forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 240

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/03/2023 : 00:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Greota je samo iščitati prvi deo i onda stati, Douglas je rasturio sa Autostoperskim vodičem
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/03/2023 : 06:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DK24

quote:
Originally posted by naker

Čitao Vulkanovo izdanje i iskreno mučio sam se sa sićušnim fontom, ali na kraju strpljenje se isplatilo - Autostoperski vodič kroz galaksiju je genijalna stvar


Prvi dio sam posudio u knjižnici prije koju godinu i bio mi je sjajan, vrhunska zabava. I onda sam planirao kupiti cijeli komplet, dugo je, čini mi se kod strip agenta, bio na akciji za 250kn što je praktički džabe za 5 knjiga, ali tada su neke druge stvari bile prioriteti, a para nije toliko baš bilo za sve. Eto sada kada sma u mogućnosti toga više nema pa ne znam da li da uzmem ove tri knjige...


Još uvijek se da naći svih pet knjiga u izdanju Zagrebačke naklade. Doduše, možda ne na jednom mjestu i po toj cijeni, ali barem je komplet.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/03/2023 : 15:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
najbitnije je da ČK izda olimp
i razbije prepordavački monopol

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/03/2023 : 20:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Džabe se nadaš, Olimp ne može ni da primiriše Hiperionu :(

EDIT: Skrolujte skroz dole i čitajte uslove prodaje link

Edited by - naker on 07/03/2023 20:40:40
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/03/2023 : 20:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne propuštajte Adamsov Vodič! U mlađim danima sam ga redovito iščitavao jednom godišnje, bez obzira na hrpu nepročitanih stvari sa strane. Ako vam se ne svidi prva knjiga, teško da će vas kasnije nešto posebno oduševit, pa vam je to dobar lakmus papir da se ne zalećete kompletom.
Ima i šesta knjiga ali je.... bzvze... i u najmanju ruku nepotrebna. Puno bolji je Losos sumnje, treća Gentlyjeva knjiga koja naginje da postane novo poglavlje Vodiča. Šteta što je nedovršena.
Kad smo kod Gentlyja, i on mi je vrhunski. Prva knjiga je solidno adaptirana u klasičnog Doctor Whoa (nažalost, skoro ali ipak ne, u tv seriji) a druga knjiga je adaptirana u Gaimanov roman.

Od serija, draža mi je ona BBC America od BBC 4 adaptacija.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/03/2023 : 14:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne čitam komedije i neozbiljna sranja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/03/2023 : 22:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hyperion u izdanju Hangar7 je u pretprodaji pod naslovom Hiperion.
Okej, znam da je ptica "shrike" u prijevodu na hrvatski svračak, ali jednostavno ne mogu Shrikea iz knjige provariti pod Svračak i gotovo

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 12/03/2023 22:07:06
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 18/03/2023 : 20:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Jučer je umrla Dubravka Ugrešić, naša poznata književnica.
Vjerojatno ste svi čuli za Šteficu Cvek, ima i film snimljen po knjizi. Parodija ljubavnih romana, štih nekog drugog Zagreba, stare cure i momci, vrlo duhovito.
Ima ona i odličnih drugih romana (npr. Ministarstvo boli), pa eto malena preporuka.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/03/2023 : 21:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da...uskoro mi sasvim slucajno na listi...poslije Irena Vrkljan Marina ili o biografiji++++ i Ivan Aralica - Psi u trgovištu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 19/03/2023 : 06:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
J.R.R. Tolkien’s "The Lord of the Rings" unofficial unabridged audiobook:

https://archive.org/details/the-fellowship-of-the-ring_soundscape-by-phil-dragash
https://archive.org/details/the-two-towers_soundscape-by-phil-dragash
https://archive.org/details/the-return-of-the-king_soundscape-by-phil-dragash

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/03/2023 : 20:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.ljevak.hr/ljubo-boban/30313-sporazum-cvetkovic-macek.html

Jel ko misli kupit?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/03/2023 : 06:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Skupo
Ak bude gdje polovna

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/06/2023 : 23:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Lumpen novela - Robert Bolanjo


Brat i sestra ostaju bez roditelja i život u Italiji za njih sve više gubi smisao jer su zarobljeni između loših poslova i gledanja televizije. Siromaštvo i monotonost ih izjedaju iznutra, ali nakon što brat dovede dva prijatelja da žive sa njima ništa više neće biti isto..

Priča o mladim ljudima, izgubljenim bez životnog kompasa, upareno sa sad već poznatim melanholičnim i poetskim stilom ovog autora koji tako dobro poznaje tugu ljudske duše dok pokušavaju da pronađu.. sebe.

Kratko štivo, broji svega sto stranica, ali dosta toga rečenog. Bolanjo zna da piše.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/06/2023 : 19:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
John Dunning:UMORSTVO S POTPISOM
Moju zgradu od 16 katova i 65 stanova ponekad volim gledati kao selo sa 65 kuća. U tom selu ima svakakvih ljudi:čudaka, glasnih, tihih, pričljivih, šutljivih, svađalački raspoloženih...Ha uglavnom u mojem malom selu ima pregršt interesantnih likova koji ga čine simpatičnim i interesantnim.

A ima i onih koji dijele knjige.

Istina to se sada izrazito rijetko dešava jer je umro Igor Mandić koji je (tako bar sumnjamo jer knjige su se na pultu za reklame ostavljale anonimno) ostavljao veliku većinu knjiga.

Ipak, još se ponešto se zna uloviti. Tako sam jednog dana nabasao na gore navedeni krimić. Iako sam kroz godine progutao hrpetinu krimića za ovoga autora nisam čuo. A i podnaslov "Cliff Janeway istražuje" značio je da je knjiga dio serijala.

Zanimljivo.

Kasnije sam otkrio da je to četvrta knjiga u serijalu ali bez problema se može čitati odvojeno.
Uglavnom, ako volite priče o knjigama, oduševit ćete se. Količina informacija o knjigama (u ovom slučaju knjigama s originalnim potpisima i njihovoj vrijednosti stvarno je zapanjujuća. Inače to ni ne iznenađuje kada se pročita da je pisac vlasnik knjižare i da su mu rijetke knjige specijalnost. Knjiga obiluje informacijama o svijetu potpisanih knjiga i njihovoj vrijednosti, borbi knjižara i knjigolovaca za njih te o međusobnim spletkama koje se u tom svijetu rade. Eh, da, postoji ta skupina ljudi zvani knjigovlovci koji su ljudi svih vrsta zanimanja a zajedničko im je traganje za vrijednim knjigama u moru smeća i onda prodavanje knjižarima za što veću cijenu. Ne mogu, a da se ne osvrnem na stanje kod nas gdje se knjige jedva prodaju, gdje tržište starih knjiga jedva da i postoji i gdje se hrpa knjiga na placevima prodaje po 5 kuna. Teška su vremena za knjige kod nas. Zato ni nema knjigolovaca ili ih ima jako malo.
Uglavnom sami krimić je solidno napisan ali opet se vraćam na činjenice o knjigama/knjižarima/knjigolovcima/ koje autor konstantno iznosi tako da knjiga može funkcionirati i kao enciklopedija tržišta knjiga i ljudi koji se nalaze u njemu.
Ocjena:7/10

John Dunning:KNJIŽAREVA SMRT
Prvi krimić sa Cliffom Janewayem u glavnoj ulozi. Cliff je policajac koji svijet kriminala zamjenjuje svijetom knjiga. Desilo se da je prebio jednog gada i zbog toga se morao povući sa murjačkog posla te je otvorio knjižaru. Knjiga obiluje raznim naslovima knjiga i podacima o njima, a sam zaplet je čisto ok.
Ocjena:7/10

John Dunning:KNJIŽAREV TRAG
Ovdje prvo treba istaći fenomenalnu Kordejevu naslovnicu, jednu od najboljih koje je napravio, a možda je i najbolja. Knjiga toliko ulazi u svijet imaginarnih štampača knjiga Grayston, Dunning je stvorio čitav jedan svijet pun detalja u najboljoj Martinovoj maniri:)). Sve u svemu, uživao sam čitati ovu knjigu.
Ocjena:8/10

John Dunning:KNJIŽAREVO OBEĆANJE
Opet hrpa knjiških detalja, a ovaj put u centru pažnje je Richard Francis Burton i njegove knjige. Kako samo priča teče i isprepliće se sa činjenicama o Burtonovu životu, pa to je izvrsno. Također, Dunning je iskoristio rupu u Burtonovoj bibliografiji da bi napisao odličan zaplet koji cijelo vrijeme čitatelja drži prikovanog za knjigu. Neiscrpno Dunningovo knjiško znanje koje je pretočeno u knjigu niti u jednom trenutku ne smeta tijeku i brzini radnje tako da i ovdje imamo odličan krimić.
Ocjena:8/10

Harlan Coben:UTOČIŠTE
Veliki sam Cobenov obožavatelj i ni ovdje me nije razočarao. Priča je fluidna i zanimljiva (ipak se primjećuje brža fluidnost nego u Dunningovim knjigama što je i normalno uzimajući u obzir količinu informacija o knjigama koje nam Dunning servira) a rasplet odličan. Coben jednostavno piše dobre knjige.
Simple as that.
Ocjena:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/06/2023 : 22:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ajmo mala rasprava:

https://hr.wikipedia.org/wiki/100_najboljih_knjiga_svih_vremena

Obično ovakve liste omaše ceo fudbal. Ima zanimljivih knjiga ali i nekih koje nikada ne bih stavio tu.

Kaj vi velite?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2023 : 22:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ajmo mala rasprava:

https://hr.wikipedia.org/wiki/100_najboljih_knjiga_svih_vremena

Obično ovakve liste omaše ceo fudbal. Ima zanimljivih knjiga ali i nekih koje nikada ne bih stavio tu.

Kaj vi velite?



Trećina do najviše pola sa ovog spiska .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/06/2023 : 22:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Npr. Otac (Čiča) Goriot je odlična knjiga ali da je tako visoko...
A Ponos i predrasude je bolje da ne komentariram. Prvo nalazi se na listi i drugo - četvrto mjesto, hej?!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2023 : 22:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Glupost je npr stavit Mahabharatu a iz Biblije (samo)Knjigu o Jobu.
Mogli su onda stavit ili cili Stari Zavjet ili Psalme.
A i nema gomile pisaca koje bi ja stavija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/06/2023 : 22:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sad sam skužio da su knjige poredane po abecedi, a ne po kvaliteti. Uzeto je da je tih sto knjiga najbolje i onda su ih poredali abecednim redom.
Je li netko čitao tu knjigu "Svijet se raspada"?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/06/2023 : 22:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
http://pixelizam.com/5-najskupljih-knjiga-na-svijetu/

A vi, koliko ste najviše dali novaca za jednu knjigu?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 11/06/2023 : 22:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
50 €.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2023 : 22:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Sad sam skužio da su knjige poredane po abecedi, a ne po kvaliteti. Uzeto je da je tih sto knjiga najbolje i onda su ih poredali abecednim redom.
Je li netko čitao tu knjigu "Svijet se raspada"?



Ne,ali po opisu radnje mogla bi bit zanimljiva.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2023 : 22:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

http://pixelizam.com/5-najskupljih-knjiga-na-svijetu/

A vi, koliko ste najviše dali novaca za jednu knjigu?



Jednu otprilike 650 kn.
i još par knjiga oko 50 €

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/06/2023 : 23:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Iskreno se ne sjećam. Žmegačevi Majstori europske glazbe bi mogli biti ta knjiga, ali ni za nju nisam više siguran je li bila 300 ili 400 kuna.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/06/2023 : 21:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nevjerojatno je kako su rabljene knjige koje se mogu naći na sajmu na Britancu jeftine. (Britanaac je trg u ZG sa placom gdje se jednom tjedno, nedjeljom, održava sajam antikviteta).

Inače, tako sam i ja najviše davao, po 250-300 kn.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 240  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.92 seconds. Snitz Forums 2000