forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/08/2023 : 00:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
@ KuntaKinte

Ima li još neki crtač da se zove Laci?


Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 27/08/2023 : 01:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa nemam pojma. Ovo Trojan je Vladimir Krstić Laci, nišlija, crtao je Bili Vonderera osamdesetih prošlog veka i još po nešto, a od 2000 i neke radio za vrancuze prvo Celeste Noir, pa još neke stvari, pa Šerloka Holmsa koga objavljivao Libelus kod nas, pa redio nešo za talijane Adam Wilda, pa nešto tu i tamo za Amere i sad opet za francuze…

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/08/2023 : 01:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam stoji Laci, serbian artist.

Ali vrag mi neda mira jer danas sam čitao 4. knjigu Ghosted pa uspoređujem crtež.








Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/08/2023 : 01:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
A ovo ja 5. album serijala Western Legenden, isto radio Laci.








Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/08/2023 : 13:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Na serijalu Ghosted radili su i Sudžuka i Mrva .

Ima i recenzija https://www.stripovi.com/recenzije/ghosted-gho-img-1-haunted-heist/1741/

Ovo su table iz treće knjige. Tu je radio samo jednu svesku, ostatak Gianfelice.

- Rano sam skontala da znam raditi samo dvije stvari: uništavati i ubijati.



- Ne isticati se, nije bio moj fazon. Naprotiv. Uvijek sam volila pokazati s čime raspolažem.



- Previše keša za seoske dilere.



- Svićice od krvi pravih djevica.


Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/08/2023 : 09:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Pa nemam pojma. Ovo Trojan je Vladimir Krstić Laci, nišlija, crtao je Bili Vonderera osamdesetih prošlog veka i još po nešto, a od 2000 i neke radio za vrancuze prvo Celeste Noir, pa još neke stvari, pa Šerloka Holmsa koga objavljivao Libelus kod nas, pa redio nešo za talijane Adam Wilda, pa nešto tu i tamo za Amere i sad opet za francuze…



Taj Sherlock mi je odlično nacrtan, a čak mi se i sviđa strip tj priča/e.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/08/2023 : 20:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod Sudžuke i Mrve:

Marjorie Finnegan: Temporal Criminal (Cross Cult 2023, 208 str) - Ennis & Sudžuka

Outroduction (Ennis):
Najprije sam smislio naziv. Nisam imao imao ni priču ni likove.
Zašto plavuša? One se luđe zabavljaju.
Crtač? Goran Sudžuka. Tip u biti zna sve. horror, humor, mržnju, histeriju, sve je u stanju sprovesti. Drži se scenarija i pogodi likove u sridu. Čita ti misli.

Jebati ili biti jeban, pitanje je sad (I ne samo sad)

Marjorie Finnegan je kriminalka koja putuje kroz vrijeme i krade što je dopadne u šapice. Od Velikog praska pa sve dok Sunce ne utrne.
Njezin moto je: zabava bez kraja. Za petama joj vremenska murija na čelu s nemilosrdnom deputy marshallkom Harrijet Finnegan.
A tu negdje se motai i Marjin bivši Stan Zanzibar zvani Dvokuronja. Obiteljska posla…

Ennis u formi. Dosta podsjeća na Preachera.
Neće faliti ni politike niti vjere, a bome ni lude akcije, krvi i sexa, a sve je začinjeno prljavim, grubim humorom.
Proklinje se i psuje na veliko tako da će čitatelji obogatiti svoj ionako bogat riječnik. Zabava bez kraja, da, ali se i brzo zaboravlja.

Sudžukin crtež je snažan, jasnih linija. Emocije likova dobro prikazane. Možda djeluje mrvicu ukočeno. Boje svijetle.

Vrijeme će pokazati hoćemo li još čuti za Marj. Ne bih imao ništa protiv. Preporuka!

- Kratos i Mimir



- Vikinzi! Jebat će nas do smrti. - Samo da na tome ostane.



-Mimir (Tim) je zadužen za skokove kroz vrijeme.





- Nisam ja!



- Djeco, toliko sam se prepala da sam umalo ukakala picu.



- Marj ne bježi iz straha već iz zabave.


Have mercy
Go to Top of Page

Ampoo
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 07/09/2022

Posted - 29/08/2023 : 21:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ampoo a Private Message  Reply with Quote
Uh. Pročitao sam ovaj strip Život na kocki. ČK Novi svet. Odavno mi nije bilo veće mučenje da nešto završim sa čitanjem.

Nije bogatstvo imati, vec je bogastvo imati kome dati
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/08/2023 : 23:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Meni Marjori bila super zabavana. Kao Martina Mjesec (i njena sestra), kao Vodič kroz galaksiju za autostopere (dobro, nije baš, niti može da bude…), ali zabavno, simpa nacrtano, (uglavnom) duhovito.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/08/2023 : 10:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Night Cry - Borja Gonzalez - https://www.europecomics.com/album/night-cry/



Drugi album iz Las tres noches serije, koliko sam shvatio. Riječ je o emo goth girl stripu s elementima fantastičnog. Glavni likovi su koka koja se pravi da je vještica, klinka koja joj želi biti prijateljica i ženski demon kojeg je ova prva nekako prizvala. Dalje radnja prati njihovo prijateljstvo i nekakav misterij nestalih djevojaka, ali se do kraja stripa nšta ne riješi nego se radnja prekine i strip okonča na meni nerazumljiv način. Možda zato što je ovo dio trilogije pa će se na kraju sve kužiti? Sumnjam ali nada postoji...

O stripu pišem jer je vrhunac emo goth girl žanra, odnosi između triju glavnih junakinja su super pogođeni. Svaka ima svoj karakter i kul je na svoj način, ovo je jedan od onih stripova koji uvuče čitatelja u svijet i natjera ga da se zaljubi u likove i nakraju ne želiš da se strip završi iako se zapravo ništa ne dešava. Autor crta ljude bez stopala i lica, tj. nema očiju, nosa, usta.. ali usprkos tome, likovi su ful izražajni, a to je postignuto kroz pokret, poze, govor tijela. Baš me oduševio Borja s tim koliko je postigao govorom tijela kroz strip, gušt je gledati kako mu likovi plešu po stranici. I crtež mu je čist, s dosta kontrasta i usudio bi se čak reći da me podsjeća na umiveniju emo verziju Locasa Jamieja Hernandeza.

Iako strip izgleda naprasno prekinut, svejedno bi volio pročitati šta ima dalje, u idućem nastavku, i šta je bilo prije.

Još jedna stvar, u stripu ima i taj nama drag kolekcionarski element - najmlađa od tri koke skuplja mange (posebno Sailor Moon) i fanzin koji izdaje ova prva vještica. I fali joj broj #38, to je neki broj koji je ta prva vještica izadala ali nije distribuirala i sad se on pojavljuje u stripu kao traženi kolektors item. Špica mi je to, uvijek mora biti neki strip koji fali i kojeg želiš, to je bit kolekcionarstva, to je ono što nas drži na životu
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/09/2023 : 22:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Portrait of a Drunk (Ruppert & Mulot; O. Schrauwen)


Oda o pijanduri, sve u stihu i prozi. Glavni lik je karikatura, besmrtan, ima u sebi ono tragikomično šekspirovsko, on će sve uraditi zarad alkohola, on je pijan kroz ceo strip, zavisan od ločenja. Njegov život je haotičan, parodija, ali u njemu uvek postoji jedna jedina konstanta - flaša vina. Obratiti pažnju da glavni lik u stripu ima skromno ime - Guy. Mislim da nije teško prokljuviti šta su autori hteli da poruče sa ovim

Genijalno mi što je crtež na momente odličan, dovršen, ofarban, a na momente izgleda kao da je samo skiciran, kao da autor nije stigao da ga dovrši jer je otišao da popije po koju pa zaboravio

Teško je opisati stripove koje potpisuje Schrauwen, njegove stripove jednostavno treba doživeti. Njegov Arsene Schrauwen je u svetu stripa nešto što se opasno približilo Asterios Polyp-u, ali i Portrait of a Drunk je delo vredno pažnje. Treba nam više ovakvih mindfuck stripova
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/09/2023 : 14:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Das grosse Los (Splitter 2023, 144 str. / Nettoyage à sec 2022) - Joris Mertens

Prijevod njemačkog naslova Veliki zgoditak.

Joris Mertens je veliko otkriće frankobelgijskog stripa. Ovo je njegov drugi strip, Splitter je krajem kolovoza objavio i njegov prvi rad Beatrice (Splitter, 2023).
Slikar je, fotograf, diizajner i radio je na filmu. Vidljivo je to na njegovim tablama.

François je srednjih godina, samac, strastveni pušač i živi u velikom gradu u kojemu stalno pada kiša.
Godinama radi kao vozač za praonicu rublja Bianca. O povećanju plaće može samo sanjati, sretan je ako ne dobije otkaz.
Večeri provodi u stalnoj birtiji i igra loto, već 17 godina i uvijek iste brojeve. Lijepi trenutci u njegovom životu su razgovori s Maryvonne, vlasnicom kioska....

Show – don’t tell

Karakterna studija s elementima krimića jednog običnog čovjeka koji najbolje dane ima iza sebe ali koji nije izgubio nadu u veliki zgoditak.
Priča o sudbini i sreći ispričana s malo riječi, uvjerljiva je i životna. Mertensov moto je “Ne pričaj - pokaži”, što on i gotovo rasipnički čini.
Njegov stil je rijetko viđen, rekao bih originalan. Table su intezivne, bogate, zapanjujuće.
Čitatelj ima osjećaj kao da živi u tom gradu, vozi se širokim ulicama, nervira se zbog gužve, buke, zvuka sirena.
Čuje kako kiša pljušti, osjeti kako mu se sliva za vrat dok na brzinu izlazi iz automobila kako bi kupio cigarete na kiosku ili svratio na pintu piva u stalni bircuz.

I onda ta fantastična, neviđena igra svjetla vidljiva na svakoj tabli: svjetla izloga, reklamnih ploče, svjetla automobila, semafora, prozora zgrada, odsjaji na mokrim kolnicima.
Ovo ime valja zapamtiti. Ide glatko u Top 10 ove godine. Grom gromova! Preporuka čitateljima ali i izdavačima!

PS: Vidim Fibra već najavila.





- François vijek zaboravlja kišobran.



- Što ti je muško.



- Uvijek isti brojevi: Datum rođenja i smrt dosadnog susjeda .













Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/09/2023 : 22:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





100% (Paul Pope)


Leteći automobili nisu jedini tehnološki progres u bliskoj budućnosti, jer u ovoj distopijskoj stvarnosti droge su skoro pa legalne i striptiz barovi su unapređeni tako da nova tehnologija omogućava da vidimo šta se dešava unutar tela žene dok radi svoj performans. Svojevrsna "gastro" erotika. Likovi unutar i oko ovog bara pokušavaju da se izbore sa svojom svagdanjom borbom dok ih muče međusobni odnosi i novčani problemi.

Prljavo, sirovo, iskreno, Pope me neodoljivo podseća na Franka Millera. Bio je dečko koji je obećavao, ali eto, sem par odličnih naslova nekako deluje da mu strip karijera nije napredovala u srazmeri sa njegovim talentom pa je nekako potonuo u zaborav.. Šteta.

Mala zanimljivost: u ovom SF stripu likovi ne komuniciraju tako što šalju poruke već threadove.. Majku mu, kako je Pope anticipirao Threads

100% je gas do gaske 100km/h. Vredi
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/09/2023 : 00:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I Veliki zgoditak i 100% izgledaju odlicno. Taman jedan za Kolorku a drugi za Orku. Ili za Stalkerovo izdanje.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/09/2023 : 08:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
[Prljavo, sirovo, iskreno, Pope me neodoljivo podseća na Franka Millera. Bio je dečko koji je obećavao, ali eto, sem par odličnih naslova nekako deluje da mu strip karijera nije napredovala u srazmeri sa njegovim talentom pa je nekako potonuo u zaborav.. Šteta.




Ha ha, Miller je obećavao... Miller je napravio nekoliko naslova koji ulaze u rang najznačajnijih stripova ikad pa je kasnije propao, a Pope je .. eto, obećavao je.

Mislim, meni je njegov stil lijep, i po ovim tablama vidim da je ovo idealan materijal za neko finu Orku ali ovako, na nepročitano bi rekao da je riječ o klasičnom slučaju crtača koji misli da zna i pisat pa crta ženskice i neki kvazi SF u koji može ubaciti sve šta u se da crtati, a priču ko šiša, bitno je da se čini kul. E pa ne ide to tako, majstore! Sad kad si zaboravljen i nebitan, sad ti je pcoro sa froum.stripovi.com reko šta te ide!!

Edited by - pcoro on 06/09/2023 08:17:14
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/09/2023 : 08:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pcoro sa stripovi.com može da ide na dopunsku nastavu ako ceni da 100% ima lošu priču
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/09/2023 : 09:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
100% i Heavy Liquid su najbolji Popeovi radovi. Krenuo je iz undergrouda sa samoizdatim fanzinom THB, a danas je sve to unovčio i umjesto da sam radi na stripovima, on se poput Mignole usredotočio na "obučavanje" drugih koji slijede njegove ideje i stil.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/09/2023 : 09:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pope je sjajan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/09/2023 : 09:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Njegov 'Battling Boy' nekako uvijek prođe ispod radara, no skroz je dobar strip i odlično je nacrtan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/09/2023 : 10:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pope je odličan...crtać.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/09/2023 : 10:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Batman Godina Stota mi je za sada najbolje od Pope-a, valjalo bi baciti pogled na još neke njegove radove.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/09/2023 : 11:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

100% i Heavy Liquid su najbolji Popeovi radovi. Krenuo je iz undergrouda sa samoizdatim fanzinom THB, a danas je sve to unovčio i umjesto da sam radi na stripovima, on se poput Mignole usredotočio na "obučavanje" drugih koji slijede njegove ideje i stil.



Ma dobro, dobar je Pope, ali Naker spominje Millera, a ti sad Mignolu kao reference.. Pope je u 20 godina nacrtao tri stripića i započeo pa odustao od Battlin Boya i THBa, a Mignola je napisao i crtao epske priče, stvorio medijsko carstvo, industriju koja zapošljava hrpu ljudi, ima proračun i rebalans proračuna, korporaciju koje se grana na igrice, film, televiziju i tekstilnu industriju. To Popeovo "obučavanje" zamišljam kao neki paravan za pelješenje naivčina, nešto slično onom što su u nekoj Alan Fordu držali Magnus&Bunker, kad su zeznuli Boba Rocka za 5 dolara.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/09/2023 : 11:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Miller je valjda najprecjenjeniji autor ikad.
Napravio je maksimum 4-5 vrhunskih stripova, sve ostalo varira od "dobro" do "katastrofa".

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 06/09/2023 : 11:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

...Ili za Stalkerovo izdanje.



Biblioteka Zona ima tek pet knjiga, sad doduše stižu još tri za Sajam, i stoga mi je zadivljujuće kako na tako malom uzorku uspevate da donesete prilično tačne pretpostavke šta bi mogao biti neki moj đir, iako sam ja prilično eklektičnog ukusa.
Takođe mi je i drago jer znači da već uspevam da Zonu profilišem kao reprezentativnu biblioteku.
Uglavnom, Naker će verovatno biti zadovoljan Stalkerovim najavama za sledeću godinu.

Da se vratim na temu, Poup je klasa.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/09/2023 : 12:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
pcoro, u osnovi se slažem s tobom. Ogroman talent Popea ostao je u drugom planu, i danas gotovo ništa ne crta, jer se kao i svaki newyorški umjetnik (čitaj: pozer) prepustio životu na staroj slavi. Ali njegov talent se ne može osporiti. Svaki od tih, kako kažeš, "stripića" je zapravo stripčina.

Edited by - zveles on 06/09/2023 12:29:41
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000