forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Džoni Štulić - Ludak ili genije?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 04/10/2012 : 11:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote


Covek je legenda...
A tek njegove obrade.


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...

Edited by - Marenovic on 04/10/2012 11:28:52
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/10/2012 : 11:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Paka01

Meni osobno dno dna, i on i Azra.


pa ako ti se azra ne sviđa,ne možeš govorit da je dno dna...


Kažem "meni osobno"... I idalje stojim iza toga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 04/10/2012 : 16:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Ja ću uskoro početi da verujem da je Štulić i bio neki mesija...

Jbt, sinoć se izvrnem nakon jedno sviranja od 3 sata, ležim tako, i kontam... Šta je to toliko provokativno danas da može zapravo da isprovocira nešto, a da ne prelazi granice lošeg ukusa ili zdravog razuma?

Dakle, ništa poput Laibacha, koji, ja ne znam kako su opstali nakon toliko cenzura, zabrana i proterivanja...

Na stranu. I onda krenem da upoređujem: Bora Đorđević napisao "Na zapadu ništa novo", i odma' krenu prozivanja te zašto "za ideale ginu budale", bla bla bla... Bregovićevo "Hrist je bio kopilj i jad" nisu hteli da štampaju/snimaju. Zabranjeno Pušenje skleptali nakon onog "Crk'o Maršal... Mislim na pojačalo", zabranili im emisiju, bend, nastupe... Laibach nakon emitovanja nekog "dokumentarca" tj. propagandnog programa na nastupu zabranjen i proteran iz Hrvatske.

Čak je i Plavi Orkestar bio tema diskusija sa onim "Fa-fa-fašista...", kao, vraćanje pitanja o istoriji pre Drugog sv. rata i tako...

Dakle, to je neki period od 1970 i neke (Dugme) do 1986. (Orkestar). Pa i posle, zabranjivan spot za "Đurđevdan", na većini snimaka ono "Padaj silo i nepravdo" isecano sa "Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo"... Direktore izbacili sa Gitarijade zbog "Bando Crvena"...

I još mnogo primera. E jedino što ja ne kapiram: Kako Džoni, još kao sin vojnog lica, nikad nije upao u ruke cenzure? Jedino što su njemu ikad cenzurisali jeste bilo "Moja kita miruje a furala bi furke", što je on svejedno izvodio na koncertima.

Prosto fenomen jedan da niko "ne primeti" ono: "Popuši mi ponos draga"... Da niko ne odreaguje negativno na "Poljska u mom srcu"... Na "Jablana", "Krvavu Meri"... "Nemoj po glavi druže plavi"... "Užas je moja furka"...

Mislim, provokacije u nekima su minimalne, u nekima ih nema ali ih slutiš...

Kako to da neki socijalistički dušebrižnik nije cenzurisao Štulića? Kako je samo on, manje-više mogao da govori i peva o čemu hoće?

Inače, sve pobrojane pesme su sa prva dva albuma, dakle '80 i '81 kada nisu Parafu hteli ni omot za album da odrade, kada je grupa "Leva Patika" morala da menja ime, kada je Buldožer bio na udaru javnosti, kada je Ipe Ivandić zbog 2 g marihuane završio 2 g u zatvoru...

Kako jbt?

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 04/10/2012 : 16:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote


Onda slusaj sta ti se svidja, ali ne moras tako...cak i da jeste dno dna.
Ne shvatam potrebu da tako nesto iskazes.

@jeremija, izvini - upao si, a obracao sam se prethodniku...




Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...

Edited by - Marenovic on 04/10/2012 16:41:04
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 04/10/2012 : 17:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic



Onda slusaj sta ti se svidja, ali ne moras tako...cak i da jeste dno dna.
Ne shvatam potrebu da tako nesto iskazes.

@jeremija, izvini - upao si, a obracao sam se prethodniku...







Ma ništa, sve dok neko zapravo obrati pažnju na moje odvaljivanje

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/10/2012 : 19:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic

Onda slusaj sta ti se svidja, ali ne moras tako...cak i da jeste dno dna. Ne shvatam potrebu da tako nesto iskazes.



Pa i slušan šta mi se sviđa, a kad je već rasprava o Azri onda ću kazat šta mislin.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 04/10/2012 : 22:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

A ća slušaš neobični splićanine?

Šta je to bolje od Azre?


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 04/10/2012 : 22:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic


A ća slušaš neobični splićanine?

Šta je to bolje od Azre?





Dobro, sad, ima boljih bendova od Azre. Mada je opet pitanje koliko se Azra i sa kim može porediti, pošto je bila dosta unikatna.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 04/10/2012 : 22:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

Veoma unikatna.....

Baci pogled na youtube...toliko toga ima i o Azri i o Džoniju.


Na primer:




Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 04/10/2012 : 23:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic


Veoma unikatna.....

Baci pogled na youtube...toliko toga ima i o Azri i o Džoniju.


Na primer:







Jel' veruješ da sam sve pregledao


Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/10/2012 : 12:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic


A ća slušaš neobični splićanine?

Šta je to bolje od Azre?





Nisan splićanin niti blizu.
Boljega od Azre na području bivše Jugoslavije ima di god se okreneš. Već sam prije nabroja neke bendove, ne da mi se prepisivat ih opet. Po meni je od tih velikih ex-yu rock grupa od Azre jedino gore Bijelo Dugme.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 05/10/2012 : 21:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Atomsko sklonište je isto dobar bend.
Inače Štulić naj iznad svih

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 05/10/2012 : 22:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

Atomsko sklonište je isto dobar bend.
Inače Štulić naj iznad svih



Definitivno jedan od poslednjih dobrih bendova.

Oni su i za vreme rata dolazili na Zaječarsku gitarijadu. Dakle stvarno najveći carevi.

Za razliku od demokratskih uvlaka Gileta Gojkovića i gospodina Šapera.


Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 05/10/2012 : 23:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Po meni je od tih velikih ex-yu rock grupa od Azre jedino gore Bijelo Dugme.



e ako su Dugmići katastrofa od grupe onda stvarno ne znam...

baš bi volio čut razloge zašto

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/10/2012 : 00:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Marenovic


A ća slušaš neobični splićanine?

Šta je to bolje od Azre?





Nisan splićanin niti blizu.
Boljega od Azre na području bivše Jugoslavije ima di god se okreneš. Već sam prije nabroja neke bendove, ne da mi se prepisivat ih opet. Po meni je od tih velikih ex-yu rock grupa od Azre jedino gore Bijelo Dugme.


Jarane, ti sigurno voliš ono guslarski susreti i sl

Have mercy
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/10/2012 : 00:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Marenovic


A ća slušaš neobični splićanine?

Šta je to bolje od Azre?





Nisan splićanin niti blizu.
Boljega od Azre na području bivše Jugoslavije ima di god se okreneš. Već sam prije nabroja neke bendove, ne da mi se prepisivat ih opet. Po meni je od tih velikih ex-yu rock grupa od Azre jedino gore Bijelo Dugme.


Jarane, ti sigurno voliš ono guslarski susreti i sl


dobro si mu rekao
ma kako će paka slušat i volit azru,dugme i ostalo kad se rodija '92.
ok,i ja sam rođen '75. pa sam i dana danas ostao zakopan u nekim bendovima koji su se raspali prije mog rođenja ili onda kad sam imao 5 godina...stvar ukusa,jelte...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/10/2012 : 00:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-
Zabranjeno Pušenje skleptali nakon onog "Crk'o Maršal... Mislim na pojačalo",


ako me pamćenje ne vara,gledah neku emisiju...u pitanju su bili idoli...a ne pušenje...neka me netko demantira...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/10/2012 : 00:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jasno, o ukusima se ne raspravlja...zajebavam malo.
Ali svi znamo da nema ništa bolje od dobrog starog rocka

Have mercy
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 06/10/2012 : 09:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by -jeremija-
Zabranjeno Pušenje skleptali nakon onog "Crk'o Maršal... Mislim na pojačalo",


ako me pamćenje ne vara,gledah neku emisiju...u pitanju su bili idoli...a ne pušenje...neka me netko demantira...



http://bs.wikipedia.org/wiki/Zabranjeno_pušenje u najgorem slučaju

quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Paka01

Po meni je od tih velikih ex-yu rock grupa od Azre jedino gore Bijelo Dugme.



e ako su Dugmići katastrofa od grupe onda stvarno ne znam...

baš bi volio čut razloge zašto



Dugmići nisu katastrofa ali imaju očajnih pesama. Mislim, to je jedan pravi jugoslovenski rock bend. Ali PRAVI. Sa lokalizmima i svim. Pritom mislim na "pozajmljivanje" strane muzike i na njih trpanje tekstova tipa "Hop cup", "Ne spavaj mala moja", "Tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac"... Naći ću baš listu svih prepisanih ako te interesuje

A i ono skrnavljenje Branka Miljkovića "Ko ne sluša pesmu, slušaće oluju"... Nasilno fuzionisanje "Tamo daleko" i "Lijepa naša" u jednu pesmu...

Dok s druge strane, skoro svaka pesma, tj. balada za koju im je tekst napisao Duško Trifunović je besmrtna.

Dakle, recimo da njihove kvalitetne, večne pesme možemo uglavnom svrstati kao mudovite balade tipa "Sve će to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš".

Oni su kvalitetna grupa, nema sumnje. Sa kvalitetnim muzičarima. Sa vrhunskim muzičarima. Imali su neku bioenergiju, bili su prva prava YU Rock Grupa.

Ali kad ih uporedim sa recimo Indexima, odmah ću reći da su Dugmići katastrofa

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/10/2012 : 10:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma ima Dugme super pisama, normalno, al mi se u globalu ne sviđaju uopće.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/10/2012 : 16:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

ma kako će paka slušat i volit azru,dugme i ostalo kad se rodija '92.
ok,i ja sam rođen '75. pa sam i dana danas ostao zakopan u nekim bendovima koji su se raspali prije mog rođenja ili onda kad sam imao 5 godina...stvar ukusa,jelte...



i ja sam se isto rodio onda kad su se većina ex-yu bendova raspali (ili bili pred raspadom) pa slušam i Azru i Dugmiće. kao što si rekao, stvar ukusa.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/10/2012 : 16:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Dugmići nisu katastrofa ali imaju očajnih pesama.


pazi, bilo da kažeš da su oni katastrofalni, loši, osrednji...valja reć da je to ipak bio sastav koji se tijekom svog petnaestgodišnjeg postojanja jako promijenio. samo kad se podsjetiš koji su sve članovi prošli kroz grupu, jasno ti je. mislim, sami vokali su dovoljni, jel tako? tako da ga je ustvari teško gledati kao "cjelinu" jer je grupa prošla kroz različite faze. a sve to je rezultiralo promjenom njihovog stila i glazbe.

kažeš da Dugići nisu katastrofa ali imaju očajnih pjesama. apsolutno si u pravu. ali kao što sam rekao, sve to ustvari ovisi o tom periodu kojeg uspoređuješ i gledaš.

što se mene tiče, bit ću iskren. ja bi ovu tvoju izjavu primijenio na pjesme (tj. većinu njih) koje su snimljene u post-Bebek fazi. zašto?
ne znam, neki se možda s ovim neće složiti, ali meni je Bebek oduvijek bio najbolji vokalist u grupi, koji je pridonio baš onu rokersku energiju i stil. ne znam, možda to ima veze s tim što je on bio prvi pjevač u grupi, ali eto...

dok s druge strane nisam nikad volio ni Tifu ni Islamovića. Islamović mi je jednostavno oduvijek bio bolji vokal u Divljim jagodama. jer, po mojem mišljenju, njemu je onaj heavy metal stil kroz kojeg su "Jagode" prošle puno bolje pasao nego onaj folk stil u Dugmićima.

Tifu s druge strane nisam uopće nikad ni volio kao vokala općenito. za mene nikakav pjevač. jednostavno mi onaj njegov način pjevanja nikad nije "sjeo" i svaki put kad bi ga čuo, bio bi mi zvučao ko da je proguto šmirgl papir.



quote:
Ali kad ih uporedim sa recimo Indexima, odmah ću reći da su Dugmići katastrofa



Indexi su isto tako proživjeli katastrofu - zato što je Popović nažalost preminuo prerano.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 06/10/2012 : 17:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by -jeremija-

Dugmići nisu katastrofa ali imaju očajnih pesama.


pazi, bilo da kažeš da su oni katastrofalni, loši, osrednji...valja reć da je to ipak bio sastav koji se tijekom svog petnaestgodišnjeg postojanja jako promijenio. samo kad se podsjetiš koji su sve članovi prošli kroz grupu, jasno ti je. mislim, sami vokali su dovoljni, jel tako? tako da ga je ustvari teško gledati kao "cjelinu" jer je grupa prošla kroz različite faze. a sve to je rezultiralo promjenom njihovog stila i glazbe.

kažeš da Dugići nisu katastrofa ali imaju očajnih pjesama. apsolutno si u pravu. ali kao što sam rekao, sve to ustvari ovisi o tom periodu kojeg uspoređuješ i gledaš.

što se mene tiče, bit ću iskren. ja bi ovu tvoju izjavu primijenio na pjesme (tj. većinu njih) koje su snimljene u post-Bebek fazi. zašto?
ne znam, neki se možda s ovim neće složiti, ali meni je Bebek oduvijek bio najbolji vokalist u grupi, koji je pridonio baš onu rokersku energiju i stil. ne znam, možda to ima veze s tim što je on bio prvi pjevač u grupi, ali eto...

dok s druge strane nisam nikad volio ni Tifu ni Islamovića. Islamović mi je jednostavno oduvijek bio bolji vokal u Divljim jagodama. jer, po mojem mišljenju, njemu je onaj heavy metal stil kroz kojeg su "Jagode" prošle puno bolje pasao nego onaj folk stil u Dugmićima.

Tifu s druge strane nisam uopće nikad ni volio kao vokala općenito. za mene nikakav pjevač. jednostavno mi onaj njegov način pjevanja nikad nije "sjeo" i svaki put kad bi ga čuo, bio bi mi zvučao ko da je proguto šmirgl papir.



quote:
Ali kad ih uporedim sa recimo Indexima, odmah ću reći da su Dugmići katastrofa



Indexi su isto tako proživjeli katastrofu - zato što je Popović nažalost preminuo prerano.



Ne postoji reč u ovom postu s kojom se ne bih složio

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/10/2012 : 17:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ajde barem jednom da se netko slaže (skroz!) sa mnom

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 06/10/2012 : 17:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

ajde barem jednom da se netko slaže (skroz!) sa mnom



Ne, pa totalno si rekao istinu.

Bez Bebeka, Dugme nije više bilo Dugme. Islamović i Tifa su dva klošara koji uglavnom urlaju, i koji su promašili bend. Alen je trebao ostati u Jagodama, a Tifa je trebao u neki hard rock bend. Ne da peva "Lipe cvatu". Mada mi je svakako omiljeniji od Alena.

Verovatno zato jer mogu da mu skinem glas


Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000