forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2015 : 07:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Mnogo je stvari i uz sve cenzure i bedastoce bilo boljih od danas...
Svako vrijeme ima svoja pravila,lose i dobre stvari...
Bolje citat cenzurirane stripove na losem papiru nego buljiti u monitore i zivjeti u nekom virtualnom svjetu...
Ako ne drugo, znam iz osobng iskustva...u 90 % djeca su imala ljepsu i sretniju mladost od ove danas...
Bar su je zivjela,ova danas nema roditelja(po cije dane na poslu ili birtiji),skola jim tupi vazno za zivot i nevazno, a u slobodno vrijeme feizbukiraju,mobiteliraju,tvitaju,glupiraju se bezveznim igricama...ma zive ko roboti i cicmic prode jim mladost....a da se u starosti niceg lijepog nece setiti iz nje...
Mi se bar stripova svaki tjedan po broj ZS i LMS...
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/07/2015 : 08:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Mnogo je stvari i uz sve cenzure i bedastoce bilo boljih od danas...
Svako vrijeme ima svoja pravila,lose i dobre stvari...
Bolje citat cenzurirane stripove na losem papiru nego buljiti u monitore i zivjeti u nekom virtualnom svjetu...
Ako ne drugo, znam iz osobng iskustva...u 90 % djeca su imala ljepsu i sretniju mladost od ove danas...
Bar su je zivjela,ova danas nema roditelja(po cije dane na poslu ili birtiji),skola jim tupi vazno za zivot i nevazno, a u slobodno vrijeme feizbukiraju,mobiteliraju,tvitaju,glupiraju se bezveznim igricama...ma zive ko roboti i cicmic prode jim mladost....a da se u starosti niceg lijepog nece setiti iz nje...
Mi se bar stripova svaki tjedan po broj ZS i LMS...


Mislim da grešiš što se tiče lepog sećanja. Tako će i današnje generacije za 25 godina pričati kako su oni u mladosti uživali uz feizbukiranje, mobiteliranje i tvitanje. A ova današnja dečurlija samo visi po holodeckovima i hoverboardima...

Svaka generacija ima svoje oblike zabave. Recimo, osamdesetih kod mene u razredu nas nije bilo mnogo koji smo čitali stripove (možda 5-6), i još manje nas koji smo gutali westerne. Jedina značajnija razlika je što iz generacije u generaciju opada procenat sati koji se provodi napolju u igri sa društvom.

I sigurno se danas retko čuje uzrečica naših roditelja ne čitaj te gluposti, nego uzmi knjigu u šake.
Danas bi roditelji pevali od sreće da im deca čitaju bar Zagora, a o nekom zahtevnijem štivu mogu samo da maštaju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/07/2015 : 09:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide
I sigurno se danas retko čuje uzrečica naših roditelja [i]ne čitaj te gluposti, nego uzmi knjigu u šake.



Zbog toga sam bio prisiljen brzo odustati od Zagora nakon što sam 1994. uzeo prvih nekoliko SD brojeva, samo sam se bezveze napalio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/07/2015 : 12:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Jugoslavija je bila sekularna drzava i zato se nisu isticale verske teme -za razliku od ovih nasih sest dzamahirija.
Smatrano je da Zagora treba da citaju i pravoslavci i ateisti i muslimani i katnahiti i nije bilo potrebe da Zagor peva samo katolicke pesme. U svetlu stava da je zajednica neutralna a licno opredeljenje stvar privatnosti, to se nije cinilo kao losa ideja....




to je upravo najpogrešnija ideja, a posljedice vidimo pomalo danas (a tek ćemo ih viđati)

"anything goes" u privatnosti, a vani se pravimo da smo širokogrudni i tolerantni... pa smo zato "neutralni". taj lažni, licemjerni, pogrešan stav vodi bestijalizaciji, on zapravo već jest bestijalizacija jer pretpostavlja da su drugi beštije, pa ih ne treba izazivati.

jer, što to točno izaziva druge ako Zagor pjeva katoličke pjesme?
to je ta vajna neutralnost i širokogrudnost.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5818 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2015 : 12:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
U ono vreme se smatralo pozitivnim da je javnost neutralna... Nisu isticani simboli, zastave i grbovi plemena nego samo zajednicki.
Stav kao stav nije licemeran dok ga takvim ne napravimo.
I danas imamo pravila i zakone koji sami po sebi nisu losi ali smo ih krivim tumacenjem degradirali.

Razna vremena, razni obicaji... Dalo bi se pricati i raspravljati, ali bez piva na ovoj vrucini... hm....
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 27/07/2015 : 13:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

U ono vreme se smatralo pozitivnim da je javnost neutralna... Nisu isticani simboli, zastave i grbovi plemena nego samo zajednicki.
Stav kao stav nije licemeran dok ga takvim ne napravimo.
I danas imamo pravila i zakone koji sami po sebi nisu losi ali smo ih krivim tumacenjem degradirali.

Razna vremena, razni obicaji... Dalo bi se pricati i raspravljati, ali bez piva na ovoj vrucini... hm....




Eto, hvala Bogu, upravo iz oba tvoja posta si nam svima zorno dokazao da sam u pravu. Dapače, podatke o stavovima urednika u Dnevniku, upravo sam i crpio dobrim dijelom iz tvojih "sjećanja" iz nekih tvojih intervjua, o nesnalažljivim urednicima, zatim rijetkim "dobrim" i razumnim ljudima, kao i visokim patronima iz SKJ, koje je svako uredništvo imalo. Dobro je stinky rekao. Što to nekome smeta, što Zagor pjeva katoličke božićne pjesme!? Ako je u pitanju talijanski strip, o liku irskog porijekla (uzgled, Jingle bells nije katolička, nego općenita kršćanska pjesma, pjevaju je i svi američki i europski protestanti!), što bi trebao pjevati!? Sevdah?! Tu tek vidimo uskogrudnost tih urednika, koja proizlazi iz sumorne i licemjerne njihove definicije tzv. sekularnog "pravednog" društva, koje je toliko pravedno, da ulazi u izravnu autorsku građu jednog djela, u ovom slučaju stripa. To te ljude ne može obraniti, kao štovatelje stripa. Dapače, kada je odjel za analitiku, po rezultatima prodaje, vidio kakao se Blek izuzetno prodaje, odlučeno je, sam si tako rekao, hitno pojačati produkciju vlastitim snagama. I, to ste ti, Sibin-Žunja i pokojni Plavša, izuzetno radili... Dok nije trebalo pojačati još produkciju, pa su došli na red i drugi, koji svojom kvalitetom nisu zasluživali tog angažmana. Toliko o razumijevanju urednika za kvalitativne reference stripa. Samo neka se štanca, dok je potražnje! Kvaliteta - nebitna. Usput, u bivšoj državi je osim "srpskohrvatskog" postojao i "hrvatskosrpski" jezik, koji u riječniku ne koristi slovo Y, ali ga prepoznaje i koristi u pisanom jeziku. Stoga se najveći grad Amerike, uvijek u tiskanom obliku u Hrvatskoj pisao New York, a ne Njujork, prezime Jones, uvijek Jones, a ne karikirano Džouns, a naziv crtaćih pera Gillott, a ne Žilo. Stoga, nikakav razlog nije postojao da se Y izbaci iz Zagorova pokliča (jer je, dokazano, najveću prodaju imao na području Hrvatske), osim omalovažavanja tog i ostalih stripova u izvorniku. Naravno, u ime sekularne države, tolerancije, širenja bratstva i jedinstava i sličnih gluposti, koje veze sa stripom nemaju... Iskrenost tih i takvih "pravednih" namjera je rezultirala pokoljima na tlu Hrvatske i BIH, nekoliko godina nakon tog fantastičnog sekularnog buma Dnevnikovih izdanja!

Edited by - mogorovic on 27/07/2015 13:31:58
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 27/07/2015 : 13:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by cat claw

U ono vreme se smatralo pozitivnim da je javnost neutralna... Nisu isticani simboli, zastave i grbovi plemena nego samo zajednicki.
Stav kao stav nije licemeran dok ga takvim ne napravimo.
I danas imamo pravila i zakone koji sami po sebi nisu losi ali smo ih krivim tumacenjem degradirali.

Razna vremena, razni obicaji... Dalo bi se pricati i raspravljati, ali bez piva na ovoj vrucini... hm....




Eto, hvala Bogu, upravo iz oba tvoja posta si nam svima zorno dokazao da sam u pravu. Dapače, podatke o stavovima urednika u Dnevniku, upravo sam i crpio dobrim dijelom iz tvojih "sjećanja" iz nekih tvojih intervjua, o nesnalažljivim urednicima, zatim rijetkim "dobrim" i razumnim ljudima, kao i visokim patronima iz SKJ, koje je svako uredništvo imalo. Dobro je stinky rekao. Što to nekome smeta, što Zagor pjeva katoličke božićne pjesme!? Ako je u pitanju talijanski strip, o liku irskog porijekla (uzgled, Jingle bells nije katolička, nego općenita kršćanska pjesma, pjevaju je i svi američki i europski protestanti!), što bi trebao pjevati!? Sevdah?! Tu tek vidimo uskogrudnost tih urednika, koja proizlazi iz sumorne i licemjerne njihove definicije tzv. sekularnog "pravednog" društva, koje je toliko pravedno, da ulazi u izravnu autorsku građu jednog djela, u ovom slučaju stripa. To te ljude ne može obraniti, kao štovatelje stripa. Dapače, kada je odjel za analitiku, po rezultatima prodaje, vidio kakao se Blek izuzetno prodaje, odlučeno je, sam si tako rekao, hitno pojačati produkciju vlastitim snagama. I, to ste ti, Sibin-Žunja i pokojni Plavša, izuzetno radili... Dok nije trebalo pojačati još produkciju, pa su došli na red i drugi, koji svojom kvalitetom nisu zasluživali tog angažmana. Toliko o razumijevanju urednika za kvalitativne reference stripa. Samo neka se štanca, dok je potražnje! Kvaliteta - nebitna. Usput, u bivšoj državi je osim "srpskohrvatskog" postojao i "hrvatskosrpski" jezik, koji u riječniku ne koristi slovo Y, ali ga prepoznaje i koristi u pisanom jeziku. Stoga se najveći grad Amerike, uvijek u tiskanom obliku u Hrvatskoj pisao New York, a ne Njujork, prezime Jones, uvijek Jones, a ne karikirano Džouns, a naziv crtaćih pera Gillott, a ne Žilo. Stoga, nikakav razlog nije postojao da se Y izbaci iz Zagorova pokliča (jer je, dokazano, najveću prodaju imao na području Hrvatske), osim omalovažavanja tog i ostalih stripova u izvorniku. Naravno, u ime sekularne države, tolerancije, širenja bratstva i jedinstava i sličnih gluposti, koje veze sa stripom nemaju... Iskrenost tih i takvih "pravednih" namjera je rezultirala pokoljima na tlu Hrvatske i BIH, nekoliko godina nakon tog fantastičnog sekularnog buma Dnevnikovih izdanja!


U ovo baš nisam siguran, pre bih rekao da su se stripovi najviše čitali baš u Vojvodini.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 27/07/2015 : 13:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by cat claw

U ono vreme se smatralo pozitivnim da je javnost neutralna... Nisu isticani simboli, zastave i grbovi plemena nego samo zajednicki.
Stav kao stav nije licemeran dok ga takvim ne napravimo.
I danas imamo pravila i zakone koji sami po sebi nisu losi ali smo ih krivim tumacenjem degradirali.

Razna vremena, razni obicaji... Dalo bi se pricati i raspravljati, ali bez piva na ovoj vrucini... hm....




Eto, hvala Bogu, upravo iz oba tvoja posta si nam svima zorno dokazao da sam u pravu. Dapače, podatke o stavovima urednika u Dnevniku, upravo sam i crpio dobrim dijelom iz tvojih "sjećanja" iz nekih tvojih intervjua, o nesnalažljivim urednicima, zatim rijetkim "dobrim" i razumnim ljudima, kao i visokim patronima iz SKJ, koje je svako uredništvo imalo. Dobro je stinky rekao. Što to nekome smeta, što Zagor pjeva katoličke božićne pjesme!? Ako je u pitanju talijanski strip, o liku irskog porijekla (uzgled, Jingle bells nije katolička, nego općenita kršćanska pjesma, pjevaju je i svi američki i europski protestanti!), što bi trebao pjevati!? Sevdah?! Tu tek vidimo uskogrudnost tih urednika, koja proizlazi iz sumorne i licemjerne njihove definicije tzv. sekularnog "pravednog" društva, koje je toliko pravedno, da ulazi u izravnu autorsku građu jednog djela, u ovom slučaju stripa. To te ljude ne može obraniti, kao štovatelje stripa. Dapače, kada je odjel za analitiku, po rezultatima prodaje, vidio kakao se Blek izuzetno prodaje, odlučeno je, sam si tako rekao, hitno pojačati produkciju vlastitim snagama. I, to ste ti, Sibin-Žunja i pokojni Plavša, izuzetno radili... Dok nije trebalo pojačati još produkciju, pa su došli na red i drugi, koji svojom kvalitetom nisu zasluživali tog angažmana. Toliko o razumijevanju urednika za kvalitativne reference stripa. Samo neka se štanca, dok je potražnje! Kvaliteta - nebitna. Usput, u bivšoj državi je osim "srpskohrvatskog" postojao i "hrvatskosrpski" jezik, koji u riječniku ne koristi slovo Y, ali ga prepoznaje i koristi u pisanom jeziku. Stoga se najveći grad Amerike, uvijek u tiskanom obliku u Hrvatskoj pisao New York, a ne Njujork, prezime Jones, uvijek Jones, a ne karikirano Džouns, a naziv crtaćih pera Gillott, a ne Žilo. Stoga, nikakav razlog nije postojao da se Y izbaci iz Zagorova pokliča (jer je, dokazano, najveću prodaju imao na području Hrvatske), osim omalovažavanja tog i ostalih stripova u izvorniku. Naravno, u ime sekularne države, tolerancije, širenja bratstva i jedinstava i sličnih gluposti, koje veze sa stripom nemaju... Iskrenost tih i takvih "pravednih" namjera je rezultirala pokoljima na tlu Hrvatske i BIH, nekoliko godina nakon tog fantastičnog sekularnog buma Dnevnikovih izdanja!


Srpskohrvatski i hrvatskosrpski su sinonimi.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 27/07/2015 : 14:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Mnogo je stvari i uz sve cenzure i bedastoce bilo boljih od danas...
Svako vrijeme ima svoja pravila,lose i dobre stvari...
Bolje citat cenzurirane stripove na losem papiru nego buljiti u monitore i zivjeti u nekom virtualnom svjetu...
Ako ne drugo, znam iz osobng iskustva...u 90 % djeca su imala ljepsu i sretniju mladost od ove danas...
Bar su je zivjela,ova danas nema roditelja(po cije dane na poslu ili birtiji),skola jim tupi vazno za zivot i nevazno, a u slobodno vrijeme feizbukiraju,mobiteliraju,tvitaju,glupiraju se bezveznim igricama...ma zive ko roboti i cicmic prode jim mladost....a da se u starosti niceg lijepog nece setiti iz nje...
Mi se bar stripova svaki tjedan po broj ZS i LMS...



Govoriš isto ono što svaki starac govori tisućljećima unazad. Vrijeme se stalno ponavlja, tvoja percepcija lijepih stvari iz mladosti nije ista onoj današnjih generacija. Uglavnom, thekide je već sve rekao.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5818 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2015 : 14:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ja ne ulazim u to sta je ispravno bilo a sta nije.
Jos manje dozvoljavam sebi da tumacim nesto o cemu nemam pojma.
Mogu da pricam o onome sto sam video i bio svedok. SKJ nije imao uticaja na uredjivacku politiku Dnevnika. Autocenzura kod pojedinaca jeste uticala ali ne u tolikoj meri koliko bi neki zeleli da prikazu.
Urednici su bili onakvi i ovakvi, kao i danas.
Hrvatska transkripcija stranih imena je primenjivana u izdanjima iz republike Hrvatske (Bob Rock), a srpska u izdanjima iz Srbije (Modesti Blejz). Dnevnik se nalazio u Srbiji, znaci ipsilon jok.
Ako je tebi prirodno Jones a Dzouns karikirano, ok. Meni je Bruxelles besmisleno, mos misliti. Stvar navike.






Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/07/2015 : 15:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kako Zagor moze biti katolik ako mu se objavio Manitu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 27/07/2015 : 17:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Pa i Manitu je katolik..kako nisi čitao tu epizodu?
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/07/2015 : 17:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Kako Zagor moze biti katolik ako mu se objavio Manitu?

Možda on misli da je to Manitu jer kolko je meni poznato njemu se ukazao dječak pa bih prije rekao da je Zagor pedofil

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 27/07/2015 : 17:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Hajmo mir!







Edited by - senokute on 27/07/2015 17:34:53
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/07/2015 : 17:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by tinton

Kako Zagor moze biti katolik ako mu se objavio Manitu?

Možda on misli da je to Manitu jer kolko je meni poznato njemu se ukazao dječak pa bih prije rekao da je Zagor pedofil


Gay i pedofil u isto vrijeme, sumnjiv je on meni još od 1. epizode kako se Chico uselio u kolibu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/07/2015 : 21:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by tinton

Kako Zagor moze biti katolik ako mu se objavio Manitu?

Možda on misli da je to Manitu jer kolko je meni poznato njemu se ukazao dječak pa bih prije rekao da je Zagor pedofil


Gay i pedofil u isto vrijeme, sumnjiv je on meni još od 1. epizode kako se Chico uselio u kolibu.

Nešto tipa ovo
https://www.youtube.com/watch?v=touwNjQgTvo

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/07/2015 : 21:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by cat claw

U ono vreme se smatralo pozitivnim da je javnost neutralna... Nisu isticani simboli, zastave i grbovi plemena nego samo zajednicki.
Stav kao stav nije licemeran dok ga takvim ne napravimo.
I danas imamo pravila i zakone koji sami po sebi nisu losi ali smo ih krivim tumacenjem degradirali.

Razna vremena, razni obicaji... Dalo bi se pricati i raspravljati, ali bez piva na ovoj vrucini... hm....




Eto, hvala Bogu, upravo iz oba tvoja posta si nam svima zorno dokazao da sam u pravu. Dapače, podatke o stavovima urednika u Dnevniku, upravo sam i crpio dobrim dijelom iz tvojih "sjećanja" iz nekih tvojih intervjua, o nesnalažljivim urednicima, zatim rijetkim "dobrim" i razumnim ljudima, kao i visokim patronima iz SKJ, koje je svako uredništvo imalo. Dobro je stinky rekao. Što to nekome smeta, što Zagor pjeva katoličke božićne pjesme!? Ako je u pitanju talijanski strip, o liku irskog porijekla (uzgled, Jingle bells nije katolička, nego općenita kršćanska pjesma, pjevaju je i svi američki i europski protestanti!), što bi trebao pjevati!? Sevdah?! Tu tek vidimo uskogrudnost tih urednika, koja proizlazi iz sumorne i licemjerne njihove definicije tzv. sekularnog "pravednog" društva, koje je toliko pravedno, da ulazi u izravnu autorsku građu jednog djela, u ovom slučaju stripa. To te ljude ne može obraniti, kao štovatelje stripa. Dapače, kada je odjel za analitiku, po rezultatima prodaje, vidio kakao se Blek izuzetno prodaje, odlučeno je, sam si tako rekao, hitno pojačati produkciju vlastitim snagama. I, to ste ti, Sibin-Žunja i pokojni Plavša, izuzetno radili... Dok nije trebalo pojačati još produkciju, pa su došli na red i drugi, koji svojom kvalitetom nisu zasluživali tog angažmana. Toliko o razumijevanju urednika za kvalitativne reference stripa. Samo neka se štanca, dok je potražnje! Kvaliteta - nebitna. Usput, u bivšoj državi je osim "srpskohrvatskog" postojao i "hrvatskosrpski" jezik, koji u riječniku ne koristi slovo Y, ali ga prepoznaje i koristi u pisanom jeziku. Stoga se najveći grad Amerike, uvijek u tiskanom obliku u Hrvatskoj pisao New York, a ne Njujork, prezime Jones, uvijek Jones, a ne karikirano Džouns, a naziv crtaćih pera Gillott, a ne Žilo. Stoga, nikakav razlog nije postojao da se Y izbaci iz Zagorova pokliča (jer je, dokazano, najveću prodaju imao na području Hrvatske), osim omalovažavanja tog i ostalih stripova u izvorniku. Naravno, u ime sekularne države, tolerancije, širenja bratstva i jedinstava i sličnih gluposti, koje veze sa stripom nemaju... Iskrenost tih i takvih "pravednih" namjera je rezultirala pokoljima na tlu Hrvatske i BIH, nekoliko godina nakon tog fantastičnog sekularnog buma Dnevnikovih izdanja!

samo da citiram ovo, da ostane za uspomenu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/07/2015 : 22:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
cuj zagor katolik
vjerojatnoća da je katolik je 25% ako se ne varam
prije
ce biti neki mormon :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2015 : 23:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Prema irskim korijenima bi najvjerojatnije bio katolik; da su mu stari i stara poživjeli, možda bi bio darkwoodski propovjednik, ne osvetnik. Ko zna ;) Ovako više dođe ko ateist, skeptik, vjeruje u ono što vidi svojim očima i osjeća svojim instinktom i to mu je dovoljno. I nikad ne ulazi u rasprave oko vjere.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2015 : 23:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nešto malo o prošlom gigantu...

Priča o Betty Wilding
Zagor
ZG LUGG 6 | 240 str.

Zagor, njegov nerazdvojni drug Chico i traper Timothy nabasaju na mrtvog skalpiranog vodiča, a trenutak kasnije i na dvoje Iraca uhvaćenih u smrtonosnoj zasjedi. Zagor spašava i trećeg člana ekspedicije, crnokosu djevojku Auroru, zarobljenicu ratnika Cayuga, no oni se nisu samo tako voljni odreći svog plijena. I kad mlada Aurora pripovijeda životnu priču Betty, majke Patricka Wildinga, ruševine kolibe Wildingovih kraj Clear Watera ponovno će postati poprište očajničke borbe na život i smrt! Hoće li jedini sin Betty Wilding ipak skončati kako mu je i bilo suđeno, na mjestu smrti svojih roditelja?


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/07/2015 : 00:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
pa zar i zagora citas
kako nadjes vremena

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 28/07/2015 : 11:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Mozda Zagor vuce u korjenima po neki gen od Indijanaca...
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 28/07/2015 : 15:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
katolik je(mamam i tata irskog podrijetla),pokopa ih je pod znakom križa...
ali nije nikada to bilo vazno kod njega nego ko je kakav

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/07/2015 : 15:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
To znaci da su oni katolici, a ne on. Uostalom, pokopao ih je u godinama dok je jos formirao svoje stavove.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 28/07/2015 : 16:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Zagor je vise skeptican, vjeruje niti ne vjeruje... Mozda je na neku ruku i Ateista, ali ne vjerujem posto je vise puta imao kontakte sa vracevima i samim Manituom... Ali ako gledamo njegovu proslost i kako ga je majka ucila, reklo bi se da na neku ruku ima nesta katolickog i dalje u njemu...
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.72 seconds. Snitz Forums 2000