forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 najbolji Marvel cinematic universe film do sada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 02/05/2018 : 20:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Što se Robocop remakea i R ratinga tiče, niti u jednom trenutku nisam pomislio da mi u filmu fali eksplicitnog nasilja, jebanja ili prostačenja.

Ali pomislio sam da mi fali karakterizacije likova i nekakve zanimljive priča.

Da su tom filmu popravili priču, scenarij, likove, dobili bi puno bolji film.

Da su tom filmu dali R rating, dodali sexa i nasilja, dobili bi jednako loš, ali R rated film.

A da su mu popravili priču, scenarij, likove i još k tome dodali R rating, e onda bi tek dobili najbolju verziju tog filma.

No da Avengersima, Spider-Manu, Captainu i ostalima stave R rating, dobili bi ono što ne želimo, što im nikako ne odgovara.

Zna se koji filmovi trebaju biti R i koji ne i točka.

Ali to da R čini dobar film i da mu je samo to dovoljno, ma ni blizu, ni u najgorim noćnim morama.


quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Windwalker

Ovaj odabir mi je postao preteška odluka.
U zadnje vrijeme su toliko porasli kvalitetom, postavili nove standarde blockbustera, i sve mi je jedan draži od drugoga u nekim segmentima.
Ako moram reći onaj koji mi je baš broj 1, to bi možda ipak bili Guardians of the Galaxy, jer su me istinski oduševili i pogledao sam ih najviše puta.
No baš sam upravo opet pogledao predivni Black Panther (koji je došao u videoteke) i odličan mi je kao i prvi put, a namjeravam opet veličanstveni Ininity War za koji tjedan.
Ne znam, odluka je sve teža i teža, većinom ih dijele nijanse.

Obi-Wan, zamjeram ti ne stavljanje GOTG2 na listu.
Vjerojatno ne bi pobijedili, kao što si reko, ali svejedno su bolji od npr. Captain America - The first Avenger, Thor, Iron Man 3 (i od Ant-Man i Doctor Strange, ali oni zasad imaju samo jedan filmski predstavnik pa njih razumijem).
Tak da si ih trebao staviti umjesto Captain America - The first Avenger, jer on ionako ima 2 puno bolja nastavka na listi.


Ima tu i dosta subjektivnost kod procjene kvalitete. Meni Black Panther iz nekog razloga nije legao. Sutra pogledam opet pa ću vidjeti. Prvi Captain mi se sviđa, ovo za jednog predstavnika si pogodio. Thor i Iron Man nisam htio izbacivati po 2 iz serijala. I ostade Guardians 2. Mogao sam možda Ultrona izbaciti, ali eto...


Ok, to je tvoja lista.
Jer objektivno su GOTG2 bolji od prvog Cap-a, iako ni on nije loš film, naprotiv.
Ali za skoro svime kaj je došlo kasnije, kaska.


GOTG 2 OBJEKTIVNO bolji od prvog Kapetana? Nijedan film u povijesti nije objektivan po ničemu. Svaki film je subjektivan, i svačiji ukus je subjektivan. Osobno, meni je GOTG2 dvjesto stepenica prema dolje naspram prvih GOTG. A First Avenger jedan od najboljih origin filmova plus ima jednog od rijetkih fenomenalnih villaina u Red Skullu.

Što se tiče utjecanja MPAA na kvalitetu filma, apsolutno ne utječu nimalo na kvalitetu filma. Film je ili dobar ili nije i to ovisi o redatelju, piscu scenarija, glumcima.......MPAA niti je redatelj, niti pisac niti glumac, već samo određuje rejting.

Edited by - FelipeKajetano on 02/05/2018 20:02:29
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7269 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/05/2018 : 20:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FelipeKajetano



Što se tiče utjecanja MPAA na kvalitetu filma, apsolutno ne utječu nimalo na kvalitetu filma. Film je ili dobar ili nije i to ovisi o redatelju, piscu scenarija, glumcima.......MPAA niti je redatelj, niti pisac niti glumac, već samo određuje rejting.



Zna se koji su uvjeti za dobijanje određenog rejtinga. Ukoliko producenti zahtijevaju takav pristup, što se zna dogodit i tijekom snimanja, onda to može predstavljati problem za cjelokupan film. Postoje i slučajevi prisilnog izbacivanja scena, koje bi se našle ili u posebnom Dvd/Blu Ray izdanju, ili čak ni tamo. Integritet filma je time narušen. Tako da, daleko je to od običnog davanja rejtinga. Ide to često s predumišljajem i kod financijera.

Deadpool npr. sigurno ne bi bio ovoliko dobar kao PG film. Nisu fanovi to zahtijevali bez razloga.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 02/05/2018 20:07:22
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 02/05/2018 : 20:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by FelipeKajetano



Što se tiče utjecanja MPAA na kvalitetu filma, apsolutno ne utječu nimalo na kvalitetu filma. Film je ili dobar ili nije i to ovisi o redatelju, piscu scenarija, glumcima.......MPAA niti je redatelj, niti pisac niti glumac, već samo određuje rejting.



Zna se koji su uvjeti za dobijanje određenog rejtinga. Ukoliko producenti zahtijevaju takav pristup, što se zna dogodit i tijekom snimanja, onda to može predstavljati problem za cjelokupan film. Postoje i slučajevi prisilnog izbacivanja scena, koje bi se našle ili u posebnom Dvd/Blu Ray izdanju, ili čak ni tamo. Integritet filma je time narušen. Tako da, daleko je to od običnog davanja rejtinga. Ide to često s predumišljajem i kod financijera.

Deadpool npr. sigurno ne bi bio ovoliko dobar kao PG film. Nisu fanovi to zahtijevali bez razloga.



Naravno da postoje slučajevi zahtjevanja izbacivanja scena, ali na tome nemože inzistirati MPAA već studio koji ne želi da zbog takvih scena dobiju npr R rejting a žele PG-13 da mogu svi gledati. Sami MPAA NE ODREĐUJE šta će nekom studiju bit u filmu a šta neće. Oni određuju rejting na gotovi film koji se sprema startati u kinodvoranama. A kakav će taj film biti odlučuje studio koji financira film, e sad da li oni žele PG-13, R ili neki drugi rejting, tu sami odlučuju pazeći na golotinju, količinu krvi, psovanja i slično. Npr jedan fuck u filmu je PG-13, dva "fucka" je već R-rejting.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/05/2018 : 20:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

Poanta je, tražiš neki konkretan dokaz, dobiješ ga, i onda samo kažeš - ne slažem se. Ne možemo tako pričat. Film bi bio bolji s R ratingom, točka. A ti sad krećeš o tome kakav je film i da mu grafičko nasilje i slobodan jezik ne bi pomogli. Jako loša argumentacija.


Pa moja poanta je otpočetka bila da remake Robocopa ne bi bio bolji s predikatom R. Taj film ima većih nedostataka od manjka krvi i psovki.

Dakle, ne bih rekao da je to konkretan dokaz.

Više psovki i krvi neće neki film nužno učiniti boljim, pogotovo ako je film u svojim ključnim elementima loše postavljen.



Bio bi bolji.

Dakle, ti stojiš pri tome da MPAA nikada, ni na koji način nije i neće utjecati na kvalitetu filmova?



Hoće, ali tek kao zadnja stavka.
Jer ako filmu fali sve ostalo, sam rating ga neće poboljšati.

Ali ako je film u globalu dobar, no natjeraju ga da izbaci par eksplicitnih scena, film će i dalje u 90% slučajeva biti dobar.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/05/2018 : 20:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FelipeKajetano
GOTG 2 OBJEKTIVNO bolji od prvog Kapetana? Nijedan film u povijesti nije objektivan po ničemu. Svaki film je subjektivan, i svačiji ukus je subjektivan. Osobno, meni je GOTG2 dvjesto stepenica prema dolje naspram prvih GOTG. A First Avenger jedan od najboljih origin filmova plus ima jednog od rijetkih fenomenalnih villaina u Red Skullu.

Što se tiče utjecanja MPAA na kvalitetu filma, apsolutno ne utječu nimalo na kvalitetu filma. Film je ili dobar ili nije i to ovisi o redatelju, piscu scenarija, glumcima.......MPAA niti je redatelj, niti pisac niti glumac, već samo određuje rejting.



Objektivnost se mora na neki način moći određivati i tu u igru ulaze statistika i brojke.
Može ti se to ne sviđati, ali neke reference trebamo.
Tebi je subjektivno CA1 bolji od GOTG2, a meni upravo obrnuto.

No brojke kažu ovako:
IMDB: CA1 - 6.9 < GOTG2 - 7.7
Metacritic: CA1 - 66 <= GOTG2 - 67
Box Office US: CA1 - 176 milijuna << GOTG2 - 389 milijuna
Box Office world: CA1 - 370 milijuna << GOTG2 - 863 milijuna
Rotten Tomatoes kritika: CA1 - 79% < GOTG2 - 83%
Rotten Tomatoes publika: CA1 - 74% < GOTG2 - 88%

Ako to nije nekakav pokazatelj objektivnosti, onda ne znam kaj je.
Go to Top of Page

Jesse_Pinkman
New Member



133 Posts

Member since 06/05/2017

Posted - 02/05/2018 : 21:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jesse_Pinkman a Private Message  Reply with Quote
Meni najbolji MCU film za sada Ciwil War.infinity war nisam još pogledao.

Što se Star Warsa tiče,drago mi je što se netko slaže da je VIII najgori Star Wars film.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7269 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/05/2018 : 21:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by FelipeKajetano



Što se tiče utjecanja MPAA na kvalitetu filma, apsolutno ne utječu nimalo na kvalitetu filma. Film je ili dobar ili nije i to ovisi o redatelju, piscu scenarija, glumcima.......MPAA niti je redatelj, niti pisac niti glumac, već samo određuje rejting.



Zna se koji su uvjeti za dobijanje određenog rejtinga. Ukoliko producenti zahtijevaju takav pristup, što se zna dogodit i tijekom snimanja, onda to može predstavljati problem za cjelokupan film. Postoje i slučajevi prisilnog izbacivanja scena, koje bi se našle ili u posebnom Dvd/Blu Ray izdanju, ili čak ni tamo. Integritet filma je time narušen. Tako da, daleko je to od običnog davanja rejtinga. Ide to često s predumišljajem i kod financijera.

Deadpool npr. sigurno ne bi bio ovoliko dobar kao PG film. Nisu fanovi to zahtijevali bez razloga.



Naravno da postoje slučajevi zahtjevanja izbacivanja scena, ali na tome nemože inzistirati MPAA već studio koji ne želi da zbog takvih scena dobiju npr R rejting a žele PG-13 da mogu svi gledati. Sami MPAA NE ODREĐUJE šta će nekom studiju bit u filmu a šta neće. Oni određuju rejting na gotovi film koji se sprema startati u kinodvoranama. A kakav će taj film biti odlučuje studio koji financira film, e sad da li oni žele PG-13, R ili neki drugi rejting, tu sami odlučuju pazeći na golotinju, količinu krvi, psovanja i slično. Npr jedan fuck u filmu je PG-13, dva "fucka" je već R-rejting.



Pa da, podilaze MPAA-u, o tome i pričam. Scream je npr. imao s tim dosta problema, a slasher je. U globalu, ne bi trebalo utjecat, al utječe.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 03/05/2018 : 00:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by FelipeKajetano
GOTG 2 OBJEKTIVNO bolji od prvog Kapetana? Nijedan film u povijesti nije objektivan po ničemu. Svaki film je subjektivan, i svačiji ukus je subjektivan. Osobno, meni je GOTG2 dvjesto stepenica prema dolje naspram prvih GOTG. A First Avenger jedan od najboljih origin filmova plus ima jednog od rijetkih fenomenalnih villaina u Red Skullu.

Što se tiče utjecanja MPAA na kvalitetu filma, apsolutno ne utječu nimalo na kvalitetu filma. Film je ili dobar ili nije i to ovisi o redatelju, piscu scenarija, glumcima.......MPAA niti je redatelj, niti pisac niti glumac, već samo određuje rejting.



Objektivnost se mora na neki način moći određivati i tu u igru ulaze statistika i brojke.
Može ti se to ne sviđati, ali neke reference trebamo.
Tebi je subjektivno CA1 bolji od GOTG2, a meni upravo obrnuto.

No brojke kažu ovako:
IMDB: CA1 - 6.9 < GOTG2 - 7.7
Metacritic: CA1 - 66 <= GOTG2 - 67
Box Office US: CA1 - 176 milijuna << GOTG2 - 389 milijuna
Box Office world: CA1 - 370 milijuna << GOTG2 - 863 milijuna
Rotten Tomatoes kritika: CA1 - 79% < GOTG2 - 83%
Rotten Tomatoes publika: CA1 - 74% < GOTG2 - 88%

Ako to nije nekakav pokazatelj objektivnosti, onda ne znam kaj je.


Uhm ti znaš da se na tim sajtovima koje si naveo ljudi koji daju ocjene filmovima mogu puno puta registrirati i dati više od jedne ocjene pa čak i ako nisu vidjeli film jer nema šanse da se dokaže da nisu? A vjeruj mi, ima takvih idiota koji rade to. Drugo, brojka profesionalnih kritičara je tako mala da meni ne govori ništa. Isto tako, nisam siguran da znaš što znači objektivnost i subjektivnost. Ako se nekome drugome svidilo nešto pa čak i npr 300 kritičara, ne znači da će se i meni i obrnuto.

Box office rezultati također nisu mjerilo u ovom slučaju jer je CA1 izašao dok je MCU još uvijek bio u začeću, 2011 godine i nije imao ni približno veliku fanbazu kakvu je ima sada odnosno kakvu je imao prošle godine kad je izašao GOTG2.

IMDBu vjerujem koliko i lokalnom pijancu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11395 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2018 : 00:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Iron Man, Guardians of the Galaxy 1, Guardians of the Galaxy 2 i Civil War su mi najbolji. Glasao za Iron Mana. Ostalo je za pogledati i zaboraviti. S tim sto je Ant Man najgori od svih filmova .
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12804 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/05/2018 : 01:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Bio bi bolji.

Dakle, ti stojiš pri tome da MPAA nikada, ni na koji način nije i neće utjecati na kvalitetu filmova?


Kao što je već rečeno, MPAA lijepi etikete, ali oni sami ne utječu na sadržaj filmova.

Nitko filmaše (bilo da je riječ o producentima, financijerima, redateljima, itd.) ne prisiljava da love određeni predikat prilikom snimanja filmova. Nema nikakvih zakonskih zabrana. Oni mogu snimiti film kakav god žele.

Lov na predikate prvenstveno je poslovna odluka i ovisi o tržišnim trendovima. Tržište je ključni čimbenik koji utječe na sadržaj filmova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12804 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/05/2018 : 01:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče same teme, nekako sam trenutno najskloniji reći da je Captain America: The Winter Soldier najbolji MCU film. Taj je film toliko savršen u svakom pogledu. Radnja, odnosi između likova, zaokreti, koreografija akcijskih scena... sve je apsolutno dovedeno do vrhunca.

A ova scena mi spada među najdraže stvari zabilježene na filmskoj vrpci (ili digitalnom zapisu :D ).



Općenito, ne mogu reći da me ijedan MCU film uistinu razočarao. Donedavno sam mislio da je to Thor: The Dark World, ali onda sam ga opet pogledao i bio mi je znatno bolji nego kada sam ga pogledao u kinu.

Kronološki, ovo su mi najbolji MCU filmovi:

- Iron Man
- Thor
- Captain America: The First Avenger
- The Avengers
- Captain America: The Winter Soldier
- Guardians of the Galaxy
- Ant-Man
- Spider-Man: Homecoming
- Thor: Ragnarok
- Avengers: Infinity War

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11395 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2018 : 01:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Civil War ti ne spada u listi najboljih MCU filmova?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12804 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/05/2018 : 01:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Civil War ti ne spada u listi najboljih MCU filmova?


Ne spada, ali to nema veze s njegovom kvalitetom. Smeta mi što je film o Avengersima prošvercan kroz naslov koji je trebao biti o Kapetanu Americi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11395 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2018 : 02:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Civil War ti ne spada u listi najboljih MCU filmova?


Ne spada, ali to nema veze s njegovom kvalitetom. Smeta mi što je film o Avengersima prošvercan kroz naslov koji je trebao biti o Kapetanu Americi.



Pa ako ti je on kvalitetan i jedina zamerka ti je to sto je vise Avengers film nego Kapetan Amerika film (sto se i ja apsolutno slazem i mislim da je trebalo da se zove Avengers: Civil War ili samo Civil War) onda zasluzuje da se nadje na listi.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12804 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/05/2018 : 02:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pa ako ti je on kvalitetan i jedina zamerka ti je to sto je vise Avengers film nego Kapetan Amerika film (sto se i ja apsolutno slazem i mislim da je trebalo da se zove Avengers: Civil War ili samo Civil War) onda zasluzuje da se nadje na listi.



Problem je u tome što jako volim Kapetana Ameriku, pogotovo zbog načina na koji ga Chris Evans tumači. Tako da mi je zbilja smetalo što su mu praktički uskratili jedan film.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7269 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/05/2018 : 04:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

Bio bi bolji.

Dakle, ti stojiš pri tome da MPAA nikada, ni na koji način nije i neće utjecati na kvalitetu filmova?


Kao što je već rečeno, MPAA lijepi etikete, ali oni sami ne utječu na sadržaj filmova.

Nitko filmaše (bilo da je riječ o producentima, financijerima, redateljima, itd.) ne prisiljava da love određeni predikat prilikom snimanja filmova. Nema nikakvih zakonskih zabrana. Oni mogu snimiti film kakav god žele.

Lov na predikate prvenstveno je poslovna odluka i ovisi o tržišnim trendovima. Tržište je ključni čimbenik koji utječe na sadržaj filmova.



Ja ne govorim da MPAA ide naokolo i namjerno ruši neki film i time njegov potencijal. Ali svjestan si da ova tema zadnjih nekoliko godina biva predmetom rasprave među mnogim filmofilima, a i filmašima, i to ne bez razloga.

Problem je što tržište diktira i kvalitet produkta (nezavisna produkcija je van toga, očito). MPAA je jedna od brana tog tržišta, i bez njena premoštenja, nema ni ciljane zarade. Prema tome, kreativni element stvaralaštva često je narušen upravo htijenjem da se određeni rating i dobije. To nisu dvije odvojene stvari kako navodiš, već jako usko povezane. Prema tome, "dobar film će uvijek bit dobar film" izjava je o nečemu ipak ne tako jednostavnom i banalnom.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 03/05/2018 04:16:55
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7269 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/05/2018 : 04:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

Poanta je, tražiš neki konkretan dokaz, dobiješ ga, i onda samo kažeš - ne slažem se. Ne možemo tako pričat. Film bi bio bolji s R ratingom, točka. A ti sad krećeš o tome kakav je film i da mu grafičko nasilje i slobodan jezik ne bi pomogli. Jako loša argumentacija.


Pa moja poanta je otpočetka bila da remake Robocopa ne bi bio bolji s predikatom R. Taj film ima većih nedostataka od manjka krvi i psovki.

Dakle, ne bih rekao da je to konkretan dokaz.

Više psovki i krvi neće neki film nužno učiniti boljim, pogotovo ako je film u svojim ključnim elementima loše postavljen.



Bio bi bolji.

Dakle, ti stojiš pri tome da MPAA nikada, ni na koji način nije i neće utjecati na kvalitetu filmova?



Hoće, ali tek kao zadnja stavka.
Jer ako filmu fali sve ostalo, sam rating ga neće poboljšati.

Ali ako je film u globalu dobar, no natjeraju ga da izbaci par eksplicitnih scena, film će i dalje u 90% slučajeva biti dobar.




Slažem se. Razumija si šta oću reć. Tih 10% je ono o čemu i pričam. S tim da i dalje stojim pri svom argumentu za Robocopa.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1567 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/05/2018 : 07:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Jbt obožavam Evil Dead filmove ali Ash vs Evil Dead mi je neopisivo smeće, narativno. Nigdje veze, ništa nema veze s ničim. Jedini razlog zbog kojeg gledam je Bruce Campbell.


Gledam i ubijem pola sata poslije posla dok pijem kapućino...
Nemam ni snage za više od pola sata toga odjednom. No, moraš priznati da ima neviđenih scena.



Super je Ash, tocno tako, za ubit pola sata i malo se nasmijat uz kavu i kifle. Zabava. Nego imas na Netflixu i seriju Santa Clarita Diet, to mi je isto u kategoriji solidnih horor-komedija za ubit pola sata tu i tamo. A ima i Srba u seriji, bez nas Balkanaca nista.

On-topic: GOTG.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/05/2018 : 08:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Golub


Inače, iznenađen sam koliko forumaša hejta ili malo zna o MCU-u.





Ako misliš na mene, ne hejtam, a i ne bih rekao kako malo znam. :)

Infinity War mi nije legao, i jbg.


Na samom početku topica se javlja par ljudi kojima su sve to loši filmovi, a ne znaju ni što je MCU niti šta tu ide...
A ukusi su različiti. Uvijek se cijeni kada čovjek kaže da mu se nešto nije svidjelo pa i zašto je tako. A ne odmah kao Supermark - da ništa ne valja i da sam trebao staviti Deadpoola i X-men jer su ti najbolji.
Ni meni nije legao Black Panther ali ne usuđujem se reći da ne valja.
Doduše za The last jedi se usuđujem reći da ne valja.




Supermark je pogledao sve te superheroje (osim zadnja dva - nije stigao) i to mu je sve smeće (istina, uz par iznimki). Zato mu je i prosječna ocjena tih filmova na imdbu 3.
A ti si u naziv topica stavio kako se ne treba objašnjavati tako da ti je sad bezveze spočitavati što nisam svoju odluku objasnio.
Isto tako, Xmen i Deadpool su Marvel, koliko znam pa ne znam što je čudno što sam prigovorio da nisu navedeni u pollu.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/05/2018 : 08:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pa i ne mora to biti za svakoga, ali iskrenije je reći: meni se ne sviđa Star war, meni se ne sviđa Lord of the rings, meni se ne sviđaju filmovi MCu-a. To su svjetski fenomeni i najveće zabavne uspješnice svojeg vremena i nema teorije da su loši filmovi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/05/2018 : 09:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma nisu to loši filmovi, to je smeće
hrpa nebuloza, loše ili nikakve radnje s ciljem ubacivanja što više specijalnih efekata
crtani film koji slavi nabildane frajere i sisate ženske
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4892 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/05/2018 : 09:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Turski Spiderman. Zanimljiviji i zabavniji od svih ovih :P
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/05/2018 : 10:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ma nisu to loši filmovi, to je smeće
hrpa nebuloza, loše ili nikakve radnje s ciljem ubacivanja što više specijalnih efekata
crtani film koji slavi nabildane frajere i sisate ženske


Ali to ti kažeš. Nije li ti sumnjivo da se nas gomila ne slaže s tobom? A ja pratim američki film skoro 40 godina i gledao sam sve što iole vrijedi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/05/2018 : 10:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Naravno da pričamo o zabavi. Nitko ove filmove ne uspoređuje sa Kumom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15703 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2018 : 12:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Naravno da pričamo o zabavi. Nitko ove filmove ne uspoređuje sa Kumom.


Kapetan je poslao Decembarskog po cigare? 😁

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000