forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Talijanski eksploatacijski podžanrovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/11/2020 : 11:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=31&TOPIC_ID=49058#2367452

Il nascondiglio (ovaj bi ti mogao biti prilično dobar) + Il signor Diavolo (ovaj ima super temu, opet općiju, ali je nekako i najlošije urađen; to mu je novi film i tu već nema te snage; kao da mi nešto fali, kao da je premali film. ali i dalje zanimljiv i dovoljno dobar, iako ga od tih 5 stavljam na posljednje mjesto)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/11/2020 : 11:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ova dva mu ne ubrajaju u horore, čini se, što ne znači da me ne zanimaju, no sve mi se čini da ću uskoro umjesto ovih Talijana gledati From here to Eternity (da vidim tu poveznicu sa Mr Noom), a i nakon ovih Avatija, planiram pogledati i nešto od Argenta (Suspiriu svakako, i možda još jedan, ne znam koji).
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/11/2020 : 12:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nascondiglio ima super jezovite scene, sa tim djevojčicama/staricama u ventilacijskim otvorima u kući; to je bolji horor od 90 posto toga što uzimaju pod horor.

Odavde do vječnosti, da, to je pravi izbor. Montgomery Clift u tom filmu, to ti je Mister No, Nolittina vizija Mister Noa.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/11/2020 : 12:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

nakon ovih Avatija, planiram pogledati i nešto od Argenta (Suspiriu svakako, i možda još jedan, ne znam koji).



Ili L'uccello dalle piume di cristallo’ ili Profondo rosso.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 18/11/2020 : 13:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i Zedera, opet Avati



Za razliku od zombi filmova kakvi se danas rade, u kojima su zombiji prije svega nemani za napucavanje koji se kreću u hordama, ovdje imamo tek minimalan broj zombija, a i (opet) fokus je na gradnji misterija, ne na akciji. Kako sam vidio, film je u SAD-u bio reklamiran kao da je neki Romero-style film, sa takvim plakatom, pa su se mnogi razočarali.

Film je čisto što se kinematografije tiče slabiji od Arcana i Case, ali nudi zanimljiv misterij vezan za ideju posebnih "zona" u kojima zakoni fizike djeluju drugačije, no nije sad da film nudi neku zanimljiviju razradu te ideje. Otud je i završetak, koji je mogao biti efektan, ispao banalan, the end i to je to. Dakle, sve skupa osrednje, ali ga malo dižu neki detalji, tako da, 6.5/10.

Edited by - Zoroasterixx on 18/11/2020 13:19:04
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/11/2020 : 18:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nisam već neko vrijeme previše gledao eksploatacijske filmove, ali ova aš diskusijica mi je opet malo probudila želju, taman u pravo vrijeme da se pridružim ovome: https://twitter.com/GCDB/status/1329435876951269391

Dakle prosinac će biti Deucember: mjesec raznoraznih (ne smo talijanskih) eksploatacijskih, kultnih, grindhouse filmova. Taman za kratiti vrijeme u pandemijskoj zimi.

Edited by - vukozec on 21/11/2020 18:45:19
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/11/2020 : 18:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Vukozec, ti voliš filmove tipa Cannibal Holocaust i slično?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/11/2020 : 19:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nisam taj gledao, niti išta od tih kanibalskih.

Volim horore, ali cijenim atmosferu više od gorea (no mogu pogledati sve).
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/11/2020 : 19:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ja sam, recimo, pomalo se vratio i sad mi odgovara gledati te žanrovske filmove. a vratio me vestern, odnosno istraživanja neovesterna. od neovesterna, preko rasprava o jezovitome, do Pupija Avatija.

kaj ćeš gledati, vukozec?
ako tražiš male, nepoznate filmove, evo ti par prijedloga. ovi su dovoljno dobri, ujedno neovesterni u različitim varijantama provincije:
TRAPPED 1982.
FIGHTING MAD 1976.
JOHNNY FIRECLOUD 1975.
THE RANSOM 1977.
HUNTER'S BLOOD 1986.

zanimljiv film, koji čak ide prema ozbiljnome WOLF LAKE 1980. pogledati i JOE 1970. ovi sukobi i dalje su aktualni s obzirom na trumpa i antitrumpa, a iz Amerike preslikali su se svuda po svijetu, fukare i ognjištari. naravno, meni su fukare tipa beagea nesnosni, ali ni trumpovci krugerova kalibra mi nisu po volji, jer su samo reakcija na ove budale, pa su to neke ukopane frontovske pozicije. iako mi krugerovci nisu tako iritantni. uglavnom, ova dva filma su zanimljiva po tom pitanju, makar su ognjištari ocrnjeni haha.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 21/11/2020 : 19:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ne bi bilo loše uključit se u mjesec grindhouse filmova.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/11/2020 : 19:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nisam još složio listu što ću gledati, pregledat ću malo svoju watchlistu, vidjeti što mi je od toga dostupno i tako. Sve prijedloge ću uzeti u obzir (ovaj Joe mi je već na watchlisti od ranije kada mi ga je stinky spomenuo mislim).

Evo jedan koji definitivno planiram pogledati je Beyond valley of the dolls Russa Meyera :)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/11/2020 : 20:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam i Il Nascondiglio, opet od Avatija



I što reći, nije mi bilo preloše, no nije sad ni da sam baš preoduševljen. Film je u biti gotička priča preinačena u suvremeno doba, no koja bi vjerojatno i bolje pasala u neko okruženje iz devetnaestog stoljeća ili ranije. Manje više film je krimić koji težište baca na istragu, sa dosta sličnih elemenata kao ovi prethodni Avatijevi (nevoljni protagonist/ica koja se petlja u nešto što realno ne mora, zločin iz prošlosti, cijelo selo upetljano u nešto gadno itd), ali i dosta je ovo slabije od Arcana i Kuće, valjda 5.5/10, možda 6 ako sam dobre volje.

(a i na ocjenu utječe što sam netom prije pogledao i remek djelo NADNICU ZA STRAH, pa se tu nameće i pitanje - je li bolje ograničiti gledanje filmova samo na takve vrhunce ili istraživati svuda i gledati svašta, to je pitanje za prave filmofile)

Edited by - Zoroasterixx on 21/11/2020 20:58:14
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/11/2020 : 21:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ja sam gledao valjda 4-5 Meyera, ali mi, osim velikih sisa;))))) nije u nekom dobrom sjećanju. možda bih čak sada više to cijenio, jer sam u ono vrijeme gledao uglavnom samo svjetsku kinematografiju, ozbiljne filmove, takozvane ugledne redatelje. mislim da sam gledao i taj, najviše pamtim Supervixens. nisam siguran da je to iole dobro. relativno nedavno sam pogledao BIG BAD MAMA 1974. i to je možda nešto ozbiljnije od Meyera, onako, podnošljivo. posljednjih godinu-dvije sam pogledao dosta tih malih američkih filmova, a više volim kada su rađeni upravo za ove Joeve iz filma Joe, nego za manjinske i alternativne skupine. sve prenaglašeno feminističko, crnačko, kontrakulturaško, ide mi na ganglije. makar je Joe kontrakulturaški, ali je dobar jer polazi od američke konzerve i prati ga minuciozno u jednom reductio ad absurdum. usput, kad smo već došli do ovih tema, uskoro ću ponoviti WHITE DOG 1982. pa da vidim gdje su naglasci.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/11/2020 : 21:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx
je li bolje ograničiti gledanje filmova samo na takve vrhunce ili istraživati svuda i gledati svašta, to je pitanje za prave filmofile)



sve gledati, jer se vremenom profilira neki ukus, a koji nalazi dobre stvari i među malim filmovima

ali naravno, prvo se mora odgledati bezbroj onih superfilmova. baš govorim, trenutno mogu gledati te male, pa i takve kao Nascondiglio (kojemu bih ja dao vjerojatno najmanje 6,5/10; bio sam govorio ženi kad sam gledao što je glavni nedostatak, ali sad se više ne sjećam, iako je prošlo tek dva-tri tjedna;)

ti bi mogao sada komotno pogledati 500 filmova, Bergmana, Truffauta, Wajdu, Antonionija, Fellinija, De Sicu, Bunuela, Wildera, američke stare komedije, noire, vesterne itd. itd. i ostalo bi ti još i još i još.
a što je najbolje, kad i pogledaš to sve, zbog enormne količine se podosta toga izbriše, pa valja isponova. ja bih praktički trebao bezbroj toga ponoviti, i to i radim. sada uzimam tako odabrane, ponavljam i istražujem male. baš ove žanrovske krimi, akcijske i varijacije neovesterna. horore više ne gledam, osim probrano i ponavljanje, a također sam se ostavio europskog prenemaganja u dramama, pogotovo novih europskih filmova, jer mi je sve to postalo uglavnom smeće. a kad se sjetim da je bilo vrijeme kada sam gledao samo to. svašta.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/11/2020 : 21:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam dosta tih klasika, ali se to i zaboravilo, pa bih komotno mogao sve to ponoviti. Recimo, sad sam pogledao ona dva FROM HERE TO ETERNITY/NADNICA ZA STRAH, i vidim da mi taj pravac baš leži, pa ću sada ponoviti ili prvi put gledati neke klasike koji idu u tom smjeru. Znači, Sierra madre - African Queen, i Buntovnik bez razloga će na red.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/11/2020 : 22:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx
(a i na ocjenu utječe što sam netom prije pogledao i remek djelo NADNICU ZA STRAH, pa se tu nameće i pitanje - je li bolje ograničiti gledanje filmova samo na takve vrhunce ili istraživati svuda i gledati svašta, to je pitanje za prave filmofile)



Baš to i zato se nikad nisam smatrao filmofilom.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/11/2020 : 22:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Fullerovog Bijelog psa sam gledao, evo dnevnik kaže, prije 4 godine, ali već se slabo sjećam. Dakle, materijala za ponavljanje ima beskonačno, da :)
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/11/2020 : 22:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
A i toliko toga što još nismo pogledali a spada u same vrhunce!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/11/2020 : 10:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
joj, kad bi se ovaj bezveznjaković maknuo sa tema na kojima sudjelujem, to bi bilo nešto. uopće te ne želim vidjeti, beagea, a ako te već vidim, onda pod stol i da si tiho. ni u kom slučaju ti nisi ostvario pravo da govoriš u istom rangu sa "nama"... kakav "mi", na koga se uopće pozivaš, ja te ne bih ni štapom dirao i ni po kojoj osnovi ne postoji ti i ja. ti i ja ne činimo "mi", nego te ja tek mogu nevoljko podnositi, dok ne zavrijediš poštovanje (ako je to moguće; iako mi se u tvom slučaju čini da si netko tko će meni zauvijek ostati na svemirskoj distanci).
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/11/2020 : 11:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Da bijeli pas... gledao sam ga u nekoj buđavoj VHS rip verziji na starom monitoru od 17 iča
ali sjećam se dosta toga...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/11/2020 : 11:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Vukozec, ti voliš filmove tipa Cannibal Holocaust i slično?



ja sam podžanr kanilbala gledao sve što sam naišao do filma
Jungle cannibals ili last canibal world ili ili mountain of the cannibal mislim da sam ih vidio 15-ak

više i ne znam koji uglavnom FIZIČKI mi je bila muka od tog bućkuriša nakih zelenih zmija golih domorodaca i svega strpanog unutra onda sam napravio rez i polako prestajao gledati sva ta sranja na kraju sam završio da filmove ne gledam uopće

od tih kanibala preporučujem Canibal holocaust Caniball ferox te
emanuela i posljednji kanibal

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/11/2020 : 11:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Mene ustvari ne zanimaju ti "schlock" filmovi, pitao sam Vukozeca jer mi se učinilo da njega zanimaju i takve stvari.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/11/2020 : 14:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Cannibal Holocaust je film koji meni uopće nije osta u sjećanju ka gore galore (kao što npr. Guinea Pig serijal jest), jer ima svoju smislenost, točku na i. Animalistička okrutnost je degutantna i zaslužuje svaku osudu, te stoga autore filma nabijen na k. Nije mi ni Kar Wai Wong nešto draži, ali njemu je barem donekle žao...valjda.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/11/2020 : 14:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ako su pojeli zivotinje to je ok

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/11/2020 : 16:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Cannibal Holocaust je film koji meni uopće nije osta u sjećanju ka gore galore (kao što npr. Guinea Pig serijal jest), jer ima svoju smislenost, točku na i. Animalistička okrutnost je degutantna i zaslužuje svaku osudu, te stoga autore filma nabijen na k. Nije mi ni Kar Wai Wong nešto draži, ali njemu je barem donekle žao...valjda.


Ček, što je Kar Wai skrivio?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000