forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Shvatih da sam Zagorovac...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 27/08/2018 : 22:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ma nema šanse da se mogu sjetiti koji Zagor mi je bio prvi pročitani. Tada smo živjeli u jednom malom mjestu blizu Kraljevice u koju smo išli na kupanje pa na jednom kiosku za kojeg ne znam jel i danas postoji sam kupovao te prve stripove oko broja 650 zlatne serije. E sad, koji je baš prvi prvi ne mogu se sjetit. Neki su posuđeni od starijih klinaca iz mjesta. Sjećam se ninje na naslovnici. Moguće da mi je to prvi posuđeni Zagor. Sjećam se i da sam naručio onaj veliki Zagor sa Blekom na naslovnici. Malo po malo su dolazile na red te epizode oko broja 600. Tako da su te epizode od Vuka Samotnjaka, Čovjeka munje, Tkača bile okidač za ljubav prema Zagoru. Dolaskom u Rijeku se počelo nabavljati i one starije brojeve pomalo. Zanimljivo je kako sam tek više nego dovoljno godina kasnije uspio kompletirat neke priče poput Kandraksove mumije ili Došljaka sa Aljaske, ali to je već neka druga tema...
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

736 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 27/08/2018 : 22:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Redovni Zagor broj 17.
Epizoda se zove Razbojnici. Onda iza toga idu ako se dobro sječam, konkvistadori, tajna anasaza, 7 gradova cibole. Odlične epizode
Ne bih se nazvao zagorovcem ali Zagor mi je vrhunski strip.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 27/08/2018 : 23:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Posle citanja koje epizode je Zagor postao vas omiljeni junak?

Meni posle Teror seste planete

Omiljeni ili najomiljeniji??? Najomiljeniji mi nije bio nikad, a omiljeni su mi svi Bonnellijevi junaci, svaki na svoj način...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/08/2018 : 23:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo vam pa čitajte:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=28290
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/08/2018 : 23:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ovdje bi valjda tema trebala biti kad smo zavoljeli Zagora a ne kojeg smo prvog pročitali

loading...
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 28/08/2018 : 00:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Car orlova, dečki moji... 1974. godina. Tada je to počelo, ponajprije zbog, meni kao osnovnoškolcu, nezamislivo zanimljive naslovnice. Tip u crvenoj majici kleči okovan za stijenu, a prijeti mu pištoljem netko sa orlovom maskom na glavi. Koja mi, iskreno, danas više sliči na glavu pijetla, ali to je to...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/08/2018 : 06:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Zmija... te neke godine



Za početak nije moglo bolje
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 28/08/2018 : 06:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Sedma runda,a menjao za Ruka pomirenja...uh da imam još sve ove stare stripove,koji su mi prošli kroz ruke...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/08/2018 : 08:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jedno vrijeme mi je bio omiljen junak, kada sam čitao zlatno doba serijala, ono iz SD... Prolaz na sjeverozapad, Nestali istraživač, Dvoboj u LA pa Sedam gradove Cibole itd
I trajalo je to dok nisam pročitao i druge epizode i shvatio da su to iznimke
Eto neki dan počeo čitati par epizoda Extra serijala pa iznerviran količinom bedastoća odustao prije kraja priče
Nije to više za mene
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/08/2018 : 08:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ovdje bi valjda tema trebala biti kad smo zavoljeli Zagora a ne kojeg smo prvog pročitali


Za neke od nas je to jedna te ista stvar. Znao sam da sam zagorovac kad sam procitao svog prvog Zagora. To je bilo to.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/08/2018 : 09:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Jedno vrijeme mi je bio omiljen junak, kada sam čitao zlatno doba serijala, ono iz SD... Prolaz na sjeverozapad, Nestali istraživač, Dvoboj u LA pa Sedam gradove Cibole itd
I trajalo je to dok nisam pročitao i druge epizode i shvatio da su to iznimke
Eto neki dan počeo čitati par epizoda Extra serijala pa iznerviran količinom bedastoća odustao prije kraja priče
Nije to više za mene


Nisu više za tebe ni one priče iz SD perioda, jedino što sam sebe zavaravaš da je to nešto najbolje na serijalu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/08/2018 : 09:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Možda nisu ni te za mene, ali su mi definitivno najbolje u serijalu
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 28/08/2018 : 11:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
1987 godina, zs 844 pleme sauka je moj prvi zagor....ali mislim da sam zagorovac bio i pre procitanog prvog broja..lebdelo je to u vazduhu...gledao sam drugove sa stripovima slusao o zagoru i tako da sam i ja pozeleo biti deo svega toga i tako je pocelo...svidelo mi se odmah sve...(tada sam imao 8 ipo godina)...bese maj ili jun 1987
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/08/2018 : 22:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by supermark

Jedno vrijeme mi je bio omiljen junak, kada sam čitao zlatno doba serijala, ono iz SD... Prolaz na sjeverozapad, Nestali istraživač, Dvoboj u LA pa Sedam gradove Cibole itd
I trajalo je to dok nisam pročitao i druge epizode i shvatio da su to iznimke
Eto neki dan počeo čitati par epizoda Extra serijala pa iznerviran količinom bedastoća odustao prije kraja priče
Nije to više za mene


Nisu više za tebe ni one priče iz SD perioda, jedino što sam sebe zavaravaš da je to nešto najbolje na serijalu.


Pa šta je najbolje u serijalu. Daj preporuči pa da pročitam. Onda ću konačno znati imamo li nade Zagor i ja...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/08/2018 : 23:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Sedam gradova Cibole
vrhunac zagora, ali i avanturističkog stripa općenito
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/08/2018 : 23:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by supermark

Jedno vrijeme mi je bio omiljen junak, kada sam čitao zlatno doba serijala, ono iz SD... Prolaz na sjeverozapad, Nestali istraživač, Dvoboj u LA pa Sedam gradove Cibole itd
I trajalo je to dok nisam pročitao i druge epizode i shvatio da su to iznimke
Eto neki dan počeo čitati par epizoda Extra serijala pa iznerviran količinom bedastoća odustao prije kraja priče
Nije to više za mene


Nisu više za tebe ni one priče iz SD perioda, jedino što sam sebe zavaravaš da je to nešto najbolje na serijalu.


Pa šta je najbolje u serijalu. Daj preporuči pa da pročitam. Onda ću konačno znati imamo li nade Zagor i ja...


Evo ovako iz glave nekih priča koje su meni vrhunac serijala, ako tu ne možeš pronaći barem trećinu po svojem ukusu onda bolje da odustaneš:
Darkwoodska karavana
Zagor protiv Long Donga
Utvrda mrtvih
Zasjeda za Mohawke
Tajanstveno odredište
Kamena dolina
Indijanska zakletva
Kraljevstvo Crnih Gavrana
Smrt pred zoru
Strijela izdajnika
Suočavanje
Ratnička čast
Čovjek sa divlje rijeke
Zaboravljene planine
Sjekira protiv noža
Stvorenje koje ne može umrijeti
Strašna osveta
Paklena šuma
Krik u noći
Zmijska magija
Proračunata nepravda
Buđenje crnih vračeva
Dan kada je gorjelo nebo
Braća po oružju
Sjene u pećini
Jastrebov povratak
Vječno prokletstvo
Između stvarnosti i sna

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2018 : 00:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Sedam gradova Cibole
vrhunac zagora, ali i avanturističkog stripa općenito


Priča jest vrlo dobra, ali nema originalnosti, a onaj divovski kip je očita krađa Hellingenovog titana.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 29/08/2018 : 10:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Vidim Dodsferd da ti mnogo znači riječ "originalnost". Ona se ne ocjenjuje, jer:

1. Svaka budala (uključujući i nas ovdje) može smisliti gomilu originalnih ideja za Zagora ili neki drugi strip (npr. Chico prodaje novine u Darkwoodu)
2. Istinski originalne ideje skoro da i ne postoje, sve je već viđeno na stripu/filmu/književnosti

Dakle, bitna je samo egzekucija ideje tj. njena izvedba. Tu leži razlika između lošeg i kvalitetnog scenariste. Neki od najboljih stripova/filmova/knjiga proizašli su iz potpuno neoriginalnih i banalnih ideja. I svaki umjetnik će ti reći da je 5% njegovog vremena potrošeno na ideju, a 95% na njenu izvedbu, s osobitim naglaskom na detalje.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2018 : 10:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Hellingenov Titan je inače nešto jako originalno i dotad neviđeno u književnosti i stripu
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 29/08/2018 : 10:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Ne samo da Titan nije originalan, već je totalni klišej, ali nije bitno- ne želim ulaziti u jeftina prepucavanja, već argumentirati zašto je "originalnost" u Zagoru glupost samo po sebi.
Npr. Dodsferd je u komentaru na strip "Jeti" istakao kako tu Chico prodaje novine, i to je pozitivan element jer je ideja originalna. To je jednostavno pogrešan pristup, koji dovodi do pogrešnih zaključaka.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2018 : 11:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne mislim na originalnost općenito već da ona koliko-toliko postoji unutar serijala o kojem je riječ. Tko zna koliko ideja ima pokupljeno iz raznih filmova koji uopće nisu poznati široj publici.
Što se tiče Jetija napisao sam da je ideja sa tiskanjem i prodajom novina naivna, ali da je originalan način prijenosa Ramathove poruke, to su dvije potpuno različite stvari (eto primjera pogrešnog zaključka o kojem govoriš).
Originalne ideje mi nisu najbitnije jer znam da one gotovo ne postoje, jedino je važno da se iste stvari ne provlače svakih nekoliko epizoda jer postaju preveliki klišej.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 29/08/2018 11:18:02
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000