forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ekipa za izdavanje stripova (breinstorming)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2011 : 08:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanford

quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by Paka01

A nije ti palo napamet da je to ilegalno



mislim raspitat se za ponovno izdavanje toga...buduci da to nije zanimljivo velikim kućama,vjerovatno bi prodali i nama pravo na to. a stripovi su vec napravljeni. kužiš.

Dosta je više reprinata ZS . Kol'ko Amera neobjavljenih kod nas ima...


Jedno su želje, a drugo realnost. Ako bi se Tim i Dasti bolje prodavao nego Batman, onda je potencijalnom izdavaču bolje ići na Tim i Dasti. Vjerujem da je lakše dobiti prava za T&D i jeftinije. HC integral sa nekoliko epizoda ili jednom cjelovitom, naklada 500 i u striparnice.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 31/07/2011 08:31:51
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 31/07/2011 : 13:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
A šta bi uopšte bila poenta izdavaštva? Samo da se izdaje još neki strip, pa makar koji? Po meni motiv može biti jedan od ova dva:

1. Izdaješ stripove koje ti lično voliš i koje želiš imati
2. Izdaješ domaći strip, jer želiš da ga ima, da se razvija. Mislim na premijerni domaći strip, a ne na reprint reprinta. Šansa autorima da objavljuju.

Izdavanje makar čega, sa idejom da se što više izdaje, ima smisla, ako neko želi da bude izdavač (takva mu se uloga sviđa). Isto kao što neko kupuje stripove zato što je kolekcionar svega i svačega, a uopšte ih ni ne pročita. Ali, ne znam šta bi nekom značilo da izdaje još jednu niskotiražnu reviju, šarolike uređivačke politike (reprint domaćih stripova, poneka premijera stranog stripa) ili neki strip isključivo komercijalne namene, sa prežvakanim temama i trivijalnim pričama.

U svakom slučaju, ne vidim da je izdavaštvo danas isplativ posao, tj. da može bez pomoći države ili drugih sponzora. Takođe mislim da je strip danas prvenstveno namenjen odraslima, da su oni ciljna publika, a klinci se mogu privući stripom kroz dečje časopise, tipa Malog zabavnika. Možda mange i amerikanci imaju neke šanse (zbog prateće filmske produkcije).
Go to Top of Page

hogar_5
New Member



Bosnia and Herzegovina
284 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 31/07/2011 : 14:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit hogar_5's Homepage  Send hogar_5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Zasto ne napravite prvi korak sa nekom strip revijom? Tekstovi + amaterski stripovi domacih autora. Revije su trenutno in, Kisa, Parabellum itd...



ovo je ideja u kojoj ima potencijala,
-strip revija formata stripova S.Dalmacije
-textovi o ljudima sa ex yu prostora koji imaju bilo kokve veze sa stripom a zasluzili su malo da im se posveti paznja(izdavaci,crtaci,kolekcionari..)
-radovi domacih "anonimnih autora" i sl

Evo ja konkretno pozivam sve koji bi dali svoj prilog za prvi broj(ili predboj) sa raznim materijalima, ja svakako planiram da pokrenem jedan takav casopis u BiH sto da to ne bude zajednicki projekat, naravno ako se neko vidi u tome.
Sto se tice finansiranja takodje sam spreman sam da preuzmem rizike i na tom polju a nije problem i da nas bude nekolicina.
Odlicno bi bilo kada bi se iz ovoga oformila jedna konstantna grupa, revija da izadje kad se skupi materijal i finansije, bez rokova i datuma, sve opusteno...

pozz

www.hogarcaffe.com ...bh strip sajt
Go to Top of Page

d4nic4
Starting Member



50 Posts

Member since 23/05/2011

Posted - 31/07/2011 : 14:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send d4nic4 a Private Message  Reply with Quote
Prepunkurac dobra ideja, pogresno vrime. Al triba ustrajat. Ako van zatriba teta u vrticu,recite :D
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 31/07/2011 : 15:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hogar_5

quote:
Originally posted by King Warrior

Zasto ne napravite prvi korak sa nekom strip revijom? Tekstovi + amaterski stripovi domacih autora. Revije su trenutno in, Kisa, Parabellum itd...



ovo je ideja u kojoj ima potencijala,
-strip revija formata stripova S.Dalmacije
-textovi o ljudima sa ex yu prostora koji imaju bilo kokve veze sa stripom a zasluzili su malo da im se posveti paznja(izdavaci,crtaci,kolekcionari..)
-radovi domacih "anonimnih autora" i sl

Evo ja konkretno pozivam sve koji bi dali svoj prilog za prvi broj(ili predboj) sa raznim materijalima, ja svakako planiram da pokrenem jedan takav casopis u BiH sto da to ne bude zajednicki projekat, naravno ako se neko vidi u tome.
Sto se tice finansiranja takodje sam spreman sam da preuzmem rizike i na tom polju a nije problem i da nas bude nekolicina.
Odlicno bi bilo kada bi se iz ovoga oformila jedna konstantna grupa, revija da izadje kad se skupi materijal i finansije, bez rokova i datuma, sve opusteno...

pozz



Bojim se da to nema šanse. Kome je to namjenjeno? Tko bi to kupovao?
Koga to zanima? Bez uvrede, samo pričamo. Takav časopis kupio bi samo onaj čiji bi strip bio objavljen u njemu. Evo ti Kvadrat, super je, vrijedan je i pametan časopis i tko priča o njemu? Nitko. Tko ga kupuje? Tu i tamo netko kad Macan prazni skladište. Na žalost. Macan uloži pola života u Q, izda odlične premijerne stripove i onda ih mora prodavati za JEDNU kunu. Jebemti život.
Domaći anonimni autori? Ajmo biti realni. Marko ne može prodati Trondheima godinama u parsto komada.
Ako se kreće u izdavaštvo tri su puta (varijacija Osimovog razmišljanja):
1. izdaješ stripove koje voliš i koje želiš imati relativno nezainteresiran za financijsku dobit (Fibra, Darkwood)
2. izdaješ domaći strip jer želiš da ga ima, da se razvija svjestan da nema financijske dobiti (Mentor)
3. izdaješ stripove za koje kontaš da će ti eventualno donijeti neku financijsku dobit (Libellus, Bookglobe, Strip-Agent).

E sad najbolje je naći neki četvrti put, kombinaciju prvog i trećeg, a to je naravno teško jer svi oni isto to pokušavaju godinama bez nekog velikog uspjeha.
Ali eto, pričamo :).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

hogar_5
New Member



Bosnia and Herzegovina
284 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 31/07/2011 : 16:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit hogar_5's Homepage  Send hogar_5 a Private Message  Reply with Quote
od necega se mora poceti, ja sam odlucio da probam...

pozz

www.hogarcaffe.com ...bh strip sajt
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000