forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 7 - Ronin
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kasper
Advanced Member

9883 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/03/2020 :  22:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nakon svih ovih godina, obozavam ovaj strip. RONIN
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member

4504 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/03/2020 :  10:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

nakon svih ovih godina, obozavam ovaj strip. RONIN

Gde me nadje
Go to Top of Page

Chui
Junior Member

372 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 04/01/2021 :  09:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni je Ronin jedan od najboljih uradaka Millera, genijalan strip. Baš bi bilo super i ELektru vidjet u ovako velikom formatu :))))

Edited by - Chui on 04/01/2021 09:10:04
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
8328 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/01/2021 :  09:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stiže ti Elektra Lives Again ove godine od izdavača Hangar 7.

We can give you a piece of the universe
Or we will disappear never to return again

https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Junior Member

372 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 04/01/2021 :  09:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Stiže ti Elektra Lives Again ove godine od izdavača Hangar 7.

opa :) super!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

9883 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/01/2021 :  09:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a, lepo lepo
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member

Croatia
4308 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/01/2021 :  10:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I meni je Ronin uz 300 top od Millera.
SC nisam još čitao. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik

Slovenia
5526 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/01/2021 :  20:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
ovako ; ako se uzme u obzir kad je nastao, Ronin je svakako revolucija i kao takav vrijedan pažnje. Početak/zaplet odličan, super ideja - ali nakon toga malo pomalo skreće u nekom drugom pravcu. Nemogu reći lošem, ali isto tako nije za pasti na guzicu. Kao da se malo pogubio na putu.
Sin City mi je puno bolji.

Crtež..kadriranje odlično,Miller je majstor tog segmenta, ali tehnički je to poprilično loše. Da je barem tuširao neko drugi, možda bi spasio stvar, ali ovako je dosta lošnjikavo. Netko je spomenuo BD/MOebiusa - ljudi, budite ozbiljni, ovo nije ni sjena toga. Može doduše Miller to bolje, i to iz iste tematike - vidi naslovnice za Lone wolf & Cub, koje su skroz korektne.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

naker
Average Member

760 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/01/2021 :  20:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote

Spektakularan crtež sa otkačenim spojem samurajštine i naučne fantastike gde ratnik lutalica u potrazi za davno izgubljenom čašću putuje kroz vreme radi osvete i konačnog megdana sa demonom koji mu je ubio gospodara...

... ali da li je baš sve tako Davno se ovo čitalo i već sam prenebregnuo u kojoj meri priča pri kraju pravi zaokret od 180 stepeni i ništa nije onako kako se na prvi pogled činilo, kao što je neko ranije na temi lepo primetio, isti osećaj kao kada se čitaju saj faj romani Filipa K Dik-a

Vizuelno strašno jako delo, zar je Ronin stvarno jedino Milerovo sci-fi čedo gde je potpisan kao crtač?

Predgovor takođe veoma edukativan i Ronin dobija jednu sasvim drugu dimenziju kada se posmatra istorijski kontekst jer ovo delo je i u formi i u sadržaju bio preteča mnogih stripova i umnogome promenio standard rada na američkoj strip sceni i utabao stazu za nadolazeće umetnike

Sve u svemu, Ronin je u momentu izlaska bio debelo ispred svog vremena, fenomenalna grafička novela i jedan od kultnih debija samostalnog autora

I ne znam ko je svojevremeno gledao crtać Samurai Jack na CN, ali Tartakovski je bio vidno inspirisan ovim stripom

Edited by - naker on 29/01/2021 20:01:46
Go to Top of Page

ridiculus
Average Member

886 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 30/01/2021 :  00:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Značajan je Ronin, ali Jenette Kahn ga baš pretera u uvodu. Treba to malo uzeti sa rezervom, jer ona je bila izdavač u kompaniji koja je objavila strip.

Dobro pa ovaj strip nije objavljen sa kritikom Kima Thompsona (glavna faca iz The Comics Journal-a) koja je bila prilično negativna. Ali, naravno, Thompson je takođe preterao, na drugu stranu.

Ronin je prilično hermetičan zato što Miller koristi tekst samo u formi dijaloga. Ne vidimo ničije misli, i ne slušamo nikakvog pripovedača.

Ali ovaj strip izgleda bolje od većine svojih savremenika, a veliku ulogu u tome nosi Lynn Varley - nemojte je zanemariti!

"There is only one black hole worth studying." Pierce Hawthorne
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
10140 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2021 :  04:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

I ne znam ko je svojevremeno gledao crtać Samurai Jack na CN, ali Tartakovski je bio vidno inspirisan ovim stripom

Ja gledao i oduvek bio odusevljen njime. Najbolji i najozbiljniji crtac na nekada sjajnom Cartoon Netwoorku, a to uopste nije lak zadatak pored tuceta i tuceta drugih odlicnih crtaca.

Gennedy Tartakovski je i sam rekao da mu je Ronin bio inspiracija za seriju, kao i Millerov 300 kojeg je obradio u jednoj epizodi takodje.

Izasao je pre koju godinu i zavrsetak Samuaraja Dzeka za odrasle, poslednja sezona koja zaokruzuje pricu 15 godina nakon izlaska prethodne sezone. Jos uvek nisam to pogledao a moram. Bas moram.

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

9883 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/01/2021 :  09:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da me sad neko pita sta mi je najbolje od milera, reko bih mu e vala ronin
Go to Top of Page

ivke80
New Member

182 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 07/02/2021 :  13:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Kreativno, narativno napeto, atmosfericno. Naravno, pojedni dijelovi u 2021 izgledaju vec vidjeno ali strip time uopce ne gubi smek.
Story telling odlican, dugacki vodoravni paneli mi puno bolje funkcioniraju nego u npr Punisheru i dobro se ritmicki slazu s ostalim panelima.
Cak i ovaj ‘prljavi’ crtez odgovara prici, dovoljno je realan da prikazuje nalicje zamisljenog buduceg svijeta i dovoljno apstraktan da izrazi njegovu distopijsku SF narav.

Edited by - ivke80 on 07/02/2021 15:35:38
Go to Top of Page

Chui
Junior Member

372 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 07/02/2021 :  22:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

da me sad neko pita sta mi je najbolje od milera, reko bih mu e vala ronin

Često si i ja pomislim to, al bemu miša kad okrenem i druge njegove stripove teško se odlučit.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000