forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/02/2024 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Street Crimes (1992)
VHS: Ulice zločina

Ovaj film je jedan od onih koji su mi ostali urezani u sjećanju iz djetinjstva, film koji donosi zanimljiv spoj akcije i kriminalističke radnje, ali s posebnim naglaskom na borilačke vještine. Nekako je to bilo vrijeme kad su se borilački filmovi masivno štancali, a osim onih glavnih zvijezda poput Van Dammea, Seagala, Norrisa i Brucea Leeja (iako je Leejeva karijera bila prije), na sceni su se pojavili i junaci ovakvih B-filmova poput Michaela Wortha koji je zaista bio stručnjak u borilačkim sportovima koji je u početku radio na nizu niskobudžetnih filmova, a njegov prvi film u kojem je tumačio glavnu ulogu bio je Final Impact s Lorenzom Lamasom, kojeg sam odlučio odmah pogledati poslije ovog filma gdje usput treba dodati da je taj i ovaj film režirao Stephen Smoke i to su mu jedini u karijeri, oba iz te iste 1992.

Ono što ovaj film čini posebno dobrim je svakako uloga Dennisa Farine koji je uvijek bio sjajan u ulogama bilo policajaca ili gangstera, a ovdje je savršeno utjelovio lik Briana. Njegov šarm i karizma čine ga neodoljivim, bez obzira žvače li burrito ili baca ljude kroz zatvorene prozore. Jedino što ovom filmu fali su slow motion kadrovi kod nekih završnih borilačkih scena (ono, želio sam vidjet usporeno kako krv šprica prilikom kickova), bio bi još puno atraktivniji, ali i kao ovakav je prilično dobar, a što reći tek za ono vrijeme kad je izašao.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/02/2024 : 21:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Final Impact (1992)
VHS: Posljednji udarac

Kao što rekoh u prethodnom komentaru, pogledao sam još jedan film (jedini pored Street Crimesa) kojeg je režirao Stephen Smoke, a ovo je Michaelu Worthu bila prva veća uloga uz Lorenza Lamasa koji je ovdje glumio umirovljenog, bivšeg prvaka u kickboxingu, koji bi trebao trenirati lika kojeg tumači Worth ne bi li ga spremio za završnicu turnira koji se održava u Las Vegasu, planirajući iskoristiti Wortha za svoju osvetu trenutnom prvaku kojeg potretira Jeff Langton, a koji ga je nekada teško porazio i umirovio. Upravo tog glumca Langtona sam prepoznao iz Lionhearta, filma Van Dammea kad ga je ovaj pogodio udarcem u genitalije i složio odmah na pod. Nisam inače znao da je on negdje krajem 80-ih i sam početak 90-ih radio kao kaskader Stallonea.

PM Entertainment je zaista imao zabavne filmove koji su često bili izravno distribuirani na video tržište, zasipajući tadašnje videoteke svojim ostvarenjima. Rekao bih da je ovaj film u odnosu na Street Crimes još impresivniji što se tiče borilačkih scena pri čemu Worth zaista pokazuje svo svoje umijeće u borilačkim vještinama.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/02/2024 : 15:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Night of the Warrior (1991)
VHS: Noć ratnika

Odlučio sam malo istražiti opus filmova Lorenza Lamasa nakon pogledanog Final Impacta budući da imam nešto njegovih VHS filmova u kolekciji, a prvi izbor pao je na ovaj film u kojem Lamas utjelovljuje vlasnika jednog noćnog kluba, ali ujedno i kickboksača koji odmah na početku filma odrađuje jednu uličnu borbu kojom zapravo želi isplatiti dugove lokalnom mafijašu i poslije toga se u potpunosti posvetiti tom poslu s klubom, ali lokalnom mafijašu i ujedno promotoru borbi se baš i ne dopada ta njegova ideja..

Ne znam kako kotira ovaj film kod većine gledatelja, ali meni i nije bio toliko loš. Onaj borilački aspekt je ovdje znatno manji, doduše, imamo onaj jedini pravi fajt na početku filma i onaj na kraju kao svojevrsni vrhunac filma u kojem je Lamas imao za protivnika lika kojeg je tumačio James Lew, a točno sam se iznenadio kad sam ga vidio, on je baš bio u puno filmova. Tu je i Ken Foree kojeg sam neku večer gledao u filmu From Beyond, tu je i onaj starac Bill Erwin kojeg sam također vidio u mnogo filmova (u nešto kraćim ulogama). A svakako treba spomenuti što u ovom filmu, kao i u Final Impactu, njegovu dragu glumi opet Kathleen Kinmont koja je u to vrijeme bila udana za Lamasa pa im onda i nije bilo teško glumiti one romantične scene (zapravo, puno su njih dvoje surađivali skupa na ekranu, treba se sjetit i serije Renegade koja će uslijedit uskoro nakon ovoga) te bi dodao da se u filmu pojavljuje i Lamasova majka Arlene Dahl, koja mu u filmu također glumi majku. Prepoznao sam i glavnog bossa korejske mafije, glumca Dannyja Kamekone, odmah mi je kroz glavu prozujao Karate Kid 2 i Miyagi, tamo se Kamekona htio fajtat s gospodinom Miyagijem. Osim toga, film pruža i ugodan uvid na tadašnje stanje svijeta na ulicama Los Angelesa, dok nam Lamas pokazuje svoju strast prema motorima vozeći se na Harley Davidsonu poput terminatora.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 10/02/2024 : 20:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
dakle ovaj box sam kupio ne kao ljubitelj NOIRA što jesam već radi COBRA WOMAN :)
pve druge sam i imao drugdje ali mi ovo nisam a SIODMAK je meni poseban što će te vjerojatno vidjeti u drugim najavama noir tipa
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/02/2024 : 14:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mask of Death (1996)
VHS: Maska smrti

Nastavljam s Lamasovim filmovima, a za Mask of Death moram reći da je pravo otkriće za mene. Ovdje se može odmah u uvodnim sekvencama primjetiti da Lamas ima nešto drugačiji stajling, s dužom kosom svezanom u rep (vjerojatno iz razloga jer je tada još trajalo snimanje serije Renegade gdje je tamo glumio takvog lika s dužom kosom), a ono što mi je super za bilo vidjet Lamasa u izdanju kriminalca, baš mu leži dobro uloga takvog jednog badassa i čovjeka koji praktički uništava sve i svakog tko mu se nađe na putu. Interesantno je primijetiti sličnost premise ovog filma s filmom Face/Off koji će tek izaći godinu dana kasnije, gdje imamo Lamasa u kratkoj ulozi kao dobrog lika, policajaca, i Lamasa koji je kriminalac i gdje zapravo dolazi do takve situacije gdje će nakon uvodnog dijela filma onaj dobri Lamas nakon plastične operacije imati lice zločestog i kao takav se lakše infiltrirati u kriminalne redove što je zapravo bilo poprilično zabavno gledati i promatrati kako će se nositi s takvim karakterom. Definitivno ću ovaj film staviti na listu onih filmova koje planiram ponovno gledati.

Billy Dee Williams nam je također u filmu kao specijalni FBI agent, a prije ovog sam ga nedavno vidio u filmovima Fear City, Alien Intruder i Dangerous Passion, taj glumac baš ima ono upečatljiv izgled i osobnost. Iznenadio sam se kad sam vidio i Rae Dawn Chong koju patim još iz djetinstva iz filma Komandos, ali i ne toliko davno sam je gledao također u Fear Cityju skupa s Billyjem Dee Williamsom. I Tom Cavanagh nam je ovdje u nešto kraćoj ulozi kojeg najviše pamtim iz televizijske serije Ed koja je nekad išla na HRT-u. Garvin Cross također je prisutan u filmu kojeg sam odmah prepoznao iz filma Rumble in the Bronx, a ovdje ima istu tu plavu frizuru kakvu je imao kad je glumio s Jackie Chanom u tom filmu. A i jedan od glavnih negativaca je lik kojeg tumači Conrad Dunn, nedavno ga vidio u filmu Witchblade gdje je također imao sličnu ulogu bad guya.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/02/2024 14:54:07
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 11/02/2024 : 20:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
jedan od stari(ji)h boxeva - bitan i drag - Carl Theodor DREYER fenomenalni danac, Vampyr, Passion du Jeanne d'Arc (predivan nijemi film ali još i bolji ako ga uhvatite sa soundtrackom rađenim nekih 60 godina kasnije koji filmu kojem nije trebalo dizati kvalitetu daje upravo to - razinu više... U boxu su genijalni DAN GNIJEVA, RIJEČ i GERTRUD i dokumentarac MOJ UČITELJ - MY METIER - onaj od trenutaka kad je CRITERION kolekcija uistinu dizala i držala kriterije


Edited by - rommel on 11/02/2024 20:12:49
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/02/2024 : 09:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Cybertech P.D. aka Terminal Justice (1996)
VHS: Razarač

Pogledao još jedan Lamasov film iz iste godine kao i njegov Mask of Death i isto sam se prilično zabavio, mišljenja sam da bi ljubitelji cyberpunk estetike i znanstvene fantastike uz mješavinu solidne akcije mogli uživati u ovom filmu – prividni seks, cyber reality igrica koja zaluđuje mladež i u kojoj doslovno možete umrijeti, digitalna droga, Lamas ima kontaktne leće koje imaju razne opcije, a jedna uključuje i noćni vid.. ima uistinu svega, ali radnja je dobra, ima dovoljno i humora, golotinje, dovoljna količina pucnjave, Peter Coyote je također prisutan, a sviđa mi se kako film istražuje teme vezane uz nadzor, tehnološku ovisnost i granice ljudskog uma, a tu je i helikopter na daljinski koji u jednom trenutku slijedi i želi ubiti Lamasov lik .. Film je ugodno iznenađenje, ali i posljednji koji gledam iz Lamasovog opusa jer mi se čini da ih više nemam u kolekciji. No, ono što sam kratko vidio od ovog glumca, mogu samo reći da sam poželio pogledati još neke njegove radove na ekranu.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/02/2024 : 13:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Prime Suspect (1989)
VHS: Trauma

Krajem prošlog mjeseca, pogledao sam Night of the Wilding u kojem je glumio od Travolte brat, Joey Travolta, a u ovom filmu glumi brat od Stallonea, Frank Stallone pa me zanimalo kako se on snalazi u glumačkom izričaju. Jedan solidan film koji je imao veoma dobar start, poput Jasonovih filmova s dvoje mladih ljudi koji odlaze na kampiranje, a tamo ih netko vreba i onda se dogodi uskoro brutalno ubojstvo rambo nožem pa sad treba procijenit je li taj predmet zločina slučajno ovdje budući da je Stalloneov buraz u ovom filmu. Sredina filma je možda malo zbrkana, sadrži neke suvišne dijelove koji usporavaju radnju da bi sama završnica opet bila prilično uzbudljiva.

Koliko sam uspio doznati o ovom filmu, imao je i on svojih problema jer prvo je Constantinides (ujedno i scenarist) bio redatelj ovog filma da bi ubrzo shvatili da on izgleda nema blage veze oko režije pa su pozvali Brucea Kimmela (pod pseudonimom Mark Rutland) u zadnji tren kako bi pokušao spasiti film, što je rezultiralo nešto uspjelijim ishodom. Uz Franka Stallonea, Billy Drago je također ovdje koji je u nekoj ulozi poremećenog noćnog biseksualnog bolničara u duševnoj bolnici, pa Michael Parks kojeg sam prvi put vidio u Twin Peaksu kao jednog od članova ozloglašene braće Renault. Unatoč dobroj postavi, nešto je ipak nedostajalo da film dosegne željenu razinu.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/02/2024 : 21:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
When Danger Follows You Home (1997)
VHS: Kada te smrt doprati do vrata

Moram jednostavno odmah kazati da me ovaj psihološki triler oduševio, bio sam uvjeren kad sam vidio na coveru VHS kutije glumicu JoBeth Williams da je veliki postotak da film neće razočarati i tako je i bilo. Početak filma polako nas uvodi u svijet glavne protagonistice koju izvrsno tumači JoBeth Williams, kroz njezinu karakterizaciju kao socijalne radnice i samohrane majke s dvoje djece dobivamo i uvid u njezinu svakodnevicu i rutinu. Iz tog laganog početka kada smo dobili te neke osnovne informacije, film se potom u jednom trenutku brzo transformira u uzbudljivu psihološku napetost gdje postaje sve teže odvojiti se od ekrana jer rast napetosti i neizvjesnosti čine da se zanimaš za svaki detalj i preokret u priči. When Danger Follows You Home je upravo onaj tip psihološkog trilera koji obožavam - inteligentno napisan, snažno izveden i neprestano uzbudljiv.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 13/02/2024 21:05:07
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/02/2024 : 15:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Stigla mi danas nova tura za "proučavanje"
Moram ih sad još popisati, ali mislim da glede VHS-a prelazim brojku od 1000 u kolekciji.




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/02/2024 : 20:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Intensive Care (1991)
VHS: Intenzivna njega

Kad sam nabavio ovaj film, nisam bio niti svjestan u tom trenutku da sam postao vlasnikom najgoreg nizozemskog filma ikada! Inače, baš volim ovakve slasher filmove, a ovaj je neka vrsta mješavine Petka 13 i u puno većoj mjeri Halloweena u kojem glumi poznati oskarovac George Kennedy koji je ovdje u ulozi kirurga čija se životna priča pretvara u horor nakon što doživi tešku prometnu nesreću koja završi eksplozijom i on nekako preživi, ali završi u komi koja traje sedam godina nakon koje se vraća u život i počinje ubijati.. Sinopsis zvuči obećavajuće, ali film ne uspijeva jasno objasniti zašto se psihopat fokusira na mladež koja mu ništa nije napravila, prije sam očekivao da će se osvetiti ravnatelju bolnice koji je odbio podržati njegova istraživanja i ostalima povezanima s tim. Ima nekoliko suludih trenutaka (poput onoga s bušilicom) da je totalno zabavno, nije mi smetalo niti to loše izgovaranje engleskog jezika i slabija gluma općenito, meni je ovo uživancija, koliko god grozno to bilo.

Otkrio sam da je Koen Wauters, koji glumi jednu od glavnih uloga, bio popularni tinejdžerski idol u Belgiji i Nizozemskoj u to vrijeme, pa su ga vjerojatno angažirali radi privlačnosti za ciljanu publiku, no, čini se da to nije puno pomoglo kao i Kennedyjeva pojava kao važne ličnosti koja je zapravo bila samo dio uvodne premise filma dok kasnije tog osakaćenog psihopata vjerojatno glumi drugi glumac. Dodatna zanimljivost je da se ovaj film tradicionalno prikazuje tijekom svakog izdanja nizozemsko-belgijskog festivala B-filmova "Nacht van de Wansmaak" što ga s obzirom na sve nedostatke čini čak i kultnim filmom.

P.S. na VHS kaseti, kad film počne, nosi naziv "Šok soba".


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 16/02/2024 : 00:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
jednom prije dobrih pet-šest godina naletio sam na film Triple Cross - engleski dvd je bio isti ko i ono što je prikazano kod nas kao "Priča o Eddieu Chapmanu a još koju godinu poslije pojavila se njemačka duža verzija Spion zwischen zwei fronten - koja je bila bolja ...ali nije imala sve ono što je imala engleska kraća verzija unatoč dužini - i tada sam bio na papiru napisao razlike između obje verzije zlu ne trebalo ali tada nisam imao šta napraviti s tim 🙁 u međuvremenu sam i papir izgubio 🙂 Ispalo je da stvarno jesam zapamtio razlike i mnapravio sam bolju verziju od trenutno postojećih čak i blu ray kopija koje se uglavnom drže njemačke Spion zwischen zwei fronten verzije....



Edited by - rommel on 16/02/2024 00:07:02
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/02/2024 : 19:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko netko ima problema s otključavanjem regija na Panasonic uređajima, nek mi se javi.

Napokon su CC DVD-i na dispozicija za slobodno korištenje!!!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 28/02/2024 19:14:05
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/02/2024 : 19:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prošli vikend nabavio ove dvije makine, rekoh, nek' se nađe


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6979 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/02/2024 : 22:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Ukoliko netko ima problema s otključavanjem regija na Panasonic uređajima, nek mi se javi.

Napokon su CC DVD-i na dispozicija za slobodno korištenje!!!


Javi ti kad budeš mogao nešto sa Sonyjem.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/02/2024 : 09:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by BeaGea

Ukoliko netko ima problema s otključavanjem regija na Panasonic uređajima, nek mi se javi.

Napokon su CC DVD-i na dispozicija za slobodno korištenje!!!


Javi ti kad budeš mogao nešto sa Sonyjem.





Isto bi funkcioniralo kao i s Panasonicom, samo treba onda drugi daljinac (za sony uređaje). Evo o čemu se radi (hack remote):
https://www.ebay.co.uk/itm/353727106744

U pola minute rešil problem koji imam već 20 godina. Kakav je gušt kad mogu pustiti bilo koji disk iz kolekcije, bez straha radi li ili ne. Criterioni više nisu na prodaju

Shaner
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2332490.m570.l1313&_nkw=Sony+DVD+%2F+Blu-ray+player+multi-region+hack+remote&_sacat=0

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 29/02/2024 10:26:15
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/02/2024 : 10:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Complex Of Fear (1993)
VHS: Kompleks straha

Complex of Fear je zanimljiv tv film koji istražuje misterij serijskog silovatelja čiji je jedinstveni detalj to što živi u istom stambenom bloku kao i njegove žrtve. Policija je na mukama dok pokušava otkriti identitet glavnog negativca, dok se sumnje i tajne nagomilavaju među svim likovima u priči. Ono što dodaje dodatnu napetost je činjenica da je film inspiriran stvarnim događajima. Uz nekolicinu poznatih glumaca, Chelsea Field se ističe svojom izvedbom, a tu glumicu kada ja vidim na ekranu, sjetim se odmah filma The Last Boy Scout kad je tumačila ulogu nevjerne supruge lika Brucea Willisa.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/02/2024 : 10:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@BeaGea - ajde pliz ako možeš pobrisati ovaj drugi link za Sony s ebaya, razvukao je stranicu totalno

Ako možeš pobrisati, a evo u mom postu taj link za Shanera što si mu proslijedio, neka klikne OVDJE.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 29/02/2024 10:11:25
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/02/2024 : 10:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Jel sad ok?

Meni je takva rezolucija na ekranu da nisam skužil nikakve promjene, pa javi sel sad ok?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/02/2024 : 10:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Je, odlično je, zahvaljujem!
Meni se vidjelo kao skroz razvucena stranica u desnu stranu pa da bi nešto pročitao što smo pisali, bilo je potrebno ono dolje vući u desno da se sve vidi, ovako je super 🙂 Linkovi s ebaya znaju biti dugacki pa se desi tako ovdje na forumu da rastegne stranicu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/02/2024 : 14:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Innocent Prey (1984)
VHS: Nevina žrtva

Innocent Prey je zapravo australski slasher koji počinje u Dallasu da bi se relativno brzo radnjom preselili u Sydney, a da se stvarno tamo nalazimo, redatelj filma nam prikazuje prepoznatljive znamenitosti poput Harbour Bridgea i Opera Housea. Zaplet jako dobar i zapravo sve ono bitno se veoma brzo dogodi da se gledatelj zapravo u tom trenutku zapita „a što će sad biti kad su ono glavno ispucali u prvih 15-20 minuta?“. No, selidbom u Australiju, vidimo da glavnog ženskog lika prate nevolje kud god ona pošla jer i na drugom kontinentu se nalazi jedan od psihopata..

Izgleda da je ovaj film pušten u distribuciju tek krajem 80-ih ili početkom 90-ih, zašto je to tako, ne znam. Ali, radnjom zaista spada u 80-e jer autentično odražava stil i atmosferu 80-ih, kad su zapravo ovakvi slasher filmovi i bili in. Zanimljiv film s dovoljno napetosti i neočekivanih obrata, jedino mi nekako glavna glumica P.J. Soles nije uspjela potpuno oživjeti svoj lik, što je možda otežalo emocionalno povezivanje gledatelja s njenim karakterom i suosjećanje s njenim teškim situacijama. Finiš filma, to samo zatvaranje je briljantno, upravo kad pomislite da su se sve stvari konačno posložile za glavnog lika, kad ono, hm..


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/02/2024 : 23:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Two Much (1995)
VHS: Dvostruki zavodnik

Two Much je pravo osvježenje nakon nekoliko filmova s krvavim i nasilnim scenama kakve sam pogledao u posljednje vrijeme, a odlučio sam se za gledanje ovog zabavnog filma iz razloga jer sam u nekoliko VHS kaseta vidio njegovu najavu pa rekoh ajde da ga vidim ponovno nakon toliko godina. Iako nisam pretjerano upoznat s filmografijom Antonia Banderasa (pogledao njegovih svega pet ili šest filmova?), ovaj mi je film uvijek bio drag zbog svoje nešto laganije tematike i humorističnog pristupa. Rekao bih da ovdje nije zabava samo koncentrirana na Banderasov nastup u ulozi fejk braće blizanaca, već su također sporedni likovi jako izuzetni, posebno glumac koji je igrao oca Banderasovog lika te Vincent Schiavelli kao francuski konobar, baš je čovjek fenomenalan! Danny Aiello je isto poseban, genijalan glumac, baš sam se nasmijao u scenama kad su htjeli pretući Banderasov lik, ali s tim da mu ne diraju lice, urnebes. Iako je prošlo puno godina od prvog gledanja, ovaj film me skoro pa podjednako zabavio i nasmijao kao i prvi put.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6979 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/03/2024 : 00:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by BeaGea

Ukoliko netko ima problema s otključavanjem regija na Panasonic uređajima, nek mi se javi.

Napokon su CC DVD-i na dispozicija za slobodno korištenje!!!


Javi ti kad budeš mogao nešto sa Sonyjem.





Isto bi funkcioniralo kao i s Panasonicom, samo treba onda drugi daljinac (za sony uređaje). Evo o čemu se radi (hack remote):
https://www.ebay.co.uk/itm/353727106744

U pola minute rešil problem koji imam već 20 godina. Kakav je gušt kad mogu pustiti bilo koji disk iz kolekcije, bez straha radi li ili ne. Criterioni više nisu na prodaju

Shaner
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2332490.m570.l1313&_nkw=Sony+DVD+%2F+Blu-ray+player+multi-region+hack+remote&_sacat=0


Hvala, ali džaba. To otključava samo DVD regije. Meni treba nešto za blu-ray.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 01/03/2024 : 08:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Hvala, ali džaba. To otključava samo DVD regije. Meni treba nešto za blu-ray.



Pa to sam odmah napisal ;)
quote:
Originally posted by Beagea
Napokon su CC DVD-i na dispozicija za slobodno korištenje!!!


Inače, samo da vidiš kakvo čudo od slike izvlači Panasonic 4K na native 4K projektoru. Gotovo da ne vidim razliku između slike, kad ju pustim s DVD-a i kad ju pustim s BD-a. Slika fantastična, pogotovo s CC remasteriranih izdanja ali i s ostalih izdanja. Jučer pogledal Mad Maxa, napokon ubacil R1 disk (combo izdanje DVD/BD) koji sam kupil prije 15 godina kak bi pogledal film s opcijom "trivia track". Opcija gledanja filma sa zanimljivostima dostupna je samo na DVD-u, ne i na BD-u.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 01/03/2024 09:29:33
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12617 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/03/2024 : 13:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
How does a VCR work?

Jedan interesantan video kako videorekorder funkcionira, ja svakako nakon ovog još više cijenim ovu tehnologiju, mada je prema mnogima ona zastarjela, ali ja odajem respect i divljenje :)


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000