forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2018 : 14:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga
I onda mu je u Vatrenoj Vodi napokon sve sjelo na svoje mjesto, baš ga je išlo. To mu je vrhunac koji je napravio u pogledu njemu najbliskije teme, s kojom je dobio moje poštovanje i nakon kojeg ga mogu mirne duše upisati na listu dragih mi autora.



Ja sam imao neku maglovitu predodžbu o Vatrenoj vodi kao super stvari. Onda mi je u istraživanju ispalo kako je ispalo.
Također, jedno vrijeme sam držao da je VELIA PLJAČKA Toninellijev vrhunac, u kojemu je uspio prenijeti na Zagora podžanr "veliki plan pljačke banke". Ni to nije izdržalo provjeru.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 06/01/2018 : 14:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


i 12 DOBRIH Zagora:


Velika prijevara, 1982.







Ako je to ona sa Tkačem - onda je autor Kasteli:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-680-684-velika-zavjera/132/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2018 : 14:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Demonsku kmjigu su crtala braća Kasaro - a ipak je to dobra priča.



ne baš
to je loša priča
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2018 : 14:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Ako je to ona sa Tkačem - onda je autor Kasteli:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-680-684-velika-zavjera/132/



u pravu si, to sam samo iskopirao iz svog popisa, pa mi je tu ušla zabunom. znači 11 DOBRIH Zagora od Toninellija.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 06/01/2018 : 14:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Toninelli je itekako unio svjezinu u serijal i to u sam Zagorov lik.
Njegov Zagor je dobrim dijelom bad ass, motherfucker,





Naročito kad ga svaki drugi lik prebije na mrtvo ime, što je Tonineli (što kao autor scenarija, što kao urednik koji ih odobrava) doveo do besmisla.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 06/01/2018 : 15:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Meni nisu nešto posebno obje priče,ipak bolja mi je ova s iron manom jer je puna avanture i razvlači se na dosta stranica a nije dosadna.
Sada usporedite prvo pojavljivanje iron mana i ovo drugo-zemlja i nebo doslovno.


Da. Nebo su i zemlja. Iron Man mi puno znači po nostalgiji. Bila sam tužna zbog toga što se sve dogodilo Zagoru. Velika je to tragedija bila. Bjegunci su napisani nakon te dosadne striscia faze i pozitivni skokovi su vidljivi iz aviona.

Samo da znaš, trenutno čitam tvoj najdraži period. Od Slobodne Dalmacije i Boselija. Da budeš ljubomoran.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2018 : 15:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by King Warrior

Njegov Zagor je dobrim dijelom bad ass, motherfucker, on je napravio taj korak sa Zagorom prije nego sto je to Miller uradio sa Batmanom.

Ti heroji, koji su samo na pola junaci, su od DK do dan danas popularni.

Toninellijev Zagor nije bio heroj, vec prototip jednog antiheroja, kakvih se danas najvise srece u stripovima.

Gdje je onda zapelo? Pa problem je bio sto njemu Nolitta nije dao slobodu da izvrsi i dalje korekcije




King,
ovdje si upravo napisao sve ono što kao NAJPOGREŠNIJE treba udaljiti sa Zagora.
Ti, na žalost, pojmovno još ne razumiješ stvar Zagora te zato ne vidiš razmjere promašenosti ovih tvojih teoretskih priloga. Sreća je što si na predrefleksivnoj razini na pravoj strani, tj.: čitaš Zagora, a ne darknajt Batmana.

Nolitta pak je razumio stvar i zato nije dao "korekcije". Korekcije koje bi vodile u srozavanje izborene razine.

"Napredak istraživanja ne razumije se u shemi proširenja i prodiranja u nova područja ili materijale, nego u postizanju višega stupnja refleksije o postavljenom pitanju."

Napredak Zagora ne postiže se shemom darknajtizacije, nego u boselli-postizanju višeg stupnja refleksije o prijateljstvu, sukobljenim stranama i nalaženju rješenja.


Ne slažemo se u tom pogledu.
Dok ti misliš da put do perfekcije vodi preko same perfekcije, ja sam suprotnog mišljenja:
Da bi se moglo približiti perfekciji, treba se udaljiti od nje!

To je nešto što su autori stripova širom svijeta najkasnije u osamdesetim godinama prošlog vijeka shvatili.

Edited by - King Warrior on 06/01/2018 15:36:03
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2018 : 16:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Da bi se moglo približiti perfekciji, treba se udaljiti od nje!



Ovo si dobro rekao!

Ali darknajt nije udaljavanje od perfekcije. To je samo negativ perfekcije. I najpogrešniji mogući put: sada junak ne postaje "čovječniji", nego još perfektniji, jer je odbacio vrijednosti. Znači, on ostaje super + dobiva ciničku svijest, senzacionalnu brutalnost i otvoreno ispovijeda nihilizam.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/01/2018 : 16:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by King Warrior
Da bi se moglo približiti perfekciji, treba se udaljiti od nje!



Ovo si dobro rekao!

Ali darknajt nije udaljavanje od perfekcije. To je samo negativ perfekcije. I najpogrešniji mogući put: sada junak ne postaje "čovječniji", nego još perfektniji, jer je odbacio vrijednosti. Znači, on ostaje super + dobiva ciničku svijest, senzacionalnu brutalnost i otvoreno ispovijeda nihilizam.

ali dark knight je sve suprotno od toga
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2018 : 16:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nećeš se izvući sa jednom rečenicom
da bi ona imala smisao moraš barem malo razviti temu
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/01/2018 : 17:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Ah, breme je trebalo biti na tebi.

Batman ne "odbacuje svoje vrednosti": koristi gumene metke te halucinogen umesto bojnog otrova, bori se jedan na jedan sa vodjom mutanata, paralizuje Jokera umesto da mu zavrne siju do kraja.

Nema u DKR "senzacionalne brutalnosti." Badass momenti su pitanje stila a ne supstance.

Ne "ispoveda nihilizam", naprotiv:

"I've lain awake nights... planning it, picturing it... There's nothing wrong with you I cannot fix with my hands."
"Tonight, I am the law."
"My parents taught me a different lesson, lying on this street... dying for no reason at all... They showed me that the world needs makes sense when you force it to."

Dark knight se vraca, nema tu cinizma.

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/01/2018 : 17:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Toninelli je itekako unio svjezinu u serijal i to u sam Zagorov lik.
Njegov Zagor je dobrim dijelom bad ass, motherfucker, on je napravio taj korak sa Zagorom prije nego sto je to Miller uradio sa Batmanom.
Ti heroji, koji su samo na pola junaci, su od DK do dan danas popularni.
Toninellijev Zagor nije bio heroj, vec prototip jednog antiheroja, kakvih se danas najvise srece u stripovima.

Po cemu su njegov Zagor i Millerov Batman "prototipi antiheroja"? To su junaci jedan kroz jedan.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2018 : 17:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
vlaado, ja ne pričam o Batmanu, nego o darknajtu
Batman je beznačajan, on nije izmislio darknajt, nego mu je samo dao ime.

King je pričao o "bad ass motherfucker prototipu antiheroja", drugim riječima on bi darknajtizaciju Zagora, jer je to "dan danas popularno" te se "najviše sreće u stripovima". On je u pravu u pogledu te popularnosti, kao što promašuje u interpretaciji tog fenomena. Uostalom, kao i ti, koji čitaš to u iluziji da se "dark knight vraća". Zagor se nipošto ne smije srozati u to mediokritetstvo, a zašto ja ovako pričam i mislim, pričao sam mnogo mnogo puta; neću se sada vraćati na tu ogromnu temu.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/01/2018 : 18:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

1 - Poanta je u tome da je cijela situacija Sclavijevo djelo i naravno da je u njegovoj viziji Zagora to jedini mogući tj. krajnji ishod - očaj i onda samoubojstvo
Ma to je bio njegov moment of doubt. Imao je i Hrist svoj na krstu, a bio je Bozji sin.
quote:
Na kraju priče Zagor je vraćen da se igra u svom nepostojećem Darkvudu (jednako kao što se Hellingen igrao u svojoj nepostojećoj verziji raja na onom svemirskom brodu) zajedno sa svojim infantilnim čitateljima.

Ako je ovo nekome vrh serijala naravno da je to direktna negacija Nolitte.

To je dobra ali nepotpuna analiza.

Prvo, Darkvud nije imiganiran, za Zagora je on stvaran na nivou fabule. Imaginaran je za nas citaoce, ali onda je i sam Zagor imiginaran. Ne, to je povrsno tumacenje.

Ima dvajes godina kako sam citao Divove, ali Sklavi prebacuje Zagora u nash, stvaran svet, ne? I tu heroj poput Zagora ne funkcionise: junak nije neranjiv, Indijanci ce biti istrebljeni, prijatelj puca na prijatelja, metalac na metalca (bese Bosanske basne?). Ali to je sve na prvu loptu.

Sledeci nivo je nivo price. Sklavi nam govori da je Zagor besmrtan, cak i kad je ubijen na nivou fabule. Ne samo sto se vraca, nego ovog puta ima mandat sa Neba. Direktno od Tvorca, sta ces vise! Bolje nego kasniji retkoni sa Atlantidom ili cime vec. Ne sto su bili losi (ne secam se) nego sto su bili nepotrebno komplikovanje. Sklavi je Zagora ovde obogotvorio.

Zagor je vec bio religija: to je poznato. To je Nolita. Sklavi je samo potvrdio. Da li je bilo neophodno? Pa, nije. No Sklavi je kao dete koje rastavi casovnik jer mora da vidi kako to cudo radi. Na kraju ga je razumeo i ponovo sastavio.

Sta smo dobili? Zagor ne bi funkcionisao u nasem svetu, ali ideja Zagora bi. Stavise, to je mozda najbolja ideja. Jedina moguca, kaze Sklavi. Jeleni ne govore.

Zato citas Zagora i Batmana: sto kaze onaj, "sve je istina iako se nije desilo."

Edited by - Vlaadisha on 06/01/2018 18:14:11
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2018 : 18:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Vlaadisha, interesantan pogled na DL. Vidiš, po prvi put vidim da neko ubacuje tu soluciju da Zagor ne bi funkcionisao u našem svijetu. U svakom slučaju interesantna teza.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/01/2018 : 18:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

vlaado, ja ne pričam o Batmanu, nego o darknajtu
Batman je beznačajan, on nije izmislio darknajt, nego mu je samo dao ime.
Nista Miller nije oduzeo Batmanu, samo mu je dodao. Ali i o tome su knjige pisane, pa se ni meni ne da. Ne ovde.
quote:
King je pričao o "bad ass motherfucker prototipu antiheroja", drugim riječima on bi darknajtizaciju Zagora, jer je to "dan danas popularno" te se "najviše sreće u stripovima". On je u pravu u pogledu te popularnosti, kao što promašuje u interpretaciji tog fenomena.

Nisam siguran da bi on to hteo; opsti je konsenzus da je u pitanju negativan trend, citanje sa nerazumevanjem.Ali KW moze sam za sebe da govori.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/01/2018 : 18:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Vlaadisha, interesantan pogled na DL. Vidiš, po prvi put vidim da neko ubacuje tu soluciju da Zagor ne bi funkcionisao u našem svijetu. U svakom slučaju interesantna teza.

Da, Divovi su veoma meta.

(Zato mi je krivo sto All Star Supermana nije crtao Curt Swan, bilo bi to vise od stripa.)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2018 : 18:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, nisam ni rekao da bih volio sada darkinazaciju Zagora, već sam napisao da smo je već na pola puta imali pod Toninellijevim perom.
Mada, moram priznati, da bih i sada volio nešto slično, ali u alternativnom svijetu i zasebnom serijalu. Govorio sam o tome u prošlosti već u više navrata.


Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2018 : 18:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ma to je bio njegov moment of doubt. Imao je i Hrist svoj na krstu, a bio je Bozji sin.

Jedno je moment of doubt, a drugo je sebi prosuti mozak.

U Bibliji, Krist se nije ubio nego je u svom momentu sumnje rekao "neka bude tvoja volja", znači predao se u ruke Oca/Boga koji je dopustio da se dogodi to što se dogodilo.
quote:
To je dobra ali nepotpuna analiza.

Prvo, Darkvud nije "imiganiran", za Zagora je on stvaran na nivou fabule. Imaginaran je za nas citaoce, ali onda je i sam Zagor imiginaran. Ne, to je povrsno tumacenje.

Ima dvajes godina kako sam citao Divove, ali Sklavi prebacuje Zagora u nash, stvaran svet, ne? I tu heroj poput Zagora ne funkcionise: junak nije neranjiv, Indijanci ce biti istrebljeni, prijatelj puca na prijatelja, metalac na metalca (bese Bosanske basne?). Ali to je sve na prvu loptu.

Nije to naš/stvaran svijet, to je Sclavijev svijet, njegova verzija Darkvuda i njegova verzija čovjeka a to što je on dodao detalj indijanskog istrebljenja je tu samo da pojača tu njegovu viziju. Zagor je po Sclaviju, psihički nestabilan (kroz cijelu priču), nesiguran, a na kraju očajan, bez ikave vjere u sebe ili u nešto više od njega i onda si prospe mozak.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2018 : 18:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha



(Zato mi je krivo sto All Star Supermana nije crtao Curt Swan, bilo bi to vise od stripa.)


Pa i sada je više od stripa. Inače Quitelyja obožavam, pogotovo njegov rad na X-Men, pa ne mogu objektivno reći da li bi priča ispala bolja da je nacrtao Swan ili neko drugi.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2018 : 18:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Vidiš, po prvi put vidim da neko ubacuje tu soluciju da Zagor ne bi funkcionisao u našem svijetu.



Prvi put vidiš, a baš o tome smo pričali na sto strana nekada.

za Vlaaadishu

quote:
Zagor ne bi funkcionisao u nasem svetu, ali ideja Zagora bi.


tebi očito nije jasno da Zagor = ideja

kao ni Sclaviju. kao ni ostalim darknajterima.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2018 : 18:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Zagor je po Sclaviju, psihički nestabilan (kroz cijelu priču), nesiguran, a na kraju očajan, bez ikave vjere u sebe ili u nešto više od njega i onda si prospe mozak.


Treba još dodati, nije to bilo "na kraju".
Na kraju je Zagor siguran u sebe, siguran u ono što radi i po prvi put je dobio potvrdu crno na bijelo da je na pravom putu. Zagor je iz Demona ludila izašao jači nego ikada prije! Sjeti se samo scene kada je očitao Helliju lekciju i kada pobjedonosno stoji na brdu Naatani.

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/01/2018 : 18:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Ma to je bio njegov moment of doubt. Imao je i Hrist svoj na krstu, a bio je Bozji sin.

Jedno je moment of doubt, a drugo je sebi prosuti mozak.

U Bibliji, Krist se nije ubio nego je u svom momentu sumnje rekao "neka bude tvoja volja", znači predao se u ruke Oca/Boga koji je dopustio da se dogodi to što se dogodilo.
Mozda, mozda i ne; ali cuce nas moderatori.
quote:

Nije to naš/stvaran svijet, to je Sclavijev svijet, njegova verzija Darkvuda i njegova verzija čovjeka a to što je on dodao detalj indijanskog istrebljenja je tu samo da pojača tu njegovu viziju.
Jasno da je Sklavijev, pa on pise. Neko drugi bi pokazao kako sreca prati hrabre, izuzetni pojedinac okrece tocak istorije, pravo prijateljstvo nadilazi ratni sukob. Trecim recima, mogu se naci primeri u realnosti i za jedno i za drugo ali odabir ideje dela je na piscu. Kao citalac mozes odbaciti njegov pogled na svet ali Sklavijev svet je stvaran koliko i tvoj.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2018 : 18:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Prvo, Darkvud nije imiganiran, za Zagora je on stvaran na nivou fabule. Imaginaran je za nas citaoce, ali onda je i sam Zagor imiginaran. Ne, to je povrsno tumacenje.

Ima dvajes godina kako sam citao Divove, ali Sklavi prebacuje Zagora u nash, stvaran svet, ne? I tu heroj poput Zagora ne funkcionise: junak nije neranjiv, Indijanci ce biti istrebljeni, prijatelj puca na prijatelja, metalac na metalca (bese Bosanske basne?). Ali to je sve na prvu loptu.

Sledeci nivo je nivo price. Sklavi nam govori da je Zagor besmrtan, cak i kad je ubijen na nivou fabule. Ne samo sto se vraca, nego ovog puta ima mandat sa Neba. Direktno od Tvorca, sta ces vise! Bolje nego kasniji retkoni sa Atlantidom ili cime vec. Ne sto su bili losi (ne secam se) nego sto su bili nepotrebno komplikovanje. Sklavi je Zagora ovde obogotvorio.

Zagor je vec bio religija: to je poznato. To je Nolita. Sklavi je samo potvrdio. Da li je bilo neophodno? Pa, nije. No Sklavi je kao dete koje rastavi casovnik jer mora da vidi kako to cudo radi. Na kraju ga je razumeo i ponovo sastavio.

Sta smo dobili? Zagor ne bi funkcionisao u nasem svetu, ali ideja Zagora bi. Stavise, to je mozda najbolja ideja. Jedina moguca, kaze Sklavi. Jeleni ne govore.

Zato citas Zagora i Batmana: sto kaze onaj, "sve je istina iako se nije desilo."



vrlo zbrkano, čak kontradiktorno mišljenje

vlaado, kada počenš jasno misliti, onda se lako ishrvati sa ovom konfuzijom koju pokazuješ.

samo se trebaš odrediti: je li ideja Zagora NAJBOLJA ideja?

ako da, onda se ostavljaš kolebanja i konfuzije, tobože preispitivanja, metatrkeljanja a la sclavi. onda ZNAŠ da Zagor funkcionira u stvarnom ili kako hoćeš, našem svijetu.

ako ne, onda se ideš igrati svagdanjeg Marca ili Dylana Doga kao prazne sujete koja moralizira u svijetu koji je šesti kat.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2018 : 18:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Kao citalac mozes odbaciti njegov pogled na svet ali Sklavijev svet je stvaran koliko i tvoj.

Ovo nema logike.
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.66 seconds. Snitz Forums 2000