forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/08/2015 : 20:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Ja bih osobno radio za baruna Rakosija. Frajer je plemić, a istovremeno besmrtan i gotovo neuništiv. Imao bih super radno vrijeme. Od zore do sumraka slobodan, a ponoći on ionako sve sam može obaviti.



Znači da bi ubrzo dobio otkaz.

[/quote]


Groficu ipak ne bih odabra zato jer pošto ne nalikujem na njezinog pokojnog dragog
[/quote]
Ali jesi Rakosijev tip.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 31/08/2015 20:56:27
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 31/08/2015 : 20:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by bjelolasica

Ja bih osobno radio za baruna Rakosija. Frajer je plemić, a istovremeno besmrtan i gotovo neuništiv. Imao bih super radno vrijeme. Od zore do sumraka slobodan, a ponoći on ionako sve sam može obaviti.



Znači da bi ubrzo dobio otkaz.



Groficu ipak ne bih odabra zato jer pošto ne nalikujem na njezinog pokojnog dragog


Ali jesi Rakosijev tip.
[/quote]Ma zamisli da grofica upadne dok se ja igram. S druge strane ja i barun moremo na kurve, janjetinu i Vucu bez problema




quote:
Tema tjedna


Kako sutra službeno ulazimo u rujan vrijeme je da se vratimo malo temama tjedna.
Pitanje će ovaj puta biti vrlo jednostvno i bez previše filozofiranja.
Kojem negativcu iz Zagorova serijala biste htjeli biti pomagač?

Da se razumijemo u igru ulaze samo čisti negativci. N. Murdo i slični likovi ne ulaze u igru.[/quote]

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 31/08/2015 22:26:10
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/08/2015 : 22:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote


Pa možda ne bi bilo loše biti pomoćnik kojeg vampirskog lorda. Rakosi ili Ylenija, hmmm... u biti radije bi da me Ylenija ugrizne i da proživim par života u njenom društvu. :)

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/08/2015 : 23:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Izvini, bjeli...prevideh tvoj post

Za kaznu imaš odgovarati prvi


Ide odmah
Defintivno totalno apsolutno, brojao pri gatanju do 2 ili 1000
biram Blondie, iz najmanje 69 ili 3- razloga
Laurentijevu Blondie ako smem biti bahat pri biranju




Tako je, Patak.
Zbog nje bi i Zagora izdao
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 31/08/2015 : 23:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Pa recimo da bih odabrao Hellingena (jest da ovo zvuči steretipno), jer je očito da baš njemu treba pomagač, star je i nije u mogućnosti predvidjeti očite Zagorove poteze...

Edited by - Gru on 31/08/2015 23:30:06
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/08/2015 : 23:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možda bih odabrao Randalla, samo što bi to bio veliki rizik pošto taj može čitati tuđe misli.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 01/09/2015 : 00:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Možda bih odabrao Randalla, samo što bi to bio veliki rizik pošto taj može čitati tuđe misli.

Samo neka bude drvena
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20060702000638/marveldatabase/images/f/f1/X300_039.jpg

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4325 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/09/2015 : 10:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ja bi volio biti supermajkov prijatelj, jer on je stvarno super u svemu. NIje baš čisti negativac, pa ne znam da li ulazi u obzir.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 02/09/2015 : 19:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
u snk novi zagor redovni i extra, s obzirom da nema obavijesti na forumu.
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 02/09/2015 : 19:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik citanja - Okrutni Hawak 80% (7,9,8,8)

Nemogu reci da sam se iznenadio pored ovako visokih ocjena ali mogu reci da sam se odusevio. Okrutni Hawak me toliko zanjeo da sam procito obe sveske u jednom sjedenju. Sama prica mozda i nije bas pretjerano originalna ali je to Bure namirio sa maestralnim scenarijem. Jer ova prica kad dadne gas, a to uradi od samog pocetka, vise ne popusta i bilo mi je jednostavno nemoguce pauzirati. Netipicno za Bureta ovdje nema pretjerano razvucenih dialoga i prepricavanja sto normalno doprinosi visokom tempu. Sama tema potjere gura pricu nemilosrdno naprijed tako da ni Zagor ni citalac nemaju priliku da uhvate dah sve do samog, brutalnog, kraja. A Bure je ubacio dovoljno preokreta, (surovih) iznenadenja i kratkih mirnih momenata karakterizacije da ovo nikad ne postane monotono.

Crtez Espositovaca je zasluzeno dobio visoke ocjene u vecini komentara. Meni nije bas na samom vrhuncu jer ne sjedaju mi potpuno njihove nekako mekane linije. Okolis crtaju odlicno, kao i vecinu akcije, ali karakteri (i pogotovo njihova lica) su rijetko kada pun pogodak. Ima momenata kada se face, narocito indijanaca, opasno priblize karikaturama. Ali ima tu dosta scena koje uzdizu kompletan dojam, a najbolja od njih je naravno onaj dio potjere u kisi. Te table su fenomenalne i daleko najatmosfericniji dio price.

Sve u svemu ovo je moderni Zagor koji se procita u jednom zamahu zahvaljujuci izuzetno efektnom scenariju od Bureta. Prica se usuduje unjeti teme feminizma u ovaj macho svijet, iako to donekle radi preko kliseja, a surovost i besmislena brutalnost pojedinih scena doprinosi realisticnom osjecaju ove Darkwoodske avanture. Previse je ovo jednostavno da se priblizi nekom vrhuncu serijala ali i jednostavna zabava je vrijedna pohvale ako je ovako dobro realizovana.



http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-vec-49-50-okrutni-hawak/1451/

Edited by - hamzik on 02/09/2015 23:18:40
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2015 : 20:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Da, Bure briljira na Hawaku. Ovo je sigurno top10 njegovih priča. E sad koji vrag mu treba da na jednu ovakvu dođe 5 bezveznih priča...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2015 : 20:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
I da, braći Esposito Verni nije ni do koljena.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 21:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Taj Hawak je strašno precjenjen. U svim segmentima.
Crtači jedva prosječan.
Scenaristički ni to.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 02/09/2015 : 21:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Novi extra Zagor

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.65d6cbca67e142c5a14b6063f439e776.zagor-extra-252-karavane-u-borbi.aspx

Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2015 : 21:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Taj Hawak je strašno precjenjen. U svim segmentima.
Crtači jedva prosječan.
Scenaristički ni to.


Kako misliš precijenjen? Ta nije da je neko opće mišljenje da je ovo remek djelo. Koliko vidim smatra se za vrlo dobru priču, ugodno iznenađenje.

Scenaristički baš funkcionira jer Bure pokazuje da zna on napravit i finu priču koja ugodno teče bez onih svojih standardnih davljenja.

O crtežu je teže raspravljati. Ja uzimam drvo Vernija za referetnu točku. Onda mogu samo pohvalit braću, lijep crtež.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 21:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by tinton

Taj Hawak je strašno precjenjen. U svim segmentima.
Crtači jedva prosječan.
Scenaristički ni to.


Kako misliš precijenjen? Ta nije da je neko opće mišljenje da je ovo remek djelo. Koliko vidim smatra se za vrlo dobru priču, ugodno iznenađenje.

Scenaristički baš funkcionira jer Bure pokazuje da zna on napravit i finu priču koja ugodno teče bez onih svojih standardnih davljenja.

O crtežu je teže raspravljati. Ja uzimam drvo Vernija za referetnu točku. Onda mogu samo pohvalit braću, lijep crtež.


Pa smatra se vrlo dobrom, ejdnom od najboljih iz ovog predjužnoameričkog perioda. Meni je slaba bila.

U odnosu na Vernija crtež je dobar, ali općenito mi nije iznadprosječan nikako. Nije mi jasno zašto ljudi lude za njim.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2015 : 21:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pa teško da je precijenjena ako se smatra vrlo dobrom. Neka sedmica, možda osmica, to nipošto nije precijenjenost.

pa i jest među boljima u periodu pred južnu ameriku (il post 500-ti broj). Al, strši dosta jer je period slabašan ne zato što bi bila precijenjena. Normalno da ne bi stršala da se našla između Nestalog istraživača i Sedam gradova Cibole.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 22:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Pa teško da je precijenjena ako se smatra vrlo dobrom. Neka sedmica, možda osmica, to nipošto nije precijenjenost.

Pa da, a meni je najviše za peticu.

pa i jest među boljima u periodu pred južnu ameriku (il post 500-ti broj). Al, strši dosta jer je period slabašan ne zato što bi bila precijenjena.

Meni nije.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2015 : 22:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I meni je Hawak bas odlicna brza prica! Jedna od boljih u tom post 500. periodu. Lepo razradjena i lepo izvedena i scenaristicki i crtacki.


Taj post petstoti a pre Juznoamericki period je sveopste gledano dosta dobar. Imamo 3 odlicne price: Caponeovu Misterioznu dolinu i Buretovog Kamenog diva i Okrutnog Hawaka i 4 vrlo dobrih prica: Ratnici noci, Krv mohawka, Zagor protiv Mortimera, Omca za gambit, Pun mesec.


Jedine tri price koje su meni bile bas lose su Povratak Digging Billa(lepo pocela, ali posle ispala velika bruka), Veliki turnir(jedini Zagor koji do sada nisam uspeo da procitam do kraja) i Grad ludila (meni je ta prica bila losa iako je na forumu dosta cene).
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 04/09/2015 : 19:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Od negativaca ja bih odabrao da budem Grayu pomocnik jer nije mi neka gust da uzimam ove jace negativce pa zato ove srednje uzimam. Jesnostavno je genije i zabavno bi bilo se koristiti se njegovim oruzjima.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/09/2015 : 15:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam prvu epizodu Hellingena #601.

Ako se po jutru dan poznaje, najebali smo!

Namjerno ne spominjem nikakve detalje radi spojlera.
Ok, još uvijek smo na uvodu, ali scenarij je baš jadan, onako klasična burattinijevština, hrpa prepričavanja, sa prilično banalnim događajima. Kraj epizode je posebno loš jer se ponavljaju događaji iz sredine stripa koji su tada trebali završiti.

Ipak, ja sam optimista pa vjerujem da će sljedeći brojevi biti bolji.


Priča: 6
Scenarij: 5
Crtež: 7
Naslovnica: 8
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 05/09/2015 : 16:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Sve ocekivano.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/09/2015 : 17:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Zabrinjavajuće nam informacije šalješ solare.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/09/2015 : 17:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kažem to je tek uvod, vjerovatno će kasnije biti bolje, ali zasad je svakako razočaravajuće.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/09/2015 : 18:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ma to nas ti pokušavaš samo utješiti. Zagor je mrtav

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.39 seconds. Snitz Forums 2000