forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 BUDDHA - Osamu Tezuka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 27/01/2008 : 14:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Cekam da prodje ispitni rok, pa cu onda. Zadnji put kad sam bio (oko Beokona:) nije ga jos bilo.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 27/01/2008 : 14:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

cisto kao zanimljivost:

kad mi je prijateljica (stripasica) radila u antikvarijatu, najvise su se prodavali skolski udzbenici, a odmah poslije njih NACI knjige (Ante Pavelic i ustace, Mein Kampf i sl.)

postoji trziste za takve stvari :-)


ETO!
Markose, sta cekas?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 27/01/2008 : 18:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Komplet svih 5 Adolfa u hcu upravo prodat na Ebayu za 91$. Pocetna cena 49.99$.
:(
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 06/06/2008 : 22:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Posto je ovaj topic nesto najblize Tezukinom hramu na ovom forumu, da vam pokazem sa sam nasao na vikipediji, na spisku Tezukinih radova:
"Jumping, 1984. A 6 minute animation film (not anime style) showing the world from the point of view of a bouncing ball (or jumping child). Each jump of the camera goes higher, each landing is a visual surprise (i.e, a city setting, a jungle, the ocean floor, a battle field in wartime, the depths of Hell, etc.). Jumping won the Grand Prize at the 1984 Zagreb World Festival of Animated Films.[14]"
Da li to znaci da je Tezuka bio u Zagrebu 1984.? Makar da primi nagradu? Macane? Enibadi?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12786 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/06/2008 : 00:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

Posto je ovaj topic nesto najblize Tezukinom hramu na ovom forumu, da vam pokazem sa sam nasao na vikipediji, na spisku Tezukinih radova:
"Jumping, 1984. A 6 minute animation film (not anime style) showing the world from the point of view of a bouncing ball (or jumping child). Each jump of the camera goes higher, each landing is a visual surprise (i.e, a city setting, a jungle, the ocean floor, a battle field in wartime, the depths of Hell, etc.). Jumping won the Grand Prize at the 1984 Zagreb World Festival of Animated Films.[14]"
Da li to znaci da je Tezuka bio u Zagrebu 1984.? Makar da primi nagradu? Macane? Enibadi?


Ne znam je li bio '84, ali je '86 prisustvovao kao član žirija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 07/06/2008 : 00:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Wow. Jel' postoje neki katalozi, izvestaji o tome?
Mora biti da je neko radio i intervju sa njim.
Dajte jos informacija o tome.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 14/06/2008 : 20:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Pošto vidim da ovde više topika skreće na priču o Tezuki, ko nije video neka poseti ovaj sajt:
http://en.tezuka.co.jp.
To je zvaničan Tezukin sajt na engleskom, i obuhvata sve od kompletnog opisa svih mangi i anima (sa semplovima) do rada Tezukinog muzeja u Takarazuki.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/06/2008 : 21:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
A na Macanovom blogu link do bloga drugog Macana, a na njemu friski opis obilaska Tezukinog muzeja u rodnog mu mestu. Puno slika!
Slicni opisi se mogu naci na raznim blogovima, ali mi se cini da je ovaj jedini sa naseg govornog podrucja.

http://manekineko.blog.hr/

Edited by - DusMan on 14/06/2008 21:53:49
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 14/06/2008 : 22:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Pogledah upravo, sjajno je naći fotografije te rezolucije, kada već ne mogu da odem tamo...

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/06/2008 : 12:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>A na Macanovom blogu link do bloga drugog Macana

Macanice. :)

Inacce, ima u Tezukinoj stripovanoj biografiji izvadak iz njegovih crtanih putopisa gdje je nacrtao zziriranje i Josska Marussicha i kako im cijeli dan nisu dali jesti. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 16/06/2008 : 14:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Meni se u glavi vrtelo Macanke i Macankovice, a to mi je zvucalo previse rogobatno. :)

Postoji Tezukina stripovana biografija? Argh. Hoces da objavis to u okviru Q biblioteke? Pleeeease?
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/12/2008 : 20:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
http://electricantzine.com/ea1-fred.html

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 10/12/2008 : 23:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Ta knjižica je meni bila vrlo zanimljiva. Progutao sam je maltene u dahu. Naročito opisi Tezukinog odrastanja.
Snažan utisak na mene je ostavila priča u kojoj su ga američki vojnici (posle WWII) prebili na ulici zato što njegov engleski nije bio baš najspretniji.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 11/12/2008 : 19:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

A na Macanovom blogu link do bloga drugog Macana, a na njemu friski opis obilaska Tezukinog muzeja u rodnog mu mestu. Puno slika!
Slicni opisi se mogu naci na raznim blogovima, ali mi se cini da je ovaj jedini sa naseg govornog podrucja.

http://manekineko.blog.hr/



covece!!!!One makete su suuuper!!!!Fantasticno,svaka cast macanu.

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000