forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 166 - Nikopol
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/02/2021 : 11:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon desetak godina, baš sam guštao u ponovnom čitanju ove trilogije. Prvi album jest najpitkiji i mogao bi komotno stajati sam za sebe, ali ne bih rekao da su druga dva nešto posebno slabija, samo su malo apstraktniji. I dok prvi album ima satirični pristup, u druga dva prevladava melankolija što mi je neobično odgovaralo. U konkurenciji one kasnije kvadrilogije i radova s Christinom, po meni najbolji Bilalov strip. Juliju i Roema sam davno čitao i u potpunosti zaboravio, a Animal'z mi još nisu došli u ruke. Ima li još štogod objavljeno na ovim prostorima?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2021 : 11:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma sve je to papazjanija sa fenomenalnim crtežom u drugom i trećem dijelu:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/02/2021 : 14:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

U konkurenciji one kasnije kvadrilogije i radova s Christinom, po meni najbolji Bilalov strip. Juliju i Roema sam davno čitao i u potpunosti zaboravio, a Animal'z mi još nisu došli u ruke. Ima li još štogod objavljeno na ovim prostorima?


Makondo je najavio Exterminatora 17 (samo je crtač tamo)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/02/2021 : 14:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Exterminator 17 je vrlo dobar.

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/02/2021 : 15:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

U konkurenciji one kasnije kvadrilogije i radova s Christinom, po meni najbolji Bilalov strip. Juliju i Roema sam davno čitao i u potpunosti zaboravio, a Animal'z mi još nisu došli u ruke. Ima li još štogod objavljeno na ovim prostorima?


Makondo je najavio Exterminatora 17 (samo je crtač tamo)


Integral ili samo Bilalov album?

Isto pitanje i za izivka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 21/02/2021 15:57:46
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/02/2021 : 16:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Exterminator je inače album od 60-ak stranica i meni je također vrlo dobar:

https://www.bedetheque.com/BD-Exterminateur-17-11185.html

Postoji i nabildano izdanje u obliku integrala od 240 stranica (ostatak je crtao Baranko, a ne Bilal):
https://www.bedetheque.com/BD-Exterminateur-17-INT-292073.html

Ovdje imaš mali zavir:
https://www.amazon.com/Exterminator-17-Enki-Bilal-Library-ebook/dp/B07RV5DB51/



Edited by - Peyo on 21/02/2021 16:37:10
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/02/2021 : 16:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam i taj nastavak koji je crtao Baranko. Koliko se sjećam slabije ali morao bi ponoviti za precizniju ocjenu.

Have mercy
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 21/02/2021 : 17:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da će nažalost biti novi, digitalni kolor.

Edited by - JAH WOBBLE on 21/02/2021 17:43:40
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/02/2021 : 19:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

U konkurenciji one kasnije kvadrilogije i radova s Christinom, po meni najbolji Bilalov strip. Juliju i Roema sam davno čitao i u potpunosti zaboravio, a Animal'z mi još nisu došli u ruke. Ima li još štogod objavljeno na ovim prostorima?


Makondo je najavio Exterminatora 17 (samo je crtač tamo)


Integral ili samo Bilalov album?

Isto pitanje i za izivka.




Samo Bilal...Makondo potvrdio na Instagramu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/02/2021 : 19:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

Pretpostavljam da će nažalost biti novi, digitalni kolor.


Makondo pokušava da obezbedi stari kolor ali tu ima nekih problema sa autorskim pravima...videćemo...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/02/2021 : 21:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na informacijama. Nadam se da će ekipa iz Makonda uspjeti u svom naumu. Ono malo što sam našao na netu i usporedio apsolutno ide u prilog starom koloru.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/04/2021 : 22:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovo je jedini strip iz ove ture koji sigurno neću uzimati. Imam ono bosansko izdanje već desetak godina i uspio sam pročitati otprilike isto toliko stranica. Baš ne ide.... Pa još i da duplam stvarno ne bi imalo smisla.


Publika.
Izdali su mu Juliju i Roema, Cetiri?, Rendez vous u Parizu, 32 decembar, San monstruma, i trilogiju Nikopol...
Bilo je jos Bilala, kod VC-a, Animal'z, i Deceje novine, Falange crnog reda. Nesto piraterije, i sad evo nam Fibre.
Enes Bilalovic je nesumnjivi genij, ali nije za svakog. Tezak je koliko i genijalan. Tako da te razumijem, ako ti nije 'prosao'. Ali uz malo napora i volje, ako ti se da, vidjet ces kakav je to kompletni i jedinstveni autor.


Baš sam pročitao prva tri dijela Monster tetralogije, jedva čekam pronaći negdje i četvrti. Genijalan strip, vizualno predivan, priča je doduše u ovom trećem dijelu otišla u neke sfere koje ću vjerojatno shvatiti tek kad pročitam i zadnji dio cijeli strip mi je kao neki socijalistički blade runer na tripu. Nadam se svakako i Fibrinom izdanju sve u jednom kao i Nikopol.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/08/2021 : 18:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Često strepim kada čitam nešto što ima etiketu klasike jer mi to nije garant da je strip dobro ostario ali ovde nema takvih bojazni, trenutno ne mogu da se setim nijednog drugog stripa osim Inkala koji me je toliko izvozao da nisam znao gde mi je dupe gde glava. Prvi album savršen, drugi u malo drugačijem tonu ali i dalje sjajan, treći mi već nije to to ali nakon što sam prešao preko cele trilogije morao sam ponovo da se vratim i iščitam prvi album koliko je to genijalno napisano. Sjajan SF
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/08/2021 : 19:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovo je jedini strip iz ove ture koji sigurno neću uzimati. Imam ono bosansko izdanje već desetak godina i uspio sam pročitati otprilike isto toliko stranica. Baš ne ide.... Pa još i da duplam stvarno ne bi imalo smisla.


Publika.
Izdali su mu Juliju i Roema, Cetiri?, Rendez vous u Parizu, 32 decembar, San monstruma, i trilogiju Nikopol...
Bilo je jos Bilala, kod VC-a, Animal'z, i Deceje novine, Falange crnog reda. Nesto piraterije, i sad evo nam Fibre.
Enes Bilalovic je nesumnjivi genij, ali nije za svakog. Tezak je koliko i genijalan. Tako da te razumijem, ako ti nije 'prosao'. Ali uz malo napora i volje, ako ti se da, vidjet ces kakav je to kompletni i jedinstveni autor.


Baš sam pročitao prva tri dijela Monster tetralogije, jedva čekam pronaći negdje i četvrti. Genijalan strip, vizualno predivan, priča je doduše u ovom trećem dijelu otišla u neke sfere koje ću vjerojatno shvatiti tek kad pročitam i zadnji dio cijeli strip mi je kao neki socijalistički blade runer na tripu. Nadam se svakako i Fibrinom izdanju sve u jednom kao i Nikopol.


Bojim se da nećeš. Bar ja nisam.

Zanimljiva je ta tetralogija, pogotovo vizualno, ali Nikopol je uvjerljivo bolji.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 03/10/2021 : 21:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Mene je Nikopol poprilično razočarao. Krene super jako, interesantna prva knjiga, dosta maštovito, ali onda kasnije krene nabacivanje raznoraznim idejama samo da bi se stvorio unikatni svijet (šahoboksanje, grad koji je uvijek na -21 celzij, a sve oko njega na +47, random ljestvice za rangiranje svega i svačega...), dok se priča pogubi negdje putem. Generalno ne volim SF u kojem se ubacuju elementi koji nemaju nikakvu znanstvenu podlogu, pa čak ni nekakvo pojašnjenje zašto nešto funkcionira na određeni način u okvirima tog svijeta.

Vizualno dojmljiv, no scenaristički me izgubio negdje tokom druge knjige.

Jedno pitanje vezano uz ljestvicu mržnje koja se zove srpskohrvatska...je li to krajnje nespretni prijevod ili je tako u originalu? Taj dio me baš izbacio iz stripa.

Edited by - Odoakar on 03/10/2021 21:55:17
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/10/2021 : 08:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovo je najaktualnija tema vezana za Bilala pa neka bude ovdje:

https://lithub.com/enki-bilal-on-the-frightening-speed-of-the-digital-revolution-and-finding-meaning-in-humanism/


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/10/2021 : 10:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Jel ko čitao ovo? https://bookshop.org/books/legends-of-today/9781785868740
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/10/2021 : 10:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam, naravno.
Koliko sam na brzinu vidio unutra su 3 priče. Po mom mišljenju sve 3 su jako dobro.

Have mercy
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 08/10/2021 : 10:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Legendarni stripovi sa Pierrom Christinom, ne zato što to stoji u naslovu.
Ovo je sa novim kolorom što se može videti na preview na Amazonu:
https://www.amazon.com/Bilal-Legends-Today-Pierre-Christin/dp/1785868748
Imam i stari i novi kolor i stari je mnogo bolji.
Prvi put sam čitao pre više od 30 godina, za mene je to klasik.
Ako se sada 2021. čita prvi put, ne znam...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2021 : 10:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To jest klasik.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/10/2021 : 12:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To jest klasik.


Ćeš ga objavit??
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2021 : 12:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Vrijeme će pokazati:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/10/2021 : 15:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Vrijeme će pokazati:)


znači prženje na laganoj vatrici
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/10/2021 : 15:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Znači, bit će, strpljenja.

Have mercy
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/10/2021 : 22:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Znači, bit će, strpljenja.


strpljen spašen
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000