forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Džoni Štulić - Ludak ili genije?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/10/2012 : 17:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Azra je najveci najznacajniji i najorginalniji bend nasih prosatora..ikad..amen jebiga

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/10/2012 : 18:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Ne, pa totalno si rekao istinu.

Bez Bebeka, Dugme nije više bilo Dugme. Islamović i Tifa su dva klošara koji uglavnom urlaju, i koji su promašili bend.


to je u suštini sažetak ove dvojice kao glazbenika - iako, naravno, ne znam je li se tako nešto uopće može nazvati pjevanjem.

dok recimo moj stari i još neki moji frendovi bi rekli da pričam gluposti. mom starom je Tifa oduvijek bio najbolji vokal u grupi, jer, kako on kaže, "Tifa je od svih njih bio najvatreniji."

quote:
Alen je trebao ostati u Jagodama, a Tifa je trebao u neki hard rock bend. Ne da peva "Lipe cvatu". Mada mi je svakako omiljeniji od Alena.

Verovatno zato jer mogu da mu skinem glas


Islamoviću bi bilo bolje da je ostao u Jagodama, ali ipak nije ostao jer je bio razočaran njihovim neuspjesima u Engleskoj. Tifa...što se mene tiče, nije ni trebao bit glazbenik. na kraju krajeva, frajer je koliko se sjećam bio odličan student (brat mu je ja mislim pravnik po struci), tako da mu je bilo bolje da je završio neki fakultet i bacio se u neke druge poslove.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 07/10/2012 : 21:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote
A album sa Tifom je najbolje otpevan album.... bas se svasta moze procitati ovde.


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 07/10/2012 : 21:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
e baš se svašta može pročitati ovdje...
btw, ajde poslušajte početak pjesme "Lažeš". dobro obratite pažnju na taj dio. možete primijetit kak je Tifa duboko uzdahnuo prije nego je počeo pjevat

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/10/2012 : 23:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Tifa je i meni najbolji pjevač u Dugmetu.

Have mercy
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/10/2012 : 02:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Tifa...što se mene tiče, nije ni trebao bit glazbenik. na kraju krajeva, frajer je koliko se sjećam bio odličan student (brat mu je ja mislim pravnik po struci), tako da mu je bilo bolje da je završio neki fakultet i bacio se u neke druge poslove.



Onaj jedan album s Divljim Jagodama mu je skroz dobar, tj njegov vokal je meni osobno na tom albumu baš okej. Evo za primjer, super pisma:
http://www.youtube.com/watch?v=zqdOnuWLkXg

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 08/10/2012 : 13:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Onaj jedan album s Divljim Jagodama mu je skroz dobar, tj njegov vokal je meni osobno na tom albumu baš okej. Evo za primjer, super pisma



ok, i ništa više.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 08/10/2012 : 16:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Ja iskreno ne mogu zamisliti da Tifa peva "Sve će to o mila moja...", a koja je meni najkvalitetnija pesma Dugmeta. "Loše vino" manje-više.

Ne znam, ovo je dosta subjektivno, ali, ono, dopada mi se Tifina energija, tačno mu osetiš rock u krvi kad je na sceni, po ponašanju i sve, ali kao pevač... Bebek mi je nenadjebiv.

Kao kad bi umesto Točka doveo Stefanovskog u Smak

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 08/10/2012 : 20:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Ja iskreno ne mogu zamisliti da Tifa peva "Sve će to o mila moja...", a koja je meni najkvalitetnija pesma Dugmeta. "Loše vino" manje-više.


probaj pronać pjesmu "Pristao sam biću sve što hoće" u izvedbi Islamovića. koma u pravom smislu riječi

quote:
Ne znam, ovo je dosta subjektivno, ali, ono, dopada mi se Tifina energija, tačno mu osetiš rock u krvi kad je na sceni, po ponašanju i sve, ali kao pevač... Bebek mi je nenadjebiv.


ako se to njegovo kao što si ti rekao "urlanje" može nazvat energijom...
iako, njegovo uvjerljivo najgore pjevanje je bilo na njihovom ponovnom okupljanju 2005. godine.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 09/10/2012 : 00:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

e baš se svašta može pročitati ovdje...
btw, ajde poslušajte početak pjesme "Lažeš". dobro obratite pažnju na taj dio. možete primijetit kak je Tifa duboko uzdahnuo prije nego je počeo pjevat



Izvini, ali zaista je Tifa najbolje otpjevao album. On sad ne moze ni 3% toga da ponovi, a nije mogao ni na turnejama neposredno po objavljivanju albuma. Jednostavno je tip kao sto je Bregovic izvukao maksimum od njega, a taj maksimum sije i Bebeka i Alena. A to sto se tebi to ne svidja, to vec nema nikakve veze.
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 09/10/2012 : 16:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

E ak' si mu rek'o!

A sto se tice pesme "Lazes" - sta joj fali? Pesma je otpevana takoreci u jednom dahu i neko se cudi sto je na pocetku pesme uzeo vazduha?
Ma nek neko od vas otpeva pola pesme kao on sto je u jednom dahu.
http://www.youtube.com/watch?v=F9JcaWGv9Z0

Nego, ipak je tema Dzoni.


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/10/2012 : 17:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Otvorite topic o bijelom pucetu i eto..ovo ovdje je malo jaca liga

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/10/2012 : 20:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Izvini, ali zaista je Tifa najbolje otpjevao album. On sad ne moze ni 3% toga da ponovi, a nije mogao ni na turnejama neposredno po objavljivanju albuma. Jednostavno je tip kao sto je Bregovic izvukao maksimum od njega, a taj maksimum sije i Bebeka i Alena. A to sto se tebi to ne svidja, to vec nema nikakve veze.



gledaj, to je li Bregović iz njega izvukao maksimum ili nije bi se dalo raspravljati (ja mislim da nije jer je ipak bio kratko u grupi), ali to što on nije mogao ništa postići tad i tad, s prethodno spomenutim nema nikakve veze jer fora je u nečem skroz drugom. čemu? jednostavno u tome što je frajer bio loše prihvaćen tokom turneje od strane publike, a pored toga ne smijemo zaboraviti da se frajer non stop drogirao i opijao. ovo potonje je razlog zbog kojeg danas ne može postići ni "P" od pjevanja. a to što ti misliš da je on bolje od Bebeka i Islamovića otpjevao album, isto je stvar tvog subjektivnog dojma i stava

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/10/2012 : 20:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic


E ak' si mu rek'o!


reko sam i ja njemu! izjednačenje

quote:
A sto se tice pesme "Lazes" - sta joj fali? Pesma je otpevana takoreci u jednom dahu i neko se cudi sto je na pocetku pesme uzeo vazduha?


vidi ga kako odmah skače

gle, pjesma je otpjevana tako kako je otpjevana, samo sam rekao da je prije početka tip duboko udahnuo. ne smijem? kaj si odmah skočio ko iglom uboden?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 09/10/2012 : 22:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote



Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 10/10/2012 : 00:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Elderane84

Izvini, ali zaista je Tifa najbolje otpjevao album. On sad ne moze ni 3% toga da ponovi, a nije mogao ni na turnejama neposredno po objavljivanju albuma. Jednostavno je tip kao sto je Bregovic izvukao maksimum od njega, a taj maksimum sije i Bebeka i Alena. A to sto se tebi to ne svidja, to vec nema nikakve veze.



gledaj, to je li Bregović iz njega izvukao maksimum ili nije bi se dalo raspravljati (ja mislim da nije jer je ipak bio kratko u grupi), ali to što on nije mogao ništa postići tad i tad, s prethodno spomenutim nema nikakve veze jer fora je u nečem skroz drugom. čemu? jednostavno u tome što je frajer bio loše prihvaćen tokom turneje od strane publike, a pored toga ne smijemo zaboraviti da se frajer non stop drogirao i opijao. ovo potonje je razlog zbog kojeg danas ne može postići ni "P" od pjevanja. a to što ti misliš da je on bolje od Bebeka i Islamovića otpjevao album, isto je stvar tvog subjektivnog dojma i stava


Zaista smo mogli i temu o njima otvoriti. Izvukao je maksimum na tom snimku. Ukoliko se razumijes u pjevanje, Tifa tu dolazi do tonskih visina o kojima Bebek moze samo da sanja. Toliko je sve nabudzeno produkcijski, da se covjek raspadao na koncertima, zato sto je jednostavno album savrseno snimljen i maltene neizvodiv uzivo, ako Tifa nije u najboljoj formi(cesta pojava kod pjevaca u hard roku i metalu). A on zbog droge i alkohola nikad nije ni uspio biti u top formi uzivo.
Kad kazem otpjevao bolje, mislim na to da je, pjevacki gledano, njegov album ubjedljivo najzahtjevniji, sto ne mora tebi da se svidja, to postujem.
Uzmi npr. Stulica. On sa pjevanjem veze nema, jedva nabada, sa sviranjem jos manje, a opet je legenda, i meni drazi 100 puta od ove trojice zajedno. To je subjektivno, a objektivno je da su ova trojica za njega izmislili pjevanje. Jebi ga :)
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 10/10/2012 : 07:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

[quote]Originally posted by Darth Ivan


Zaista smo mogli i temu o njima otvoriti. Izvukao je maksimum na tom snimku. Ukoliko se razumijes u pjevanje, Tifa tu dolazi do tonskih visina o kojima Bebek moze samo da sanja. Toliko je sve nabudzeno produkcijski, da se covjek raspadao na koncertima, zato sto je jednostavno album savrseno snimljen i maltene neizvodiv uzivo, ako Tifa nije u najboljoj formi(cesta pojava kod pjevaca u hard roku i metalu). A on zbog droge i alkohola nikad nije ni uspio biti u top formi uzivo.
Kad kazem otpjevao bolje, mislim na to da je, pjevacki gledano, njegov album ubjedljivo najzahtjevniji, sto ne mora tebi da se svidja, to postujem.
Uzmi npr. Stulica. On sa pjevanjem veze nema, jedva nabada, sa sviranjem jos manje, a opet je legenda, i meni drazi 100 puta od ove trojice zajedno. To je subjektivno, a objektivno je da su ova trojica za njega izmislili pjevanje. Jebi ga :)



Ne mogu se složiti da Štulić nema veze sa sviranjem, nešto je valjda naučio za 20 godina samoukosti

A i kad mu pogledaš solaže koje je radio od "Balkana" do "Voljela me nije nijedna", tačno osetiš njegov razvoj

Njegova muzika je upravo zato lepa jer je puna nepravilnosti, klasičnim za jednog samoukog muzičara. Takve su bile i Čorbine najbolje pesme, tipa "Lutka sa na dva ce cistaci odneti djubre", i koliko ih već ima, ne radi mi mozak tako dobro rano ujutro

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/10/2012 : 14:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je Tifin najbolji vokalni rad na LPju divljih jagoda "Konji", jer mu generalno hard rock najbolje sedi po boji glasa i tonalitetu.

Mada, moze kao i narodnjak da prodje. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 10/10/2012 : 16:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

quote:
Originally posted by Elderane84

[quote]Originally posted by Darth Ivan


Zaista smo mogli i temu o njima otvoriti. Izvukao je maksimum na tom snimku. Ukoliko se razumijes u pjevanje, Tifa tu dolazi do tonskih visina o kojima Bebek moze samo da sanja. Toliko je sve nabudzeno produkcijski, da se covjek raspadao na koncertima, zato sto je jednostavno album savrseno snimljen i maltene neizvodiv uzivo, ako Tifa nije u najboljoj formi(cesta pojava kod pjevaca u hard roku i metalu). A on zbog droge i alkohola nikad nije ni uspio biti u top formi uzivo.
Kad kazem otpjevao bolje, mislim na to da je, pjevacki gledano, njegov album ubjedljivo najzahtjevniji, sto ne mora tebi da se svidja, to postujem.
Uzmi npr. Stulica. On sa pjevanjem veze nema, jedva nabada, sa sviranjem jos manje, a opet je legenda, i meni drazi 100 puta od ove trojice zajedno. To je subjektivno, a objektivno je da su ova trojica za njega izmislili pjevanje. Jebi ga :)



Ne mogu se složiti da Štulić nema veze sa sviranjem, nešto je valjda naučio za 20 godina samoukosti

A i kad mu pogledaš solaže koje je radio od "Balkana" do "Voljela me nije nijedna", tačno osetiš njegov razvoj

Njegova muzika je upravo zato lepa jer je puna nepravilnosti, klasičnim za jednog samoukog muzičara. Takve su bile i Čorbine najbolje pesme, tipa "Lutka sa na dva ce cistaci odneti djubre", i koliko ih već ima, ne radi mi mozak tako dobro rano ujutro



Vjeruj mi da je kao svirac nula. Ono covjek stekne za 2-3 mjeseca postene vjezbe. Svi znamo da je Dzoni ipak prvenstveno pjesnik i glasnogovornik jedne generacije, filozof covjek, muzika mu je samo bila sredstvo da se izrazi.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 10/10/2012 : 16:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by -jeremija-

quote:
Originally posted by Elderane84

[quote]Originally posted by Darth Ivan


Zaista smo mogli i temu o njima otvoriti. Izvukao je maksimum na tom snimku. Ukoliko se razumijes u pjevanje, Tifa tu dolazi do tonskih visina o kojima Bebek moze samo da sanja. Toliko je sve nabudzeno produkcijski, da se covjek raspadao na koncertima, zato sto je jednostavno album savrseno snimljen i maltene neizvodiv uzivo, ako Tifa nije u najboljoj formi(cesta pojava kod pjevaca u hard roku i metalu). A on zbog droge i alkohola nikad nije ni uspio biti u top formi uzivo.
Kad kazem otpjevao bolje, mislim na to da je, pjevacki gledano, njegov album ubjedljivo najzahtjevniji, sto ne mora tebi da se svidja, to postujem.
Uzmi npr. Stulica. On sa pjevanjem veze nema, jedva nabada, sa sviranjem jos manje, a opet je legenda, i meni drazi 100 puta od ove trojice zajedno. To je subjektivno, a objektivno je da su ova trojica za njega izmislili pjevanje. Jebi ga :)



Ne mogu se složiti da Štulić nema veze sa sviranjem, nešto je valjda naučio za 20 godina samoukosti

A i kad mu pogledaš solaže koje je radio od "Balkana" do "Voljela me nije nijedna", tačno osetiš njegov razvoj

Njegova muzika je upravo zato lepa jer je puna nepravilnosti, klasičnim za jednog samoukog muzičara. Takve su bile i Čorbine najbolje pesme, tipa "Lutka sa na dva ce cistaci odneti djubre", i koliko ih već ima, ne radi mi mozak tako dobro rano ujutro



Vjeruj mi da je kao svirac nula. Ono covjek stekne za 2-3 mjeseca postene vjezbe. Svi znamo da je Dzoni ipak prvenstveno pjesnik i glasnogovornik jedne generacije, filozof covjek, muzika mu je samo bila sredstvo da se izrazi.



Vrlo dobro znam, ja sam takođe za nešto više od 3-4 meseca već savladao gitaru, uključujući najlakše, pentatonske skale, barre hvatove, razne ritmove, i uspeo sam da skinem jedno 50-ak pesama, uglavnom peticom ocenjenih na 2akordi.

Ali opet, ne mogu da se složim da je Džoni vrlo slab. U poređenju sa njegovim pesničkim talentom, svakako. Nije bio virtuoz, ali je svirao svakako iznad proseka

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 20:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Zaista smo mogli i temu o njima otvoriti. Izvukao je maksimum na tom snimku. Ukoliko se razumijes u pjevanje, Tifa tu dolazi do tonskih visina o kojima Bebek moze samo da sanja.
Toliko je sve nabudzeno produkcijski, da se covjek raspadao na koncertima, zato sto je jednostavno album savrseno snimljen i maltene neizvodiv uzivo, ako Tifa nije u najboljoj formi(cesta pojava kod pjevaca u hard roku i metalu). A on zbog droge i alkohola nikad nije ni uspio biti u top formi uzivo.
Kad kazem otpjevao bolje, mislim na to da je, pjevacki gledano, njegov album ubjedljivo najzahtjevniji, sto ne mora tebi da se svidja, to postujem.



gledaj, sve što ja mogu zaključiti je to da se ti u pjevanje ne razumiješ. vidiš, nisu svi vokali isti. netko nešto može. a to što Tifa može to i to, a Bebek ne, to ne znači da je Tifa od Bebeka bolji pjevač - na kraju krajeva, Bebek kao vokal je po meni oduvijek imao ono što Tifa (osim glasa) baš i nije - dušu. niti ne vidim razliku po čemu bi to album s Tifom bio savršeno snimljen (ako ti njegovo konstantno urlanje nazivaš savršenim onda ne znam) niti da je bio zahtjevniji u odnosu na one albume s Bebekom. ili Islamovićem, kad smo kod toga.


quote:
Uzmi npr. Stulica. On sa pjevanjem veze nema, jedva nabada, sa sviranjem jos manje, a opet je legenda, i meni drazi 100 puta od ove trojice zajedno. To je subjektivno, a objektivno je da su ova trojica za njega izmislili pjevanje. Jebi ga :)



čekaj, ako s pjevanjem i sviranjem veze nema, kako onda može bit legenda?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 10/10/2012 : 20:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Elderane84

Zaista smo mogli i temu o njima otvoriti. Izvukao je maksimum na tom snimku. Ukoliko se razumijes u pjevanje, Tifa tu dolazi do tonskih visina o kojima Bebek moze samo da sanja.
Toliko je sve nabudzeno produkcijski, da se covjek raspadao na koncertima, zato sto je jednostavno album savrseno snimljen i maltene neizvodiv uzivo, ako Tifa nije u najboljoj formi(cesta pojava kod pjevaca u hard roku i metalu). A on zbog droge i alkohola nikad nije ni uspio biti u top formi uzivo.
Kad kazem otpjevao bolje, mislim na to da je, pjevacki gledano, njegov album ubjedljivo najzahtjevniji, sto ne mora tebi da se svidja, to postujem.



gledaj, sve što ja mogu zaključiti je to da se ti u pjevanje ne razumiješ. vidiš, nisu svi vokali isti. netko nešto može. a to što Tifa može to i to, a Bebek ne, to ne znači da je Tifa od Bebeka bolji pjevač - na kraju krajeva, Bebek kao vokal je po meni oduvijek imao ono što Tifa (osim glasa) baš i nije - dušu. niti ne vidim razliku po čemu bi to album s Tifom bio savršeno snimljen (ako ti njegovo konstantno urlanje nazivaš savršenim onda ne znam) niti da je bio zahtjevniji u odnosu na one albume s Bebekom. ili Islamovićem, kad smo kod toga.


quote:
Uzmi npr. Stulica. On sa pjevanjem veze nema, jedva nabada, sa sviranjem jos manje, a opet je legenda, i meni drazi 100 puta od ove trojice zajedno. To je subjektivno, a objektivno je da su ova trojica za njega izmislili pjevanje. Jebi ga :)



čekaj, ako s pjevanjem i sviranjem veze nema, kako onda može bit legenda?



pitaj Dylana

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 10/10/2012 : 20:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Ne, ozbiljno, kad pogledate, Štulić je bio jedan klinac bez nekog naročitog sluha, početnik u sviranju, neuk u teoriji muzike, sa glasom koji dosta podseća na glas neke narikače...

Kako je on uspeo išta da snimi? Mislim, istina, snimali su mnogi, al' Štulić je stvarno jedna veeeeeeeeeeeeeeeeeelika misterija.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 21:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Ne, ozbiljno, kad pogledate, Štulić je bio jedan klinac bez nekog naročitog sluha, početnik u sviranju, neuk u teoriji muzike, sa glasom koji dosta podseća na glas neke narikače...

Kako je on uspeo išta da snimi? Mislim, istina, snimali su mnogi, al' Štulić je stvarno jedna veeeeeeeeeeeeeeeeeelika misterija.



definitivno glavni temelj njegovog uspjeha je bio stil njegovih pjesama. prikazivanje tadašnjeg društva i njegovo viđenje tadašnjeg svijeta.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/10/2012 : 21:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Cekajte ljudi, ne gresite dusu. Jeste on rudimentaran gitarista, ali on je de facto prvi domaci izvodjac koji je shvatio kako uspesno treba realizovati konciznu trominutnu rock pesmu, koja ce u par akorda sabiti sav dinamit. Pre Stulica, zabavna muzika na srpsko-hrvatskom jeziku je ili vukla na camp, ili je uzimala neke jazz/etno/progressive forme. Stulic je to sve spakovao onako kako treba - po meri.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000