forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Plave bluze integral 6.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Jason Fly
Starting Member

28 Posts

Member since 29/12/2018

Posted - 19/10/2019 :  21:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jason Fly a Private Message  Reply with Quote
Najteži posao u ratovanju je izbjegavanje istoga!

Scenarij: Raoul Cauvin
Crtež: Lambil

144 str.

Već na shop.strip-agent.hr

Uskoro u knjižarama!

ivanl
Advanced Member

11214 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2019 :  22:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hop, sestica...bravo!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
7348 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 20/10/2019 :  15:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
fantastična novost!

čestitke i samo nastavite, ovo je kupljeno!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

ninel
Senior Member

Serbia
1395 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 30/12/2019 :  00:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Pročitoh ove Plave bluze. Nikad jih ranije nisam čitao, ali
sam dosta čuo o njima kako su dobar strip, pa ajd da vidim.
Sad znam zašto je Talični Tom genijalan!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
7348 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 31/12/2019 :  15:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
i stvorio si zaključak nakon samo jednog integrala?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member

Croatia
1587 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 06/01/2020 :  00:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Tko voli elektronski format reciklaže ljudi po blatu američkih zabiti 19. stoljeća ovdje je na pravom mjestu:

https://www.youtube.com/watch?v=o8nouq1ABY8

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 06/01/2020 00:56:45
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
16397 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2020 :  21:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Plave bluze su svojevremeno bilo pravo otkrovenje na nas koji smo gutali stripove iz gornjomillanovačkog Bisera - tako da je svojevrema najava zagrebačkog Bukglouba da kreće sa integralima ovog serijala bila najtoplije primljena od svih klasičara.
I znam da smo tada pričali,čitajući one dve epizode u Biser stripu,kako je ovo bolje i od Taličnog - sad sa jednog vremenskog odmaka,i nakon pročitanih više albuma Bluza,moram reći da smo bili u krivu;dobri su Plavci,ali je Talični ipak nenadmašan.Iako su oba sa statusom klasika (Plave bluze guraju sa 63.albumom,prošle godine objavljenim)

U šestoj knjizi imamo priče Bonco Benny,El Padre i Dobra stara vremena.
U Bronko Beniju,Kornelius i Bluč idu u nabavku konja za vojsku,a sa sobom vode čuvenog ukrotitelja,Benija Bronka,čoveka od malo reči;El padre donosi jednu meksičku storiju, gde se naši junaci nađu u ulozi duhovnika jednog meksičkog sela čije peonese maltretira i indijanska i banda meskikanaca.
Obe epizode su jako dobre,mada sa nešto slabijom završnicom - 2 x 4/5
Dobra stara vremena su svojevrsni origin serijala,u kojem upoznajemo kako su narednik i kaplar dospeli u vojsku - uvek je ovakva tematika nešto ponajbolje u serijalu,ali ovde taj potencijal nije iskorišćen,pa ću reći da sam blago razočaran time - 3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/04/2020 16:19:39
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
5780 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/11/2020 :  15:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Cauvin mi je jedan od najkvalitetnijih francuskih scenarista.

Najviše mi se svidio njegov scenarij na stripu Sammy. Uživao sam i u Agentu 212, Pauvre (Siroti/Jadni) Lampil, Cedricu, Godaille et Godasse, te dakako i u Plavim bluzama.

Ako bih tražio neke zamjerke njegovom radu onda su to oscilacije, od vrlo dobrih (pa i odličnih) do osrednjih scenarija.

Plave bluze su većim dijelom vrlo kvalitetan napisan i nacrtan serijal i svaki integral bi trebao biti veselje za domaće BD ljubitelje.

Uspoređivati neki BD humoristični serijal sa najboljim Goscinnyjevim radovima je uspoređivanje sa najboljim što nudi BD. Plave bluze i u ponajboljim epizodama nemaju taj domet ali to ne znači da nisu kvalitetne i zabavne za čitanje.

Osobno sam jako zadovoljan sa tiskom od 4. do 6. integrala i nadam se da će ih biti još.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000