forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/09/2014 : 20:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Opet ja...ajde dobro

1-Na maskembalu na temu stripovi bi dosao kao?
2-Kada bi stvarao superheroja za strip, kojim bi ga mocima obdario?
3-Najbolji Sidekick/s u stripu starih ZS i LMS?
4-Koji je serijski lik u Bande dessinée po tebi na 1 mjestu?
5-Kada bi mogao snimiti film dali bi to bila Modesty Blaise ili Axa?
6-Za visokobudetnu seriju, izabrao bi Rip Kirby ili Dick Tracy?
7-Kojeg bi zaboravljenog strip junaka ponovo volio reanimirati?
8-Jesi li ikad zaplakao citajuci strip i koji je to bio strip?
9-Izdvoji 1 najdrazi strip iz svoje kolekcije.
10-Kada bi strip bio boja, koje bi boje bio?

Pitanja idu za clana kiky.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/09/2014 : 21:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Opet ja...ajde dobro

1-Na maskembalu na temu stripovi bi dosao kao?
2-Kada bi stvarao superheroja za strip, kojim bi ga mocima obdario?
3-Najbolji Sidekick/s u stripu starih ZS i LMS?
4-Koji je serijski lik u Bande dessinée po tebi na 1 mjestu?
5-Kada bi mogao snimiti film dali bi to bila Modesty Blaise ili Axa?
6-Za visokobudetnu seriju, izabrao bi Rip Kirby ili Dick Tracy?
7-Kojeg bi zaboravljenog strip junaka ponovo volio reanimirati?
8-Jesi li ikad zaplakao citajuci strip i koji je to bio strip?
9-Izdvoji 1 najdrazi strip iz svoje kolekcije.
10-Kada bi strip bio boja, koje bi boje bio?

Pitanja idu za clana kiky.



1. pošto redovito vježbam i baš sam fino izdefinirao svoje tijelo, vjerovatno bi došao kao neki strip junak koji voli istaknuti svoje atribute u uskoj majici i još užim levisicama... dakle, došao bih odjeven kao Zagor.

2. da može telepatski mijenjati ljudske umove na svoju sliku i priliku - nazvao bih ga Totally Tarian

3. gručo - sarkastičan, ironičan, pun duha... a iskreno, drugih se trenutno ne mogu sjetiti.

4. e, mene si naš'o zajebavat.

5. axa - sexploitation kind of movie na tragu roberta rodrigueza, ali sa puno više stila, karaktera, priče i poante.

6. ulažem jokera

7. niti jednog. vjerujem da ih je velika večina ipak zaboravljena s dobrim razlogom.

8. ne. niti jedan strip me nikada nije rasplakao. niti od tuge, niti od sreće, niti od jada...

9. oči neznanca - nathan never

10. bio bi bijele boje - kao simbol poštovanja, rođenja, mira, jednostavnosti, nevinosti i mladosti.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 19/09/2014 : 23:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Zašto svi pišete gručo? Zar nije to lik napravljen prema komiku Groucho Marxu? Kojeg prezime se izgovara graučo! jbvs gručo
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 20/09/2014 : 06:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
U Dnevnikovim izdanjima su pisali Gručo pa je to ostalo u kolektivnoj svijesti svih koji su ikad uzeli epizodu DD-a u ruke.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20724 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2014 : 08:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky


6. ulažem jokera



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 20/09/2014 : 08:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
OK Hvala. Vidi se da nisam pročitao više od dva DD-ja.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2014 : 15:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

OK Hvala. Vidi se da nisam pročitao više od dva DD-ja.


Za kaznu procitaj koji od Superbooka "posvecenih" Grucu i grucizmu. Ili bi radije self-flagellation?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 20/09/2014 : 16:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
opcija 1: odmah kad pročitaš i napišeš recenziju recimo Watchmena ili Kraljevstvo tvoje
opcija 2: odmah kad te vidim na protestima podrške Janši
opcija 3: odmah kad smažeš u BTC king size horse-burger
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2014 : 16:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

opcija 1: odmah kad pročitaš i napišeš recenziju recimo Watchmena ili Kraljevstvo tvoje
opcija 2: odmah kad te vidim na protestima podrške Janši
opcija 3: odmah kad smažeš u BTC king size horse-burger


Ovo zadnje moze, bez burgera, ali sa svim prilogama.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/09/2014 : 18:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ja upućujem sljedeći set pitanja markosu;

1. koliko te omiljeni ti ken parker oblikovao kao osobu?
2. treba li neke stripove s vremenom prerasti?
3. odaberi tri fibrina naslova i sugeriraj idealnu glazbenu podlogu koja bi pasala za svaki od njih za vrijeme čitanja?
4. koji je najrazvikaniji strip bez ikakvog razloga?
5. najbolji (konkurentski) izdavač stripova na ovim prostorima?
6. bonelli je... (dovrši rečenicu).
7. najbolja i najgora stvar u svezi imanja vlastitog strip portala?
8. tri najbolja teksta ikad objavljena na ovome sajtu su..?
9. najvjernije preneseni strip junak na filmsko platno?
10. karakteristike lošeg stripa su..?
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 23/09/2014 : 09:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
probali su več s markosom pa ništa.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28973 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2014 : 10:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
nisam vidio prva pitanja, di su?
Možda uspijem odgovoriti ovaj tjedan, ako uhvatim vremena.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46549 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/09/2014 : 10:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
odgovori na kikačeva

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 23/09/2014 : 14:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
preletio sam topik i nisam primijetio da je već netko prozvao markosa.
no, svejedno, pravila ovog topika su jasna i nema izvlačenja ;)
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 23/09/2014 : 15:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

preletio sam topik i nisam primijetio da je već netko prozvao markosa.
no, svejedno, pravila ovog topika su jasna i nema izvlačenja ;)



šta, imaš 1Eura na ignoreu?

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/09/2014 : 16:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

probali su več s markosom pa ništa.


Ništa jer nisu uspili sastaviti pitanja, a ne jer Markos nije htio.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28973 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/09/2014 : 00:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

1. koliko te omiljeni ti ken parker oblikovao kao osobu?

Pročitao sam ga u vrijeme kad su moje formativne godine već bile daleka prošlost, pa ne bih rekao da je uopće utjecao na mene kao osobu. Više se moj svjetonazor i senzibilitet ionako poklapaju s vrijednostima/idealima koji su u Kenu prisutni, pa je stoga bilo puno lakše/prirodnije poistovjetiti se s takvim likom. S druge strane, Darko mi je nekoliko puta dobacio (što u šali, što ozbiljno, kako on to inače zna) nakon što sam odbio neki njegov prijedlog (polu-šala, polu-ozbiljan) - "Da, zato što Ken Parker to nikad ne bi napravio", pa moguće da je utjecao više nego sam ja svjestan:)

2. treba li neke stripove s vremenom prerasti?

Naravno. Sve treba s vremenom prerasti. Nikad se ne zadovoljiti postojećim, učinjenim, dosegnutim, iskušanim, uvijek tražiti novo znanje, nova iskustva, nove ciljeve, nove izazove.

3. odaberi tri fibrina naslova i sugeriraj idealnu glazbenu podlogu koja bi pasala za svaki od njih za vrijeme čitanja?

Za mene su stripovi (tj. literatura općenito) i glazba vrlo ozbiljne i bitne stvari u životu. Konzumirati jedno i drugo istovremeno mi je nepojmljivo, ne mogu se dovoljno koncentrirati na oboje, pogotovo ako nije u pitanju klasična nego suvremena glazba gdje je naglasak na vokalu i stihovima. Konzumirati oboje u isto vrijeme znači izgubiti bitan dio jednog i drugog djela. Kako istovremeno slušati band kao The National i čitati strip poput Asteriosa Polypa? Nemoguće. A glazba uz koju možeš čitati Asteriosa, dakle glazba koja predstavlja samo pozadinski šum, glazba koju slušaš a da je ne čuješ, meni ionako nije glazba vrijedna spomena.

4. koji je najrazvikaniji strip bez ikakvog razloga?

Ne znam. Mislim da ne postoji zaista bezrazložno razvikan strip. Vjerujem da u svakom razvikanom stripu ima bar ponešto kvalitetne esencije, u nekom obliku. Treba se naučiti ne miješati vlastiti ukus s objektivnom ocjenom kvalitete. Osim toga, stripove koji me ne zanimaju ni ne čitam, ma koliko god razvikani bili, tako da me ne mogu ni razočarati.

5. najbolji (konkurentski) izdavač stripova na ovim prostorima?

Libellus po tehničkoj kvaliteti izdanja.
Komiko po izboru naslova.
Darkwood po izuzetnoj redakciji i odnosu cijene i kvalitete izdanja.
Lavirint po šarmu.
...

Svatko ima nešto, nitko nema sve, pa ni Fibra. Da sam malo manje Colt, a malo više Dekara i Bernard, možda...:)

6. bonelli je... (dovrši rečenicu).

Bezbrižno djetinjstvo. Nostalgija. Veliko poštovanje prema tradiciji i zanatu.

7. najbolja i najgora stvar u svezi imanja vlastitog strip portala?

Forum.

8. tri najbolja teksta ikad objavljena na ovome sajtu su..?

Nemoguće je to sad iz glave reći, puno je dobrih tekstova objavljeno. Izabrati tri najbolja autora koja su pisali za s.com, i to je već problem, a kamoli tri najbolja teksta. Ako baš moram izabrati tri autora, meni se najviše sviđa kako pišu Djole, Mali_mate i Leo Charm, pa su njihovi tekstovi vjerojatno i najbolji.

9. najvjernije preneseni strip junak na filmsko platno?

Premalo sam gledao filmova napravljenih prema strip predlošcima. A i to malo je bilo previše. Izbjegavam ih gledati koliko je god to moguće. Predrasude, valjda. Ipak, prvi Superman će mi zauvijek ostati u sjećanju.

10. karakteristike lošeg stripa su..?

Meni osobno je strip loš onda kad mi nije stalo do njegovih likova. To je osnovno i najvažnije. A ne pomaže baš ni kad mi vrijeđa inteligenciju:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 24/09/2014 : 01:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Da sam malo manje Colt, a malo više Dekara i Bernard, možda...:)



Neko neupucen bi pomislio da je ovo provokacija ali pretpostavljam da autor sugerise da ne zeli da bude savrsen vec blize obicnom coveku.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/09/2014 : 02:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

quote:
Originally posted by Markos
Da sam malo manje Colt, a malo više Dekara i Bernard, možda...:)



Neko neupucen bi pomislio da je ovo provokacija ali pretpostavljam da autor sugerise da ne zeli da bude savrsen vec blize obicnom coveku.



www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/09/2014 : 08:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Moram da se slazem sa Markovom opaskom u vezi citanja stripova i muzike (u pozadini). Mada si povremeno (na silu) stavim nesto, na kraju ipak skuzim da me samo odmice od citanja, nisam dovoljno koncentrisan kod citanja, jer me ili vuce na slusanje ili mi smeta. Jedino mozda neka lagana ambientala, nesto npr. poput The Necks "Sex".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 24/09/2014 : 08:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Odlični Markosovi odgovori!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/09/2014 : 10:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Sjajni odgovori, osim na pitanje broj 2. Ne slazem se da sve treba prerasti, jer prerastanjem gubis temelj, a kad nema temelja, nema ni cvrstog stava oko novih stvari, vec je uvijek sve na klimavim nogama.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46549 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2014 : 11:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Moram da se slazem sa Markovom opaskom u vezi citanja stripova i muzike (u pozadini). Mada si povremeno (na silu) stavim nesto, na kraju ipak skuzim da me samo odmice od citanja, nisam dovoljno koncentrisan kod citanja, jer me ili vuce na slusanje ili mi smeta. Jedino mozda neka lagana ambientala, nesto npr. poput The Necks "Sex".






hitovi 80-tih nisu loši za uz čitanje stripova

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/09/2014 : 15:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
markos je još jednom pokazao da je najbolji odgovor često puta i onaj najkrači. odgovor na sedmo pitanje, i to u samo jednoj riječi je fenomenalan. toliko kratak, ali opet toliko jasan i sadržajan. na par ostalih pitanja sam očekivao možda nešto konkretnije odgovore, a dobio "diplomatske" pa mi se na trenutak učinilo kao da čitam ivu josipovića
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 24/09/2014 : 18:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Pitanja su bila dobra, a odgovori jos bolji. Odgovor na sedmo pitanje je bas epsko. :D

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000