forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/01/2022 : 21:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote




mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 31/01/2022 21:55:08
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/01/2022 : 21:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Hahaha, tko zna. Recenzenti stripova pokreću vojnu revoluciju. Uglavnom, pridružio bih se vašem recenzentskom timu tijekom veljače, ili najkasnije u ožujku.



Nećeš vjerovati, ali primijetio sam tvoje komentare na tri kultne Zagorove epizode i pomislio kako bi kod tebe moglo biti potencijala za dobrog recenzenta.

U svakom slučaju, ako i kada budeš trebao savjet, tu smo, a svaki novi recenzent je više nego dobrodošao.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 31/01/2022 21:48:11
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/01/2022 : 21:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by Qwertz

Pozdrav. Ima li u vašoj ekipi recenzenata mjesta za još jednog ljubitelja stripova?



Malo je reći da ima. Kako se samo širi ova Spockova armija recenzenata, generalisimus Spock već sprema nove vojne pučeve



Unatoč raznim kontrarevolucionarnim stremljenjima nezadovoljnika.
Dok je Reem u pogonu nema straha! Ja sam tu tek mali kotačić u svrhu motivacije, dok je Reem ona istinska lokomotiva, bez čijeg truda bi sve bilo uzaludno.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/02/2022 : 00:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za siječanj (januar) 2022.



Broj novih rezervacija: 20
Prvi mjesec u godini nastavljamo s lijepim brojkama. Pet je rezervacija manje u odnosu na zadnji mjesec prošle godine, ali 20 je opet odličan rezultat. S obzirom na recenzente koji su iste rezervirali, nema ni najmanje sumnje da će rezervacije u konačnici biti i realizirane.
Prozirna senka se naveliko zahuktao s čak 10 novih rezervacija,
ja sam konačno uhvatio malo više vremena i, uz 7 rezervacija, već 5 odradio,
tex2 je otvorio godinu s dvije, od kojih samo jedna pripada Texovu serijalu, dok druga čak nije ni Bonelli ,
a drogsy nam je odlučio podariti još jednu Martyjevu recenziju, i to onu (kod nas skoro nenabavljivog) jubilarnog stotog broja.

Broj novih recenzija: 15
Unatoč dojmu zatišja u prvom mjesecu godine, marljiviji recenzenti niti malo ne posustaju. Rade tiho, baš kao i uvijek susretljivi Reem, u zlokobnoj sjeni forumskih bukala, provokatora i samoprozvanih stručnjaka. Broj recenzija na lageru se i dalje povećava, pa sada imamo preko 50 neobjavljenih recenzija. Ipak, ritam od jedne recenzije svaka dva dana ostaje, iako uz minimalne modifikacije, ali o tom - potom. Slijedom navedenog, standardnih 15 recenzija je bilo i prethodni mjesec, a naš Reem je (uz potporu recenzenata) organizirao tri tjedna junaka, s tri recenzije istog serijala zaredom od strane tri različita recenzenta. Ukratko, sve po tri...

Po serijalima rezultat bi bio:
Komandant Mark - 3
Nick Raider - 3
Nathan Never - 3
Zagor - 2
Kit Teller - 1
Tex - 1
Magični Vjetar - 1
Martin Mystére - 1

S tri već spomenuta tjedna junaka na umu (Komandant Mark, Nick Raider i Nathan Never), manji je i broj različitih serijala (8) obuhvaćenih recenzijama. Iz istog razloga prvo mjesto dijele tri serijala, Zagor je u sredini s dvije recenzije, a još četiri junaka su imali po jednu recenziju.

Po recenzentima situacija je:
igor 12 - 3 (Zagor^2, Magični Vjetar)
Hercule Poirot - 2 (Komandant Mark, Nick Raider)
Spock - 2 (Kit Teller, Komandant Mark)
tex2 - 2 (Tex, Nick Raider)
prozirna senka - 2 ( Martin Mystére, Nathan Never)
ReemCP - 1 (Nick Raider)
drogsy - 1 (Nathan Never)
Jerry Krause - 1 (Nathan Never)
Ivan Liverpool - 1 (Komandant Mark)

Devet recenzenata, osam različitih serijala, sve standardna ekipa i serijali.

Igor je se udomaćio na prvom mjestu s tri recenzije, a uz dva Zagora imao je i recenziju Magičnog Vjetra, čije recenzije su postale prava rijetkost.
Hercule Poirot nastavio je s dva svoja standardna serijala, pa ima po jednu Markovu i Nickovu recenziju, a unatoč činjenici da ima još neobjavljenih 13 recenzija na lageru, priča se da je pri kraju s još sedam novih. Kojih? Saznat ćemo!
Spock - Jedan neizbježni Teller i moja premijerna recenzija Komandanta Marka su objavljene prošli mjesec, a na lageru su još šest recenzija od četiri različita serijala.
Tex2 nam je, uz neizostavnog Texa, servirao svoju premijernu Nickovu recenziju.
Prozirna senka, naš Marty ekspert, uz Martina nam je podario i još jednu Nathanovu recenziju, samo što ni to nije prošlo bez Dobrog Starog Strica.
ReemCP nastavlja s Nickovim preporodom.
Drogsy pak nastavlja s Nathanom.
Jerry Krause je drogsyjevim povratkom recenzijama i sam dobio krila, pa je ubrzano nastavio tamo gdje je stao sa svojim omiljenim serijalom.
Ivan Liverpool se vratio Komandantu Marku s čijom recenzijom je i nedavno debitirao na ovom sajtu.


Broj komentara na recenzije: 405
Prvi mjesec ove godine otvaramo velikim brojem komentara, a posebno je zadovoljstvo konstatirati da su skoro sve punokrvni komentari (ne samo ocjene bez obrazloženja). Dodatno zadovoljstvo pruža činjenica da se ne može posebno izdvojiti nekog marljivog pojedinca, već je ukupan rezultat zbroj komentara naizgled impresivnog broja različitih članova.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/02/2022 00:17:23
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/02/2022 : 08:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Odlično, prati to sve Spock uredno i detaljno.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29297 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/02/2022 : 16:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Jedna napomena: nema na popisu nerecenziranih priča:

LL Mladi Tex Willer specijalno izdanje 1: Božićni duhovi

Usput, rezervacija tog stripa, a plan je obajava oko Božića.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/02/2022 : 18:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Poslana recenzija za ZZCP #24. Nakon puno porođajnih muka.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/02/2022 : 23:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Dok je Reem u pogonu nema straha! Ja sam tu tek mali kotačić u svrhu motivacije, dok je Reem ona istinska lokomotiva, bez čijeg truda bi sve bilo uzaludno.

Nemoj tako, pokvarit' ću se
Hvala ;)

Što se tiče Qwertza, vidim da je vedra i pozit. osoba i takvi likovi nam baš trebaju :) Samo da taj entuzijazam brzo ne splasne, sjetim se onog novog člana Jogurta koji je rezervirao nekoliko Dylana, a poslije samo nestao, šteta.

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Odlično, prati to sve Spock uredno i detaljno.


Je, milina za pročitati pratiti iz mjeseca u mjesec

quote:
Originally posted by tex2

Jedna napomena: nema na popisu nerecenziranih priča:

LL Mladi Tex Willer specijalno izdanje 1: Božićni duhovi

Usput, rezervacija tog stripa, a plan je obajava oko Božića.

Baš sam si ovu zimu uzeo taj strip za svoju "zimsku kolekciju"
Ako slučajno budeš trebao neki sken za recenziju, samo se javi na pravu adresu, tu sam



quote:
Originally posted by Deers

Poslana recenzija za ZZCP #24. Nakon puno porođajnih muka.

Izvrsno Deers, bolje ikad nego nikad, super

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29297 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 02/02/2022 : 08:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Kakav je mladi Tex ReemCP? Nisam ga još pročitao.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 02/02/2022 : 08:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP, ne brinite, neće nestati, samo da prvo položim prvu pomoć

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/02/2022 : 18:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Kakav je mladi Tex ReemCP? Nisam ga još pročitao.


Samo ga kupio i stavio zasad u policu
Čitam prvo ove stripove za koje uskoro idu recenzije na sajt pa da mogu odmah komentirati ;) A zimska kolekcija je još u fazi skupljanja, uspio sam nabaviti i od Texa onu zimsku priču Optužni dokument/Vojni sud, zasad to stoji u polici, ali doći će na red

quote:
Originally posted by Qwertz

@ReemCP, ne brinite, neće nestati, samo da prvo položim prvu pomoć

Super i samo znaj da imaš svo vrijeme ovog svijeta za pisanje neke recenzije. Nemoj žuriti kao ja što sam žurio na početku pa se Spock ubio od posla koliko me samo puta ispravljao, a sve bi se to izbjeglo da ja nisam bio brzoplet i da sam malo više pažnje posvetio o onome o čemu sam pisao Nema žurbe, samo dobro provjeri kad budeš složio tekst, uvijek imaj na umu da to ide vječno na sajt i da će svi moći javno vidjeti pa gledaj da budeš ponosan na ono što stvoriš

Sorry ako sam sad malo pretjerao i nabio ti neki pritisak odmah u startu
Ali, ne daj se

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 02/02/2022 : 20:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by tex2

Kakav je mladi Tex ReemCP? Nisam ga još pročitao.


Samo ga kupio i stavio zasad u policu
Čitam prvo ove stripove za koje uskoro idu recenzije na sajt pa da mogu odmah komentirati ;) A zimska kolekcija je još u fazi skupljanja, uspio sam nabaviti i od Texa onu zimsku priču Optužni dokument/Vojni sud, zasad to stoji u polici, ali doći će na red

quote:
Originally posted by Qwertz

@ReemCP, ne brinite, neće nestati, samo da prvo položim prvu pomoć

Super i samo znaj da imaš svo vrijeme ovog svijeta za pisanje neke recenzije. Nemoj žuriti kao ja što sam žurio na početku pa se Spock ubio od posla koliko me samo puta ispravljao, a sve bi se to izbjeglo da ja nisam bio brzoplet i da sam malo više pažnje posvetio o onome o čemu sam pisao Nema žurbe, samo dobro provjeri kad budeš složio tekst, uvijek imaj na umu da to ide vječno na sajt i da će svi moći javno vidjeti pa gledaj da budeš ponosan na ono što stvoriš

Sorry ako sam sad malo pretjerao i nabio ti neki pritisak odmah u startu
Ali, ne daj se


Dobra večer, još nisam položio prvu pomoć, ali sam 99.78% uvjeren u prolazak, pa bih rezervirao Kraljevski život od Chica u šetnji kroz vrijeme ako može. Unaprijed hvala

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/02/2022 : 22:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@tex - zapišem pri sljedećem ažuriranju popisa
@Deers - odlično!
@Qwertz - Odličan izbor za početak!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29297 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 02/02/2022 : 22:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Recenzija "Alkar" poslana

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 03/02/2022 : 21:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Postoji li neki limit duljine recenzije, jer se često znam jako raspisati u svojim laprdanjima, pa ne bih htio pretjerati

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/02/2022 : 22:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Postoji li neki limit duljine recenzije, jer se često znam jako raspisati u svojim laprdanjima, pa ne bih htio pretjerati



Pa, nema limita, ali poželjno je da bude koherentna cjelina.
Također, bitno je da se izbjegava prepričavanje, odnosno može se nešto prepričati ako je potrebno za recenziju.
Dovoljno je u kratkim crtama upoznati čitatelja recenzije s radnjom, a onda argumentirati svoje mišljenje o priči, scenariju, crtežu, poveznicama s drugim stripovima, filmovima, djelima, poznatim događajima...
Možeš raditi usporedbe s drugim, sličnim epizodama, pa i serijalima itd.
Evo i ovdje su neke natuknice:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33598

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/02/2022 22:04:10
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/02/2022 : 22:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, odličan prvi izbor za recenziju, ali obavezno malo proučiti i taj topic što je Spock linkao pod stavkom 2. Imali smo nedavno i u temi "Čitate li recenzije" malu raspravu o tome da bi recenzije trebale biti kraće, sažetije, konkretnije pa baci i tamo pogled da vidiš malo kritike što narod traži

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51423


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 03/02/2022 : 22:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Postoji li neki limit duljine recenzije, jer se često znam jako raspisati u svojim laprdanjima, pa ne bih htio pretjerati



Pokušaj da bude max 1000 reči, u Wordu postoji word count. Da ima 6-8 pasusa od okvirno 100 reči. Realno, to je sasvim dovoljno, jer su i dan-danas recenzije često prepričavanje radnje. Bitnije je šta je to recenzentu posebno u određenoj priči, zašto piše o njoj i sl. Utisak o priči i crtežu, poređenje s nekom drugom pričom... Takve stvari.

Predugački tekstovi odbijaju ljude od čitanja.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/02/2022 : 22:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Slažem se, odličan prvi izbor za recenziju, ali obavezno malo proučiti i taj topic što je Spock linkao pod stavkom 2. Imali smo nedavno i u temi "Čitate li recenzije" malu raspravu o tome da bi recenzije trebale biti kraće, sažetije, konkretnije pa baci i tamo pogled da vidiš malo kritike što narod traži

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51423





Ne bih ja baš podilazio narodu. Tko je podilazio narodu zna se kako je završio.

Jedan Miljenko Jergović teško da bi mogao ovdje napisati recenziju kakva paše narodu. Zanimljiv, ali dug. I voli čovjek Alana Forda. A zna se što narod voli....
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/02/2022 : 11:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
U redu, znači: cilj je zapravo ispričati nešto o epizodi i potaknuti ljude da je pročitaju, a ne prepričati epizodu?

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/02/2022 : 12:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

U redu, znači: cilj je zapravo ispričati nešto o epizodi i potaknuti ljude da je pročitaju, a ne prepričati epizodu?



U načelu da! Nekad se neke spoliere ne može izbjeći (Dylan Dog najčešće), ali većina se recenzija može odraditi bez prevelikih spoilera, pogotovo onih nakon kulminacije priče.
Prepričavanje radnje treba izbjegavati pod svaku cijenu. Barem se većina nas slaže oko toga.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/02/2022 : 13:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Qwertz

U redu, znači: cilj je zapravo ispričati nešto o epizodi i potaknuti ljude da je pročitaju, a ne prepričati epizodu?



U načelu da! Nekad se neke spoliere ne može izbjeći (Dylan Dog najčešće), ali većina se recenzija može odraditi bez prevelikih spoilera, pogotovo onih nakon kulminacije priče.
Prepričavanje radnje treba izbjegavati pod svaku cijenu. Barem se većina nas slaže oko toga.


Eee, super. Idući vikend bih je mogao početi pisat kad riješim neke obaveze u autoškoli. Za sada u glavi imam neki sirovi nacrt/skicu kako bi to moglo izgledati.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/02/2022 : 12:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - ipak će onaj MN morati još pričekati, trenutno baš nekako nemam volje za njega, naročito kad strip nemam više u papirnatom izdanju već samo digitalnom.

Pa bih se pokušao opet vratiti Nicku, ako slučajno Hercule () nije mislio uzeti ovu epizodu (od onih 7 koje je najavio):

NR SP 1 (GOLC 1a): Što se dogodilo s Meri Roz?

Ovih dana mi došli specijalci od Golconde (na LL ću se sigurno još načekati na te ep) pa da vidimo malo kakve su tu priče.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/02/2022 : 13:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Samo naprijed @Reem!
Za specijal, ova epizoda je meni ugodno iznenađenje :)
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 10/02/2022 : 20:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Trebao bih jedan savjet od iskusnih recenzenata. Je li bolje recenziju napisati odjednom ( u jednom pokušaju ), ili na više puta, pa zasebno analizirati priču, scenarij, zanimljivosti itd?

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000