forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/07/2015 : 17:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Dobri moj Patak! Iz životnog iskustva ću ti reći. Nikada u nikoga ne imaj slijepo povjerenje. Uvijek imaj bar 1% sumnje. Jer, sumnja je pokretač svega napretka. A, ne slijepo povjerenje!


Vazda dobri, ali ne toliko naivni
Pod "slepo poverenje" sam mislio na "verujem na neviđeno" što se tiče ovog kvazi-slučaja.

@guderian
ti ga, brate, baš sočno pretera


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/07/2015 : 17:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by cat claw





Boli te glava?
Pa, kad ne budeš pisao o stvarima o kojima pojma nemaš i o kojima na kraju krajeva, mjesto ovdje ni nije, tada te glava ni ne bude bubala!
Usput, tek da priupitam?
Jesi li našao sedmu džamahiriju?



Koja je sedma dzamahirija?
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 30/07/2015 : 18:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Cenzura jeste tamna mrlja Dnevnika, ali ovde je priča pokrenuta oko Zagorovog borbenog pokliča.
To, kao i neke druge primere kad je u pitanju prevod, ne bih svrstavao pod cenzuru, vec prilagođavanje domaćem jeziku.

U stvari, jeste u Dnevnikovim izdanjima kopiran tarzanovski krik, ali Zagorov poklič i jeste direktno inspirisan
Tarzanovim krikom (kao i kretanje po lijanama u šumama umerenog pojasa ).
Pravo da kažem, mislim da je za taj krik svejedno kako je napisan, jer i ne vidim zašto bi krik junaka
koji se zove Zagor bio "ahyaaak" (osim što je to ostalo od prvobitne verzije njegovog imena). U stvari,
ne znamo ni kako bi to trebalo da zvuči, pogotovo ono "kkk", možda jednom snime film o Zagoru (Italijani)
pa da čujemo najzad. Tarzanov krik bar poznajemo iz filmova i crtanih filmova.




Za krik su apsulutno u pravu, ali cenzuru baciti Dnevniku na ledja
nije bas korektno. Cenzura nije tamna mrlja Dnevnika nego tadasnjeg drustva i sistema i oni su gledali kako da se snadju u svemu tome. Cak sta vise ja bi ih nazvao pionirima toga vremena(
ne samo njih nego i ostale izdavace u bivsoj zemlji) jer tematike tih
stripova i nije bas nesto isla sistemu niz dlaku.
Mogli su naravno probati bez cenzure ali nisam bas siguran da
bi sad imali ovaj zagorov topic.






Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/07/2015 : 23:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Od značajnijih izdavača stripa, u tim godinama (a ti značajniji izdavači su bili: Dnevnik, Forum - Marketprint, Vjesnik, Dječje novine, Oslobođenje, Politika i neki drugi, manje prisutni), NIŠRO Dnevnik je bio, nažalost, najrigidniji u cenzuriranju i masakriranju stripova. Samo na Zagorovim izostavljenim epizodama, mogao bi se napisati traktat, a da ne govorim o drugim stripovima!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/07/2015 : 23:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Neobične li "logike": autentični svjedok i sudionik događaja od prije tri do tri i pol desetljeća griješi jer samim tim što je autentični svjedok i sudionik postoji opasnost da bude osoban i pristran, dakle neobjektivan (pa se odmah u istoj rečenici ta potencijalna mogućnost uzima kao gotova činjenica njegove nevjerodostojnosti), dok je onaj koji u današnjem vremenu tek nagađa o pozadini i razlozima nekih odluka u pravu baš zbog toga što nije autentičan svjedok i sudionik, pa, je li, nije u opasnosti da bude osoban i pristran.

Pa se onda tu naravno posije hrpa smajlija i namigivanja, čija je funkcija da ublaže nacionalistički diskurs u pozadini i da sugeriraju nekakav zajebantski duh kojeg, međutim, nema ni u tragovima, te se sve svodi tek na licemjerje.

Svašta i koješta.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 31/07/2015 : 00:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ma mogorovic je legenda, covjek zna znanje i kuzi se.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/07/2015 : 00:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Sveukupno gledano, mislim da je Politika apsolutni sampion u kasapljenju stripova. Onakva izdanja kao sto su Strip 19xx i Denis, e to majka vise ne radja... Bluberi je unisten u Zabavniku... Herman takodje...

Ni Forum nije zeleo da ostane po strani.... Prepravljanje svega i svacega na format Stripoteke je bio prilicno necivilizacijski cin... A engleski vesterni su skroz urnisani u Crtanim romanima....

Decje novine su sa svoje strane dale ogroman doprinos objavljivanju bez ikakvog reda i smisla...
Sve u svemu, Dnevnik nije mnogo strcao iznad ostalih....

S druge strane, kakav god bio tretman stripova u njoj, Jugoslavija je bila svetlosnu godinu ispred zemalja istocnog bloka i, makar samo zbog toga, treba joj oprastati pokoju skinutu zastavu i ubistva golom sakom (u Dnevniku su redovno brisani nozevi iz ruke)....
Pricali vi o ''komunjarama'' sta god hocete, oni su vam omogucili da se zarazite Bonelijem i da citate svetske stripove gotovo istovremeno kad i zemlje izdavaca.... tako da bi onaj zadnji red mogao malo da se smiri i da vise pazi na casu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/07/2015 : 00:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
simptomaticno je to sto su u miki mausu prolazile jace kapitalisticke i ideoloske protivničke ideje nego u boneliju i ostalom stripu

sjecam se da neka epizoda nije objavbljena npr jer se u njoj lik lupam francuz zajebava sa arapima i sad da se arapi ne bi naljutili na jugu neko je prekrizio tu epizodu
to je komedija
brisanje nozeva je manji grijeh...pa i danas mijenjaju neke igrice dok djeca gledaju sirijski rat na youtube

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/07/2015 : 02:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nije novo, ali evo upravo čitam neke nedavne Rauchove izjave oko njegovih budućih zaduženja

-Color sa Metrevelićem (Ferri) i posle sa Winter Snakeom (Nuccio)
-nešto šta će imati nekakve veze sa Rakosijem
-povratak Ylenije Varge
-povratak samuraja Takede
-"priča koja će vratiti na scenu bolne događaje iz daleke i čuvene priče Život ili smrt"

Uopšte, 600+epizode će dobrim delom biti posvećene povratcima "velikih neprijatelja koji su već previše vremena odsutni"

Bah!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/07/2015 : 10:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

S druge strane, kakav god bio tretman stripova u njoj, Jugoslavija je bila svetlosnu godinu ispred zemalja istocnog bloka i, makar samo zbog toga, treba joj oprastati pokoju skinutu zastavu i ubistva golom sakom (u Dnevniku su redovno brisani nozevi iz ruke)....
Pricali vi o ''komunjarama'' sta god hocete, oni su vam omogucili da se zarazite Bonelijem i da citate svetske stripove gotovo istovremeno kad i zemlje izdavaca.... tako da bi onaj zadnji red mogao malo da se smiri i da vise pazi na casu.



tebi baš fali ta džamahirija
meni ne
dišem slobodan zrak u RH, svjetlosnu godinu ispred naklapanja o "kako je to lijepo bilo nekad". evo baš idem čitat emigrantska izdanja, fala Bogu mogu to, za razliku od nekadašnje džamahirije. i da bude ontopic: AHHHYAAAAK!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 31/07/2015 : 12:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ništa ja ne nagađam! Znam toliko stvari o ovim cenzurama i stanjima u redakcijama, da bi vam se zavrtjelo u glavi, a drugi je problem, što vi ne znate kako ja to znam. Nema tu nikakve nacionalističke pozadine, samo proturežimske.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/07/2015 : 13:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Valjda zato i vidis svuda coprnice

Ajde, nemojmo zagadjivati topic. Ipak se ovde prica o Zagoru.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 31/07/2015 : 19:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije novo, ali evo upravo čitam neke nedavne Rauchove izjave oko njegovih budućih zaduženja

-Color sa Metrevelićem (Ferri) i posle sa Winter Snakeom (Nuccio)
-nešto šta će imati nekakve veze sa Rakosijem
-povratak Ylenije Varge
-povratak samuraja Takede
-"priča koja će vratiti na scenu bolne događaje iz daleke i čuvene priče Život ili smrt"

Uopšte, 600+epizode će dobrim delom biti posvećene povratcima "velikih neprijatelja koji su već previše vremena odsutni"

Bah!


Patak može li se reći da je tek od završetka JA sage, Bure potpuno samostalan i da ćemo od broja 600 vidjeti Zagorov svijet onako kako ga on vidi? Nisam baš najbolje upoznat sa svim datumima događaja i početaka određenih priča.
Jer čini mi se da su zamisli o JA sagi došle dok je Bonelli još bio živ, dakle morali su dobiti njegov blagoslov.

Vjerojatno je Stari blokirao povratke tih starih neprijatelja, a Bure ih sada vraća. Tko zna što nam još sprema....

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/07/2015 : 19:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije novo, ali evo upravo čitam neke nedavne Rauchove izjave oko njegovih budućih zaduženja

-Color sa Metrevelićem (Ferri) i posle sa Winter Snakeom (Nuccio)
-nešto šta će imati nekakve veze sa Rakosijem
-povratak Ylenije Varge
-povratak samuraja Takede
-"priča koja će vratiti na scenu bolne događaje iz daleke i čuvene priče Život ili smrt"

Uopšte, 600+epizode će dobrim delom biti posvećene povratcima "velikih neprijatelja koji su već previše vremena odsutni"

Bah!



Razmahao se Rauch, polako ali sigurno on dobija sve vise prostora i znacaja u staffu. Ne znam da li je to dobro ili ne. Do sada se nije pokazao kao izvrsni scenarista ali daleko od toga da je los. Oni sto su procitali 600.broj kazu da je napravio odlicnu pricu, mozda je to pocetak Rauchovog scenaristickog uspona?

Nadam se samo da nece zeznuti povratak Takede, ta prica mi je jedna od boljih Burattinijevih i Takeda je vrlo zanimljiv lik. Mogla bi to da ispadne odlicna prica.


@Leonid
Juznoamericka saga se smisljala dok je Bonelli jos bio ziv, a sto se tice zabrane povrataka on je branio samo povratak Supermajka i ostale velike trojke. Nije se bunio za povratke ostalih manje sporednih likova.
Pogledajmo samo brojeve 496 pa narednih 30ak brojeva. Sve povratak do povratka prvo Rendal mutant, pa Demonska maska, Robert Grej, Hagot, Mortimer, Ilenija Varga, Gambit. Malo li je?
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 31/07/2015 : 19:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Rauch je meni dobar/vrlo dobar scenarista, ali mu još fali jedna "legendarna" priča.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 31/07/2015 : 20:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
po meni je ovaj 600 kolorac,koji je pobra vrlo dobre ako ne i odlične kritike


GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 31/07/2015 : 21:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Valjda zato i vidis svuda coprnice

Ajde, nemojmo zagadjivati topic. Ipak se ovde prica o Zagoru.



Slažem se, cijenjeni kolega! Još ćemo se nas dvojica napričati svega, a ne moraju ovi okolo baš sve čuti!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/08/2015 : 00:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije novo, ali evo upravo čitam neke nedavne Rauchove izjave oko njegovih budućih zaduženja

-Color sa Metrevelićem (Ferri) i posle sa Winter Snakeom (Nuccio)
-nešto šta će imati nekakve veze sa Rakosijem
-povratak Ylenije Varge
-povratak samuraja Takede
-"priča koja će vratiti na scenu bolne događaje iz daleke i čuvene priče Život ili smrt"

Uopšte, 600+epizode će dobrim delom biti posvećene povratcima "velikih neprijatelja koji su već previše vremena odsutni"

Bah!


Patak može li se reći da je tek od završetka JA sage, Bure potpuno samostalan i da ćemo od broja 600 vidjeti Zagorov svijet onako kako ga on vidi? Nisam baš najbolje upoznat sa svim datumima događaja i početaka određenih priča.
Jer čini mi se da su zamisli o JA sagi došle dok je Bonelli još bio živ, dakle morali su dobiti njegov blagoslov.

Vjerojatno je Stari blokirao povratke tih starih neprijatelja, a Bure ih sada vraća. Tko zna što nam još sprema....



Pa, "Skiptar Tin-Hinan" je poslednja Zagorova sveska koja je izašla za Sergiova života, pa je za pretpostaviti da je sinopsis (možda i scenariji) kompletne JA sage verovatno pod njegovim blagoslovom. Teško da je tako i za epizode posle. Burattini tehnički, ni kao urednik, nikada nije samostalan. Uvek ima kome da snosi račune. Ali, je definitivno dobio određene slobode. Ukratko, da, može se reći da je tek od kraja sage samostalan.

A pozitivno je to što dobrano veći deo priča koje su do sada izašle posle JA sage baš pršte kvalitetom. Burattinijeve pogotovo (Mortimer: poslednji čin i Predatori). Posle 600 slede povratci koje je Sergio bio zabranjivao...Videćemo da li je ta sloboda dobra ili loša.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/08/2015 : 00:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije novo, ali evo upravo čitam neke nedavne Rauchove izjave oko njegovih budućih zaduženja...



Razmahao se Rauch, polako ali sigurno on dobija sve vise prostora i znacaja u staffu. Ne znam da li je to dobro ili ne. Do sada se nije pokazao kao izvrsni scenarista ali daleko od toga da je los. Oni sto su procitali 600.broj kazu da je napravio odlicnu pricu, mozda je to pocetak Rauchovog scenaristickog uspona?



Potvrđujem. Dobar je 600. Dobar za jubilarca, hoću reći. A u odnosu na potencijal koji je priča imala...Recimo da je šteta što broj 600 vidi povratak neprijatelja koji zaslužuje bar trostruko obimniju priču, ali je Rauch lepo smestio i u ovako malo strana. Opet ponavljam, dobar za jubilarca, što u svetlu celog serijala i nije neka velika pohvala. S druge strane, prethodna priča mu je baš bila njaaa prosečna. Ipak, vidim da malo ko spominje prva dva Colora, koji su scenaristički ipak izuzetni.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 01/08/2015 00:19:43
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/08/2015 : 09:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Prvi je, meni, bas los.
Drugi jos nisam nabavio.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 01/08/2015 : 13:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by cat claw





Boli te glava?
Pa, kad ne budeš pisao o stvarima o kojima pojma nemaš i o kojima na kraju krajeva, mjesto ovdje ni nije, tada te glava ni ne bude bubala!
Usput, tek da priupitam?
Jesi li našao sedmu džamahiriju?



Koja je sedma dzamahirija?




Po meni, nema džamahirija.
Samo sedam država nastalih raspadom sfrj.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/08/2015 : 14:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Auuu jeste li videli sinocnju polemiku o Kercevom kolorcu u Zagor grupi na fejsbuku?? Zilion komentara...

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/08/2015 : 14:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Koja grupa?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 05/08/2015 : 14:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Auuu jeste li videli sinocnju polemiku o Kercevom kolorcu u Zagor grupi na fejsbuku?? Zilion komentara...


Talijani ili...?!
I kako su zadovoljni?!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/08/2015 : 14:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Italijanska "Zagor" grupa. Grupa je zatvorenog tipa i ako nisi clan ne mozes da vidis nista cini mi se.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.66 seconds. Snitz Forums 2000