forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 92 - Come prima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster

Croatia
24270 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2017 :  23:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Početak šezdesetih godina. Nakon očeve smrti, dva brata, Fabio i Giovanni, jezde cestama za volanom Fiata 500. To putovanje, satkano od svađa, šutnji, sjećanja i susreta, odvest će ih do rodne Italije, nakon tolikih godina. U natruhama se iscrtava portret njihova oca i navodi ih da na vidjelo izađu njihovi burni odnosi…

Rođen 1976., Alfred piše i crta za strip, bavi se ilustracijom i dizajnom. 2007. osvojio je nagradu publike i nagradu Essentiel na Festivalu u Angoulêmeu stripom Zašto sam ubio Pierrea. Come prima, njegov novi samostalni album, hommage je talijanskom poslijeratnom filmu. Ova društvena komedija u obliku filma ceste, u jednakoj mjeri iznenađujuća i dirljiva, osvojila je Grand Prix Festivala u Angoulêmeu za najbolji strip 2013.

Kolorka 92 • Come prima • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alfred • Crtež Alfred • Prijevod Marija Spajić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2017. • Cijena 200 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-92-come-prima/463/

Trouble will find me

ivanl
Senior Member

1201 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/10/2017 :  03:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Minimalisticki Alfred, vec smo o njemu pricali... uzdam se u zanimljivu pricu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Senior Member

2261 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/10/2017 :  09:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
"Come prima" zvuči totalno gay ali vidim nijedan od glavnih likova se ne zove Come pa sam malo proguglao i vidim tako se zvao neki talijanski glazbeni hit iz 50-ih.
Vidjet ćemo komentare...

Hay un dicho que no se sabe lo que se tiene hasta que se pierde
Go to Top of Page

Markos
Webmaster

Croatia
24270 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2017 :  10:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni je priča jako dirljiva, ali pretpostavljam da pomaže ako ti vlastita obiteljska povijest donekle nalikuje događanjima u stripu (a još ako glavni lik jako sliči na tvog vlastitog pokojnog oca...), pa se lakše poistovjetiš s likovima. Ali i bez toga priča je vrlo zanimljiva, mada, u principu se ne događa ništa previše posebno, dva se brata nađu nakon što se 10 godina nisu vidjeli i idu kući pokopati oca. I cijelim putem iz Francuske do Italije "samo" pričaju, pa polako izlaze na vidjelo grijesi iz prošlosti, krive odluke, prkosi itd itd. A tu se onda vidi vještina autora, kako to putovanje i njihov razgovor uspije učiniti tako zanimljivim.

Inače, "Come prima" bi na talijanskom značilo "Kao nekad" ili "Kao prije", nostalgija izbija iz svake pore, ne vidim odakle ti gej konotacije, ali dobro.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Senior Member

2261 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/10/2017 :  10:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jutarnja šala.
Inače, taj opis "radnje" me privlači, djelić previewa sam pogledao radi crteža i može proći ali mi je dojam da bi možda bolje izgledalo da nije u koloru.
Iz ove ture prvi favorit ali pošto ima dosta drugih želja, malo starijih izdanja, teško će se probiti na spisak za Interliber. Ali eto kladit ću se na više iznose iduća dva tjedna pa možda

Hay un dicho que no se sabe lo que se tiene hasta que se pierde
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
6372 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/10/2017 :  10:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Početak šezdesetih godina. Nakon očeve smrti, dva brata, Fabio i Giovanni, jezde cestama za volanom Fiata 500. To putovanje, satkano od svađa, šutnji, sjećanja i susreta, odvest će ih do rodne Italije, nakon tolikih godina. U natruhama se iscrtava portret njihova oca i navodi ih da na vidjelo izađu njihovi burni odnosi…

Rođen 1976., Alfred piše i crta za strip, bavi se ilustracijom i dizajnom. 2007. osvojio je nagradu publike i nagradu Essentiel na Festivalu u Angoulêmeu stripom Zašto sam ubio Pierrea. Come prima, njegov novi samostalni album, hommage je talijanskom poslijeratnom filmu. Ova društvena komedija u obliku filma ceste, u jednakoj mjeri iznenađujuća i dirljiva, osvojila je Grand Prix Festivala u Angoulêmeu za najbolji strip 2013.

Kolorka 92 • Come prima • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alfred • Crtež Alfred • Prijevod Marija Spajić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2017. • Cijena 200 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-92-come-prima/463/

Čitao, naravno, i preporučio, dobar strip.

Za one koji se plaše gayeva, bez straha, nema ih ovdje. Ja ih nisam namirisao.

Ovo film ceste je sigurno izraz za road movie. Sviđa mi se

Have mercy
Go to Top of Page

nika331
Senior Member

Croatia
1366 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 21/10/2017 :  11:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
hvala bogu nema ni gejeva ni žena u stripu, već sam se zabrinula
Go to Top of Page

vukozec
Average Member

571 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/10/2017 :  13:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:

u principu se ne događa ništa previše posebno, dva se brata nađu nakon što se 10 godina nisu vidjeli i idu kući pokopati oca.

Jebiga, meni ovaj sinopsis zvuci zanimljivije od većine onih Bitki Dobra i Zla, odnosno privlači me više od 90% ostale strip ponude :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster

Croatia
24270 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2017 :  13:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I meni, ali "klasičnoj" strip-publici to baš i nije tako...

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

7271 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/10/2017 :  18:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nekako se i ja uklapam u ovu raspravu, al nesto i nije da me alfred ubada. proverice se ovaj strip svakako
Go to Top of Page

oscar
Starting Member

Serbia
17 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 23/10/2017 :  11:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Ja se radujem ovom stripu, odavno sam ga stavio na wishlistu.
Go to Top of Page

vukozec
Average Member

571 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/10/2017 :  12:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:

I meni, ali "klasičnoj" strip-publici to baš i nije tako...

Ponekad mi padne napamet da ja zapravo i ne volim stripove na pravi način (a skupa sa mnom i sva takva "moderna" publika), odnosno da od njih tražimo da budu nešto drugo, sličniji filmu ili literaturi. A onda opet, neki stripovi koje ubrajam u vrh osobnih favorita, a koji profilom odgovaraju upravo stripu poput ovoga, mislim da ne mogu biti ništa drugo doli strip. Asterios Polyp naprimjer, da dalje ne nabrajam.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000