forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Fitness ili ostati u formi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 35

Tonka24
Advanced Member



14637 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2019 : 12:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ovo su zgibovi:


Jedan ovaj ispravan vrijedi kao šest ispravnih o kojima pišete.

Edited by - Tonka24 on 07/03/2019 12:53:35
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/03/2019 : 13:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
To su tzv. muscle-ups, i u principu su beskorisni ako se rade sa swing- forceom

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 07/03/2019 : 13:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Pa da, podrazumijeva se da su ruski zgibovi najtezi ali to je potpuno drugacija vjezba u odnosu na ove u kojima se dize do visine grudi. Ali i tu moze da se zabusava, ako das sebi jaci moment dok se odbacujes lakse ti je da se dignes. Idealno bi bilo kad bi se dizao uz minimalan trzaj, tj skoro vertikalno ali to malo ko moze da uradi.

Drogsy, ovo skoro svi rade sa swing-forceom, odbacuju se pola metra unazad i zahvaljujuci tom momentu sile dizu se ka gore :)

Edited by - Zile on 07/03/2019 13:59:28
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/03/2019 : 14:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Pa da, podrazumijeva se da su ruski zgibovi najtezi ali to je potpuno drugacija vjezba u odnosu na ove u kojima se dize do visine grudi. Ali i tu moze da se zabusava, ako das sebi jaci moment dok se odbacujes lakse ti je da se dignes. Idealno bi bilo kad bi se dizao uz minimalan trzaj, tj skoro vertikalno ali to malo ko moze da uradi.

Drogsy, ovo skoro svi rade sa swing-forceom, odbacuju se pola metra unazad i zahvaljujuci tom momentu sile dizu se ka gore :)

U tome je i problem, to je više party-trick nego vježba.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2019 : 16:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kad si mlađi i tijelo ti podnosi tako neke govnarije koje trpaš u sebe sigruno bolje nego kad ostariš.
Ovakve stvari su za nekog ko nema strpljenja i želi ''preko noći'' rezultate.

Da, samo je ovo dobra stvar, ali i ne daje baš tako rezultate preko noći, mora se čovjek tu isto dobro potruditi i oznojiti i sve prilagoditi da bi došao do rezultata. Čarobne pilule ne postoji, sve je na nama

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ništa čokolade, keksići, frigano.

Ovo frigano, jesi to mislio na pohano? Pohano isto izbjegavam, iako to volim. Ali kad je nešto takvo na meniju, onda skidam taj sloj

quote:
Originally posted by supermark

Diskach, mogu se imati trbusnjaci bez steroida, ali kakvi?
Jebes trbusnjake ako imas 60kg, bez tri grama misica


Baš ovaj dečko što je počeo sa mnom trenirati, 17 godina, negdje 59-60kg, ali kakve čovjek ima trbušne mišiće skoro pa tijelo kao Bruce Lee. Samo ruke su mu jako tanke, ali je skroz izdefiniran iako nikad nije vježbao, dosta doma radi fizičkog posla.
quote:
Originally posted by Caleb


Dobar i koristan savet. Usvojeno.



Tako ja radim, a kad sam čuo, odnosno vidio na youtubeu da i Mario M. tako preproučuje, onda pogotovo mislim da je to dobra stvar Jer određene skupine mišića vježbamo po danima, ali recimo trbušne mišiće mislim da uvijek možemo vježbati, što god radili, mislim da je to itekako poželjno.

quote:
Originally posted by Caleb


Vodim racuna o ishrani, pa mi dobro dodju objasnjenja u vezi proteina, hidrata i sl. Nikad nisam imao volje da naucim sta je sta, ali tu je Reem.



Hvala na komplimentu, ali ne znam ni ja sve, nešto otprije, nešto što izguglam preko neta (a brdo je tih info, treba se snaći), pa probam doći do zaključka. Puno toga i ne znam, a prehrana je nešto što me najviše zanima, pa se isto i sam nadam da ću dobiti i ovdje pokoji koristan savjet od ekipe

quote:
Originally posted by drogsy

Sad si me zbunio, radiš li zgibove ili chin-upove






Mene ova slika zbunjuje, Drogsy, jel nisu ovi nazivi zamijenjeni? Ovo na lijevoj strani bi trebali bit chin upsi, a desno pull upsi?

Inače, da vas pohvalim na raspravi, zaista zanimljive stvari. Ne radim te vježbe, ali mi se čini zanimljivim pa bi svakako to trebao isto ubaciti u svoj program. Imam doma u svom prostoru rimsku klupu na kojoj radim vježbe za prsa, triceps, trbušne, a ima i te nastavke za vježbe koje ste spomenuli

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/03/2019 : 16:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Mene ova slika zbunjuje, Drogsy, jel nisu ovi nazivi zamijenjeni? Ovo na lijevoj strani bi trebali bit chin upsi, a desno pull upsi?



Tekst se odnosi na sliku do nje, malo je nezgodno, ali nije mi se dalo tražiti bolju.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2019 : 16:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

S 80 sam imao 6%. Ali već s 87 sam ima sigurno 16%. Slike su tu. Znam tipove s 105 kg bf 5%.


Tonka, tko ti je mjerio BF, s čim se mjeri? Jel imaš tu sliku gdje si bio na 6%?

Nikad tome nisam pridavao pažnju, pa sam našao jednu stranicu gdje se može izračunati, zapravo na toj stranici automatski dobiješ postotak nakon što ubaciš svoje podatke. Kad otvori stranicu, povuče se malo dolje, ovo gdje piše "Mjerenje pomoću metra": http://www.vjezbaj.com/kalkulatori/postotak-potkoznog-masnog-tkiva/

Ja sam jutros išao se izmjeriti i ubacio podatke:

Spol: muško
Težina: 76 kg
Visina: 177 cm
Vrat: 38 cm
Trbuh: 87 cm
Kukovi: 89 cm

I izbacilo mi 18,22 % BF
Težina masti u kilogramima: 13,85 kg.
Bezmasna težina tijela: 62,15 kg.
S tim postotkom potkožnog masnog tkiva spadate u kategoriju: prihvatljivo.

Bogati, pa nisam znao da ja toliko imam. Iako kažu da to nije skroz precizno, ali svejedno mi je dalo misliti Ali vidim ako u struku smanjim samo 3 cm, onda spadam u kategoriju fitness, to je oko 16.8 % masti. Da je doći negdje na 12%, bilo bi odlično. Ali isto kažu da je najbitnije ono što vidimo u ogledalu, jer sami izračun zna biti kriva slika ponekad, ako samo gledamo na brojke.

Slikao sam se maloprije, imam ja toga još za skinuti što se vidi u predjelu trbuha, i jedna slika sa boka koliko sam uspio uslikat. Morao bi svakako pojačat malo i cardio trening, a prehranu definitivno još više odsada paziti..

Sad će mi stalno u glavi bit da imam skoro 14 kg masti u organizmu



quote:
Originally posted by drogsy

Tekst se odnosi na sliku do nje, malo je nezgodno, ali nije mi se dalo tražiti bolju.


Aha, sad mi je jasno

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/03/2019 16:35:23
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/03/2019 : 16:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by ReemCP



Mene ova slika zbunjuje, Drogsy, jel nisu ovi nazivi zamijenjeni? Ovo na lijevoj strani bi trebali bit chin upsi, a desno pull upsi?



Tekst se odnosi na sliku do nje, malo je nezgodno, ali nije mi se dalo tražiti bolju.


Reem, ne radiš zgibove? Zgibovi su jako važna vježba za leđa i još ponešto. Jedna od vježbi koje se ne zaobilaze...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2019 : 16:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, ne :( ja ti imam doma profi lat-mašinu pa na njoj radim vježbe za leđa, ali imam i rimsku klupu (nešto slično kao na slici dolje) gdje se sam dižem i radim tako donji dio prsa, ali i triceps (sve ovisi o kutu kako se dižeš, kako se nagneš), mogu se i trbušnjaci (donji) radit, a zgibove nažalost ne radim, iako se isto na njoj mogu radit.. ali sad ste me nekako zaintrigirali s time


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/03/2019 16:56:20
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14637 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2019 : 17:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by ReemCP



Mene ova slika zbunjuje, Drogsy, jel nisu ovi nazivi zamijenjeni? Ovo na lijevoj strani bi trebali bit chin upsi, a desno pull upsi?



Tekst se odnosi na sliku do nje, malo je nezgodno, ali nije mi se dalo tražiti bolju.


Reem, ne radiš zgibove? Zgibovi su jako važna vježba za leđa i još ponešto. Jedna od vježbi koje se ne zaobilaze...


Ne slažem se, ima dosta boljih vježbi, jedna od njih je mrtvo dizanje.

@Reem

Ovdje sam imao 8-9 %.
Imaš posebnu vagu koja mjeri.
Rekao sam ti ja, za ono što ti ciljaš imaš previše kila na svoju visinu. Nisam uzalud prove tolike godine u svemu tome, baš ti se na ruci vidi; da se razumijemo ti si dobar, samo za to "ripanje" imaš još dosta posla, na tvojoj se ruci vidi da ti mišić nema tonusa.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2019 : 20:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Divim ti se Tonka kad na osnovu jedne slike postaviš čitavu dijagnozu I još sam napisao da je slika zumirana i da bi trebalo se vidjet cijeli gornji dio da bi se moglo nešto komentirati. Kao da ja sad pitam tebe na ovoj zadnjoj slici, hej Tonka, a gdje su ti prsa? Ne pitam i ne pišem to jer znam da se na jednoj slici ne može sve vidjet kako treba, puno ovisi o kutu slikanja, svjetlosti..

Pa i oni profi bodybuilderi i poznate ličnosti koje imaju super tijelo, kad se slikaju za Mens Health, iako savršeno izgledaju, opet na tu sliku ide photoshop jer očito nisu skroz zadovoljni slikama, pokušavaju sakrit neke stvari i učinit sliku savršenom. Teško je dok nekoga ne vidiš uživo i procijenit, a i ja i ti smo na tim slikama bijeli što opet utječe da ti se mišići ne vide koliko bi ti se vidjeli nakon 7-8 tretmana u solariju. Kao što profi bodybuilderi idu i još na natjecanju se dodatno mažu onim kremama i jako malo ili gotovo ništa ne piju tekućine kako bi mišići maks. došli do izražaja.

Meni je neki cilj doći do 73 kg, kako sam pisao, čak i niže ako budem mogao, ali i ovo stanje kako sam danas, ja zadovoljan samo da nastavim ovako, pogotovo što se tiče prehrane, samo da me bude držala ta volja koju trenutno imam.

Mogao bi ja i dignuti kilažu, zašto ne, možda je i ovo malo (moji mi kažu da bi trebao se malo "udebljat" ). Ako gledam UFC borca Thiaga Alvesa koji se bori u welteru (77kg) skoro cijelu karijeru, a niži je od mene i isto godište. Iako piše da on ima 77 kg, ali on u borbi je uvijek imao 84-85 kg (možda i više), visina 175 cm i isto 83' godište kao ja.

Veća slika: https://cdn.shopify.com/s/files/1/1579/3169/products/Thiago_Alves3.jpeg?v=1527975766



Meni je recimo to super Ali svjestan sam da ja nemam kao on uz sebe trenere, doktore, nutricionistu, masažera i sve ljude koji ga okružuju i paze na njega.

Ja koliko uspijem skinuti još struka, pa da bude i 1cm još samo, ja sretan. Najveća mi je želja dobit onu donju crtu kod prsa (to mi je uvijek bio upitnik ), za donji dio prsa i nitko sretniji od mene. Našao sam neke vježbe pa ću probat vidjet hoću li uspjet. Počeo sam radit na tome pa ću vidjet. A što se tiče definicije, mnogi kažu da ju je najbolje radit ljeti, em je vruće, brže se znojimo, pijemo više tekućine, nemamo toliko teka kao zimi i to su idealni uvjeti da se još više poradi na tome. Pa koliko se uspije. Onaj osjećaj poslije jakog treninga je neprocjenjiv i nadam se da me neće nešto poremetit pa da prestanem s tim

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/03/2019 : 21:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by ReemCP



Mene ova slika zbunjuje, Drogsy, jel nisu ovi nazivi zamijenjeni? Ovo na lijevoj strani bi trebali bit chin upsi, a desno pull upsi?



Tekst se odnosi na sliku do nje, malo je nezgodno, ali nije mi se dalo tražiti bolju.


Reem, ne radiš zgibove? Zgibovi su jako važna vježba za leđa i još ponešto. Jedna od vježbi koje se ne zaobilaze...


Ne slažem se, ima dosta boljih vježbi, jedna od njih je mrtvo dizanje.


Onda da zanemarim te zgibove i ne gubim vrijeme više?
I nabroj mi još nekoliko (koje su bolje) čisto da imam opcije za svaku priliku.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 07/03/2019 21:39:10
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14637 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2019 : 22:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by ReemCP



Mene ova slika zbunjuje, Drogsy, jel nisu ovi nazivi zamijenjeni? Ovo na lijevoj strani bi trebali bit chin upsi, a desno pull upsi?



Tekst se odnosi na sliku do nje, malo je nezgodno, ali nije mi se dalo tražiti bolju.


Reem, ne radiš zgibove? Zgibovi su jako važna vježba za leđa i još ponešto. Jedna od vježbi koje se ne zaobilaze...


Ne slažem se, ima dosta boljih vježbi, jedna od njih je mrtvo dizanje.


Onda da zanemarim te zgibove i ne gubim vrijeme više?
I nabroj mi još nekoliko (koje su bolje) čisto da imam opcije za svaku priliku.


Neee dragi kolega, krivo si me shvatio. Zgibovi su učinkoviti i svakako ćeš napredovati, samo sam napisao da nisu najbolje vježbe za leđa. Drži se ti i dalje zgibova, imaš dovoljnu kilažu u odnosu na visinu i samo se održavaj, tako i jesu neki tvoji ciljevi koliko sam dobro razumio. Za te vježbe ti treba teretana.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14637 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2019 : 22:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@Reem

Ne znam kako da shvatim gornji dio poruke, čini mi se da ne vjeruješ da mogu procijeniti. Samo pitam da vidim kako mogu argumentirati.

Pa na zadnjoj slici nemam prsa, odnosno slabo...a pogledaj sliku na sedmoj stranici teme, e ali recimo ta prsa sam platio visokim bf, ovdje je nizak bf i negdje sam zakinut ( u ovom slučaju prsa ). To je tako kad pokušavaš prirodnim putem.

T.Alves je apsolutno ne relevantan primjer, sam si rekao " mažen i pažen " i sigurno je na nečemu.

Ako ne vjeruješ meni probaj se nakrkati do 88 kg kao ja pa ćeš vidjeti na što ćeš izgledati a onda si izmjeri BF pa mi javi.
Eto i sam kažeš da ti je BF visok, ja sam to vidio na osnovu one dvije slike, vjerovao ti meni ili ne.

Ja sam upisao teretanu a ni sam ne znam zašto jer mi je volja na nuli.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/03/2019 : 22:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by ReemCP



Mene ova slika zbunjuje, Drogsy, jel nisu ovi nazivi zamijenjeni? Ovo na lijevoj strani bi trebali bit chin upsi, a desno pull upsi?



Tekst se odnosi na sliku do nje, malo je nezgodno, ali nije mi se dalo tražiti bolju.


Reem, ne radiš zgibove? Zgibovi su jako važna vježba za leđa i još ponešto. Jedna od vježbi koje se ne zaobilaze...


Ne slažem se, ima dosta boljih vježbi, jedna od njih je mrtvo dizanje.


Onda da zanemarim te zgibove i ne gubim vrijeme više?
I nabroj mi još nekoliko (koje su bolje) čisto da imam opcije za svaku priliku.


Neee dragi kolega, krivo si me shvatio. Zgibovi su učinkoviti i svakako ćeš napredovati, samo sam napisao da nisu najbolje vježbe za leđa. Drži se ti i dalje zgibova, imaš dovoljnu kilažu u odnosu na visinu i samo se održavaj, tako i jesu neki tvoji ciljevi koliko sam dobro razumio. Za te vježbe ti treba teretana.


Da, ja ne idem u teretanu.
Onda ipak nastavljam sa zgibovima...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14637 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2019 : 22:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Bitno da bilo što treniraš, da se krećeš. Čak i hodanje na malo duže staze je izvrsno. Ako imaš volje za bilo što odlično je! Samo ti dalje nastavi s zgibovima.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2019 : 22:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Pa na zadnjoj slici nemam prsa, odnosno slabo...a pogledaj sliku na sedmoj stranici teme, e ali recimo ta prsa sam platio visokim bf, ovdje je nizak bf i negdje sam zakinut ( u ovom slučaju prsa ). To je tako kad pokušavaš prirodnim putem.

Tonka, to je ona slika koju si mi poslao u UFC temi ako se sjećaš, na toj slici još najbolje izgledaš moje mišljenje. To je upravo ona kilaža koja na tvoju visinu paše, jer ja sam se začudio kad sam te vidio prošle godine uživo, a znam da si i pisao koliko si kilograma opao. Pusti BF, jest, lijepo je imati da ti se i trbušni vide i uzgledat fit, ali tamo si bio baš "pojava", kako da se izrazim.

Da si ti UFC borac, onda bi bilo poželjno da si toliko skinuo kilograma. Upravo zato jer bi imao prednost u reachu. Evo ti jedan ludi primjer u UFC-u gdje se borio jedan borac, George Roop se zove.

Lik je sa svojih 185 cm visine skidao kilograme da bi se borio u bantamu to ti je kategorija od 61 kg. Lik je izgledao kao kostur, to je meni odvratno. Samo da bi imao prednost u odnosu na ostale borce. Pogledaj njega i normalnog borca u bantamu prilikom staredowna, ovakve stvari se inače ne viđaju u manjim kategorijama:



quote:
Originally posted by Tonka24

Ja sam upisao teretanu a ni sam ne znam zašto jer mi je volja na nuli.


Uzmi ECA šalim se..

Ovo je jedan odličan, inspirirajući, motivacijski govor:


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/03/2019 22:50:48
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2019 : 11:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jučerašnji obrok nekih 2.5h prije treninga (sat prije treninga popio još prot.shake). Piletina i riža (uncle bens), bez kruha. Malo sam bio zbunjen što se tiče riže, jer negdje postoje podaci da je ugljikohidrat sa visokim GI, negdje sa niskim GI. Ima ih valjda više vrsta, pa su i različite vrijednosti.

Uspio sam izguglati isključivo za ovu uncle bens rižu iz vrećice, koja se kuha 10 min. i sadržaj vrećice je za 2 osobe. Ispada da joj je GI 38 što znači da je ugljikohidrat sa niskim GI (sjećate se, sve niže od 70), pa sam zaključio da bi bila zgodna onda kao obrok prije treninga.

Iako kad sljedeći put budem išao u grad, kupit ću si brokule, karfiol (ilitiga cvjetača), špinat i te stvari. To je sve na popisu što ne volim nikako jesti Ali piše da su ti ugljikohidrati iz povrća sa svega 15 GI, što je izvrsno, a i bogati su vlaknima. Tako da mislim da ne bi bilo loše pomalo zamijeniti neke ove ugljikohidrate što sam dosad jeo za ručak (špageti, tjestenina, riža...) sa ugljikohidratima iz povrća. Naravno, ne skroz izbaciti, nego nešto smanjiti a povećati ove iz povrća.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/03/2019 : 12:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP





Vide nas, ka blizanci

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/03/2019 : 21:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Inače o postotku potkožne tjelesne masti, čovjek koji se profesionalno bavi time kaže ovo dolje ukratko...

Metode mjerenja su razne, rezulteti šareni, nije precizna nauka...
On je uglavnom na 12-13% body fat (izgleda fenomenalno).
Ispod 10% je izuzetno teško i nezgodno za održavanje. On je to radio samo na kratko po par tjedana sa svrhom i da vidi jel može. Velika gnjavaža kojoj se nitko ne želi podvrgavati.
Ispod 6% je opasno po život - tu u principu tijelo umire. Izuzetno teško za postići, veliki rizik, određene tjelesne funkcije otkazuju poslušnost.
Čisto radi neke osnovice - mladi ljudi koji se bave sportom i vitki su kotiraju između 15% i 20% tjelesne masti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/03/2019 21:40:27
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2019 : 21:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast King Samo na toj tvojoj slici puno to bolje izgleda nego kod mene sviđaju mi se ove, kako se zovu, maskirne hlače crno/bijele, kad sam živio u ZG-u prošao sam pola ZG-a dok ih nisam našao. Ako se dobro sjećam, kupio sam ih tamo na Trgu bana Jelačića i to tamo gdje piše "Anić holding". Tko zna jel danas toga ima, baš bi si volio uzet..

Inače, na te hlače su se nosile ove cipele:



..i crna uska majica

-
-

Večeras sam, oko 18h išao napravit trening pomoću videa koje je objavio Mario Mlinarić na svom YT kanalu. To je onaj trening "25 dana izazov", ali išao sam se testirati da vidim taj prvi trening. I mogu samo reći da je sjajan, preporuka svima Sastoji se od 13 vježbi (jedna serija), a vježbe su po 30 sek. sa 10 sek. odmora. Tempo ubitačan. Nakon tih 13 vježbi, leđa su mi bila skroz mokra, oko trbuha i sastrane. Mario preporučuje još tako 2x, a ja sam samo još jednom išao ponoviti svih 13, samo mogu reći da mi je kod vježbe "sumo bubanj" kad se samo stoji u toj poziciji, znoj curio sa čela i slijevao se niz nos i kapao, eto toliko je trening dobar A jedna serija traje otprilike samo 5-6 minuta!

Vježba na 14:49 min. videa - nisam mogao napravit u komadu svih 30 sek., zastao na nekih 16-17 sekundi, lagana pauza i nastavio. Čovječe, kako zateže noge ta vježba.
Vježba na 18:49 min. videa - sumo čučanj, također ista stvar, izdržao isto nekih možda 20 sek., boli ko vrag i opet nastavio.

Ali odlična stvar, na početku videa imate kako se pravilno zagrijati i razgibati, a na kraju kako se istezati.

Preporuka prije vježbanja ovih vježbi, da si par sati prije ovog treninga probate malo izvoditi te vježbe, čisto da skužite kako idu. Jer kad krene trening, tempo je brz i nema puno vremena za prilagodbu, dobro se prije pripremiti da znate što vas čeka.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/03/2019 : 21:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
I još jedna sitnica.
Pričam redovno sa kolegom koji se godinama bavi fitnesom i stvarno zna puno toga. Pa sam usput pitao i za zgibove (za svaki slučaj). Čovjek kaže da su zgibovi najbolja vježba za leđa i jedna od nekoliko esencijalnih vježbi uopće (uz deadlift, bench press, dips, squats i još par).
I rekao mi je da ne raspravljam po forumima o tome jer je to promašaj jer ljudi puno lupaju gluposti. Ipak, svakako ću nastaviti postavljati pitanja i iznositi informacije bez obzira na njegov savjet...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/03/2019 21:52:06
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2019 : 21:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Inače o postotku potkožne tjelesne masti, čovjek koji se profesionalno bavi time kaže ovo dolje ukratko...

Metode mjerenja su razne, rezulteti šareni, nije precizna nauka...
On je uglavnom na 12-13% body fat (izgleda fenomenalno).
Ispod 10% je izuzetno teško i nezgodno za održavanje. On je to radio samo na kratko po par tjedana sa svrhom i da vidi jel može. Velika gnjavaža kojoj se nitko ne želi podvrgavati.
Ispod 6% je opasno po život - tu u principu tijelo umire. Izuzetno teško za postići, veliki rizik, određene tjelesne funkcije otkazuju poslušnost.
Čisto radi neke osnovice - mladi ljudi koji se bave sportom i vitki su kotiraju između 15% i 20% tjelesne masti.


Hvala ti puno što si se raspitao za ovo
Sad je pitanje jesam li ja dobro izmjerio kukove i struk, i pitanje koliko je prezicna ta stranica gdje sam ukucao svoje podatke, ja sam onda negdje na 18%. Da je doći negdje na 13-14%, to bi moglo već super biti

Iako valjda postoji taj nekakav mjerač gdje se to možda prezicnije dobije, jedna slika: https://rtl-static.cdn.sysbee.net/image/a624d7cbacc6a7589bee0227e66f22e8_view_article_new.jpg?v=23

Kad budem išao u grad, baš ću pitat u ljekarni jel imaju to. Znam da u nekim ljekarnama mjere tlak, visinu i težinu, možda imaju i za to.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/03/2019 : 22:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Obi-wan

Inače o postotku potkožne tjelesne masti, čovjek koji se profesionalno bavi time kaže ovo dolje ukratko...

Metode mjerenja su razne, rezulteti šareni, nije precizna nauka...
On je uglavnom na 12-13% body fat (izgleda fenomenalno).
Ispod 10% je izuzetno teško i nezgodno za održavanje. On je to radio samo na kratko po par tjedana sa svrhom i da vidi jel može. Velika gnjavaža kojoj se nitko ne želi podvrgavati.
Ispod 6% je opasno po život - tu u principu tijelo umire. Izuzetno teško za postići, veliki rizik, određene tjelesne funkcije otkazuju poslušnost.
Čisto radi neke osnovice - mladi ljudi koji se bave sportom i vitki su kotiraju između 15% i 20% tjelesne masti.


Hvala ti puno što si se raspitao za ovo
Sad je pitanje jesam li ja dobro izmjerio kukove i struk, i pitanje koliko je prezicna ta stranica gdje sam ukucao svoje podatke, ja sam onda negdje na 18%. Da je doći negdje na 13-14%, to bi moglo već super biti

Iako valjda postoji taj nekakav mjerač gdje se to možda prezicnije dobije, jedna slika: https://rtl-static.cdn.sysbee.net/image/a624d7cbacc6a7589bee0227e66f22e8_view_article_new.jpg?v=23

Kad budem išao u grad, baš ću pitat u ljekarni jel imaju to. Znam da u nekim ljekarnama mjere tlak, visinu i težinu, možda imaju i za to.


Ovo sam vidio na youtube, nije od kolege kojeg osobno poznajem.
Ima ta metoda s tim štipanjem, ali opet može se svakako mjeriti. Ima i nešto sa uranjanjem u vodu. Uglavnom, nije precizna nauka, a za točno mjerenje treba stručnjak.
Ja kontam da su ljudi sa slika ovdje negdje malo ispod 20%, a nisam ni ja daleko. Dakle, ima mjesta za napredak svakako, valja se potruditi...
Evo primjera:


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/03/2019 22:03:51
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/03/2019 : 22:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ovaj 18-20 % rekao bih Čak mi ova zadnja 2 tipa ne izgleda baš nešto što bi volio, ne znam.

Obi, ako nađeš vremena, probaj odradit ovaj prvi trening sa Mariom To možeš i doma odradit, dovoljan ti je prostor nekih metar i pol sa metar i pol, a preko kompa slušaš njih, gledaš i radiš s njima. Jako kratko traje, a baš se čovjek fino oznoji. I fora što ne treba nikakvih utega ni ničega, samo dobra volja

Nadovezao bih se na ono što si nekidan pitao za trbušnjake, koje vježbe i to, evo ti jedan isječak iz knjige Damira Perkova kako je on to objasnio:



Te dvije knjige sam kupio u Zg-u kad sam tek krenuo vježbati, kad na internetu i nisi mogao naći neki info. Ali su mi dobro tad došle, jedna je o treningu, a ova manja o prehrani. E da, nisu glanceri


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 08/03/2019 22:23:04
Go to Top of Page
Page: of 35 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000