forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ispod Radara Istinske Predodbe
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/09/2015 : 21:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Murdoc, kad budes od volje, napisi ako znas ponesto o psihozi.
Ili sluzbenu definiciju, ako ti je lakse. :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/09/2015 : 21:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Murdoc, kad budes od volje, napisi ako znas ponesto o psihozi.
Ili sluzbenu definiciju, ako ti je lakse. :)

Psihoza ti je kao sjena na zidu ili sal od svile oko vrata, prisutna , ali u drugom planu..onako elegantno prisuljana iza mekog jastuka i laznih prijatelja.
Psihoza nije nuzno cudoviste, ali moze postati ...
Ona je vrlo mocna, ali se tako ne predstavlja , ona trazi vratasca odskrinuta i nikad ne kuca , niti ime svoje govori..ona se udomi kada se najmanje nadas..onda je opako...cak i smrtonosno..ali..kada shvatis da je to dio tebe..da si ustvari to ti..igra se mijenja ..na stetu svih oko tebe, no na korist tvoju

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 18:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Gdje sam ono zastao..posusatao..gdje sam ono misao posijao i ostavio..ahhh....Da..evo je opet , ponovo i svakim putem je jaca , svakim glasom je mirisljavo postojnija i bliza..
Ona spava ..



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24817 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 19:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Murdoc, kad budes od volje, napisi ako znas ponesto o psihozi.
Ili sluzbenu definiciju, ako ti je lakse. :)



Ja sam eto, iz prve ruke saznao da psihoza ne postoji.
Žena radi kao psihijatar/psihoanalitičar već 40 godina, svaka 2-3 meseca ide na neke seminare u S. Francisco, kombinuje Junga i Freuda i kaže da: psihoza ne postoji.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 19:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ahhh manhunter..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 19:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Psihoza ne postoji..
Stvarno..kojim kurcem ces je onda nazvati..depresiju, ajde reci mi iskreno , koliko jaja se razbiti treba da bi se napravila kajgana...jebemu sve ..koliko?
A sada poslusaj ovo..i reci mi da me ne razumijes..heh--




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24817 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 19:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma glup sam, TRAUMA ne postoji, ne psihoza...
Tako je kad su mi prsti brži od mozga.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 19:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ma glup sam, TRAUMA ne postoji, ne psihoza...
Tako je kad su mi prsti brži od mozga.

I ja tebe volim..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24817 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 19:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by manhunter

Ma glup sam, TRAUMA ne postoji, ne psihoza...
Tako je kad su mi prsti brži od mozga.

I ja tebe volim..




I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24817 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 19:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A volim kad komuniciraš muzikom. Pored brojki, najuzvišeniji način komunikacije i osećanja.

Kako zvuči depresija:

Prva faza:


Druga faza:


Treća faza


Izlazak:


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/09/2015 : 20:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ma glup sam, TRAUMA ne postoji, ne psihoza...
Tako je kad su mi prsti brži od mozga.



Onda i teorija o PTSP-u pada u vodu?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/09/2015 : 20:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
I kako trauma ne bi postojala? Da što smo onda mi žene? Kako smo onda traumatizirane od vas majmuna koje je evolucija preskoćila ili ih se odrekla?
kako?
Koji izraz da upotrijebim?
Trauma tako dobro sjeda u kontekst s majmunima.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24817 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 20:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by manhunter

Ma glup sam, TRAUMA ne postoji, ne psihoza...
Tako je kad su mi prsti brži od mozga.



Onda i teorija o PTSP-u pada u vodu?



Ona kaže da je sam naziv i sama definicija koji mi, laici, koristimo pogrešan. Kaže da je tako nešto isuviše kompleksno da bi se jednostavno objasnilo i da pod traume spadaju više poremećaja izazvanih spoljašnjim ili unutrašnjim uticajem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 10/09/2015 20:18:58
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/09/2015 : 20:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

On kaže da je sam naziv i sama definicija koji mi, laici, koristimo pogrešan. Kaže da je tako nešto isuviše kompleksno da bi se jednostavno objasnilo i da pod traume spadaju više poremećaja izazvanih spoljašnjim ili unutrašnjim uticajem.



Tko je sad ON kad je u gornjem postu bila žena?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 20:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sad vec pricamo muski

Ajmo onda ovako ..







Ovako izgleda psiohoza...



a ovako trauma






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 20:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by manhunter

On kaže da je sam naziv i sama definicija koji mi, laici, koristimo pogrešan. Kaže da je tako nešto isuviše kompleksno da bi se jednostavno objasnilo i da pod traume spadaju više poremećaja izazvanih spoljašnjim ili unutrašnjim uticajem.



Tko je sad ON kad je u gornjem postu bila žena?

On sam JA..hhh

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/09/2015 : 20:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by manhunter

On kaže da je sam naziv i sama definicija koji mi, laici, koristimo pogrešan. Kaže da je tako nešto isuviše kompleksno da bi se jednostavno objasnilo i da pod traume spadaju više poremećaja izazvanih spoljašnjim ili unutrašnjim uticajem.



Tko je sad ON kad je u gornjem postu bila žena?

On sam JA..hhh



Ispravio se manhunter i on je postao ona.

Nametnula mi se misao o ovom topicu kao prostoru za dnevni boravak neke psihijatrijske ustanove u kojoj je pacijentima dopušteno kraće druženje pod budnim okom osiguranja. Bijeli zidovi hodnika kojima teturaju prolaznici nemaju živosti ni u bojama košulja na ljudima..
Izmjenjuju se, dolaze i prolaze kroz prostoriju, ovisno jesu li u njoj pronašli išta zanimljivog njihovom trenutnom raspoloženju..
Murdoc na koncu vuče za sobom četkicu za zube kojoj pripovijeda kako je on jednom bio ona koja je on i to joj pojašnjava sve dok u stanju ne bude shvatiti i prihvatiti, premda je to ipak samo četkica za zube na konac privezana..
manhunter u fotelji s knjigom u ruci i maskom na licu iza koje tumači teoriju po kojoj sebe voli nazivati "engeneer".., sjedim pored njega i pokušavam pojasniti njemu ili bilo kome tko je sposoban pojmiti kako su to žene traumatizirane majmunima i za tu prigodu u krilu imam plišanog medvjedića kojeg sam preimenovala u majmuna kojeg pokušavam razumu dozvati, pri tom sam si sama nadjenula bijelu košulju ne bih li mu se na taj način približila..

Donose nam popodnevni čaj i bijeli griz, na kom murdoc drškom četkice nacrta smajlića, ja sunce, manhunteru se ne da crtati pa ga samo kuša, svejedno mu je kakav je..ionako ima masku, pa nitko neće vidjeti izraz lica ispod nje..

Zamislite da nam netko donese igru, da zaigramo "Čovječe ne ljuti se"..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 20:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sto je na kraju, sto je na koncu..dobro pitanje .
Pazi ovako...sve vode se sljevaju , sva svjetlost expandira, sve misli se kote..a onda dode trenutak gdje sve ima svoj smisao..bas sve..ponekad je vrijeme cekanja istoga predugo..ponekad beskonacno..no ..na kraju..znas da si ziv..znas da te ima...,.,DA


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24817 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 20:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ima ovde još pacijenata, samo što fino ćute. Ili još ne znaju da su pacijenti.
Sve si ovo fino zamislila, samo što ti nisi za stolom sa murdocom i sa mnom. Ti sediš za stolom pored prozora, žmirkaš na sunce i piješ kaficu sa svojim hrčkom. Pritom mu objašnjavaš šta je PMS i na brzinu mu kažeš kako se igra Čoveče ne ljuti se.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 20:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ima ovde još pacijenata, samo što fino ćute. Ili još ne znaju da su pacijenti.
Sve si ovo fino zamislila, samo što ti nisi za stolom sa murdocom i sa mnom. Ti sediš za stolom pored prozora, žmirkaš na sunce i piješ kaficu sa svojim hrčkom. Pritom mu objašnjavaš šta je PMS i na brzinu mu kažeš kako se igra Čoveče ne ljuti se.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/09/2015 : 20:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ima ovde još pacijenata, samo što fino ćute. Ili još ne znaju da su pacijenti.
Sve si ovo fino zamislila, samo što ti nisi za stolom sa murdocom i sa mnom. Ti sediš za stolom pored prozora, žmirkaš na sunce i piješ kaficu sa svojim hrčkom. Pritom mu objašnjavaš šta je PMS i na brzinu mu kažeš kako se igra Čoveče ne ljuti se.



pa uključila sam ih:
Bijeli zidovi hodnika kojima teturaju prolaznici nemaju živosti ni u bojama košulja na ljudima..
Izmjenjuju se, dolaze i prolaze kroz prostoriju, ovisno jesu li u njoj pronašli išta zanimljivog njihovom trenutnom raspoloženju..


Inače, baš si slatko sve opisao, iako sam ja murdoca prošetala prostorijom s četkicom na koncu, tebe u fotelju s knjigom a sebe na sofu do, sa plišanim medom..
Zašto si nas razmjestio i meni dodijelio živog hrčka?


edit: murdoc..na tebi je red da nas smjestiš u prostoriju kroz priču..:)

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 10/09/2015 20:52:16
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 20:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ja ne zelim jebenog hrcka, o njemu razmisljam kao o receptu..dajte hrcka carliti

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24817 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 20:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Zato što si se naljutila na murdoca, a i nisi htela da hrčak bude usamljen. Svejedno, čim hrčak bude savladao osnove igre, doćićete do nas da se igramo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 10/09/2015 20:56:08
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24817 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2015 : 20:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Ja ne zelim jebenog hrcka, o njemu razmisljam kao o receptu..dajte hrcka carliti



Da, ali Charlita stvarno ima hrčka, jednom ga je spomenula.
Pa mi je bilo žao da siroti mali hrčak ostane sam za stolom pored prozora...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2015 : 21:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
u zraku leti monoksid..
Dizajn dakle...
Prilicno lako..dva falusna obeliksa i bozica dijana...sunce i mjesec..matrijahart i patrijahart..zatvoren krug.
Gdje tko sjedi..pa zna se ..vjecni trokut..hehehe ..eto






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000