forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Džoni Štulić - Ludak ili genije?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/10/2012 : 21:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Islamoviću bi bilo bolje da je ostao u Jagodama, ali ipak nije ostao jer je bio razočaran njihovim neuspjesima u Engleskoj.

Jagode su u kratko vreme u Engleskoj uhvatile record contract, nastupale u Marqueeju i imale zakazanu turneju - alen je izdao u poslednjem momentu. Sve je ovo dokumentovano.

Pre ce biti da je Alija shvatio da ne ume da bekne engleski dalje od onog sto nauci napamet, ko je imao tu nesrecu da slusa taj njihov jedini album na tom jeziku zna o cemu pricam.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 21:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Jagode su u kratko vreme u Engleskoj uhvatile record contract, nastupale u Marqueeju i imale zakazanu turneju - alen je izdao u poslednjem momentu. Sve je ovo dokumentovano.


i išli su oni na turneju. ali problem je bila sama turneja i album. album se našao u problemima što se njegovog izdavanja tiče, dok je grupa an turneji bila slabo prihvaćena, pa su zarade bile slabe. i Islamović se razočarao.

quote:
Pre ce biti da je Alija shvatio da ne ume da bekne engleski dalje od onog sto nauci napamet, ko je imao tu nesrecu da slusa taj njihov jedini album na tom jeziku zna o cemu pricam.



imam sve njihove dosad izdane albume, tak da...

anyways, iskreno ne znam kakve veze ima Islamovićevo znanje (odnosno neznanje) engleskog jezika sa cijelom stvari - kaj njega boli k... jel zna engleski il ne zna, pare su tu bitne

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 10/10/2012 : 21:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Darth Ivan

Islamoviću bi bilo bolje da je ostao u Jagodama, ali ipak nije ostao jer je bio razočaran njihovim neuspjesima u Engleskoj.

Jagode su u kratko vreme u Engleskoj uhvatile record contract, nastupale u Marqueeju i imale zakazanu turneju - alen je izdao u poslednjem momentu. Sve je ovo dokumentovano.

Pre ce biti da je Alija shvatio da ne ume da bekne engleski dalje od onog sto nauci napamet, ko je imao tu nesrecu da slusa taj njihov jedini album na tom jeziku zna o cemu pricam.




Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 21:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
kolega se klanja

kaj, jel bi to bio neki epic fail od albuma?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/10/2012 : 21:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mairosu

Jagode su u kratko vreme u Engleskoj uhvatile record contract, nastupale u Marqueeju i imale zakazanu turneju - alen je izdao u poslednjem momentu. Sve je ovo dokumentovano.


i išli su oni na turneju. ali problem je bila sama turneja i album. album se našao u problemima što se njegovog izdavanja tiče, dok je grupa an turneji bila slabo prihvaćena, pa su zarade bile slabe. i Islamović se razočarao.

Pa onda lazu i Ceha i zele i Nasko i svi koji su imali ikakav udeo u svemu tome. Ja ne znam da je bilo ikakve turneje, ceha cak spominje propali angazman od 70 koncerata.

quote:
anyways, iskreno ne znam kakve veze ima Islamovićevo znanje (odnosno neznanje) engleskog jezika sa cijelom stvari - kaj njega boli k... jel zna engleski il ne zna, pare su tu bitne


Da, ja totalno verujem da bi ljudi umirali da vide i intervjuisu frontmena koji govori kao u onom skecu nadrealista..."how yes no". alija se prosto receno usr'o.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/10/2012 : 21:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

kaj, jel bi to bio neki epic fail od albuma?


Pa jes' ga slusao ?

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 21:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Pa onda lazu i Ceha i zele i Nasko i svi koji su imali ikakav udeo u svemu tome. Ja ne znam da je bilo ikakve turneje, ceha cak spominje propali angazman od 70 koncerata.


ne znam, moguće da je istina ovo što si ti maloprije spomenuo. koliko se ja tih stvari iz njihove biografije sjećam, bilo je tu turneje. ali sad kad si ovo rekao, moguće je da su krenuli, pa da je ista na kraju ubrzo otkazana zbog loše prodaje karata. iako mislim da bi i po tom pitanju čuli tisuću različitih verzija, samo kad bi pitali Lipovaču.

quote:
Da, ja totalno verujem da bi ljudi umirali da vide i intervjuisu frontmena koji govori kao u onom skecu nadrealista..."how yes no". alija se prosto receno usr'o.



usro, istina

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/10/2012 : 22:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Zele mrzi aliju i rekao bi svasta o njemu, a pritom je i heavy egomanijak pa ga ne bih uzimao za preozbiljno. Ali ceha pa i nasko su solidni izvori.

Gde se podsetih tog albuma, mila nane...vec na vatri doduse alija je poceo da zavija k'o narodnjak. Ceo album vadi let na drugi svijet, pa nek je i okrao 2 minutes to midnigth...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 22:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Pa jes' ga slusao ?



slušao sam ga, naravno. ali ajmo metnut to sad na stranu i probat se prisjetit jedne stvari. koje grupe (mislim općenito, ne samo iz ex-Yu nego sve u svijetu) su bile pjevale na svom materinjem jeziku, pa su u jednom trenutku svoje karijere išle izdat jedan album za inozemno tržište?

zašto sam postavio to pitanje?

pa probajte se prisjetit koja je svrha tih albuma. ništa drugo osim probijanja na inozemno tržište. drugim riječima, ostvarit veću zaradu. e sad, koliko takvih grupa je to pokušalo i u tome uspjelo? malo njih.

tako da tu s tim albumom "Jagoda" imamo istu stvar. ali da se vratim na sam album. kao što sam rekao, poslušao sam ga, i slažem se s time što si rekao. ali po meni, ne možeš ti Islamovića okrivit za sve - kakav god album bio. jer meni je još veći problem u svemu tome bio sam prijevod pjesama. probajte usporedit originale i engleske verzije pjesama. jedino što ih povezuje je melodija. tekstovi su skroz drugačiji (recimo "Let na drugi svijet" je pretvoren u "Angel in white"). i iznad svega, ne smijemo zaboraviti da kod takvih albuma osoba ne pjeva na svom materinjem jeziku, što dovodi do smanjivanja emocija u odnosu na original, a sve u konačnici utječe na samu kvalitetu snimke.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/10/2012 : 22:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ima tu primera. Abba npr. Ima dosta emocija i kada dobar tekstopisac napise na tudjem jeziku, ovo prosto nije valjalo...

I parni valjak i cola imaju uratke na stranim jezicima btw.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 22:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Ima tu primera. Abba npr. Ima dosta emocija i kada dobar tekstopisac napise na tudjem jeziku, ovo prosto nije valjalo...

I parni valjak i cola imaju uratke na stranim jezicima btw.



za ABBU se slažem, ali se oni po meni ne računaju jer su oni svoje pjesme skroz pjevali na engleskom - iako su počeli sa pjesmama na švedskom. govorio sam o sastavima koji su pjevali samo na materinjem jeziku, pa su originalne pjesme prepjevali na engleski i izdali album za strano tržište. što se Parnog valjka tiče, nisam čuo taj njihov engleski album ("City kids") ali imam hrvatsku verziju albuma ("Gradske priče") koji je čisto ok. od ovih ostalih grupa, zaboravio si spomenut Johnnyja. on je '86. snimio "It Ain't Like In the Movies at all".

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/10/2012 : 22:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nisam spomenuo jer je uzas.

Gradske price je super album, city kids nisam ni ja slusao. Nastavljam kad opet dobijem tastaturu u ruke, mrzim kucanje na touchscreenu :d

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/10/2012 : 22:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Nisam spomenuo jer je uzas.


i da, od ovih ostalih grupa koje nisu naše: Nena

quote:
Nastavljam kad opet dobijem tastaturu u ruke, mrzim kucanje na touchscreenu :d



stvar tehnologije, kolega

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/10/2012 : 20:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Elderane84

Zaista smo mogli i temu o njima otvoriti. Izvukao je maksimum na tom snimku. Ukoliko se razumijes u pjevanje, Tifa tu dolazi do tonskih visina o kojima Bebek moze samo da sanja.
Toliko je sve nabudzeno produkcijski, da se covjek raspadao na koncertima, zato sto je jednostavno album savrseno snimljen i maltene neizvodiv uzivo, ako Tifa nije u najboljoj formi(cesta pojava kod pjevaca u hard roku i metalu). A on zbog droge i alkohola nikad nije ni uspio biti u top formi uzivo.
Kad kazem otpjevao bolje, mislim na to da je, pjevacki gledano, njegov album ubjedljivo najzahtjevniji, sto ne mora tebi da se svidja, to postujem.



gledaj, sve što ja mogu zaključiti je to da se ti u pjevanje ne razumiješ. vidiš, nisu svi vokali isti. netko nešto može. a to što Tifa može to i to, a Bebek ne, to ne znači da je Tifa od Bebeka bolji pjevač - na kraju krajeva, Bebek kao vokal je po meni oduvijek imao ono što Tifa (osim glasa) baš i nije - dušu. niti ne vidim razliku po čemu bi to album s Tifom bio savršeno snimljen (ako ti njegovo konstantno urlanje nazivaš savršenim onda ne znam) niti da je bio zahtjevniji u odnosu na one albume s Bebekom. ili Islamovićem, kad smo kod toga.


quote:
Uzmi npr. Stulica. On sa pjevanjem veze nema, jedva nabada, sa sviranjem jos manje, a opet je legenda, i meni drazi 100 puta od ove trojice zajedno. To je subjektivno, a objektivno je da su ova trojica za njega izmislili pjevanje. Jebi ga :)



čekaj, ako s pjevanjem i sviranjem veze nema, kako onda može bit legenda?



Jebi ga, zakljucak ti je los . Realno, 90% ljudi kada cuje operu
povice da se smanji vise to "urlanje", pa nije bedak ni kad ti to kazes za Tifu. Emocije su jedno, tehnika i opseg glasa drugo, a to se racuna itekako, inace Colic ne bi bio to sto jeste. A STulic jeste legenda, znam sve pjesme Azre, platio bih kartu od 100 evra da dodje sa bilo kojom postavom, i odradi makar jedan povratnicki koncert, ali i dalje stoji da je ispodprosjecan pjevac i gitarista. Sta ja tu mogu?
Ovo sto je Mairosu napisao je itekako tacno, ali to govori o njegovom
kompozitorskom i pjesnickom umijecu u okviru rock'n'roll-a. Da se gledalo tehnicarenje, novi val i punk nikad ne bi ni nastali, a kamoli dostigli ovakvu popularnost, pa to opet ne kvalifikuje pankere za prosjecne a kamoli dobre muzicare.
A Jagode na engleskom na momente zvuce bolje od Whitesnake -a, sa jednim problemom sto je svijet vec imao malo milionce slicnih bendova, zato je Alen pobjegao, Bijelo Dugme je uspjelo u svom selu, a ovo je bilo pod velikim znakom pitanja.

Edited by - Elderane84 on 11/10/2012 20:55:14
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 11/10/2012 : 21:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Alen je, kako ja znam, zapalio iz Jagoda jer je Zele vukao bend previše ka Zapadu, zapostavljajući domaću publiku. A i on mesecima nije dolazio kući, po ceo dan bio na časovima engleskog. A najviše što su uspeli jeste da im neka pesma bude 9 ili 10-ta na listama.

I lud bi pobeg'o

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/10/2012 : 21:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ama, ko ne bi pobjegao? Kao da igras u Leotaru, i zovnu te u Crvenu Zvezdu, najbolje da ne bi otisao :)
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/10/2012 : 21:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Whitesnake je izgleda imao neke mnogo uzasne albume koje nisam cuo u zivotu :D Onakve Jagode na engleskom nikom nisu trebale, zvucali su barem 7-8 godina zakasnelo i totalno van komercijalnog hair metal trenda koji je tada vladao evropom i amerikom. Ali, daleko da je to bio kraj benda, pa Konji su ostvarili platinasti tiraz. Meni je jedino zao sto izgleda nikad necemo cuti demo snimke koji su uradjeni za americko trziste gde je Gibonni bio vokal - navodno su imali dobru pricu za ugovor ali je puk'o rat i ajd' cao. Zele mi je na FB rekao da ce ih jednom staviti na youtube, jos uvek nista od tog obecanja.

Alija je imao ponudu Bregovica i pre nego sto je utekao, negde posle Motora npr., ali je tada Zele uspeo da ga odgovori. Uopste, cudan covek, zapalio je i iz Dugmeta kad su bili na apsolutnom vrhuncu posle revivala grupe, navodno da se leci od neke bubrezne bolesti...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/10/2012 : 21:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Ama, ko ne bi pobjegao? Kao da igras u Leotaru, i zovnu te u Crvenu Zvezdu, najbolje da ne bi otisao :)


Ajd sad i ti. Jagode su imale stadionske turneje kroz bivsu jugu u to vreme, nije to bio bend druge lige.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/10/2012 : 21:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
U svakom slucaju, po zaradi ispod dugmeta, moras se sloziti :) A za Whitesnake, rekoh ja na momente, a ne bukvalno. Doduse, ima i toga sto mi je Whitesnake predosadan bend, a Jagode odlican. Inace, ovdje Alen najvise briljira sa engleskim:
http://www.youtube.com/watch?v=cdzkjhWWlG0&feature=relmfu
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 11/10/2012 : 22:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Onakve Jagode na engleskom nikom nisu trebale, zvucali su barem 7-8 godina zakasnelo i totalno van komercijalnog hair metal trenda koji je tada vladao evropom i amerikom.


inače, zaboravili smo spomenut album "Magic Love". taj je isto skroz na engleskom, i meni puno bolji od tog s Islamovićem.

quote:
Meni je jedino zao sto izgleda nikad necemo cuti demo snimke koji su uradjeni za americko trziste gde je Gibonni bio vokal - navodno su imali dobru pricu za ugovor ali je puk'o rat i ajd' cao.


da, bilo je tu planova da odu u SAD, ali razlog Gibonnijeva odlaska je s jedne strane ta što je Zele rekao da Gibonni nije rock pjevač, a s druge ta što se Gibonni predomislio i odlučio za solo karijeru.

quote:
Alija je imao ponudu Bregovica i pre nego sto je utekao, negde posle Motora npr., ali je tada Zele uspeo da ga odgovori. Uopste, cudan covek, zapalio je i iz Dugmeta kad su bili na apsolutnom vrhuncu posle revivala grupe, navodno da se leci od neke bubrezne bolesti...



istina.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/10/2012 : 22:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

inače, zaboravili smo spomenut album "Magic Love". taj je isto skroz na engleskom, i meni puno bolji od tog s Islamovićem.


To je Zele solo album, nije izdat pod firmom divlje jagode. Ima par OK instrumentala.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 11/10/2012 : 22:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

To je Zele solo album, nije izdat pod firmom divlje jagode. Ima par OK instrumentala.



je, formalno je to album kojeg je iz nepoznatih razloga potpisao Zele kao svoj solo materijal (na coveru), ali on u praksi nije nikad bio takav jer se uvijek navodi u diskografiji kao album grupe.

što se samog albuma tiče, meni se on dopao. onaj Tataj baš ima moćan glas. mislim da od njega nitko ne bi mogao bolje otpjevat one pjesme na engleskom.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/10/2012 : 01:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Tataj je odlicno otpevao i Sto vijekova.

Mogli bi i thread otvoriti, da nas ne ubiju ovi azrofili :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/10/2012 : 08:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Cekajte ljudi, ne gresite dusu. Jeste on rudimentaran gitarista, ali on je de facto prvi domaci izvodjac koji je shvatio kako uspesno treba realizovati konciznu trominutnu rock pesmu, koja ce u par akorda sabiti sav dinamit. Pre Stulica, zabavna muzika na srpsko-hrvatskom jeziku je ili vukla na camp, ili je uzimala neke jazz/etno/progressive forme. Stulic je to sve spakovao onako kako treba - po meri.

Definitivno se slazem.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/10/2012 : 12:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Tataj je odlicno otpevao i Sto vijekova.

Mogli bi i thread otvoriti, da nas ne ubiju ovi azrofili :D



ajde otvori

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000