forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 13/01/2019 : 13:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Sve je to super i baš ste slatki, a gdje smjestiti prostitutke i seks?
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/01/2019 : 13:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Beva
ali šta fali pravima žena?



ništa
kada se ne predimenzionira, kada se ne nameće "žensko pismo" i ostale feminističke gluposti



A gdje se to kod Kena radi? Ozbiljno pitam, pa da možemo razgovarati. Primjer pa da ga analiziramo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/01/2019 : 13:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Sve je to super i baš ste slatki, a gdje smjestiti prostitutke i seks?



Pogledaj jednom Filozofija vina - Hamvas
Ima i o ženama i o ljubavi i o vinu
(a i o ovome što ti pitaš)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/01/2019 : 13:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Sve je to super i baš ste slatki, a gdje smjestiti prostitutke i seks?



Gdje god se može :)

Javne kuće su opće mjesto divljeg zapada, ukoliko ne pišeš strip namijenjen isključivo djeci, ne vidim potrebu izbjegavati ih u pričama.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 13:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Sve je to super i baš ste slatki, a gdje smjestiti prostitutke i seks?



seks moraš sama riješiti, naći svoj mir, jer seks je najveći nemir čovjeka. tko ne ostvari mir u seksu, taj bludi (po scomu itd.)

prostitutke su posrnule žene, pogubljene u turbi zajedno sa mahnitim muškarcima koji nisu ostvarili svoj seks
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/01/2019 : 13:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Budući da se bitka prebacila na ovaj topic, a u svjetlu toga da sam ja jednu bezličnu Rauchovu epizodu prije još mjesec dana usporedio s Kenovim prvim brojem.

Nezadovoljstva su uslijedila, a sada očekujem napade. Još uvijek stojim iza napisanog, a smatram da bi ovo mogao biti dobar materijal za usporedbu Kena i Zagora svima koji vole Raucha.

S druge strane, parketari me napadaju da mi je Stinky promijenio mišljenje.

Dakle, udarajte drage kolege!




ZG LU 579b/589: Bubnjevi u noći (SR 598b/599), 136 str.


Negdje na divljem teritoriju, pobunili su se Indijanci Kaske. Našao se tu i Zagor s Chicom, koji je čuo od Indijanaca Onondaga da se nešto kuha, pa je došao istražiti. U zadnji tren je spasio život mladom traperu koji se tu našao u potrazi za ubojicom njegova brata. Utočište su našli u utvrdi krznarske kompanije imena Fort Adam. Indijanci su iznimno okrutni i brojni, pa je i sama utvrda u opasnosti, a to je još i mladić željan osvete! Ukratko, drama s tragičnim posljedicama je na vidiku!

Priča zvuči poznato? Ne znam za vas, ali mene je ova priča temom, izgledom likova, njihovim oružjem i odjećom podsjetila na prvi broj Kena Parkera: "Duga puška". Čini mi se da se Rauch baš poslužio tom epizodom kao predloškom. Nažalost, cijela ta jeziva i napeta atmosfera s početka se pretvara u video igricu gdje naši junaci prelaze nivoe. Još jedan razlog zašto ne volim novije stripove! Većinom tu nema osjećaja, baš kao i u novijim filmovima. Samo bezglava makljaža i novi, efektni protivnici.

Tako ovdje, uz poglavicu Kaukasa, imamo i diva kojeg svi nazivaju "Čovjek bez lica". Riječ je o gorostasnom Indijancu s maskom na licu koji vodi tzv. "Ratnike lubanje". Oni bi bili ratnici naroda Kaske. "Goog guys" su bezlični i slabo okarakterizirani, čak i mladi traper željan osvete, po imenu Ned Foster. Lik za kojim traga je posebna priča. Osim ožiljka na licu i činjenice što je promijenio ime, lik nema niti jednu osobinu koja bi ga izdvojila iz gomile. Ipak se za njim traga pola epizode, pa osjetiš prazninu kada ga konačno nađu. Ostale likove Zagor od prije poznaje, ali ja se ne mogu sjetiti da sam ih negdje vidio. Jedini donekle efektan lik je satnik McFaden, koji je, s povezom preko oka i dugom kosom, izgledom istovjetan gusaru Jeanu Lafiteu iz epizode "LU 100: Blago Jeana Lafitea". Jedini upečatljiviji trenutak u drugom dijelu priče je pad utvrde Adam i njegovo neustrašivo suprostavljanje gorostasnom indijanskom divu.

Indijanci skoro uopće ne govore. Ono malo što međusobno progovore je na njihovom jeziku, a najčešće ispuštaju samo uzvike. Tako da ih je Rauch prikazao kao neke izvanzemaljske zvijeri koje zaslužuju da ih se sve nemilosrdno pokolje po kratkom postupku. Katastrofa!

Još veća katastrofa je način na koji ih je Pesce nacrtao. Svi su jednaki i istovjetni jedan drugom. Izgledaju kao uvježbana i posebno atletski razvijena vojska klonova. Katastrofa nad katastrofama!!
Bijelci su mu dobri, lako prepoznatljivi, a žene crta kao supermodele. Žene, za koje se u jednoj sceni kaže da su navikle na težak i naporan rad u šumi. Još jedna katastrofa!!!
Pejzaže dobro crta, a dobar je i u dinamici, pa ne sumnjam da je, uz malo truda, sposoban nacrtati epizodu za pamćenje.
Naslovnica odlična s indijanskim divom i Zagorom, efektnim noćnim nebom s mjesecom iznad njih i vodopadom u pozadini. Jedna od boljih Ferrijevih u zadnje vrijeme!

Zaključak bi bio da od davno nešto ovako isprazno nisam pročitao. Emocija nema, samo tu i tamo nešto jeftine patetike. Molim da mi oproste svi znalci na usporedbi ovog nedjela s kultnim stripom kao što je Ken Parker. Morao sam jer mislim da se Rauch poslužio tom pričom za ideju. Samo Rauch nije Berardi! Nije sposoban niti da mu vodu nosi! Jadni Zagore što si doživio!!

[maroon][b]
(priča: 5, scenarij: 2, crtež: 4, naslovnica: 9)

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 13:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

A gdje se to kod Kena radi? Ozbiljno pitam, pa da možemo razgovarati. Primjer pa da ga analiziramo.



ti si me pitao o ženskim pravima, a ne o kenu

da u kenu ima poremećaja u smislu ženskog pisma, da se tu pojavljuju jadne kurve, curice, čak neki peder u nekoj epizodi i takve gluposti, to stoji

završio sam s kenom na broju 12 i dovoljno sam vidio. kad izađu hrvatski kenovi, onda ću valjda pogledati sve.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 14:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

ZG LU 579b/589: Bubnjevi u noći (SR 598b/599), 136 str.

[maroon][b]
(priča: 5, scenarij: 2, crtež: 4, naslovnica: 9)



ne znam, ne mogu o toj priči jer sam je već i zaboravio. samo bih primijetio da mi nije bila toliko loša kao što kažeš, da je čak sasvim solidan Zagor, ono standard koji se da pročitati.

svakako nije neki odličnik, to stoji, ali ne bih ni ovako porušio
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/01/2019 : 14:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ne pristajem na pedere, prava žena, siročad i sve te lijeve narative, predimenzionirane - baš onakve kakvi su u Kenu, prečesto.



Zbog ovog sam pitao, ali dobro. Pričat ćemo kad pročitaš više.

Meni je Pat dobar lik i ne vidim problem ubacivanja curice kao glavnog lika u westernu. U Zagoru češće imamo dječake (Lov na vuka, Grenland - još je taj siroče) ali nije da djeca tad nisu postojala pa da ih se izbjegava.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 14:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Meni je Pat dobar lik i ne vidim problem ubacivanja curice kao glavnog lika u westernu. U Zagoru češće imamo dječake (Lov na vuka, Grenland - još je taj siroče) ali nije da djeca tad nisu postojala pa da ih se izbjegava.



nije problem

pa rekao sam ti da to nije izmislio Berardi, nego ti je to skinuti True Grit. John Wayne i curica. samo što je to puno bolje, jer je i John Wayne puno bolji lik, grubijan, pravi oldskul. moglo bi se ponoviti taj film pa pogledati usporedo, jer vjerojatno je Berardi skinuo puno toga, pa možda i one scene koje tebe šokiraju, a koje ne pašu u priču o Kenu.

ne treba izbjegavati dejcu kao što ne treba ni vrtiti priče oko njih. djeca su pod stolom, dok odrasli razgovaraju haha.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 14:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima i ovo (ovo će možda i tebe pomalo potresti haha):

"Adam je bio muškarac i žena ni jedno ni drugo, nego djevičansko biće...slika i prilika Božja...Adam nije bio dvospolan, nego iskonski spolan."

"Čovjek ženu nikad neće moći drukčijom vidjeti jer se nikad neće moći osloboditi one od prve žene....Nebeske Djevojke koja živi u njemu...to je Iskonsko Biće koje je izgubio i kojem se žudi vratiti...čije je Eva samo gruba zemaljska slika i prilika kojoj se nikad ne vjeruje potpuno i bez ostatka..."




zoro, pa to je to, priča o androginu

neće nas potresti:)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/01/2019 : 15:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Beva

Meni je Pat dobar lik i ne vidim problem ubacivanja curice kao glavnog lika u westernu. U Zagoru češće imamo dječake (Lov na vuka, Grenland - još je taj siroče) ali nije da djeca tad nisu postojala pa da ih se izbjegava.



nije problem

pa rekao sam ti da to nije izmislio Berardi, nego ti je to skinuti True Grit. John Wayne i curica. samo što je to puno bolje, jer je i John Wayne puno bolji lik, grubijan, pravi oldskul. moglo bi se ponoviti taj film pa pogledati usporedo, jer vjerojatno je Berardi skinuo puno toga, pa možda i one scene koje tebe šokiraju, a koje ne pašu u priču o Kenu.

ne treba izbjegavati dejcu kao što ne treba ni vrtiti priče oko njih. djeca su pod stolom, dok odrasli razgovaraju haha.



To nije slučaj ako su priče - za djecu
Nego, ima u Zagoru ona epizoda gdje su mu pomogla djeca, ona u Kaliforniji
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 17:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, to je lijepa priča - Razbojnici (Boselli)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/01/2019 : 17:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Nego, hoćeš li nastaviti o Zombijima
Ili ćeš čekati Bevu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 17:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
beva je shvatio da je bio u krivu pa ga više ne moram čekati:)

budem rekao još par riječi o Zombijima, kad smo već krenuli
možda ne sve, jer onda bih mogao isto tako sjesti - i napisati tekst

Edited by - stinky on 13/01/2019 17:30:55
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/01/2019 : 18:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Dobro sam vidio, ono jeste bio Eskimo.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 18:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga
... u jednu religiju koja ih ujedinjuje.
Znači ujedinjenje nastaje ne po svjetovnoj liniji, tipa USA, mi bijeli i crni vjerujmo u državu, platimo porez, nego duhovna linija ...



Ovo je lijepo uočeno.

Rekli smo da je ideja Zombija: svijet je ipak čaroban! Nastupajuća globalna birokratizacija i racionalizacija ne mogu potpuno pojesti svijet, jer on je -u krajnjoj instanci- "vječna magija". (kasnija izvedba, masterpis sa Hellingenom i Akkronijancima, ide tu još odlučnije u kost)

Ovu ideju Nolitta lijepo upakira u standardne pustolovine. Na razini Zagorovih storija, on se, nakon tragedije Seminola, nalazi na ruti za Haiti.

Haiti je Nolitta iskoristio da prvi puta dotakne crnu magiju. Ali, kao što je rečeno, ne da bi potonuo u horor i da mu TO bude okosnica priče. Ne, on je Haiti iskoristio kao istinski čarobni prostor, koji je kao takav prepoznat u našem imaginariju: Haiti je klasično mjesto "čudnih" pojava, legendi i magije.

"«Uzalud… Moram prihvatiti da ovaj otok nije mjesto poput drugih. U zraku se stalno osjeća nešto tajanstveno, neuhvatljivo… Kao da bi neka neodređena prijetnja, opasnost koja dolazi izdaleka, možda čak i iz drugih svjetova, mogla svakoga časa eksplodirati.»

. . . , govori Zagor samome sebi u jednoj situaciji. Naš junak, koji je dotada prošao kroz bezbrojne pustolovine i iskušenja, osjeća neki nemir u vlastitom biću. Haiti, tajanstveni, neuhvatljivi otok ostavio je dojam na Zagora. Čitava radnja priče vrti se oko ove neodređenosti, daleke opasnosti koja ipak pritišće atmosferu."

I tu je sad divno mjesto u izvedbi, što on tu "tajanstvenost", tu poetiku Haitija stavlja u klasičnu zagorovsku temu gdje se oni slabiji odupiru jačemu. Nolitta, slično kao Pratt, voli svu tu raznolikost kultura i ne miri se sa beskrupuloznom bjelačkom dominacijom. Ovo ne znači da se onako sljepački poistovjećuje sa svim tim kulturama i da zastupa isključivo njihovu stranu. Ne, čak ni ovdje on to ne radi: Zagor je zapravo neka sredina i on vjeruje u vlasti (Zagor naivno i dobrohotno želi raskrinkati O'Keefea i prijaviti ga vlastima). Vlasti nisu isključivo crnci i vudu, nego je dano do znanja kroz priču da vlasti itekako respektiraju "bogate bijelce", tj. vlast je trezvena i gleda cjelinu.

Ali je sasvim jasan u stavu: ne totalitarnoj dominaciji. Ne fanatizam zapadnjačke racionalnosti.

I tu ulazi vudu.

"Chicov trk po aligatorima u situaciji koja bi po svim kriterijima trebala biti dramatična, koja je ozbiljno pripremljena zavjera, slijedi obrazac koji je Nolitta često koristio: napetost ozbiljne situacije razbijaju Chicove ludorije i nespretnosti. Vudu štovanje koje je netom prije podigao na rang (pre)ozbiljne religijske ceremonije, Nolitta spušta iz visokoparne forme koja prijeti da se izvrne u banalnost pukog odrađivanja zacrtanih pravila, upravo pomoću Chicovih ljutih feferončića. Ali nije riječ o tome da bi pristup bio neobavezan, da bi se iscrpio u šablonskoj jeftinoj zabavi. Zagora se može čitati i tako, pola sata neobavezne zabave; ipak, Nolitta istovremeno ima dublju dimenziju i ozbiljnost vudu religije smješta nekamo drugamo, a ne u ispraznu formu."

Oni se ujedinjuju po religiji, kaže grofica, i to je izvrsna Nolittina poanta (koja lako promakne, ako se ovo čita kao bum tras akcija).

Tek kad ovo osvijestimo, možemo vidjeti koliko su lijepe te scene sa kraja, kada Guido Danseur govori svoje emfaze:

"«Bubnjevi… Ovo je glas velikoga asota iz Abelardova svetišta… Da, sada sviraju svi zajedno po cijelome otoku. Čujete li ih? Sada sviraju svi zajedno i njihov zvuk pozdravlja rađanje novoga dana… Dana koji će pozdraviti nepobjedivu tajanstvenu dušu ovoga otoka koju je O'Keefe pokušao satrti.»"

Također ples, slavlje, vudu obredi.
Oni se bore duhom protiv podjarmljivanja i tako pokazuju da su osobe. Jer samo ako u duhu podlegneš, onda si totalno poražen.

Religija je ovdje savršena poanta.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2019 : 18:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
građenje suspensa i uzori



znači, beva se tu malo zanio, jer tipovi kao Romero nemaju što ponuditi Nolitti koji inspiracije traži na boljim mjestima. recimo, kod ovoga čovjeka - Jacques Tourneur

https://www.imdb.com/name/nm0869664/

izvrsni, vrhunaravni Night of the Demon, uzeo je Nolitta kasnije kada je na Mister Nou još jednom radio istu ovu ideju Entzeuberung der Welt, u specijalcu Crna magija.

Edited by - stinky on 13/01/2019 18:48:25
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 13/01/2019 : 20:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Dobro sam vidio, ono jeste bio Eskimo.




Ovo je kao nekakvo prepričavanje događaja iz ovog nedavnog Maxija?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/01/2019 : 06:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako. 👍🏼
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/01/2019 : 08:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Čim se taj maxi već prepričava u redovnoj seriji mora da je Bure scenarist?
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 14/01/2019 : 11:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ne kršim pravila foruma, ali zanima me šta profesionalni štovatelji Zagora misle o par mojih radova:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50229

Bio bih zahvalan na mišljenjima, ako imate par minuta za razbacivanje.

Ako moderatori nemaju problem s ovakvim postovima, unaprijed hvala ali ukoliko je ovo zabranjeno raditi na forumu... Nisam ja ovo pisao, hakeri mi preuzeli profil, pa ovaj post napisali. Ah ti nestašni hakeri, mamicu im...


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/01/2019 : 22:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Care, sjajan si, samo nastavi ovako.
I postavljaj da uživamo :)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/01/2019 : 22:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Doktori Zagorolozi ovjekovječeni su i na prvoj stranici najpopularnije i najvažnije teme na forumu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=37611&REPLY_ID=1141260
Go to Top of Page

P.Wilding
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 21/05/2018

Posted - 16/01/2019 : 12:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Wilding a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Care, sjajan si, samo nastavi ovako.
I postavljaj da uživamo :)


Hvala ;) 👍
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.46 seconds. Snitz Forums 2000