forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ispod Radara Istinske Predodbe
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/09/2015 : 00:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Evo zlatko, imam izvještaj potrage za luksuznom garsonjerom u centru Rijeke, blizu je faksa. Odabrala sam dva najljepša, s minimalnim odstupanjima od navedenog u oglasu.

1. Luksuzno namješten stan, blizina autobusne stanice, niske režije, sunčana strana, peti kat s pogledom na more, nedavno renovirano s dizajnerskim namještajem i svim kućanskim aparatima. Tv, satelitska, internet, telefon.. cijena najma 350eura + režije.




2.
Stan u prekrasnoj vili blizu mora, pogodan za studenticu koja može primiti cimericu, novi namještaj, blizina autobusne stanice, Tv, satelitska, telefon internet..sunčana strana..
Prijašnji stanar se objesio, al ne smeta, sastrugan s poda nakon 4 mjeseca jer ranije nije pronađen. Popust na tu nebitnu sitnicu 19 eura pa je cijena najma 368 eura + minimalne režije.



el da tražim dalje ili da samo pustim glazbu?


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/09/2015 : 01:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/09/2015 : 01:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
pa sad malo slonić


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/09/2015 : 01:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Pišam od smijeha i na drugom topicu

Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/09/2015 : 01:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Ostavi nešto i za sutradan.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/09/2015 : 01:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Pišam od smijeha i na drugom topicu





Vidiš, zato i jesi ovdje. Normalni inače plaču od smijeha.
Doduše, ovdje ne liječimo inkontinenciju..ali..može pomoći.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/09/2015 : 01:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote


Dostaaaaa!!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/09/2015 : 01:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote


quote:
Originally posted by Willer



Dostaaaaa!!




Willeru, tebe noćas nije za ostaviti bez nadzora.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 25/09/2015 : 22:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie



quote:
Originally posted by Willer



Dostaaaaa!!


Jel ono willer onako piša od smijeha ili.... Hvala u svakom slučaju na trudu i samo pusti glazbu za uživanje. Bdw.nadam se da to nisu slike izvađene iz registra turističke ponude grada Rijeke...

Willeru, tebe noćas nije za ostaviti bez nadzora.

Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/09/2015 : 10:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900
Bdw.nadam se da to nisu slike izvađene iz registra turističke ponude grada Rijeke...




Ne, ja sam išao fotografirati ona dva stana.. i onda mi je netko ispričao vic..
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/09/2015 : 00:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Demoni beskućnici. Kad se vlasnik suoči s njima, otkaže im podstanarski ugovor i ozdravi.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 27/09/2015 : 20:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Cista misao kao sto vec obecah tvoru Stinky-u
Znaci sjesti za tipkovnicu i uzeti onaj One Shot bez korigiranja i predomisljanja.

Smrt je dogma i dalo bi se o njoj raspravljati. no podnosljiva je dok ne postane osobna...dok ti ne ude pod kozu i ukrade ti san.
Ljeto ovo krenuh prema svojoj ravnici da ondje provedem dva tri dana pa onda na more..
Put od 12 sati ti oduzme dosta energije, ali hey ides na odmor..ili?
Parkiras auto , odes kupiti osnovne potrebstine i onda odes sa starim drustvom na cugu..san snova u tvom starom kaficu osjecaja kvalitete cistog zlata .
Deset minuta kasnije ti na takozvanom Smartphone dolazi poruka da ti je majka umrla prije dvadesetak minuta i da moras organizirati sprovod...a nisi je jos ni zadnji put mogao vidjeti.
Hektika, administracija, pogrebno poduzece, pogrebno mjesto i organiziranje sprovoda ..i na kraju te lik pita koji lijes zelis izabrati..jebemti..
Sve je ok i sve je supericka dok si u pokretu i zauzet, sve je realnost dok to ne prode.
Onda dolazis na prelijepi resort na moru gdje je iluzija superturizma dovedena do savrsenstva..i onda te stigne, onda te slomi , onda si insomnicar,bijesan i lud, onda si sam protiv citavog svijeta i najgore od svega..onda si dubre.
U zadnja dva mjeseca san je za mene luksuz, bez opijata ga vjerovatno nikako nebi dobio na poklon
3h30minuta se budim svako jutro u grcu i mokar od znoja.
Nisam placipicka i nedam nikome da mi primjeti tu bol, ali neznam koliko cu jos dugo to moci sakrivati.
Misao dana..uprkos svemu osjecam stvari i nijanse koje vec dugo osjetio nisam i vidim spektre koji su mi vec dugo bili zamagljeni....heh


Murdock-evo šta ti je život. Nakon samo mjesec dana nakon što sam ti opisao jednu kalvariju iz svog života-slijedi druga. Moj stariji brat,koji mi je uvijek bio uzor u životu,potpora i podrška,uz kojega sam odrastao,sa kojim sam za istim stolom jeo,pio i veselio se... Danas sam ga vjerojatno zadnji puta držao živoga za ruku... Opaka,zloćudna bolest koja je uperila prst u njega i zbog koje je sada u komi,bolest zbog koje je izgubio sve životne funkcije osim srca i zbog koje trpi strašne bolove... Dok ovo pišem duša mi se kida,naviru misli i emocije u očekivanju poziva sa vijesti koju se stalno nadam da neću dobiti,a u podsvijesti znam da su samo sati u pitanju. Smrt ima tisuću lica i nijedna nije ni lijepa ni dobrodošla,ali to je nemonovno svima... Morao sam ovo napisati ovdje uz nadu da ti nisam vratio film unazad nego da vidiš kako smo svi u istom k...netko prije-netko poslije...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 28/09/2015 : 01:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote


O, da..

More u rujnu prilično je hladno jer bura na njegovoj površini brije, ali nikada mi ni u novembru zaroniti teško bilo nije.
Bez posebne opreme, samo odijelo čuvalo me od opasnosti, smrzavanja ili pogibije, jer nisam razmišljala niti imala vremena da razmišljam o nebitnim stvarima dok sam uranjala, vodeći se samo ciljem da dođem do zadane destinacije. Vijugala sam kroz kanjone, sklanjala se među opasnim hridima, provlačila se spiljama zaklonjena u jatu među ribama, ne bih li stigla neopažena na mjesto gdje me nitko očekivao nije jer vani je hladno i nad morem bura brije.
Prilično dugo mogu roniti na dah jer me malo toga ostavlja bez daha, ali ako odlučim, ostajem dugo, do posljednjeg daha, bez predaha.

Ono što slijedi priča nije, niti se zbilo, ali je vještina koja pomaže odlučnima na njihovom putu koji niti karte nema jer nitko još nije napisao zemljovid oceana na ovim dubinama.

Ne moram reći koliko je hladno i mračno jer ništa ne moram govoriti, dok uranjam u predjele u kojima sam već bila jednog novembra, u kom sam na odredište stigla, ne bih li potonulu lađu natrag na površinu digla. Ne postoji karta ali tu je sjećanje puta koji je sada još teži iako nikada nije bio lak, jer odlazim uvijek i iznova u nepoznato i izlažem se opasnostima za koje ne znam gdje su i kada ću na njih naići, tek jedini štit kojim sam ogrnuta, nedodirljiva, to je misao, kao nit vodilja - želim iznova tu lađu na površinu izvući.
Priprema traje danima i osim fizičke kondicije, psihički sam se očistila, pripremila, otvorila, osnažila i to je štit kome nitko na zemlji ravan nije, ali u oceanu - jedina razlika koja dijeli ludo od odvažnog je kontrolirani strah od pogibije jer od lađe koja tone, ništa toliko bitno nije.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 28/09/2015 01:18:36
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 28/09/2015 : 02:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Dan prvi. Ili je noc na Zemlji, svejedno ionako je ovdje sve upside down ..oh, sad sam skuzila foru s Caveom i onim bradonjama..sea above sky below..he.
Vjerujem da sam u ovom trenu i sama naglavacke samo nemam kako da dokazem. Onaj stari Prdonja kojeg zovem mr P, misli da sam mu to ime skratila pa se ne buni. Nemojte mu odati da P nije Posejdon vec Prdonja, jer mi necec pomoci ladju pronaci...dakle, mr P nije mogao usput negdje napraviti motelcic, u nekoj pecini za nas putnike..neee...mrznem tu, scucurena na nekom kamicku ko u Bralicevoj pjesmi - nek ti kusin bude stina i tipkaj ovo sa dna mora dok na Zemlji ne svane zora. I zagrli hladnu stinu da ne zaspis pa te struja odnese u 3.14#@% materinu.
Joj ako ujutro negdje ne nadjem kavu bit cu opaka Meduza.
Da me sad vidite, rekli bi da slicim na murinu.
Jos malo pa cu poci ali cu sutra s novim izvjestajem doci.
Ovo je bilo dobro uhodavanje,,ovo..jebenim upside down stilom.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 28/09/2015 : 19:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Frutti di mare za dorucak rucak...slutim sto cu za veceru. Dan ( ne mislim na svjetlost, vec zemaljsko racunanje sati i vremena) je bio dug i nimalo lagan. Provela sam ga u borbi, prije bih rekla nadmudrivanju, sa sjenama. Nisu opasne (jos) ali me plase, ne zele me ozlijediti, to im nije nakana, ali zele postati moje, nastaniti se u meni jer one poprimaju oblike sjecanja novog vlasnika. I voljele bi da ostanem. Fizicki ne mozes pobijediti sjenu niti ju ubiti. Psihicka snaga i cvrsta vjera u sebe jedina su obrana ujedno i napad nakon kojeg postaju slabije..
Jos nisam stigla do Pijevih dvora..a kamo li pronasla ladju..Dugo tu nisam bila..predugo ga nisam posjetila ali smo dobri i vjerujem da ce poslati vojsku zbog mene, da mi ladju pronadju. Rijeseno je i pitanje vremena, jer ovom pricom kreiram novu sve dok ne izronim van, na toplo sunce, na kom cu provesti dan u obicnom ribolovu.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 29/09/2015 : 11:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Novi dan, novi nivo: Iskušenje. Testiranje snage moje volje, osjećaj izolacije, iščekivanja da me pusti da prođem i onaj osjećaj da sam na površini - razbilo bi me o svaku hrid koja me može dohvatiti, izgrebalo svu kožu s mene oštrim šiljcima, ali se ne dam, na tren se oslabim, svinem pred moći struje koja mi prkosi, kojoj prkosim jer bi me inače slomila i zadržala ovdje..pobogu, dokle više i koliko još, prije nego me pusti da prođem dalje.. Ovo nisam očekivala, nisam predvidjela. Trebala sam samo zaroniti i pronaći palaču i lađu..nisam slutila da ću se na ovolikim kušnjama naći.
Totalna psihodelija..pomažem si s malo humora ..underwater blues. Otkrih da i to postoji.

https://www.youtube.com/watch?v=-lUXqtucPes

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 29/09/2015 : 13:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Zemljani moji, a što ako ja ovdje malo poludim, ako se urokam dušikom pri ovom tlaku..kako ću to znati kad ovdje ne znaš ni što je gore ni što je dole.. moje misli su moja jedina obrambena vojska, koju moram držati pod kontrolom.. Tako sam si naredila da mislim na nešto..bilo što..misli na seks! Seks!
Pa ovdje ne znaš što je gore a što dole.. jooj, pronašla sam mjesto gdje vlada totalna ravnopravnost spolova. Tamo gdje te dušik baca u ekstazu.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 29/09/2015 : 14:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Oh, znaci tu smo. Pri ovom " psihickom tlaku" pocnes radit pizdarije i sve je taako dobro i sve je zabavnije..

Ostat cu tu jos malo. Da se opustim, da ne poludim..nekakvom paradoksu se upravo smijem, zar ne..

Iako vrijeme ne postoji nemam jos puno vremena da se otmem onom sto slijedi nakon sto dusik opije.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 29/09/2015 : 23:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
malaaaa mojaaaaa evooo tii gaaa evooo pa saa njeegaaa gleeedaj sarajeevoooo.. hahaha..čujem da je na zemlji na optuženičkoj klupi jedan bećarac. Gore je još luđe nego ovdje.

Drugarice i drugovi. Na ovoj dubini svečano zaključujem da sam prokleta. Ni kad ni zašto ni nemam pojma od koga ali tako mi zaključka moga, zaboravih se upitati, a bilo je dobro dok to nisam učinila - da sam ja lađa, bi li to netko učinio za mene, imam li koga? Prošla sam sve one testove na dubinama, iskušenja i sjene jer sam vjerovala u sebe. I sad kad sebe samu stavih na kušnju pod ovim tlakom dušika, u koga bih vjerovala, imam samo jedan odgovor - nemam nikoga. I trenutno moja lađa tone. Ako se tone, znači da se plovilo - napisao bi u onom stripu Tardi. I sad stojim na svojoj lađi i s njom tonem.
Vidim svjetla palače u daljini, a možda je i halucinacija, baš me briga. Ostat ću još neko vrijeme ovdje jer mi se hoće tonuti. Kapetan časno sa svojom lađom tone.
Sveee suuu mooojeeee poootooonuuuleee laaaađeeee...- ma tko to pjeva??
oh..Mišo Kovač! eto..dižem ruke, zapjevajmo dok ja tonem. Mišo nastavlja.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/09/2015 : 10:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Dosta se tonulo, idemo do dna..ili je halucinacija ili san, pojma nemam, puzala bih do palače da ovo nije ronjenje ali sad idem i tako mi olova, ja sam ju pronašla i znam po tome što se pitam čemu služe ta vrata kada uvijek ulazim kroz prozor sedmog kata?! Što bilo da bilo, nemam vremena, ponirem da priđem s krova, vidim prozor, uvijek je otvoren..ne pada mi na pamet da pozvonim na vrata..
Na prozoru se jedva zaustavljam. Dobrano teturam.
- Meduzo, ti si?
- Nije, Polonije..to sam ja.
- Posejdon.
- To sam i rekla.
- Curiš mi po te..-Pihu kojeg si za mene postavio, znam.. Ali ja to
volim..još da nisam ovako urokana..hiperbrzo mi treba..
- Komora!
- Vodite me!
- Dobrodošla.
- Sutra.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 30/09/2015 : 12:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
u sanatoriju samo još Ms. Ratchet ostala...ccc
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/09/2015 : 12:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja sam dobio nagradno odsustvo. Upravo uživam na peščanoj plaži južnog Antarktika sa svojim prijateljima Lolekom i Bolekom. Baltazar dolazi tek kasnije, pokvarila mu se bicikla.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/10/2015 : 00:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Dok me odvode njegovi stražari pogledam ga krajičkom oka. Mogli smo odigrati i partiju pokera, ne bi se znalo tko kakve karte ima. Naš prvi susret nakon toliko vremena toliko je lišen emocija. Nije da ih nema, one su u nama ali nema vremena i nije vrijeme što je očito jer nisam "sva svoja". Čekajući da svoje odradi spasonosna komora na dnu mora, tonem u san u kom sam već bila ..
Stižem na prozor s kog ga ugledam okrenutog leđima pored kamina.. U ruci mu čaša iz koje je upravo naiskap nešto popio..zna da sam ovdje i ne osjeća potrebu da se okrene, tek mi rukom pokaže na ručnik pripremljen za mene. Samo mi je pod nogama toplo, ali se s mene cijedi po tepihu i jako mi je zima. Uzimam ručnik te se njime ogrnem; da barem pojača tu vatru da se ugrijem pored kamina.
Kao da me čuo, vatra se razbukatava i ja sam zahvalna na toplini tih plamenih jezika.
Stojim uz vatru..on se okreće i prilazi mi..ne dišem - zaustavljam dah iako mi je potreban jer sam do malo prije bez daha ronila. Ne želim da primijeti kako ubrzano dišem dok promatram sve što boga čini moćnim vladarom podmorja za sva vremena jer, kao da su zaustavljena u simbolu onoga što bogom čini boga i čemu je nemoćna oduprijeti se boginja, kamo li žena..
Toliko je već blizu, prilazi sve bliže i još više i sada ga osjećam s leđa - tamo sam najizloženija, najranjivija..prekasno! - Samo ne tamo! I ne želim taj dah na svom vratu jer je moćniji od bilo kojeg oružja kojim se koristi kad mu moć treba..ta ne borimo se sada i ovdje; ovdje sam samo ja..samo žena.. Oh, dobro je, odmiče se.. Ali drugi ručnik uzima i briše mi kosu njime i briše mi kapljice s leđa..
Onesvijestiti ću se uskoro ako ne prestane ali ne znam točno od čega.. Možda mi ipak nestaje zraka jer sam zaustavila dah..možda i od tog dodira.. I tko je rekao da mi treba pomoći da se osušim i tko je rekao da mi je.. zima! Zar mi nije bilo hladno malo prije i zar nisam od hladnoće drhtala...zašto još uvijek drhtim iako mi više nije zima?! I zašto šuti, ubija me ova tišina u kojoj samo svoj puls osjećam i ne mogu više jer dah me izdaje, puls me izdaje i više mi ništa nije odano..sve me izdaje i osjećam da uživa i osjećam njegov pogled s leđa koji mi utrobu probija kao da svaku moju misao čita - čemu da se oblačim kad se ionako osjećam tako prokleto gola.. - Obuci se. - Evo, on točno zna gdje sam stala i o čemu sam razmišljala. I sad tiho za sobom zatvara vrata i odlazi...udaljava se, čujem po koracima koji odzvanjaju po kamenim stubama koji vode do ove sobe i sedmog kata..


Ne znam koliko je vremena prošlo dok se nisam probudila. Prebirem po mislima i prebrojavam po sebi da li je sve na broju i da li je još uvijek moja pamet stabilna...tada ga ugledam. Sjedi pored kreveta, odlutao mislima.. Kako sam pomaknula ruku trgne se i pogleda me. - Živ sam? - Jesi, naravno da jesi. - Zašto si me onda.. -prekinem ga u pola pitanja - Zato što sam morala, da bih te zaštitila. Ne zato što sam te izdala..
Nastaje je muk.
Vjerujem da svatko za sebe sada prolazi kroz sjećanja, ne bi li popunio praznine u zrakopraznom prostoru između tada i ovog vremena ..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 06/10/2015 : 19:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
- Hvala ti što si nas smjestio u holodek, kažem mu nakon duge tišine. Nisam mislila da ću više vidjeti sunce i more kakvo volim, na površini. - Ali.. - Šššš...rekla sam da ostajem dok ne pronađem lađu, no ti ćeš mi obećati da ćeš ju naći..moraš mi obećati. Da mogu mirno otići.. - Ne znam o čemu pričaš..- on je vidno uznemiren kao da sluti.. - Tvoj holo-doktor me na pregledu upozorio da sam predugo bila izložena okolišu koji nije predviđen za ljudski organizam, i želim li se izvući mora me odmah liječiti, što sam odbila. Mislim da sam mu bila jasna kod uputa da ne želim oživljavanje niti aparate jer se želim odmoriti.. Tako sam umorna..
Sjedi pored mene nepomično i bez izraza lica kojim bi otkrio što mu se događa u mislima..

- Ne brini, Ona je sigurna..ja sam kopija s njezinim mislima i osjećajima i odlukama, i učinila bi isto što i ja, da je ovdje..Ona i jeste ja, samo sam broj 2. Na to se trgne i pogleda me,, nije očekivao da osim originala postoji kopija..

Ona sada sjedi uz prozor i pije čaj.. Ona sve osjeća kao da je ja. Ja i jesam ona, samo broj 2 i tek mrvu snažnija. Ona ne bi izdražala ovaj napor, ovo poniranje, ove izazove.. Ona je ostarjela i Ona je umorna. Samo se želi odmoriti. Ona zna da znaš da ju možeš pronaći, ako se odlučiš izroniti, ali čini to polako..ne srljaj, nemoj je uplašiti, niti uznemiriti.. Ona je ja i Ona je umorna.. I ja činim ono što ne može ona.. predajem dušu svoju dubinama..tamo me već čeka moja lađa.. Molim te pronađi nam onu zbog koje sam zaronila..
Zaklopila sam oči i u tom sjećanju osluškujem kako odlazi..
Ja tonem duboko..tamo, gdje čovjek jedino pronalazi mir..

A Ona.. Ona ispija svoj čaj i osjeća se spokojnom, baš kao i ja, jer Ona je ja - udahnula posljednji zrak, kao posljednju radost, što se još jednom odvažila disati bez daha, u ovim dubinama.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/10/2015 : 19:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Problem kod moderirajna je što moderator mora čitati sve što se napiše.

Baš sve.

Ufff...



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000