forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/09/2018 : 23:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pričamo o "stvaranju nečeg za djecu". Ne možeš izjavit da je Zagor drukčiji jer je stvaran za djecu, ali The Dark Knight je poseban i drukčiji jer on kao nije stvaran za djecu. Normalno da je stvaran i za djecu, zato su i rezali djelove da bi proizvod bio komercijalno dostupniji, da bi ga i mlađi mogli gledat. Uredno se zaboravlja da je jedno i drugo za djecu i ujedno za odrasle. Smeta mi što se pri Zagoru potencira samo ovo za djecu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 04/09/2018 : 00:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Pa tko potencira čovječe? Pročitaj ponovno što sam pisao.
Zagor primarno zahvata djecu i odrasle. Nitko ne potencira djecu ispred odraslih, niti obrnuto. Ti misliš da je isto kao u Dark Knightu, ja mislim da nije isto već drugačije. Nije ni bitno toliko.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/09/2018 : 00:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
U biti, ovo moje je više kao neki odgovor vanjskim iskompleksiranim trolovima nego tebi. :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/09/2018 : 08:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Normalno da je danas Zagor pisan iskljucivo za die hard fanove.
A scenariji su nikakvi i tupasti a vi zakljucite kakvi su onda ti fanovi,jer prodaja je najstabilnija u SBE.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/09/2018 : 01:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik citanja



Monstrum iz Filadelfije

Burattini/Ruso


*Osvrt ne sadrzi vece spojlere i otkrivanje glavnog zapleta radnje tako da mislim da moze svako da je procita, ali opet ako neko zeli da nista ne zna o epizodi pre citanja neka ne cita dalje*

Zagorov najnoviji boravak u Filadelfiji posle okrsaja sa Helingenom nam donosi dve zanimljivosti: drugi susret sa agentom Rejvenom u ovoj epizodi poznatijim kao Edgarom Alanom Poom i debitantski rad dampyrovskog crtaca Fabrizia Rusoa!

Ali pre nego sto krenemo na uzbudljivu, napetu i mracnu pricu: papirologija! Burattini potpuno nepotrebno salje Zagora kod nekog birkorate za kog prvi put cujemo u bazi Drugde(koju je inace potpuno demistifikovao i ,,unistio" u prethodnoj prici u okrsaju s Helingenom, sto je manje vise ucinio i Helingenu, zar ne?) da ispotpisuje neke papire i pravno-obavezujuce dokumente, da ne kazem sporazum. Lepo je neko pre par godina (mislim da je to bio Mhejl a vrlo moguce i Stinky, ne secam se vise) primetio da je Burattinijev Zagor aparat americke vlade, izvrsna vlast, takodje na neki nacin cinovnik koji sluzi interesima drzave. Sto je u potpunoj suprotnosti karakteru i mentalitetu Zagora kakvog ga znamo iz Nolitinih prica.

Ali ajde da progutamo taj nepotrebni deo price. Vidi se da je Burattini imao vrlo dobru ideju i intrigantan literarni predlozak za pricu koja je imala veliki potencijal ali je on nazalost uopste nije iskoristio.
Banalizovao ju je do kraja svodeci je na dve jurnjave i razresenje kao najobicniju filer pricu, umesto da se malo potrudio i napravio vrlo dobru gradsku jack trbosek pricu za kojom Zagor vapi vec godinama. Jer sve Zagorove gradske price su vrlo interesantne, a ova je mogla da bude i mnogo vise od samo interesantne premise razvodnjene i otegnute mnogobrojnim tucama i jurnjavama (mada su one atraktivne zahvaljuci umecu Fabrizija Rusoa).

Ruso je dobrodoslo osvezenje i mada mu je crtez pomalo sterilan i neatmosferican on to nadoknadjuje preciznim scenama borbe, lepim perspektivama i uglovima kadrova, cistocom table i ferrijevskim Zagorovim i Cikovim likom. Kao podstrek da samo ovako nastavi i da se zadrzi sto je moguce duze na serijalu dajem mu 9, iako je verovatno realnija ocena 8.

Ferrijeva naslovna strana je vec vidjena medju neobjavljenim naslovnim stranama u knjizi Galieno Ferri: Moj zivot sa Zagorom, ali i pored toga, vrlo je dobra i privlacna.

U svakom slucaju zabavna kratka prica koja se brzo cita i kojoj se dize ocena zbog dobrog debitantskog crtackog uratka, ali koja je mogla i morala da bude mnogo bolja.

Ocene:
Prica 8
Scenario 5
Crtez 9
Naslovna strana 9

75%
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/09/2018 : 01:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Inace agent Rejven iliti Po ce se vratiti u jednoj prici koju crta nas Bane Kerac koja izlazi dogodine u Italiji.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/09/2018 : 08:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Sam koncept Zagora je zapravo takav da vrijeđa inteligenciju - uzmite samo oblik Zagorove sjekire, prikaz njezinog leta,sposobnost da se zabije u drvo (!), pa i mogućnost da onako bude obješena za pojas. Sjećam se da je na jednom CRŠ-u, mislim da je to bilo 2014., jedan od onih smiješnih Talijana, mislim da je Sedioli, iznio svoje tumačenje fizike Zagorove sjekire, stavivši to u kontekst povijesne neodređenosti (i netočnosti) Zagora. Njegovo je objašnjenje je da to tako zato što se radnja Zagora događa u nekom paralelnom svijetu, gdje su zakoni fizike nešto drugačiji, i gdje je povijest drugačije tekla. To je isto jako glupo, ali moguće je da se samo htio narugati tzv. fanovima, nakon što mu je netko spomenuo fenomen zagorologije.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/09/2018 : 12:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Sam koncept Zagora je zapravo takav da vrijeđa inteligenciju - uzmite samo oblik Zagorove sjekire, prikaz njezinog leta,sposobnost da se zabije u drvo (!), pa i mogućnost da onako bude obješena za pojas. Sjećam se da je na jednom CRŠ-u, mislim da je to bilo 2014., jedan od onih smiješnih Talijana, mislim da je Sedioli, iznio svoje tumačenje fizike Zagorove sjekire, stavivši to u kontekst povijesne neodređenosti (i netočnosti) Zagora. Njegovo je objašnjenje je da to tako zato što se radnja Zagora događa u nekom paralelnom svijetu, gdje su zakoni fizike nešto drugačiji, i gdje je povijest drugačije tekla. To je isto jako glupo, ali moguće je da se samo htio narugati tzv. fanovima, nakon što mu je netko spomenuo fenomen zagorologije.



Ne mogu vjerovati... U stripu u kojem se glavni lik bori protiv sve sile svemiraca, duhova zla, raznih čarobnjaka, vampira, raznih čudovišta iz morskih dubina i zemlje...čovjeka pati fizika leta Zagorove sjekire.

A da slijedeći put možda za čitanje uzmeš "Narodne novine" ?
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/09/2018 : 12:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
To su različite kategorije. Jedno je fantastika, a drugo je debilizam.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/09/2018 : 12:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Fantastika, mašta, nelogičnosti, pa i debilizam......to je upravo Zagor. Zato ga baš ljudi vole i čitaju. Dakle, ili uzmeš ili ostaviš.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/09/2018 : 12:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@logo111 nisi u pravu, u nekom svijetu se mogu pojavljivati i zmajevi/čudovišta ali interna logika stvari se mora poštovati.
U Zagorovom svijetu njegova sjekira nije predstavljena kao čarobno oružje, ili oružje drevne civilizacije već kao obična sjekira koju on često iznova napravi. Da li vrijeđa inteligenciju- pa da, malo. Zagor je stari strip, a Bonelli previše tradicionalna kuća, nadam se da će budućnosti imati hrabrosti da promjene koncept Zagorove sjekire.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/09/2018 : 12:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nije to ništa strašno, ali dokazuje da je Zagor zamišljen prvenstveno kao strip za djecu i mlade.
Što ne znači da se i stariji ne mogu opuštati uz njega, ili da dobar scenarist (kao što je bio Boselli) ne može iz njega izvući više.
Ne razumijem zašto bi to ikoga vrijeđalo.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12922 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/09/2018 : 16:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Teško je uopće i pojmiti kako Zagor nekoga može vrijeđati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/09/2018 : 16:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Teško je uopće i pojmiti kako Zagor nekoga može vrijeđati.


Sad vidim da možda nisam bio jasan. Nisam se referirao na "vrijeđanje inteligencije" koje se ovdje spominjalo, nego na to da ne treba biti uvrijeđen ako je netko napisao da je Zagor strip za djecu.

Edited by - tinton on 05/09/2018 16:37:28
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/09/2018 : 16:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ima ovdje gomila luđaka spremnih da se uvrijede zbog takve ocjene Zagora.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 05/09/2018 : 17:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Ima ovdje gomila luđaka spremnih da se uvrijede zbog takve ocjene Zagora.



Mene najvise obeshrabruje ta jedna mala ali izuzetno nazadna, priglupa grupa koja si uzajamno daje za pravo, bodri medjusobno, lajkaju se po forumu itd...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/09/2018 : 17:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Eto.... par "velikih" koji su "kao" prerasli Zagora...jer je to sada popularno. Pa dobro...bravo za Vas.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/09/2018 : 17:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Eto.... par "velikih" koji su "kao" prerasli Zagora...jer je to sada popularno. Pa dobro...bravo za Vas.


Promašio si poantu. Nikome ne smeta što je Zagor za djecu (osim možda Valteru). Naravno, Zagor je i za odrasle, ne samo za djecu, i to mu je pozitivna strana. Ne smije se povezivati nelogičnost/debilizam s djecom i prerastanjem. Stvar za sjekirom je sitna nelogičnost i može se oprostiti.

Međutim, nitko zdravorazuman ne može opravdati tvoj komentar, citiram ga: "Mašta, nelogičnost, pa i debilizam...to je upravo Zagor. Zato ga baš ljudi vole i čitaju".
Možda si se krivo izrazio, ispravi se. Podsjećaš me na one koji kažu da je normalno proputovati cijeli Westeros za 2 dana, jer postoje White walkersi i sve je onda moguće. Povezuješ nepovezivo.

Edited by - Dexters on 05/09/2018 17:41:05
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/09/2018 : 17:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by logo111

Eto.... par "velikih" koji su "kao" prerasli Zagora...jer je to sada popularno. Pa dobro...bravo za Vas.


Promašio si poantu. Nikome ne smeta što je Zagor za djecu (osim možda Valteru). Naravno, Zagor je i za odrasle, ne samo za djecu, i to mu je pozitivna strana. Ne smije se povezivati nelogičnost/debilizam s djecom i prerastanjem. Stvar za sjekirom je sitna nelogičnost i može se oprostiti.

Međutim, nitko zdravorazuman ne može opravdati tvoj komentar, citiram ga: "Mašta, nelogičnost, pa i debilizam...to je upravo Zagor. Zato ga baš ljudi vole i čitaju".
Možda si se krivo izrazio, ispravi se. Podsjećaš me na one koji kažu da je normalno proputovati cijeli Westeros za 2 dana, jer postoje White walkersi i sve je onda moguće. Povezuješ nepovezivo.


Pogubio si se. Bio sam jasan.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12922 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/09/2018 : 20:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Ima ovdje gomila luđaka spremnih da se uvrijede zbog takve ocjene Zagora.



Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 05/09/2018 : 20:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Kada Valter kaže da su Zagorovi čitatelji manje obrazovani ljudi ili kad jaki insinuira da su Zagorovi čitatelji tupasti tada oni vrijeđaju nas čitatelje, ne Zagora. Tko voli da ga se vrijeđa? Kada nam dignete tlak i mi reagiramo, onda se pravite ludi, ko fol, "ja rekao nešto protiv Zagora, a oni se odmah uvrijede." Zatim uleti neutralna masa i automatski prihvate njihovo manipulatorsko objašnjenje, te krenu ko papagaji ponavljati "Je, istina, vama se protiv Zagora ništa ne može kazati!" "Nije mi jasno kako netko može biti uvrijeđen jer mu se reklo da je Zagor loš strip." I slične poštapalice.
Sigurno je mudrije ne obazirati se na ljude koji te nazivaju neobrazovanim ili insinuiraju da si tupast. Ali nemaš svaki dan jednaku snagu za ignorirati, prešutiti i baciti na zajebanciju.

Jaki i Valter sigurno neće prestati govoriti nama zagorovim čitateljima da smo tupasti, manje obrazovani i druge komplimente takve vrste. Bila bih zadovoljna i s tim kada bi "neutralci" shvatili razliku između kritiziranja Zagora i čašćenja Zagorovih čitatelja raznim epitetima. Barem bi se donekle srezala hrana ljudima koji se pumpaju i hrane negativom.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/09/2018 : 20:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Kada Valter kaže da su Zagorovi čitatelji manje obrazovani ljudi ili kad jaki insinuira da su Zagorovi čitatelji tupasti tada oni vrijeđaju nas čitatelje, ne Zagora. Tko voli da ga se vrijeđa? Kada nam dignete tlak i mi reagiramo, onda se pravite ludi, ko fol, "ja rekao nešto protiv Zagora, a oni se odmah uvrijede." Zatim uleti neutralna masa i automatski prihvate njihovo manipulatorsko objašnjenje, te krenu ko papagaji ponavljati "Je, istina, vama se protiv Zagora ništa ne može kazati!" "Nije mi jasno kako netko može biti uvrijeđen jer mu se reklo da je Zagor loš strip." I slične poštapalice.
Sigurno je mudrije ne obazirati se na ljude koji te nazivaju neobrazovanim ili insinuiraju da si tupast. Ali nemaš svaki dan jednaku snagu za ignorirati, prešutiti i baciti na zajebanciju.

Jaki i Valter sigurno neće prestati govoriti nama zagorovim čitateljima da smo tupasti, manje obrazovani i druge komplimente takve vrste. Bila bih zadovoljna i s tim kada bi "neutralci" shvatili razliku između kritiziranja Zagora i čašćenja Zagorovih čitatelja raznim epitetima. Barem bi se donekle srezala hrana ljudima koji se pumpaju i hrane negativom.




Kao što rekoh... nakupina iskompleksiranih trolova koje predvodi ovaj junfer u četrdesetoj koji se voli pohvaliti time kako mu je Staljin heroj. Ma obožavam ga... di je, da mu bacim obećanu čokoladicu...
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/09/2018 : 21:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Kad Valter kaže "neobrazovani" ne misli on na formalnu naobrazbu, niti na IQ, već na obrazovanje koje se stiče čitanjem Kena Parkera i sličnih štiva :)
Dajte ljudi, nije valjda da vas to vrijeđa. Meni je Zagor n.1 i zaista se ne osjećam uvrijeđen od Valtera.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/09/2018 : 21:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
To zato jer si novi i ne poznaješ forumske trolove. ;)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/09/2018 : 21:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Kad Valter kaže "neobrazovani" ne misli on na formalnu naobrazbu, niti na IQ, već na obrazovanje koje se stiče čitanjem Kena Parkera i sličnih štiva :)
Dajte ljudi, nije valjda da vas to vrijeđa. Meni je Zagor n.1 i zaista se ne osjećam uvrijeđen od Valtera.


Naravno.
Voljeti Zagora ne znači ne priznavati njegove nedostatke i ograničenja. Ili ne biti svjestan kakva je, u prosjeku, njegova publika. Pogotovo talijanska.
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.48 seconds. Snitz Forums 2000