forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Neman 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2022 : 08:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A ne volim da citam stripove na kompu. Isto tako i previewe. Samo preletim. Ovo video u AF i prelistao na brzinu i video nekog sa tigrovom glavom, reko to je to :)
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/07/2022 : 08:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

A ne volim da citam stripove na kompu. Isto tako i previewe. Samo preletim. Ovo video u AF i prelistao na brzinu i video nekog sa tigrovom glavom, reko to je to :)



Pa šta ti se tačno nije dopalo
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2022 : 09:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
SPOJLER:
Sakacenje. Krene na pocetku ono bez ruke ali posle odvlacenje one cudne dece, pa vadjenje organa, secenje glave deteta, previse za mene... Osecam se gorzno dok gledam to...
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 27/07/2022 : 12:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Onda ne uzimaj "Nešto nam ubija djecu"...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!

Edited by - kandraks on 27/07/2022 12:15:22
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2022 : 12:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
To sam po naslovu znao da ne uzimam
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/07/2022 : 17:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

To sam po naslovu znao da ne uzimam



Silno gresis
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/07/2022 : 18:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Kak vec i bezbroj puta dosad :). Ali cisto da pitam. Pogledao sam intervju sa izvjesnim Savičem, pa bih ostroumno zakljucio da si to ti. Stvarno simpa lik.

Jack the Black.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2022 : 19:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Taj sam :D
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/07/2022 : 11:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
[url=https://ibb.co/ChR52ML][/url]


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/07/2022 : 16:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Taj sam :D



Kul, bilo mi te drago poslusati :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 28/07/2022 : 19:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by sawitch

To sam po naslovu znao da ne uzimam



Silno gresis



Gde greši, to tek nema šanse da mu se svidi
Na stranu što je i dosadan strip, za razliku od "Monstrumese" koja je vrh
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2453 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/08/2022 : 13:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
I kasperu se nije svidela Nemanka...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/08/2022 : 13:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Njemu se više ništa ne sviđa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/12/2022 : 09:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Eh.. ispali smo od Arđentine i sad se opet treba vratit ovom sumornom životu i ovim osrednjim stripovima. Znači, Neman. Kakva je, valja li išta? Evo mog stava:

Prilično mi se sviđa. Ima tu surovu glavnu junakinju koja duboko u sebi ima meko srce (valjda). Ima simpatične sporedne likove - pomoćnike (slatku malu lisicu i smiješnog mačka). Ima bahate, zle negativce koje se može mrziti. Ima i to ukroćeno zlo čudovište koje se polako popravlja.. Ima zagonetnu masku i tajne koje treba otkriti i prilično originalan grafički izgled i priča vuče da ju čitam dalje. Veselim se drugom nastavku.

Minus bi mi bila određena nepreglednost radnje. Naime, iako sam pročitao svih 500 stranica, još nisam zapamtio koji su od sporednih negativaca koji niti koja je frakcija iz kojeg kraljevstva. Npr, na čijoj su strani gusari, s kim je onaj zadnji grad sa štitom, za koga radi onaj Corvin ili Mač istoka. Mislim, kužim to ali ponekad u čitanju trebam stati i prisjetiti se, a ne da mi se. Ovo nije tip stripa ala Hellboy, di ću više puta htjeti čitati istu stvar, loviti detalje. Ovo je tip stripa di vrtim stranice i želim znati šta će biti dalje, a za ono što je bilo - ko ga jebe..

Što se crteža tiče, lijep je i atraktivan ali i pomalo zafušan. Ima tu neku žensku vibru.. puno je pažnje posvećeno licima i odjeći likova, a ostalo je zafušareno ali taj fuš je prekriven ukrasima, bojom i digitalnim efektima. Npr, scene s brodovima na moru - pa ti brodovi su najbanalnije nacrtani, El Gančova galija iz Komandanta Marka je crtana s puno više truda nego ovo. Općenito je sve što nije u središtu sličice zafušano. Ako ta Takeda puno vremena troši na crtanje, procjenjujem da veći dio ide na obradu fajlova, šminkicu, šljokice nego na sami crtež. To se vidi i ako pogledamo naslovnicu - lica i roba su ful detaljna, a poze likova i pozadina su odrađene poluamaterski.

Ali, opet - stvar funkcionira. Neman je Neman i zahvaljujući ovakvom baroknom epsko mangastom vizualnom stilu i ako su tečnost crteža, detaljnost i perspektive stavjeni u drugi plan, opet je to ispalo ok. Najbolja stvar je kad na ovakvu turbo ozbiljnu naslovnicu uleti ona slatka lisičica koja drži svoj rep, taj kontrast ozbiljno/slatko diže strip bar za pol zvjezdice


Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/12/2022 : 08:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam pohvaliti super prijevod naslova: Neman zvuči baš dobro i još je u trećem licu što odgovara radnji stripa. Tek sad kad je ovako pogođen prijevod se kuži koliko je ono Monstrumesa nakaradno
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 18/02/2023 : 10:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem pcorov komentar s jedinom razlikom da meni ovo nije bilo teško pratiti iako mi se u pravilu ne da čitati ovakve fantasy worldbuilding naslove. Ajd ok, nisam do samog kraja skužio koja je fora s maskom ali onaj leksikon na kraju mi je razjasnio par sitnih nedoumica koje su se pojavile tokom čitanja.
U svakom slučaju lijepo je to ova Marjorie osmislila a još ljepše Takeda nacrtala, osim već spomentih objekata u pozadini a bome nekad i onih u srednjem planu. Očito joj nije gušt crtati arhitekturu i ostale nežive motive, no ne mogu to uzeti za zlo budući da je crtež stvarno i više nego bogat pa bi u drugačijoj situaciji to možda bio overkill za oči.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 15/05/2023 : 04:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Dva puta pokušao proći uvod, dva puta nisam uspio. Previše fantasy za moj ukus.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 12/08/2023 : 13:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Uvijek je dobro vidjeti da se stvaraju novi zanimljivi fantasy serijali, kako u književnosti tako i u stripu. No, često to ispadnu izlizane kopije prijašnjih velikana.
Neman je vizualno i po previewu obećavala nešto novo, surovo i estetski vrlo visokog nivoa. No, ipak dojmovi nakon pročitane cijele knjige su malo drukčiji.
Autorica se trudila svakako u ovaj serijal ukrcati jako gust i originalan worldbuilding, no, nekako mi se čini da nije to izvedeno baš najspretnije i najsretnije. Dinamika jako neujednačena, imamo periode gotovo pa školskih objašnjavanja pa onda periode u kojima se ekstra brzo izmjenjuju akcija i likovi. Nakon skoro 600 stranica i dalje nisam siguran da znam o čemu se ovdje radi.
Likovi su dosta dobro osmišljeni i okarakterizirani i šteta da radnja nije toliko dobro posložena da bi profunkcionirali adekvatno. Ipak jako su me zaintrigirale te priče o nemanima i o tom drevnom svijetu.
Estetski je ovo superioran strip. Crtež je stvarno za peticu i kadriranje je izuzetno. Dinamika se savršeno prati i sjajno se ocrtava ta fantazistička atmosfera.
Iako priča je dosta usporena i radnja nikako da dosegne potencijal koji definitivno postoji, ipak smatram kako ću dati serijalu šansu i dalje. Nije ovo bilo nikako loše, ali dojma sam da može puno bolje. Imao sam na momente osjećaj kao da je autoricu strah pustiti da se neke stvari razbuktaju. No, ako ostatak serijala te neke greške ispravi onda će možda ovo biti samo jako dobra uvertira.
Ako je strip sinergija scenarija i crteža, onda je sasvim jasno kako vizualni aspekt ovdje vuče serija itekako uvjerljivo.

3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2024 : 15:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Uhhhh ....

Ahhhh ....

Ohhhh ....

Paka, Shaneru, vi to ozbiljno?

S radošću se vraćam Jimmyju Corriganu.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/02/2024 : 20:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Uhhhh ....

Ahhhh ....

Ohhhh ....

Paka, Shaneru, vi to ozbiljno?

S radošću se vraćam Jimmyju Corriganu.




Zato smo mi to i napisali.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2024 : 21:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 20/02/2024 : 08:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Dok čekam drugu knjigu ipak sam si dao truda i išao čitati malo online scanove.....trenutno sam na 40 broju i sad nisam siguran da li je do toga što čitam online pa uspoređujem sa Fibrinom knjigom ali kao da je kvaliteta crteža znatno pala što dalje ide......često je to normalno i očekivano s obzirom na ritmove izlaženja ali ovdje je baš jako zamjetno.

Dakle my 2 cents:

1. Worldbuilding.....jako dobro osmišljen, osrednje izveden....već se spominjalo u komentarima da je teško sve to pohvatati zbog samog crteža a i objašnjenja su dosta štura.....da nema onih mačaka na kraju svakog broja bilo bi još nejasnije. Nije mi ni sada još jasno zašto se netko bori na nečijoj strani a ponekad i na čijoj je strani netko.....tko je za dvor sumraka, a ko za dvor zoore?????? Pa sad neka krvava legija????...uglavnom dosta zakomplicirano.

2. Crtež......statika fenomenalna......steampunk pomiješan sa fantasyem......dinamika, poglavito borbe su JAKO loše izvedene.....konstantno inzistiraju na krupnim kadrovima lica likova (sergio leone đir) dok se bore što nema nikako smisla....npr. bore se mačevima i 90% kadrova je velika glava i samo mrvica kao nekog traga ruke, valjda kako je zamahnuo.....jako, jako konfuzno.

3. Priča (main story)....usko vezana u worldbuilding. Mogu reći da funkcionira. Ima tu nekih plot hole-ova, ali je sve dobro zapakirano i dok ne kompliciraju sa lore-om (koji nisu dobro objasnili) izgleda OK.

E sad, ono što mi ne samo smeta nego me i živcira, ne samo ovdje nego u svakoj jebenoj situaciji danas......OK autorice su se odlučile pridružiti trenutnoj situaciji i prenašati poruku o ženama kao dominantinm i ntiko im ne treba osim njih samih i njihove unutarnje snage, LGBTQXYZ123 zajednici (danas već svijetu, ne samo zajednici) kao, pa praktički bi rekao jedinoj postojećoj i svim sličnim današnjim retardacijama i novim vrijednostima.

Nemojte me krivo shvatiti, znam kako ovo zvuči sta sam napisao, ali stvarno me nije briga za te stvari dok nisu nametnute, dok ovdje definitivno nije slučaj. Dakle u 1000+ stranica stripa koje sam pročitao pojavila su se 4 muška lika koja imaju ikakvu ulogu u stripu.....ona 2 brata tigra, Seizi i Kenzi (tako nešto), Corvin vrana i tata glavne junakinje.......mislim da slobodno mogu reći da su možda ukupno nacrtali još 3-4 muška lika (a možda ni oni nisu muške osobe) koji nemaju apsolutno nikakvu ulogu u stripu.

Nije mi jasno čemu to.....ako je poanta da muški rod nije potreban u ovome svijetu onda barem daj nekakvo objašnjenje.....ovako to stvarno izgleda nametnuto samo zato da bi bilo nametnuto.

....e da i još nešto, nije mi jasna opsjednutost "invaliditeta" u stripu......gotovo svaki lik u stripu je na neki način osakaćen????? I dont get the message.

Sve u svemu 7.5/10
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000