forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Noći strave i užasa - Forum živih mrtvaca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/09/2021 : 08:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Jedna proper lista:
https://www.indiewire.com/feature/best-horror-movies-all-time-scary-films-1202012183/
https://letterboxd.com/horrorville/list/the-greatest-horror-movies-of-all-time/

Moj trenutni score = 80/125



107 sigurno pogleda,za 8 bi mora provjerit, 10 nisan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/09/2021 : 11:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Drácula (1931)



Produkt davne prakse u Hollywoodu da se istovremeno snimi više verzija istog filma za različita govorna područja (najčešće za španjolsko uz englesko). Kasnije su valjda otkrili da je sinkronizacija jeftinija.

OCJENA:

Near Dark (1987)



Tko je mogao znati da postoji vampirski ljubić, koji je zapravo neovestern, sa kraut-rock soundtrackom i glumačkom postavom koju je Kathryn Bigelow ukrala budućem mužu sa seta Aliena? I da sve skupa više-manje rastura.

OCJENA:

Us (2019)



Dobra režija, odlična gluma i zanimljiva, no nažalost nedovoljno razrađena premisa.

OCJENA:

Edited by - vukozec on 29/09/2021 11:11:31
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/09/2021 : 11:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dracula iz 1931 ,to moš gledat jedino ako želiš zaspat ispred TV a. Us je odličan.pogledaj i Coherence ako nisi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/09/2021 : 13:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Shanerova Suspiria još bolje uspava.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/09/2021 : 13:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Produkt davne prakse u Hollywoodu da se istovremeno snimi više verzija istog filma za različita govorna područja (najčešće za španjolsko uz englesko). Kasnije su valjda otkrili da je sinkronizacija jeftinija.



U tim verzijama su bile ceste promjene u postavi glumaca. Spanjolci su imali svoje glumacke zvijezde, Francuzi svoje, Englezi i Nijemci svoje. Tako smo imali promjene na samom setu snimanjua. Snimi se scena s jednom postavom pa onda ova odmara a snima druga, ili (ako je glumacka postava ista) s vise kamera isti kadar pa su se te verzije razlikovale u samim kadrovima u filmu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/09/2021 : 14:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Shanerova Suspiria još bolje uspava.


Probaj gledati Reygadasovo Tiho svjetlo pa se onda javi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/10/2021 : 09:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
There's someone inside your house


Solidan slasher s dosta promjena u odnosu na knjigu, od prve žrtve do identiteta ubojice. Neće revitalizirat slasher podžanr, ali je solidna zabava, naravno, ako vas ne tangiraju PC prodike.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 11/10/2021 09:20:10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/10/2021 : 17:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Ne znam što misliti na temelju ovog. Nisu složili neki jako upečatljivi trailer. Naravno, gledat će se u svakom slučaju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/10/2021 : 19:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja se čak nadam završetku priče s OG triom i nastavcima čiji će fokus bit na novoj ekipi.

Nek Sidney ode u legendu, a Gale i Dewey će vjerojatno bit ubijeni.

Ghostface izgleda izuzetno brutalan, bez elemenata šeprtljavosti. Slično 4. dijelu, ali očekujem uvjerljiviju verziju.

Mlada glumačka postava je dobro pogođena - Quaid je odličan u Boysima, Minnette u 13 Reasons Why, Mason Gooding je solidan u Love, Victor, a Madison u Better Things. Ortega je odradila zapaženu ulogu u 2. sezoni You, Brown u Leftovers. Kyle Gallner je ka preslika Billyja Loomisa, ali izgleda ima manju ulogu.

Sestre Carpenter su izgleda u središtu priče.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 13/10/2021 19:02:31
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/10/2021 : 20:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja s druge strane gledam još uvijek samo zato jer je originalna ekipa tu. Za ove glumce što si ih nabrojao nikad nisam čuo, a te serije i filmove naravno nisam gledao.

Ako se budu radili kakvi nastavci s potpuno novom postavom, sumnjam da ću ih gledati. Ali ipak, nikad ne reci nikad.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/10/2021 : 21:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sidney je sada već maltene ženski Ash, nisu slučajno prezimenjaci Neve i Bruce. Trebalo bi je još više pocartoonizirat, povez preko oka, umjetna ruka i slično. Generacijska franšiza, fora je stariti s njom, ne trebaju mi novi tinejdžeri, nove generacije neka si nađu svoju franšizu.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/10/2021 : 09:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Vrisak mi je omiljeni horor od 8. godine života, nemjerljiv je utjecaj na moju ljubav prema slasherima, misterijama i pravim heroinama.

Problem sa stalnim fokusom na Sidney je u tome šta je Ghostface uvik netko drugi, a ne fiksni lik poput Michaela, Jasona i Leatherfacea. Stoga svaki novi nastavak treba pružiti suvisli razlog za novi masakr u kojem je Sidney centralni motiv. Nakon nedojebanog maminog sinčića od momka, lude matere tog momka, polubrata sa histrionskim poremećajem i traumama napuštanja i naposljetku rodice s narcisističkim poremećajem, mislin da je dosta.

Sidney, legendo, rasturi još ovog, a onda želin novu šemu. ^^

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/10/2021 : 11:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
U međuvremenu pogledano:

I Saw the Devil (2010)
The Strangers (2008)
The Call (2020)
Scanners (1981)
The Strange Case of Dr. Jekyll and Miss Osbourne (1981)
Eaten Alive! The Rise and Fall of the Italian Cannibal Film (2015) -
Witchfinder General (1968)

The Curse of the Mummy’s Tomb (1964)
The Conjuring (2013)
Get Out (2017)
Viy (1967)
The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986)
House on Haunted Hill (1959)
Taste of Fear (1961)


Komentari na: https://letterboxd.com/mavuku/list/hooptober-8-overkilled-by-death/detail/

Edited by - vukozec on 25/10/2021 13:23:38
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/10/2021 : 12:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam 2 vrlo zanimljiva filma koja su dostupna na jubito.

Prvi od njih je Love Massacre (1981)



Hongkoški film, inspiriran giallom, sa radnjom smještenom u San Francisco. Sken je ispran i niske rezolucije, a bijeli titlovi često nečitljivi, no film se isplati pogledati zbog unikatne upotrebe boja i kadriranja, naročito ako vas zanima grafički dizajn.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/10/2021 : 13:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
A najbolji film kojeg sam pogledao u sklopu ovogodišnjeg oktobarskog maratona (imam još par za pogledati no sumnjam da će se išta promijeniti) je... (drumrolls) ...

Variola Vera (1982. Goran Marković)



Ujedno je to i uvjerljivo najstrašniji film kojeg sam u ovom maratonu pogledao zato jer su se događaji prikazani u filmu stvarno dogodili, i zato jer se nešto slično događa upravo sada, te zato jer se u budućnosti lako može dogoditi nešto još gore od oboje.

No daleko je od običnog high-concept filma i upravo zato je sjajan. Pun je punokrvnih likova i prvorazrednih dijaloga i odlično montiranih scena, pa čak i nekih scena na rubu nadrealizma. Naravno nije tipični žanrovski horor film, premda je vrlo efektna pojava misterioznog zamaskiranog epidemiologa čisti horor element. Pojma nisam imao da je ovaj film ovako dobar, isplatio se ovaj maraton samo zato što me naveo da njega pogledam.


Edited by - vukozec on 27/10/2021 14:01:12
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/10/2021 : 13:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
A također pogledao i kultni češki Spalovač mrtvol (1969, aka The Cremator) kojeg su prekjučer pustili na hrt3.



Čovjek odmaknut od stvarnosti koji sanjari o grandioznoj samosvrsi je otkvačeni ekscentrik, ali uparite ga s ideologijom jednako grandiozne zablude i kolektivnog narcizma i on tada postaje čudovište. Svaki narcist je potencijalni nacist.

Na tehničkom nivou, riječ je o provrazrednom primjeru češkog Novog vala, filmu eksperimentalne naracije i montaže, u kojem glavni lik konstantno priča dok se scene iza njega izmjenjuju, a mi uočavamo kontraste između njegovih riječi i onoga što se stvarno događa.


Edited by - vukozec on 27/10/2021 13:59:06
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/10/2021 : 18:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Moram pogledati Variolu Veru.

Spalovač mrtvol remek-djelo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/11/2021 : 13:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ovogodišnji horor maraton zavšen.

Favoriti među filmovima koje sam pogledao:
Variola Vera
Near Dark
Witchfinder General
Get Out
Taste of Fear
Spalovač mrtvol
Love Massacre
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/01/2022 : 19:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
U četvrtak u 19h slijedi jedan od iščekivanijih mi filmofilskih trenutaka u životu - novi Vrisak u kinu!

Dojmove ću prenijeti istu večer.

Toliko san uživljen da se sav tresem od uzbuđenja.

Hello Sidney. It's an honor.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/01/2022 : 23:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Vrisak nije razočara!

Sutra iden opet pa ću napisat detaljniji spoiler free osvrt.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/01/2022 : 09:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Vrisak nije razočara!



To mi je drago čuti. Ja ga čekam doma. Pripremio sam i prijašnje nastavke za maraton.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/01/2022 : 10:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
The Babysitter (2017)

Lijepo je da se još uvijek rade proper coming of age horor komedije za nove generacije. Bez puno filozofije i razvlačenja, vrckavo i dinamično. Gledao nedavno i Satanic Panic koji mi je bolji.




Black Christmas (2019)


Ako bi se film promatrao ne kao pokušaj ozbiljne hiperfeminističke woke poruke, već kao satira iste, onda bi čak mogao funkcionirati kao horor-komedija. Šteta odlične Imogen Poots i režije u kojoj je bilo orginalnosti u načinu snimanja slasher scena (premda su uškopljene sa pg-13).


Edited by - vukozec on 14/01/2022 10:20:40
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/01/2022 : 23:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote



Vrisak je jedan od glavnih elemenata mog geek identiteta (poput Zagora, Spidermana, Batmana) i pasionirano pratim sve vezano uz taj serijal.
Vijest o novome nastavku, ujedno rebootu i sequelu (u filmu korišten pojam requel) vratila me u djetinjstvo kad san prvi put pogleda čitavu trilogiju i (p)osta vječni fan.

Vrisak je predstavnik tzv. neoslashera u kojima se whodunit sastavnica stavlja u prvi plan, uz sama ubojstva. Također je, kao metafilm sam sebi najznačajnija referenca.

Upravo to samoreferenciranje daje šarm ovom serijalu, ali nekad je i toga previše. U ovom nastavku nema Cravena te je ta samosvijest koja samo šta ne probije 4. zid postala i koje zrno slanija. Ostavljen je dojam da su se momci iz Radio Silencea (Ready or Not) toliko trudili odati počast originalnim likovima i autorima da su nastupili isuviše fenbojevski.

Ipak, bolje i to nego da su otišli u onu drugu krajnost lišenu svakog karaktera prethodnika.

Ubojstva su brutalna - kratka, ali brutalna. Ne odišu kreativnošću ni dugim scenama potjere, no to nadoknađuju visceralnošću i surovošću.

Nova ekipa je podnošljiva, s tim da na jednom kraju spektra imamo potpuno nedojmljive likove (Vince, Liv), a na drugom one za koje doista navijaš (Wes, Tara). Sam kao protagonist nije ni blizu legendarnoj Sidney, ali lako mogu zamislit nastavke jer je centralna misterija oko Sam dovoljno stabilna da podnese dugotrajniju priču.

I na kraju razotkrivanje Ghostfacea - jebeno zabavno! Osobno san prezadovoljan tim dijelom, kao i samim obračunom koji slijedi. Koliko čitam upravo taj 3. čin filma i ostali hvale. Nije ništa posebno novo ni over-the-top, ali je fini mix 1. i 4. dijela uz nekoliko suptilnih posveta (poput gestikulacija ubojice koji zrcale one iz originala).

Requel Vriska je uspija! Ima mana, ali unatoč njima pruža čistu slasher zabavu koja pristaje trenutnom ukusu horor publike. Nastavci su gotovo pa zagarantirani, samo da film zaradi koji dolar više.



And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/01/2022 : 00:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice

Vrisak nije razočara!



To mi je drago čuti. Ja ga čekam doma. Pripremio sam i prijašnje nastavke za maraton.





Šteta ako ga ipak ne pogledaš u kinu. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/01/2022 : 08:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
The VVitch (2015., Eggers)

VVitch je film odlične režije, odlične sugestivne atmosfere i odlične glume (naročito se ističe Anna Taylor-Joy u glavnoj ulozi). Nema tu ničega od modernih horor tropa, zaboravite na jump scareove itd. To je svjedno stopostotni punokrvni horor, no svojom ambicijom i realizacijom on nadilazi svoj žanr. Opet imamo sukob priroda vs civilizacija: naseljenici Novoga svijeta svoje imanje podižu doslovno na rubu zlokobne šume. Tu su i teme zatomljene seksualnosti, patrijahat vs ženska samostalnost, opresivna religioznost vs naturalistička sloboda. Stvarni nisu baš crno-bijele. Obitelj nastoji ukrotiti divlju prirodu, no na početku filma vidimo da bježe od stega i pravila civilizirane zajednice. Na kraju prirodno, instiktivno, pogano nadvladava racionalno i civilizirano, no nije baš najjasnije što se time želi poručiti. Kako je priroda jača od pojedinca, kojem je onda bolje da se drži zajednice? Kako suviše stroga represija ima kontraefekt da osobu nad kojom se vrši gura tamnu stranu (SPOILERI: Thomasin potpiše faustovski ugovor tek NAKON što je već svi proglase vješticom premda ona to nije)? Ako je to slavlje ženske emancipacije zašto Thomasin mora potpisati taj ugovor, dakle novu oobavezu i zašto se obavezuje đavlu u liku muškarca? Je li finale filma pobjeda ili poraz? Generalno mi ne smetaju ambivalentni krajevi, no volio bih da je to ovaj put bilo malo dorečenije.





Malo kasnim jer sam tek sad pogledao ovaj topic, ali evo mog stava

Ženska na kraju pristaje postat vještica jer joj ništa drugo nije preostalo - obitelj joj je mrtva, ona je sama u šumi, par dana hoda od najbližeg sela, a i ako ode tamo, možda će je spalit kao vješticu. To bi mi bio jedan mogući razlog, a drugi je to što su likovi u filmu vjernici puritanci, u strahu od Boga. Ta cura je i prije pokolja uvjeravana u svoju grešnost i krivnju, moguće da nakon svih događaja koji su se zbili smatra da za nju više i nema spasa, da ju je Bog odbacio i šta onda može nego priklonit se drugoj strani.

Meni je film genijalan baš radi prikaza tog vremena, puritanskog kršćanstva, iz starih vremena, kad likovi znaju da su cijelo vrijeme krivi pred Bogom, da su grešni i uvijek su u strahu. Bog je strašan, vrag je strašan, priroda je okrutna, šuma je mračna i puna zvukova, a čovjek krhak i nemoćan, jedan slab urod krumpira i već si na rubu smrti.
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000