forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 28/07/2015 : 22:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Koja milina doci kuci sa odmora a u posti cekaju dva paketa. Jedan iz Hrvatske, jedan iz Njemacke. A u njima dvadesetak Zagora.

http://i.imgur.com/AXHmQXU.jpg

Edited by - solar on 28/07/2015 22:04:26
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/07/2015 : 22:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@hamzik
post je kopiran u ultimate topic
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/07/2015 : 10:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

intervju sa Kercem na SBE, te neke od njegovih crteza/tabli

http://www.sergiobonelli.it/gallery/38948/Kerac--cuore-balcanico-.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 29/07/2015 : 12:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Eto, moram da ponovim: Grešiš, šinko, jako grešiš.

Nije dobro dogadjaje tumaciti na osnovu ''pricao mi stric ciji pasenog je bio...''
Trebalo je poznavati te ljude, biti deo tog drustva, poznavati pravila i zakone... I nisu u to vreme svi bili ni komunisti ni socijalisti.

Svako vreme ima svoje slobode i ogranicenja... U svakom dobu je bilo cenzure i autocenzure i ne treba ih poistovecivati sa samo jednim sistemom....

Jugoslavija je bila sekularna drzava i zato se nisu isticale verske teme -za razliku od ovih nasih sest dzamahirija.
Smatrano je da Zagora treba da citaju i pravoslavci i ateisti i muslimani i katnahiti i nije bilo potrebe da Zagor peva samo katolicke pesme. U svetlu stava da je zajednica neutralna a licno opredeljenje stvar privatnosti, to se nije cinilo kao losa ideja....
Pogledaj neka druga izdanja Zagora, u Turskoj recimo.... Mislis li da su prevodili Dzingl Bels?

Jednom ranije sam bio objasnio da su scene iz Parkera izbacivane zbog licne uskogrudosti urednika (koji je, uzgred, bio sve samo ne komunista) a ne zbog ''naredbe iz komiteja''.

Dakle, AAAAHYAAAAKKK je zamenjeno sa AAAAAAAAAAAAA zato sto u srpskohrvatskom ne postoji ipsilon, H je izbaceno da ne bi licilo na AAH kad je neko pogodjen sekirom u celo, a KKK zato sto ni pod razno nije podrzavan Kju Kluks Klan....





Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 29/07/2015 : 12:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by cat claw

Eto, moram da ponovim: Grešiš, šinko, jako grešiš.

Nije dobro dogadjaje tumaciti na osnovu ''pricao mi stric ciji pasenog je bio...''
Trebalo je poznavati te ljude, biti deo tog drustva, poznavati pravila i zakone... I nisu u to vreme svi bili ni komunisti ni socijalisti.

Svako vreme ima svoje slobode i ogranicenja... U svakom dobu je bilo cenzure i autocenzure i ne treba ih poistovecivati sa samo jednim sistemom....

Jugoslavija je bila sekularna drzava i zato se nisu isticale verske teme -za razliku od ovih nasih sest dzamahirija.
Smatrano je da Zagora treba da citaju i pravoslavci i ateisti i muslimani i katnahiti i nije bilo potrebe da Zagor peva samo katolicke pesme. U svetlu stava da je zajednica neutralna a licno opredeljenje stvar privatnosti, to se nije cinilo kao losa ideja....
Pogledaj neka druga izdanja Zagora, u Turskoj recimo.... Mislis li da su prevodili Dzingl Bels?

Jednom ranije sam bio objasnio da su scene iz Parkera izbacivane zbog licne uskogrudosti urednika (koji je, uzgred, bio sve samo ne komunista) a ne zbog ''naredbe iz komiteja''.

Dakle, AAAAHYAAAAKKK je zamenjeno sa AAAAAAAAAAAAA zato sto u srpskohrvatskom ne postoji ipsilon, H je izbaceno da ne bi licilo na AAH kad je neko pogodjen sekirom u celo, a KKK zato sto ni pod razno nije podrzavan Kju Kluks Klan....









Nebuloza!
Znači, u epizodi gdje ima muslimana, po toj logici, ne bi se smio spominjati Alah, mada je to normalno među muslimanima.
Da se neki krščanin ne uvrijedi.
Kako onda prikazati raznolikost Zagorovog svijeta(svijeta opčenitog).
Zar se treba praviti da religije ne postoje?
Zar je retruširanje crkvenog tornja ili biblije u "raskrinkanom vampiru" dobro?
Da ne kažem kako je to jadno bilo napravljeno.
A trebao bi znati brojati kad si več tako pametan (i nepristojan kad ih tako zoveš) jer nema samo "naših šest đamahirija" već sedam!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/07/2015 : 12:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/07/2015 : 13:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw





E, hvataj se ti samo za glavu!! Usput, moja Hrvatska nije nikakva "džamahirija", jer je, kao takvu, ne bi nikada primili u NATO i EU! (što je za tvoju "džamahiriju" upitno i sanak daleki!) Vidiš, kako zaboli, kada se točno prebroje "džamahirije"!? No to nije tema ovog foruma niti topica, vratimo se mi Zagoru, pa makar to bila i rasprava o besramnim uredničkim prekrajanjima originala i brisanju vjerskih i ideoloških simbola (koje nema baš nikakvog opravdanja u
smislu "tolerancije, nezamjeranja i sekularne države", nego samo u osvajanju tržišta). Usput, kada već braniš jezično područje mjesta izdavanja Bonellijevih stripova (Dnevnik, Novi Sad, jedan prekrasan grad u kojem imam školskog kolegu i prijatelja!), u smislu nepostojanja slova Y, onda ste ga bar mogli zamijeniti s običnim, slavenskim J, pa neka se Zagor dere: Ajaaaaaak! Eto, jednostavno rješiv problem ( a, ne tarzanovski: Aaaaaaaaa, kao da pada u ponor ili mu vade zub!)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/07/2015 : 13:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da nas prime i u g8 ostajemo dzamahirija, jer takav nam je mentalitet i tome ocito nista ne pomaze.
Ali svakako mislim da toj raspravi ovdje nije mjesto.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 29/07/2015 : 13:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
Hmmm da, stara provjerena prica... podlozi se malo vatrica, nek se raspucketaju hepo kockice, onda lozac donese vodicu i pribor za gasenje pozara i glumi vatrogasca.

Na zalost takvi nikada nece shvatiti da se ljudi u biti djele samo na dobre i lose.

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/07/2015 : 15:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by cat claw





E, hvataj se ti samo za glavu!! ... No to nije tema ovog foruma niti topica, vratimo se mi Zagoru, pa makar to bila i rasprava o besramnim uredničkim prekrajanjima originala i brisanju vjerskih i ideoloških simbola (koje nema baš nikakvog opravdanja u
smislu "tolerancije, nezamjeranja i sekularne države", nego samo u osvajanju tržišta). Usput, kada već braniš jezično područje mjesta izdavanja Bonellijevih stripova (Dnevnik, Novi Sad, jedan prekrasan grad u kojem imam školskog kolegu i prijatelja!), u smislu nepostojanja slova Y, onda ste ga bar mogli zamijeniti s običnim, slavenskim J, pa neka se Zagor dere: Ajaaaaaak! Eto, jednostavno rješiv problem ( a, ne tarzanovski: Aaaaaaaaa, kao da pada u ponor ili mu vade zub!)



Ovo šta quotam stoji, ali ipak...ako bih morao da biram između argumentovanog komentara i komentara nekoga ko je bio na licu mesta u to vreme...Bane u prednosti

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 29/07/2015 : 17:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem toliku galamu na Dnevnik.
Ipak su bili prema svima jednako (ne) pravedni, znaci
za nese prilike "politicki korektni"
Ovo sa AAAAA vjerovatno nije bila cenzura nego
bahatost nekog prevodioca u pocetnim danima, koje su
drugi preuzeli do kraja.
Bilo kako bilo to nije razlog tu legendarnu izdavacku kucu
vuci kroz blato.






Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/07/2015 : 19:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@senokute
Leto je pa prija malo galamiti.
Prevodilac u Dnevniku je bila profesor francuskog koja je znala i italijanski. Nije ta imala pojma ni blage predstave ni sta je ''koboj'' ni sta je Tarzan (dobro, mozda je gledala u mladosti Dzoni Vajsmilera) i radila je brzo, knjizevno ispravno i uvek na vreme i nikog nije zanimalo da li je AAAAA ili BEEEEEEEE.

@Ostali
Sta ste skocili na mene? Ja niti branim Dnevnik niti kritikujem. Samo kazem kako je bilo, a ove novokomponovane antikomunjarske price su proizvoljne i uglavnom netacne. Sa ove distance, iskreno, bas me zabole. Nisam ja davao naloge da se Lenjinu docrtaju naocare i Hendriks frizura.
Treba gledati unapred a ne istrazivati da li su Jevreji krivi za potonuce Titanika.

Sto se mene tice, ovde se odjavljujem.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/07/2015 : 19:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
ISkreno, koga briga što je bilo kod Dnevnika. Sve te epizode ćemo dobti ili u extra izdanju ili kod Libellusa.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 29/07/2015 : 20:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
masakr od cenzure od 80 stranica u posljednjem changaceiru,cenzure u raskrinkanom vampiru,neizdavanje prvg vampira,krilatog osvetnika,dečka pik,satka,prvog vukodlaka..itd,itd

koliko god su nama dnevnikovci uljepšali djetinjstvo,

danas kažem:

dabogda za burek im usfalilo


Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 29/07/2015 20:01:33
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/07/2015 : 21:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zakasnio si. Zgrada imn je izgorela jos 2000te godine. :D
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/07/2015 : 21:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I tako su otišle u dim sve nade da postoji neka glanc ZS/LMS kolekcija zaboravljena od sviju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/07/2015 : 22:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by cat claw





E, hvataj se ti samo za glavu!! ... No to nije tema ovog foruma niti topica, vratimo se mi Zagoru, pa makar to bila i rasprava o besramnim uredničkim prekrajanjima originala i brisanju vjerskih i ideoloških simbola (koje nema baš nikakvog opravdanja u
smislu "tolerancije, nezamjeranja i sekularne države", nego samo u osvajanju tržišta). Usput, kada već braniš jezično područje mjesta izdavanja Bonellijevih stripova (Dnevnik, Novi Sad, jedan prekrasan grad u kojem imam školskog kolegu i prijatelja!), u smislu nepostojanja slova Y, onda ste ga bar mogli zamijeniti s običnim, slavenskim J, pa neka se Zagor dere: Ajaaaaaak! Eto, jednostavno rješiv problem ( a, ne tarzanovski: Aaaaaaaaa, kao da pada u ponor ili mu vade zub!)



Ovo šta quotam stoji, ali ipak...ako bih morao da biram između argumentovanog komentara i komentara nekoga ko je bio na licu mesta u to vreme...Bane u prednosti




Sam si, Patak, iskreno rekao. Argumentirani komentar (kojem sam naziv govori da je - argumentirani) je - argumentirani komentar! A, komentar nekog tko je bio tamo na licu mjesta u to vrijeme, ne mora biti argumentiran, može biti i - pristran!? Zar ne!? Ti si se, sa svojim osobnim pravom, opredijelio protiv, kako sam kažeš, argumentiranog komentara.
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 29/07/2015 : 23:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw





Boli te glava?
Pa, kad ne budeš pisao o stvarima o kojima pojma nemaš i o kojima na kraju krajeva, mjesto ovdje ni nije, tada te glava ni ne bude bubala!
Usput, tek da priupitam?
Jesi li našao sedmu džamahiriju?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/07/2015 : 23:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@guderian
Pripazi na izražavanje.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/07/2015 : 23:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Osveta Vudu na novo citanje mnogo bolje lezi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/07/2015 : 12:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by cat claw





E, hvataj se ti samo za glavu!! ... No to nije tema ovog foruma niti topica, vratimo se mi Zagoru, pa makar to bila i rasprava o besramnim uredničkim prekrajanjima originala i brisanju vjerskih i ideoloških simbola (koje nema baš nikakvog opravdanja u
smislu "tolerancije, nezamjeranja i sekularne države", nego samo u osvajanju tržišta). Usput, kada već braniš jezično područje mjesta izdavanja Bonellijevih stripova (Dnevnik, Novi Sad, jedan prekrasan grad u kojem imam školskog kolegu i prijatelja!), u smislu nepostojanja slova Y, onda ste ga bar mogli zamijeniti s običnim, slavenskim J, pa neka se Zagor dere: Ajaaaaaak! Eto, jednostavno rješiv problem ( a, ne tarzanovski: Aaaaaaaaa, kao da pada u ponor ili mu vade zub!)



Ovo šta quotam stoji, ali ipak...ako bih morao da biram između argumentovanog komentara i komentara nekoga ko je bio na licu mesta u to vreme...Bane u prednosti




Sam si, Patak, iskreno rekao. Argumentirani komentar (kojem sam naziv govori da je - argumentirani) je - argumentirani komentar! A, komentar nekog tko je bio tamo na licu mjesta u to vrijeme, ne mora biti argumentiran, može biti i - pristran!? Zar ne!? Ti si se, sa svojim osobnim pravom, opredijelio protiv, kako sam kažeš, argumentiranog komentara.



I pogrešno mišljenje može biti potkovano dobrim argumentima, ako je "grešnik" dovoljno rečit i ambiciozan da iste nađe. Ne kažem da grešiš, ali ne mogu ni da tvrdim da imaš pravo. Bane, s druge strane, ipak jedan od retkih danas koji nam može pričati o "Dnevniku" unutar zidova i samo na osnovu toga ima moje puno i slepo poverenje, sve dok ne dođe neko drugi iz "Dnevnika" da demantuje njegovu priču. Tad ću, možda, pokušati da odmerim ko je u pravu od njih dvojice, a ko ne.
Ovako...bezveze i bez svrhe

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/07/2015 : 13:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Dobri moj Patak! Iz životnog iskustva ću ti reći. Nikada u nikoga ne imaj slijepo povjerenje. Uvijek imaj bar 1% sumnje. Jer, sumnja je pokretač svega napretka. A, ne slijepo povjerenje!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/07/2015 : 16:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam danas do kraja priču Žezlo Tin-Hinan, možda malo predugačko ali onaj kraj me je iznenadio. S nestrpljenjem očekujem slijedeće epizode da se otkrije je li taj neočekivani potez ta osoba (tko je čitao zna o kome je riječ) napravila svojom voljom ili zbog utjecaja prijašnjeg obreda.
Nadam se da se to pitanje neće razvući do kraja sage ali sve nešto mislim da hoće.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 30/07/2015 : 16:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Cenzura jeste tamna mrlja Dnevnika, ali ovde je priča pokrenuta oko Zagorovog borbenog pokliča.
To, kao i neke druge primere kad je u pitanju prevod, ne bih svrstavao pod cenzuru, vec prilagođavanje domaćem jeziku.

U stvari, jeste u Dnevnikovim izdanjima kopiran tarzanovski krik, ali Zagorov poklič i jeste direktno inspirisan
Tarzanovim krikom (kao i kretanje po lijanama u šumama umerenog pojasa ).
Pravo da kažem, mislim da je za taj krik svejedno kako je napisan, jer i ne vidim zašto bi krik junaka
koji se zove Zagor bio "ahyaaak" (osim što je to ostalo od prvobitne verzije njegovog imena). U stvari,
ne znamo ni kako bi to trebalo da zvuči, pogotovo ono "kkk", možda jednom snime film o Zagoru (Italijani)
pa da čujemo najzad. Tarzanov krik bar poznajemo iz filmova i crtanih filmova.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 30/07/2015 : 16:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Meni je uvek bolje zvucao Zagorov Dnevnikov "Aaaaaa!" nego originalni "Aaaahyaak!" Nostalgija ZS/LMS

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.45 seconds. Snitz Forums 2000