forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Tjedne crtice!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/06/2014 : 00:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Koliko priče...

Mene ustvari zanima zašto je supermark i dalje Advanced Member umesto stripovi.com suradnik?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/06/2014 : 16:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
crtica iz sljedecih crtica:
"Razgovor između tri majstora: Taiya Matsumotoa, Inia Asanoa i Keiga Shinzoa."

tko na osnovu ovoga moze znati kako se ova trojica zovu?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/06/2014 : 16:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Taiyo Matsumoto?
Inio Asano?
Keogo Shinzo?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 21/06/2014 : 17:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Rekoh neću se miješati, ali mi vrag ne da mira

Nije 'Taiya Matsumotoa' i 'Keiga Shinzoa' nego 'Taiyoa Matsumotoa' i 'Keigoa Shinzoa'.
I tko će znati koja su njihova imena? Da te sad vidimo, tintone

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/06/2014 : 17:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

Rekoh neću se miješati, ali mi vrag ne da mira

Nije 'Taiya Matsumotoa' i 'Keiga Shinzoa' nego 'Taiyoa Matsumotoa' i 'Keigoa Shinzoa'.



kad sam prebacio "Milazzo" u "Milazzoa" nije bilo dobro


i još jedno pitanje:
"Pasquale Ruju o radu na Tex-u." ili "Pasquale Ruju o radu na Texu."
"Najduža Tex-ova pustolovina" ili "Najduža Texova pustolovina"

Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
913 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 21/06/2014 : 17:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message  Reply with Quote
Treba puno vremena za rješavanje ovih gramatičkih problema.
Molim o izmjenu naziva topica na "godišnje crtice".
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/06/2014 : 19:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by dr strangelove

Rekoh neću se miješati, ali mi vrag ne da mira

Nije 'Taiya Matsumotoa' i 'Keiga Shinzoa' nego 'Taiyoa Matsumotoa' i 'Keigoa Shinzoa'.



kad sam prebacio "Milazzo" u "Milazzoa" nije bilo dobro


i još jedno pitanje:
"Pasquale Ruju o radu na Tex-u." ili "Pasquale Ruju o radu na Texu."
"Najduža Tex-ova pustolovina" ili "Najduža Texova pustolovina"




Zašto bi bilo crtice, pa nije to skračenica.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/06/2014 : 19:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

Rekoh neću se miješati, ali mi vrag ne da mira

Nije 'Taiya Matsumotoa' i 'Keiga Shinzoa' nego 'Taiyoa Matsumotoa' i 'Keigoa Shinzoa'.
I tko će znati koja su njihova imena? Da te sad vidimo, tintone


Znači nisam točno napisao?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 21/06/2014 : 19:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Nisi

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 21/06/2014 : 19:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Nisam ti bezveze ovo odgovorio, ako se uopće sjećaš.

quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by tinton

Pokret otpora?



Ma meni je ta deklinacija bezveze jer, kao što sam već napisao, onda ne znam koje je pravo ime osobe o kojoj govorim. Još je lako za ova europska imena, ali kada naletim na neko azijsko onda to stvarno nema smisla.


It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/06/2014 : 19:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Sjecam se, ali na googlu pise ovako kako sam napisao. :)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 21/06/2014 : 20:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Piše Taiyō, a ne Taiyo. Taiyou je njegovo ime i znaci ocean. Taiyo, kako si ti napisao, znaci zajam ili pozajmica.
Mozda tebi nije neka razlika, ali siguran sam da bi se njegova mama blesavo osjecala misleci da mu je dala ime Pozajmica

Taiyou Matsumoto -> Taiyoa Matsumotoa

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.

Edited by - dr strangelove on 21/06/2014 20:16:50
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/06/2014 : 21:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Jao, sjećam se da me to strašno mučilo dok sam pisao recenziju za "Life of Scrooge"... :))
Još uvijek ne znam je li pravilno Dona Rose ili Don Rose.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/06/2014 : 23:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by dr strangelove

Rekoh neću se miješati, ali mi vrag ne da mira

Nije 'Taiya Matsumotoa' i 'Keiga Shinzoa' nego 'Taiyoa Matsumotoa' i 'Keigoa Shinzoa'.



kad sam prebacio "Milazzo" u "Milazzoa" nije bilo dobro


i još jedno pitanje:
"Pasquale Ruju o radu na Tex-u." ili "Pasquale Ruju o radu na Texu."
"Najduža Tex-ova pustolovina" ili "Najduža Texova pustolovina"




Zašto bi bilo crtice, pa nije to skračenica.



najbolje da onda ostavim bez spojnice (nije isto sto i crtica)
a, btw, koristi se u vise slucajeva, ne samo kad je skraćenica (15-godišnjak, Smail-aga, kad-tad itd.)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/06/2014 : 02:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ma crtica sam napisao po obliku, ne značenju.

Kad se rade padeži, onda se koristi za skračenice.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/06/2014 : 15:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ma crtica sam napisao po obliku, ne značenju.



Curunir bi bio ponosan na nas
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/06/2014 : 13:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Supermark, savjetovao bih ti da, kad god možeš, stavljaš imena stranih autora (ili stripova) u nominativu, vuk sit ovce na broju.

Primjer, umjesto 'Novi roman Iva Milazza' napišeš 'Ivo Milazzo izdao novi roman' ili nešto slično.

Ili za ovaj razgovor, formuliraš rečenicu tako da dobiješ nominativ. Primjerice: 'Razgovor između tri majstora, što nam imaju za reći Taiyou i ostali :D?'

Može se to uraditi i s hrpom stvari, ali nekad zvuči glupo. Recimo, 'rad na Texu' može se napisati 'rad na serijalu "Tex"', ali je Tex kod nas itekako poznat pa nema potrebe za dodatnim objašnjavanjem.

Nadam se da sam bio od pomoći :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/06/2014 : 14:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jesi, naravno, uvazavam svacije misljenje
To sam odlucio dok sam se setao Newom Yorkom sa svojim prijateljom Maoom Ceoom Tungom :D
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 06/07/2014 : 20:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
"Slično kao što su nasljednici Ripa Kirbyja podnijeli tužbu protiv Marvela oko prava na likove stvorene od njegove ruke, o čemu smo pisali u prošlotjednim crticama, i nasljednici Joea Shustera, tvorca Supermanovog lika, su napravili sličnu stvar. Sličnu, ali ne i istu. Naime, dok se u Kirbyjevom slučaju vodi parnica oko toga ima li Rip (odnosno njegovi nasljednici) uopće prava na likove koje je stvorio, Shusterova sestra i brat su se odrekli prava na Supermana u zamjenu za godišnju isplatu od 25.000 dolara, iako oni u to vrijeme nisu imali nikakva prava kojih su se mogli odreći. Autorska prava prije 1998. godine su se prenosila samo na supružnike, djecu i unuke, ne i na ostalu rodbinu"

Valjda Jack Kirby?!

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/07/2014 : 20:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
da, jack kirby je u pitanju
citao sam nedavno fibrine kirbyje i nije moglo ici drugacije nego rip :)
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 06/07/2014 : 21:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Čestitke supermarče, crtice su ti svaki tjedan sve bolje i bolje
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/07/2014 : 09:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
zahvaljujem, ali rekao bih da to više ovisi o zanimljivosti informacija koje su se taj tjedan dogodile nego o mom umijeću :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/07/2014 : 12:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
koja je hrvatska riječ za team-up?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/07/2014 : 12:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
momčad-gore

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/07/2014 : 12:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
udruživanje možda?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000