forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Bartender
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 10/10/2016 : 20:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote



Bartender Vol 1 + Bartender Vol 2 + Bartender Vol 3

Bartender je slice of life manga koja je izlazila od 2004 do 2009 godine kroz 21 knjigu. Autori su Kenji Nagatomo (crtež) i Araki Joh (scenarij). Budući da volim vina, logično je bilo čitati zanimljivu, ali na trenutke repetetivnu mangu Drops of God, a ovo je nešto slično tome dok je tematika ipak malo šira i kroz tu "likvidnu notu" prate se kokteli, žestice, ali i vino i pivo.

Inače klasificiram si mange po danima, nekada mi paše nešto "pametno", nekada nešto opuštajuće itd. Ovo je nešto onako leđero, čitam jer me zanima tematika vezana za Food&Beverage svijet...

Manga nije izašla u engleskom prijevodu, pa sam osuđen na scanlatione. Prvi volume Bartendera ima dosta paralela sa Drops of God - majstor barmen Ryu Sasakura, zna sve trikove posla i ima savršenu ruku da napravi "božansku čašu". Nakon povratka iz Parisa, bira posao u poznatom baru Lapin. Tu upoznaje Miwu, unuku bogatog vlasnika hotela koja mu postaje prijateljica, a kao kontra ubačen je lik bahatog elitnog barmena koji je svima u poslu uzor.

Prva knjiga me dosta podsjetila na spomenutu Drops of God, djelovalo mi je dosta slično postavljen kostur (makar u manga svijetu se to može reći za veliki broj naslova). Druga i treća su
lagano osvježenje, slice of life u punom smislu te fraze budući da Sasakura gotovo u svakom poglavlju ima jednog gosta sa svojim specifičnostima. Neki imaju ljubavne probleme, neki su korumpirani političari, a Sasakura je tu da prema svima bude ravnomjeran, jer je to eto kodeks top barmena. Svaki segment je pozitivan, jer se kroz njegova pića i ćakulu na baru sve može okrenuti na dobru stranu.

Kod tekstova o Drops of God spomenuo sam određena kultna vina o kojima se najviše pričalo, tu nema poante jer su kroz ova poglavlja knjige prošli kroz 40+ alkoholnih (i nekih bezalkoholnih) pića. Sazna se dosta informacija vezanih za historijske činjenica nekih poznatih "kapljica"...

Par crteža:




Edited by - badseed on 10/10/2016 21:55:47
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000