forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/08/2021 : 00:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
OK, popravit ćeš Google Search za "of Maya" sa 0 na 1

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/08/2021 : 00:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

OK, popravit ćeš Google Search za "of Maya" sa 0 na 1



Nego, ozbiljno možda promjenim u: Temple of the Maya.
Ne mogu prožvakati dva “the” nezgrapna su u PM, a vidio sam da gotovo uvijek stave “the Maya” kad ih oslovljavaju kao narod.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/08/2021 : 11:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
J....a te boja😡
Pored srpskog,hrvatskog sad i boja na engleskom?😆
Btw,meni najdrazi Mister No uz Hangadeirose.
Bolje da si ovo lupija u signature edition ,c/b na mat papiru.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/08/2021 11:13:46
Go to Top of Page

NikDime
New Member

Fyro Macedonia
131 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 26/08/2021 : 17:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NikDime a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Curunir

OK, popravit ćeš Google Search za "of Maya" sa 0 na 1



Nego, ozbiljno možda promjenim u: Temple of the Maya.
Ne mogu prožvakati dva “the” nezgrapna su u PM, a vidio sam da gotovo uvijek stave “the Maya” kad ih oslovljavaju kao narod.



Potpuno mi je jasno ovo "of (the) Maya" pošto je američko tržište, ali po mom ukusu bi najbolje stajalo "Rio Negro" i na engleskom, slažem se sa Curunirom, takvi naslovi nekako najprirodnije leže pilotu.

A kad smo o ukusima, Rubini i način na koji on crta naslovnice... fantastično!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/08/2021 : 21:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ah, kakva naslovica, ubija. ova epizoda zasluzuje ovakvu naslovnicu, sve za 10+
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/08/2021 : 21:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
uf, kako dobra naslovnica, obara. a epizoda je vrhunska
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/08/2021 : 22:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Cestitam na izdanju Mister Noa!


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/08/2021 : 22:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Curunir

Ako nije najbolja, sigurno najljepša Pilotova priča

Samo, trebao si ostaviti Rio Negro, nema veze što to nije engleski, nisu ni Rio Grande ni Rio Bravo, pa su ostali takvi i u SAD.
A kad je već ovako, The Mayan Temple je barem 99.9% češće na engleskom.
"Of" ilitiga naš genitiv uistinu je češći u engleskom od pridjeva u mnogim slučajevima, no ne i za Maje.
Oblik "of Maya" jedva da se igdje može naći.


Ne znam, meni je bas ovako snaznije, vise pjesnički, jer mi je The Mayan Temple pre dosadno.🤷‍♂️ Inače u ugovoru sam bas napisao The Mayan Temple, ali mi se nije sviđalo kad sam pravio naslovnice.



Retko se ne slažem sa Curunirom, sada je taj slučaj. The Mayan Temple jeste "pravilnije", ali nekako je preobično. U rečenici ".. And this is the famous Mayan temple" bi išlo, ali ne za naslov.

S druge strane, naslovna mi se uopšte ne sviđa.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 26/08/2021 : 22:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Ne sviđa mi se naslovnica samo zato jer Mr.No izgleda kao Ashton Kutcher.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/08/2021 : 22:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Celo vreme pokušavam da se setim na koga me podseća...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 26/08/2021 : 23:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Celo vreme pokušavam da se setim na koga me podseća...



Jednako, nisam ga mogao nikako smjestiti na koga mi lici, al to je to....
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/08/2021 : 00:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa L.A. je to, ljudi, što vam je.
DJ mami konkretan dio publike

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/08/2021 : 00:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Curunir

Ako nije najbolja, sigurno najljepša Pilotova priča

Samo, trebao si ostaviti Rio Negro, nema veze što to nije engleski, nisu ni Rio Grande ni Rio Bravo, pa su ostali takvi i u SAD.
A kad je već ovako, The Mayan Temple je barem 99.9% češće na engleskom.
"Of" ilitiga naš genitiv uistinu je češći u engleskom od pridjeva u mnogim slučajevima, no ne i za Maje.
Oblik "of Maya" jedva da se igdje može naći.


Ne znam, meni je bas ovako snaznije, vise pjesnički, jer mi je The Mayan Temple pre dosadno.🤷‍♂️ Inače u ugovoru sam bas napisao The Mayan Temple, ali mi se nije sviđalo kad sam pravio naslovnice.



Retko se ne slažem sa Curunirom, sada je taj slučaj. The Mayan Temple jeste "pravilnije", ali nekako je preobično. U rečenici ".. And this is the famous Mayan temple" bi išlo, ali ne za naslov.

S druge strane, naslovna mi se uopšte ne sviđa.



Pokušat ću još jedared.
Oblik "of" (koji odgovara našem genitivu) daleko je češći u engleskom od pridjeva.
U naslovima i stilski izraženim rečenicama pogotovo, čak se koristi i za vlastita imena, što je kod nas katastrofa (to ima samo u LU, "koliba Zagora").
I sve je to istina.
Ali oblik "of Maya"... Pa, naprosto ga nema nigdje. Evo, pokušajte naći nekakvo djelo, članak, što god. Svuda je Mayan temple. Čak bih volio da nađete pa da i meni bude lakše.
Kako bilo, trebalo je ostati Rio Negro i svi zadovoljni.

PS
Sve vreme. Ne može biti ni celo ni čitavo, samo "sve".

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/08/2021 : 01:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Hehe! Zanimljivo, mene ovdje uopce ne podsjeca na Kutchera, vec na drugog glumca, Erica Robertsa.
Inace ovu knjigu sam htio objaviti vec prije koju godinu, prije nego li su u Italiji najavili prvih 60 brojeva u boji. Ona je tamo izasla kao pojedina kjiga u boji prije nekoliko godina.

Koncept je kao kod naseg Zagora u boji, znaci cijela prica u boji. Meni iskreno Mister No price i nisu za veliki format, crno bijelo, tvrde korice. Crtez me ne obara s nogu. Sveukupno su mi stripovi odlicni, ali mi jos bolje u boji izgledaju.
Imaju jos dvije klasicne naslovnice, ali meni je ova naravno najbolja. Stavim ih slijedeci tjedan kad najavim i Kickstarter.
A naslov... Nade se "of Maya" i "of the Maya" na internetu. "The history of Maya civilization", "cities of the Maya, "divisions of Maya chronology"... Wikipedia ipak voli moj stil.
Da je Martin Mystery onda bi "The Mayan Temple" naslov bio bas taman, posto je on pomalo dosadnjakovic i arheolog (iako ga volim citati), ali slobodnu dusu Mister Noa, treba malo pustiti na slobodu.
Rio Negro mi se svida kao naslov, ali je to ime na spanjolskom/portugalskom, a zelim da bude jasno da je ovo englesko izdanje Mister Noa, pa da ne bi bilo zabune. Ono zamislite da prvi put cujete naslov knjige, Mister No: Rio Negro. Bili bi zbunjeni, sto je to?!


www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/08/2021 : 07:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Curunir

Nađe se i oblik "of the", naravno. Bilo bi pravilnije Mayan Temple, ali ovaj drugi oblik je nekako poetičniji.


Inače:
https://www.edukujse.com/celo-vreme-ili-sve-vreme-pravopis-kako-se-pise/

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 27/08/2021 07:38:50
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/08/2021 : 09:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Najbolje je onda Black River🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/08/2021 : 13:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Hehe! Zanimljivo, mene ovdje uopce ne podsjeca na Kutchera, vec na drugog glumca, Erica Robertsa.
Inace ovu knjigu sam htio objaviti vec prije koju godinu, prije nego li su u Italiji najavili prvih 60 brojeva u boji. Ona je tamo izasla kao pojedina kjiga u boji prije nekoliko godina.

Koncept je kao kod naseg Zagora u boji, znaci cijela prica u boji. Meni iskreno Mister No price i nisu za veliki format, crno bijelo, tvrde korice. Crtez me ne obara s nogu. Sveukupno su mi stripovi odlicni, ali mi jos bolje u boji izgledaju.
Imaju jos dvije klasicne naslovnice, ali meni je ova naravno najbolja. Stavim ih slijedeci tjedan kad najavim i Kickstarter.
A naslov... Nade se "of Maya" i "of the Maya" na internetu. "The history of Maya civilization", "cities of the Maya, "divisions of Maya chronology"... Wikipedia ipak voli moj stil.
Da je Martin Mystery onda bi "The Mayan Temple" naslov bio bas taman, posto je on pomalo dosadnjakovic i arheolog (iako ga volim citati), ali slobodnu dusu Mister Noa, treba malo pustiti na slobodu.
Rio Negro mi se svida kao naslov, ali je to ime na spanjolskom/portugalskom, a zelim da bude jasno da je ovo englesko izdanje Mister Noa, pa da ne bi bilo zabune. Ono zamislite da prvi put cujete naslov knjige, Mister No: Rio Negro. Bili bi zbunjeni, sto je to?!




Ajde, neka si našao. Sad mi je lakše
Svjedno, of Maya mi para uši. Upravo mi djeluje suprotno nego tebi.
Valjda zbog našeg imena, tamo neka Maja Šuput ili slična grozota
Ali...
Misliš da bi Ford i Hawks doživjeli debakl s filmovima Rio Grande i Rio Bravo zbog toga? Hi-hi.
I još si u L.A., pa dobio bi i poticaj za ravnopravnost španjolskog (negro je jednako na port. i špa.) jezika
SAD ionako nema jedan službeni jezik.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.

Edited by - Curunir on 27/08/2021 15:04:23
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/08/2021 : 13:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Curunir

Nađe se i oblik "of the", naravno. Bilo bi pravilnije Mayan Temple, ali ovaj drugi oblik je nekako poetičniji.


Inače:
https://www.edukujse.com/celo-vreme-ili-sve-vreme-pravopis-kako-se-pise/



Eto, kako rekoh, sad mi je lakše.
A ovo dolje, pusti to. Vrijeme ne može biti cijelo = čitavo.
To su nebuloze.
Ne može biti ni dulje, što je danas u hrvatskom masovno, i isto tako ima linkova gdje ćeš naći da je to dobro.
Isključivo je SVE i DUŽE.
Primijeti, ako bi bilo cijelo, onda bi moglo biti i dulje. To vrijedi samo za prostorne mjere.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/08/2021 : 21:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Evo sva tri covera: Diso, Rubini i Ferri.


Meni je Rubinijeva naslovnica daleko najbolja. Čovjek je već sa svojom prvom Mister No naslovnicom uspio dočarati čitav osjecaj/vibe serijala i glavnog protagonista.
Kickstarter je poceo:
http://kck.st/3ywDH9B

www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 31/08/2021 21:37:27
Go to Top of Page

NikDime
New Member

Fyro Macedonia
131 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 31/08/2021 : 23:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NikDime a Private Message  Reply with Quote
Ah, Diso i Mister No, oduvek dobitna kombinacija...

Ali ne, već sam rekao Rubini i kad jednom odaberem neću sad i vamo i tamo. Rubini.

A jeste i Diso dobar.

Ali, Rubini. Gotovo.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/09/2021 : 07:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ferri je tata!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/09/2021 : 08:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ferrijeva genijalna, Diso može da prođe, a Rubinijeva jednostavno nije my cup of tea.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/09/2021 : 09:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sve tri valjaju. jako me nervira sto je ll izabrao onu naslovnicu
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/09/2021 : 17:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Meni je Diso ovo bogovski nacrtao...
Go to Top of Page

desertfox123
Starting Member

45 Posts

Member since 04/06/2012

Posted - 02/09/2021 : 09:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send desertfox123 a Private Message  Reply with Quote
Bas mi je drago Igore sto si poslusao moj prijedlog od prije nekoliko godina i sto ces izdati ovu MNo pricu kao i onu mini-vampirsku sagu koju crta Ferri.

Edited by - desertfox123 on 02/09/2021 10:20:57
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000