nema veze sa onim što se događa u stripu.

Ocjena manje za scenarij, baš ovo što sam sa jednim kolegom malo popričao, a to kad se dogodilo jedno ubojstvo trapera, Zagor je u jednom trenutku pričao kao vic kako je Doc bio najgori zubar i svi se smiju, a mrtav čovjek leži, možda pomalo neozbiljno, pa zato ocjena niže. Ali i desetka se mora čuvat za one priče koje te stvarno oduševe, kao "Američka odiseja" i sl.

A i vidim da je Grofici ova priča ispala 88%, tako da ajmo reć', i ja sam na pravom putu

Nagor je isto dobro primjetio za "Strvinara", kao usporedba u svom komentaru ispod recenzije

quote:
Originally posted by nagor

I nisu sve desetke! :D

Samo tako piči dalje Reem... ;)



Nisu desetke i dobro da si me jednom prilikom tako upozorio onaj stari Reem nije bio normalan ovaj novi će pokušat koliko-toliko bit objektivniji.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/12/2018 : 22:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Znači loša ti je ova epizoda jer lošim Zagorima se dijele osmice!
Šalim se, naravno :)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/12/2018 : 16:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hehe nije loša, zapravo je prava detektivska, nego taj mali propust u scenariju gdje se smiju, ali i to da neke jače ocjene ipak treba čuvat za neke epizode koje imaju status legende kao što je meni jedna o njih poput "Bijes ratnika Osaga"

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2055 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 21/12/2018 : 17:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Zagorica


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2055 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 21/12/2018 : 21:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
ili Zagorela

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/12/2018 : 21:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako je brzo uhvatila zmiju, i to onu dugačku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 21/12/2018 21:10:37
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/12/2018 : 22:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

ili Zagorela


Ili Dušica sa Silikonom.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2055 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 21/12/2018 : 22:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by nikotin

ili Zagorela


Ili Dušica sa Silikonom.


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 21/12/2018 : 23:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Senka Faraona


Ocena: 6
Šta li je Bure hteo ovom pričom - to ni on sam verovatno ne zna.
Jedna od najbesmislenijih storija, sa prilično nepovezanim scenama, gde se sve svodi na besmislene scene tuče Zagora i ... koga već (ko je u blizini).
I Blek bi se postideo ovolike (besmislene) makljaže.
Ni Toričeli se nije baš proslavio.
Zagorovo lice je uglavnom dobro, ali su figure plastične (u bukvalnom smislu), a neke vinjete kao da nije crtao on - već neki klinac iz porodice (ili susedstva).
Sve u svemu - pročitaj i zaboravi.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 22/12/2018 : 03:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Bravo ReemCP! Stavio si ocjene!
To je već druga dimenzija!

Napreduješ iz dana u dan!


Hvala Spock, gledam malo kako ti ocjenjuješ i ekipa, pa pokušavam bit što objektivniji

Crtež mi je u ovoj priči zaista bio za desetku, a ocjenio sam i naslovnicu 10 (ovu srednju, extra 237) jer je pogođena tema u priči, pošto dosta njih ponekad i nema veze sa onim što se događa u stripu.

Ocjena manje za scenarij, baš ovo što sam sa jednim kolegom malo popričao, a to kad se dogodilo jedno ubojstvo trapera, Zagor je u jednom trenutku pričao kao vic kako je Doc bio najgori zubar i svi se smiju, a mrtav čovjek leži, možda pomalo neozbiljno, pa zato ocjena niže. Ali i desetka se mora čuvat za one priče koje te stvarno oduševe, kao "Američka odiseja" i sl.

A i vidim da je Grofici ova priča ispala 88%, tako da ajmo reć', i ja sam na pravom putu

Nagor je isto dobro primjetio za "Strvinara", kao usporedba u svom komentaru ispod recenzije

quote:
Originally posted by nagor

I nisu sve desetke! :D

Samo tako piči dalje Reem... ;)



Nisu desetke i dobro da si me jednom prilikom tako upozorio onaj stari Reem nije bio normalan ovaj novi će pokušat koliko-toliko bit objektivniji.



Hvala ti puno na silnim komplimentima koje si mi dao. Nevjerojatno je koliko mi imponiraš što na riječima, što svojim ponašanjem. To mi jako godi. (A kome ni bi?)

Međutim moram ti kazati, nisam ti ja baš tip osobe koja je mjerodavna prilikom vrednovanja neke epizode. Nekad mi dobro sjedne epizoda za koje ljudi misle da je sranje. Isto tako, ima priča koje su većini čitatelja odlične, ali meni osobno nisu pružile neko posebno uzbuđenje. Emocionalni faktor nekako izađe na tapet koliko god se trudim biti dosljedna vlastitim kriterijima. Zna mi se dogoditi da mi u jednoj epizodi neke situacije prođu ispod radara i niti malo ne smetaju, a pet epizoda prije mi je slična stvar digla tlak na milijun. (Nismo svi Vulkanci kao Spock. On je vjerojatno izmislio neki Baltazar stroj s pogonom na čaroliju koji izbacuje komentare. )

Također, dogodi se ponekad da mi velika očekivanja znaju totalno uprskati stvar. Najbolje to vidim kada se osvrnem na Castellijev rad na Zagoru. On je izmislio Martija Misteriju koji mi je zbilja odličan strip. Kada sam ga čitala znala sam imati neke totalno nenormalne reakcije zbog zaraznosti te spike koja se vrti u Martinu. Ono, nazvala bi ljude i pilala ih s Atlantidom, kako moramo posjetiti Uskršnje otoke ili tako nešto. Naravno, svi su me poslali kvragu. (Mislim da će Uskršnji otoci morati još malo sačekati.)
U to vrijeme ekstra nije još došla do Castellijevih priča i ja sam naivno gledala u popis i unaprijed se radovala njegovim epizodama. Vjerovala sam da to mora biti nešto odlično. (Tim više što su mi epizode "Zelena prijetnja" i "Duhovi" kao djetetu stvorile pozitivne utiske.) Dočekala sam napokon Castellija u extri, kad ono - triska! Čorak! Šok i nevjerica! Možda bi stvari bile drugačije da nisam imala pojma tko je on i da nisam ništa očekivala. Na kraju se stvar svela na to da se lik samo tako sprdao sa Zagorom, pa sam se i ja u recenzijama sprdala s njim. Možda sam bila pregruba i zbilja ljuto skresala ocjene, ali tko ga šiša. What goes around comes around. Sprdnju je dao, sprdnju je i dobio natrag.

Što se tiče tebe i tvojeg ocjenjivanja, imam neke miješane osjećaje u vezi onih tvojih pustih 100-tki. (Na koje ti je nagor ukazao da ih dijeliš šakom i kapom.) S jedne strane upadaš u zamku da budeš netko bez kriterija. S druge strane sam pomislila – zašto ja nisam kao on da mi je sve super i da naprosto uživam u svakoj stranici. Potpuno razumijem tvoj entuzijazam, činjenicu da si se nakon mnogo godina vratio stripu i k tome još počeo čitati Nolittino zlatno doba gdje špica dere konstantno. Naravno da te je totalno okrenulo na dobru volju i sve ti je bilo divno i krasno.

„Objektivnost“ je zafrknut pojam kada je riječ o ocjenjivanju stripova. Na kraju se manje više sve svede na to kako posložimo vlastite kriterije, koliko smo im dosljedni, koliko dobro znamo objasniti dojmove i slično. Nemam volje, i najiskrenije, ni nemam intelektualni kapacitet da bi uopće pokušala filozofirati što bi bila ta neka objektivnost. Pogotovo zato što na krajnji dojam utječe emocionalni faktor i hrpetina stvari koje pomislimo u procesu čitanja. (Zato su nam profesori u srednjoj trubili da se dobra lektira počne pisati onog trena kada krenemo čitati. Pilali su nas da zabilježimo sa strane sve momente koji bi u nama izazvali nešto i morali smo pisati što su izazvali, zašto i onda sve to skrojiti u generalni dojam.)
Sto puta sam u komentarima napisala „Ako ću pogledati objektivno bla bla“ ali je to više floskula koju ubacujem nego da je zbilja riječ o objektivnosti. Nadam se da se kuži što hoću kazati.

Dakle, ja nisam objektivna, a još manje je moja ocjena znak da si na dobrom putu. Ti ćeš s vremenom posložiti svoje kriterije, ravnati se po njima i iznositi svoja zapažanja. Volim čitati komentare baš zato što tamo ima dosta zanimljivih osoba od kojih mogu čuti nešto što mi je promaklo ili što nisam doživjela na isti način. Zato i jest ektra čar kada u toj raznovrsnosti komentara vidim da netko spomene nešto što sam i ja primijetila ili slično razmišlja. Eto, to su neke moje mudrolije na temu kriterija i komentara. Samo naprijed s komentarima i uopće ne sumnjam u to da ćeš uistinu uživati, entuzijastično, hiper, super i sve nešto na n-tu potenciju od normalnog čovjeka.
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 22/12/2018 : 09:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Senka Faraona


Ocena: 6
Šta li je Bure hteo ovom pričom - to ni on sam verovatno ne zna.
Jedna od najbesmislenijih storija, sa prilično nepovezanim scenama, gde se sve svodi na besmislene scene tuče Zagora i ... koga već (ko je u blizini).
I Blek bi se postideo ovolike (besmislene) makljaže.
Ni Toričeli se nije baš proslavio.
Zagorovo lice je uglavnom dobro, ali su figure plastične (u bukvalnom smislu), a neke vinjete kao da nije crtao on - već neki klinac iz porodice (ili susedstva).
Sve u svemu - pročitaj i zaboravi.




Senka Faraona je meni među 5 najbesmislenijih stvari koje sam u životu pročitao. Čak sam se naterao da pročitam ovo sranje po drugi put posle nekoliko dana, jer nisam mogao da poverujem šta sam čitao... ajde rekoh možda sam bio skroz dekoncentrisan, nije mi bilo do stripova, Zagora, bla bla... Ali, đubre je đubre kad god da ga čitaš. Crtež samo doprinosi bljutavom ukusu...
Ocena: krajnje objektivna i subjektivna jedinica kao vrata (1)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/12/2018 : 11:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Hvala ti puno na silnim komplimentima koje si mi dao. Nevjerojatno je koliko mi imponiraš što na riječima, što svojim ponašanjem. To mi jako godi. (A kome ni bi?)


Evo da ne citiram cijeli post, sad sam tek primjetio da si pisala

Shvaćam te što želiš reći i zaista je ponekad teško sa tim ocjenama. Možda u tom periodu od Vampira pa do Tigra i nisam toliko pogriješio sa ocjenama. Bitno je isto reći da sam dosta njih čitao po prvi put, pa nije tu igrala nostalgija, kako znamo ponekad reći. Koja ipak kad je prisutna, zna podići ocjene.

Našao sam jedan komentar Bachya na recenziji prvog Kapetana Mikija prije par dana, ovako je napisao (dio komentara iz 2011.):

quote:
Danas se govori o nekakvoj kvaliteti scenarija, crteža i što ja znam čega sve ne - nažalost bavimo se krivim temama. To je slično kao kad uspoređuješ žene - ne može se to uspoređivati. Nekada žene nisu brijale noge, danas je to nezamislivo vidjeti ženu s dlakavim nogama. Nekada su stripovi bili nešto što je bilo jako, jako... fali mi ovdje neka riječ, ali znam da ćete razumjeti što sam htio reći...

Treba uživati u blagodati svakog razdoblja koje vrijeme donosi...



https://www.stripovi.com/recenzije/kapetan-miki-mi-lu-1a-rendzeri-iz-nevade/1358/

Malo sam se zamislio nakon tih njegovih riječi. Sad zaista pitanje koliko smo mi objektivni, pogotovo kad čitamo te stvari iz 60-tih i 70-tih? Ajde, ove današnje priče možemo s pravom dati ocjenu. Ali danas, kad se nalazimo na pragu 2019.-te, kad smo vidjeli toliko filmova, serija na tu i tu temu, uz svu tu silnu modernu tehmologiju koja nam je dostupna, pa nam onda nešto iz tog i tog stripa izgleda kao 100x viđeno iako je to tada bilo hit, da li bi te ocjene bile drugačije da se nalazimo u recimo 1978. godini? Možda pričam gluposti, ali mislim da znaš što hoću reći

Neko će reći, pa Reem kako možeš čitat Bleka i te naivne stripove? Meni jednostavno paše, ne sramim se reći da živim u jednom malom mjestu okruženo praktički šumom, tako kad vidim da i ti strip junaci dosta borave u šumi i vode taj "jednostavan" način života, daleko od ovog današnjeg ubrzanog i modernog života, nekako se lakše mogu poistovjetit s njima. A i super dođu za opuštanje. Puno bolje nego da gubim vrijeme ispred tv-a gledajući ove razne big brother/farme i te gluposti koje ne mogu smislit, a i po tko zna koji put reprize i repize jednih te istih filmova i serija.

Ispričavam se ako sam otišao u off i možda usput nadrobio hrpu gluposti

Nastavio dalje sa čitanjem..



Extra 238, 239, 240 i 241

Sami početak za mene i pomalo neubičajan, pošto nemamo nekakvog konkretnog uvoda gdje je Čiko gladan ili sl., već odmah dolazimo s našim junacima na poprište zločine, koje je izvršila skupina indijanaca pod vodstvom "Rasječenog lica" (kako piše na početku priče), kasnije ga nazivaju "Isječeno lice" (kako nosi i naziv zadnje epizode), a u recenziji je "Posječeno lice". Najrađe bi uzeo neku zlatnu sredinu i nazvao ga "Spljošteni nos".

U početku dobijemo dojam da je Rasj..Isječeno lice tu samo kao razlog da na scenu stupi još najjači lik ove priče, a naravno radi se o Lordu Whyndamu koji se sa svojim kolegom u Londonu kladio u sve što ima da će uspjet za 100 dana preći cijeli SAD od istoka od zapada. Kako u okršaju sa Isječenim licem gube vodiča, Zagor nevoljko prihvaća tu ulogu i tu onda zapravo počinje ono pravo..

Ne moram ni spominjat da mi je ova priča pružila "flashbackove" Američke odiseje, a i fan sam ovakvih priča kad odlaze u nepoznato. Slično možda kao i kod našeg "Pilota" kad vodi nekog svog klijenta.

Priča mi se svidjela, Donatellija obožavam jer sam na većini njegovih Zagor epizoda odrastao, naslovnice za svaku pojedinu epizodu su isto pogođene. Nego zadnja naslovnica mi je nažalost stvorila taj "spoiler" kad sam vidio tko se na njoj nalazi, tako da je nestala nažalost misterija oko toga, tko stoji iza svega, tko je taj koji im je stvarao probleme prilikom putovanja.

Ja jesam više za extru i takve edicije gdje imamo sve naslovnice, ali mislim da bi mi bilo draže da sam ovu priču pročitao u nekakvoj Klasik verziji, gdje bi imao samo jednu glavnu naslovnicu na početku i ne bih si ništa zaspoilao. A i nekako mi prenategnuto bilo da je uspio samo nakon 2 dana pobjeći iz zatvora, a prije toga ubio vodiča koji je poznat na tim prostorima, a i ovi iz utvrde rekli da dugo traže Isječeno lice i očekuješ da će ga ozbiljnije čuvati.

Priča je inače super, preporuka svakako, ali eto, jedino mi žao možda zbog tih malih nedostataka. Scena lorda i indijanke Kee-noah je bila odlična kod one vode kad su bili sami.

(priča: 7, scenarij: 8, crtež: 10, naslovnice: 10) = 85%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/12/2018 : 12:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Reem, da ti kaže nešto tvoj drug.
Fin si momak ali se previše trudiš da budeš ok sa svima, to dovodi do toga da stavljaš druge ocjene a ne one koje su po tvom mišljenju odgovarajuće. Ipak, budi siguran da nikada nećeš moći biti ok sa svima, biće ljudi koji te upravo zbog toga neće podnositi. Bez obzira šta i kako da radiš, uvijek ćeš najmanje jednom od deset njih biti antipatičan. To je ok, ali vidim da stalno nešto moraš ljudima da objašnjavaš zašto te ocjene, zašto taj naslov, zašto ti stripovi. Koliko vidim i na drugim temama je slično i svogdje se nađe neki stari vuk koji pokušava da te lobira na stranu na kojoj se on nalazi.
Možda ne bi bilo loše da uključiš malo "ma jebe mi se šta drugi misle" modus, pa makar i na dvojku od deset da podesiš i da pišeš onako kako ti misliš, kako tebi odgovara, da ocjenjuješ kako je tebi klinac i da čitaš stripove koje tebi odgovaraju. Fino je nekada čuti mišljenje nagora, anta ili nekog tipa sa foruma.hr, ali sve je to njihovo mišljenje, a ne tvoje. Radi onako kako ti misliš ali ne onako kako misliš da bi drugima odgovaralo jer ionako, kao što sam ti već rekao, nikada nećeš moći svima da udovoljiš.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/12/2018 : 13:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala King na savjetu :)

Sto se tice hocu li se nekome svidjet ili ne, meni ti to uopce nije vazno, pa da me i svi odreda mrze :) Ja sam ti uvijek za onu "bolje da me mrze nego da me lazno vole", slobodno neka me ignoriraju ako nekima na bilo koji nacin idem na zivce :) volim komunicirat sa svima ovdje (gotovo sa svima), nema glume s moje strane, jednostavno sam takav. S nekima "kliknes" na prvu, s nekima nikad, kao i u stvarnom zivotu.

Za ulazenja u neke rasprave koje ne vode nicemu i cesto se ode u off, volim izbjegavat jer mi je to samo trosenje vremena. Mozda da sam mladji i imam vise vremena, vjerojatno i bi.

Ali ja sam se tek vratio stripovima prakticki i dosta tih stvari mi je novo. Kupujem samo ono sto mislim i volim citat. Jedino se zeznuo za onog Mercuria, jbg.

Mozda za nekoliko godina sa ocjenama i komentarima bude to bolje. Za ovu zadnju konkretnu epizodu mi se zaista nije svidjelo konacno rjesenje koje nam je epizoda ponudila, pa sam pokusao objasnit, iako naravno to nitko ne trazi od mene. Neki samo ostave ocjene ispod recenzije i to je to. A meni je ipak bolje napisat bar nesto o odredjenoj epizodi.

 

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 22/12/2018 : 15:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala King na savjetu :)

Sto se tice hocu li se nekome svidjet ili ne, meni ti to uopce nije vazno, pa da me i svi odreda mrze :) Ja sam ti uvijek za onu "bolje da me mrze nego da me lazno vole", slobodno neka me ignoriraju ako nekima na bilo koji nacin idem na zivce :) volim komunicirat sa svima ovdje (gotovo sa svima), nema glume s moje strane, jednostavno sam takav. S nekima "kliknes" na prvu, s nekima nikad, kao i u stvarnom zivotu.

Za ulazenja u neke rasprave koje ne vode nicemu i cesto se ode u off, volim izbjegavat jer mi je to samo trosenje vremena. Mozda da sam mladji i imam vise vremena, vjerojatno i bi.

Ali ja sam se tek vratio stripovima prakticki i dosta tih stvari mi je novo. Kupujem samo ono sto mislim i volim citat. Jedino se zeznuo za onog Mercuria, jbg.

Mozda za nekoliko godina sa ocjenama i komentarima bude to bolje. Za ovu zadnju konkretnu epizodu mi se zaista nije svidjelo konacno rjesenje koje nam je epizoda ponudila, pa sam pokusao objasnit, iako naravno to nitko ne trazi od mene. Neki samo ostave ocjene ispod recenzije i to je to. A meni je ipak bolje napisat bar nesto o odredjenoj epizodi.

 



Ne radi se o ne ulaženju u off topic, ili ćorsokak rasprave, nit da te ko voli il mrzi. Ovo je forum, mesto za teoretski konflikt i zdravu raspravu, nije mma ring.

Problem je što je 90% tvojih postova, aminovanje tuđeg mišljenja, ili citiranje perkele dodsferda u mister no temi i slično, a svega 10% ti je neko lično mišljenje. na svom, ličnom mišljenju, deder, poradi lećke.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/12/2018 : 15:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
A dobro sad. ReemCP je jednostavno nekonfliktan forumski gospodin. Nešto poput D.J.-a i emirema. :)
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.5 seconds. Snitz Forums 2000