forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 01/03/2015 : 23:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pojave Vikinga po kvaliteti:

Posljednja Thula odlična
Odlazak u nepoznato dobra
osljednji Viking smeće



Odlazak u nepoznato je klasik, nije dobar nego vrlo dobar...Thula bi morala biti stvarno posebna da bude bolja od prve pojave Vikinga...
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 01/03/2015 : 23:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Odlazak u nepoznato je jako razvučena priča.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 02/03/2015 : 00:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Nekada je bas zanimljivo vidjeti koliko nam se misljenja razlikuju. Cak smo i prividno u 2 tabora podijeljeni, ali nije bas ni tako. Valjda je to dobro za sam serijal, tesko je opstati sa jednolicnom publikom.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/03/2015 : 07:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Forum je dosta varljiv jer imaš nekolicinu (max. 3-4) najglasnijih pa se onda stvara krivi dojam o pojedinim pričama, zato su komentari recenzija dragocjeni.
S obzirom da Zagora u Hr. kupuje oko 2000 ljudi, prosječan broj od 50 komentara je i više nego reprezentativan uzorak, a da ne spominjem popularnije priče koje imaju i puno više.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 02/03/2015 : 08:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Odlazak u nepoznato je jako razvučena priča.



Moram priznati da sam ovu epizodu čitao zadnji put prije više godina, tako da je moguće da mi se danas ne bi tako svidjela. Ali tada mi je bila jako dobra.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/03/2015 : 08:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ta mini-Richter-atlantidska-saga se utapa u prosjeku, čak je najbolja priča ona početna Burattinijeva "Močvara robijaša", ostalo je onako, bezveznjikavo.

Močvara robijaša, 57 komentara, prosječan ocjena 84%
Tajna Sumerana, 61 komentar, prosječna ocjena 54%, jedna od najgorih Bosellijevih priča
Tajanstveno selo, čak 73 komentara, prosječna ocjena 58%
Krvave piramide, 50 komentara, prosječna ocjena 74%, Burattinijeva žvaka s kojom je izmrcvario Ferrija
Posljednja Thula, 57 komentara, prosječna ocjena 74%, Boselli definitivno ispod standarda
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 02/03/2015 : 08:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ta mini-Richter-atlantidska-saga se utapa u prosjeku, čak je najbolja priča ona početna Burattinijeva "Močvara robijaša", ostalo je onako, bezveznjikavo.

Močvara robijaša, 57 komentara, prosječan ocjena 84%
Tajna Sumerana, 61 komentar, prosječna ocjena 54%, jedna od najgorih Bosellijevih priča
Tajanstveno selo, čak 73 komentara, prosječna ocjena 58%
Krvave piramide, 50 komentara, prosječna ocjena 74%, Burattinijeva žvaka s kojom je izmrcvario Ferrija
Posljednja Thula, 57 komentara, prosječna ocjena 74%, Boselli definitivno ispod standarda



Nisam znao da Močvara Robijaša spada u Richterovu sagu. Sasvim solidna priča, puno bolja od Sumerana koji su mi bili toliko dosadni.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/03/2015 : 08:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Spada u smislu da Zagor i Čiko više nisu u Darkvudu, tj. krenuli su na put, ali osim toga nema neke velike poveznice.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/03/2015 : 09:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Forum je dosta varljiv jer imaš nekolicinu (max. 3-4) najglasnijih pa se onda stvara krivi dojam o pojedinim pričama, zato su komentari recenzija dragocjeni.
S obzirom da Zagora u Hr. kupuje oko 2000 ljudi, prosječan broj od 50 komentara je i više nego reprezentativan uzorak, a da ne spominjem popularnije priče koje imaju i puno više.


Ipak je to sve stvar ukusa. ;)
Meni je svejedno ako 20 ljudi kaze da je neka prica losa, ukoliko sam ja uzivao u njoj. Tako nesto je rijetkost, ali dogadja se, mada ne nuzno kada je Zagor u pitanju.
Kod nekih drugih stripova su mi uvijek bili vazniji komentari pojedinaca nego ukupna ocjena. Ima nekoliko ljudi za koje pouzdano znam da im se ukus poklapa sa mojim, tako da rijetko omanem ukoliko uzmem strip koji su oni preporucili. Sve zavisi od toga o kojim se stripovima/junacima/teritoriju radi.
Sto se tice prosjecnih ocjena vecine forumasa, evo top 30, pa uporedite svoj ukus:


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/03/2015 : 09:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Močvara robijaša je jedina od ovih 5 priča koju nisam imao prilike čitati a Tajanstveno selo je ubačena između potjere za Richterom pa također nema velike povezanosti sa cijelom sagom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/03/2015 : 09:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bode u oči da se među 30 najbolje ocijenjenih nalazi svih 5 Chico specijala od Nolitte, nisu loši ali baš da su toliko dobri... hm.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/03/2015 : 09:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kada vec govorimo o statistici, 2011. godine imali smo jednu interesantnu situaciju, naime u izbor za najbolji strip u istoj godini su ucestovale epizode Zagor protiv Supermikea (broj 1 po prosjecnoj ocjeni citatelja) i Demon ludila (21 mjesto). Obadva izdanja su izasla u istoj ediciji, kod istog izdavaca, na istom jeziku. Demon ludila je odnio rekordnu pobjedu (1241 bodova, 153 ljudi glasalo). Supermike je zavrsio na 14 mjestu.


Edited by - King Warrior on 02/03/2015 09:20:24
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/03/2015 : 09:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Meni je svejedno ako 20 ljudi kaze da je neka prica losa, ukoliko sam ja uzivao u njoj. Tako nesto je rijetkost, ali dogadja se, mada ne nuzno kada je Zagor u pitanju.
Kod nekih drugih stripova su mi uvijek bili vazniji komentari pojedinaca nego ukupna ocjena. Ima nekoliko ljudi za koje pouzdano znam da im se ukus poklapa sa mojim, tako da rijetko omanem ukoliko uzmem strip koji su oni preporucili. Sve zavisi od toga o kojim se stripovima/junacima/teritoriju radi.

Slažem se sa svime, ja sam sličan po tom pitanju, npr. kad gledam komentare nekih Zagora obazirem se na samo 5-6 ljudi za koje smatram da su relevantni.

U mojim prijašnjim postovima sam govorio o iskrivljenoj percepciji na forumu, jer je par njih dosta glasno pa ispada da oni predstavljuju "mainstream" mišljenje u vezi nekih epizoda, pa sam želio pokazati da se "mainstream" mišljenje nalazi jedino u prosječnoj ocjeni na recenzijama.
Kao što sam već rekao, ta ocjena se u dosta slučajeva uopće ne slaže sa mojom osobnom ocjenom.

Edited by - solar on 02/03/2015 09:25:39
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/03/2015 : 09:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kada vec govorimo o statistici, 2011. godine imali smo jednu interesantnu situaciju, naime u izbor za najbolji strip u istoj godini su ucestovale epizode Zagor protiv Supermikea (broj 1 po prosjecnoj ocjeni citatelja) i Demon ludila (21 mjesto). Obadva izdanja su izasla u istoj ediciji, kod istog izdavaca, na istom jeziku. Demon ludila je odnio rekordnu pobjedu (1241 bodova, 153 ljudi glasalo). Supermike je zavrsio na 14 mjestu.


Vjerojatno se radi o tome da je Demon ludila za mnoge bio veći mamac jer nije imao svoje izdanje još od ZS dok je Zagor protiv Supermikea nekoliko godina prije VČ izdanja izašao u Ludens extra ediciji pa nije bio toliko zanimljiv.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 02/03/2015 : 10:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Meni je svejedno ako 20 ljudi kaze da je neka prica losa, ukoliko sam ja uzivao u njoj. Tako nesto je rijetkost, ali dogadja se, mada ne nuzno kada je Zagor u pitanju.
Kod nekih drugih stripova su mi uvijek bili vazniji komentari pojedinaca nego ukupna ocjena. Ima nekoliko ljudi za koje pouzdano znam da im se ukus poklapa sa mojim, tako da rijetko omanem ukoliko uzmem strip koji su oni preporucili. Sve zavisi od toga o kojim se stripovima/junacima/teritoriju radi.

Slažem se sa svime, ja sam sličan po tom pitanju, npr. kad gledam komentare nekih Zagora obazirem se na samo 5-6 ljudi za koje smatram da su relevantni.

U mojim prijašnjim postovima sam govorio o iskrivljenoj percepciji na forumu, jer je par njih dosta glasno pa ispada da oni predstavljuju "mainstream" mišljenje u vezi nekih epizoda, pa sam želio pokazati da se "mainstream" mišljenje nalazi jedino u prosječnoj ocjeni na recenzijama.
Kao što sam već rekao, ta ocjena se u dosta slučajeva uopće ne slaže sa mojom osobnom ocjenom.



I ja obično shvaćam komentare nekih osoba ozbiljnije od ostalih, ali ako mi se priča ne sviđa, ne sviđa mi se i to je to.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/03/2015 : 10:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Evo jos jedan podatak. Cesto govorimo o italijanskom ukusu, sta oni vole i slicno.
Kao sto znamo Zagor se kod njih svakog mjeseca prodaje u vise od 30.000 komada, medjutim, prisutnost na internetu je daleko manja nego kod nas. Trenutno tu ima nekih 20-30 aktivnih clanova, maksimalno. Iako to iznenadjuje, jer svi mislimo da je danas internet pokorio svijet, izgleda da Italijani jos uvijek uzivaju na stari dobri nacin u stripovima i ne bakcu se previse sa internetom. Treba obratiti paznju i na njihovu dob, naime vecina forumasa je izmedju 40 i 50 godina. Na osnovu toga zaista je tesko bilo sta zakljuciti, jer ukoliko imamo publiku od preko 30.000 ljudi, a mi poznajemo samo piskaranja njih 20, apsolutno ne mozemo nista reci o njihovom ukusu. Kod recenzija je jos gora stvar, tu imamo samo jednog jedinog covjeka na uBc-u koji recenzira sve epizode, prosjecna ocjena citatelja ne postoji. Sve se svodi na njegov licni ukus. To vam je italijanska demokratija! Kod nas je barem u tom pogledu izjednaceno, imamo masu recenzenata, kao i komentare svih ostalih koji su voljni da ocijene price.




Zbog svega toga treba biti oprezan kada se govori o npr. "italijanskom ukusu", jer nam je taj jos uvijek nepoznat. Jedina konkretna stvar za koju znamo je ta da je dolazak novih autora u devedesetima podigao prodaju. Dakle, po tome se moze zakljuciti da su Italijani bili itekako spremni za promjene.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/03/2015 : 10:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
O "talijanskom ukusu" sam govorio već nekoliko puta, imaš mali broj hard-core tradicionalista na forumima i najgore od svega je što Burattini njihovo mišljenje uzima prilično ozbiljno.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/03/2015 : 10:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by solar

quote:
Meni je svejedno ako 20 ljudi kaze da je neka prica losa, ukoliko sam ja uzivao u njoj. Tako nesto je rijetkost, ali dogadja se, mada ne nuzno kada je Zagor u pitanju.
Kod nekih drugih stripova su mi uvijek bili vazniji komentari pojedinaca nego ukupna ocjena. Ima nekoliko ljudi za koje pouzdano znam da im se ukus poklapa sa mojim, tako da rijetko omanem ukoliko uzmem strip koji su oni preporucili. Sve zavisi od toga o kojim se stripovima/junacima/teritoriju radi.

Slažem se sa svime, ja sam sličan po tom pitanju, npr. kad gledam komentare nekih Zagora obazirem se na samo 5-6 ljudi za koje smatram da su relevantni.

U mojim prijašnjim postovima sam govorio o iskrivljenoj percepciji na forumu, jer je par njih dosta glasno pa ispada da oni predstavljuju "mainstream" mišljenje u vezi nekih epizoda, pa sam želio pokazati da se "mainstream" mišljenje nalazi jedino u prosječnoj ocjeni na recenzijama.
Kao što sam već rekao, ta ocjena se u dosta slučajeva uopće ne slaže sa mojom osobnom ocjenom.



I ja obično shvaćam komentare nekih osoba ozbiljnije od ostalih, ali ako mi se priča ne sviđa, ne sviđa mi se i to je to.



Što se toga tiče ja ne vjerujem nikome osim sebi samome. Ja najbolje znam što meni odgovara pa makar se to razlikovalo od ukusa većine.
A moram priznati da uopće ne pratim ni recenzije ni komentare epizoda sa kojima još nisam upoznat tako da ne vidim ni eventualne preporuke za određene epizode sve dok ih i sam ne pročitam.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/03/2015 : 11:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

O "talijanskom ukusu" sam govorio već nekoliko puta, imaš mali broj hard-core tradicionalista na forumima i najgore od svega je što Burattini njihovo mišljenje uzima prilično ozbiljno.


U to i nisam bas siguran, tj. nisam siguran da li Burattinija uopste interesuje sta ljudi misle, ili on jednostavno radi ono sto se njemu dopada. Najbolji primjer je kontroverza oko Vernija. Ima pticica koje glasno sapucu da ce on biti taj koji ce naslijediti Ferrija, iako upravo gledam aktueni poll na italijanskom forumu, Verni nema nijedan glas.



Sve sam vise ubijedjen da Bure ne slusa nikoga, vec da gura Zagora u pravac koji se njemu dopada.
On je tradicionalista, za ljude poput njega i Vernija cak i jedan poljubac u Zagorovim stripovima je nesto ekstremno. Ponekad mi se cini da je Burattini ostao zarobljen u sezdesetim godinama proslog vijeka i da ce Zagora gurati u tom pravcu sve do samog kraja. Cak je i pokojni Sergio bio spreman da unese svjezinu u serijal, dok Burattini tezi prema tome da vrati serijal korijenima.

Zbog toga, izmedju ostalog, smatram Burattinija pogresnom osobom na mjestu glavnog urednika, iako je dobro da ostane dio autorske ekipe. On jednostavno ne zeli da se razvije u nekom svom pravcu, vec zeli da postane drugi Nolitta. Na kraju smo dobili dvije jeftine kopije legendarnog tima Nolitta-Ferri, to su Burattini i Verni. Da kojim slucajem njih dvojica imaju potencijal da nadmase svoje uzore, to mi i ne bi bio neki problem, ali je jasno da nijedan od njih nije toliko talentovan da se mjere sa Ferrijem i Nolittom.

Kao sto sam rekao, mislim da su i Burattini i Verni vazni za serijal, pogotovo sto kod tradicionalista bude osjecaj nostalgije, ali smatram da su obojica totalno pogresne osobe da na serijalu vode glavnu rijec (glavni urednik/crtac naslovnica).

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 02/03/2015 : 11:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Što mislite u kojem pravcu bi Boselli odveo Zagora da je na mjestu glavnog urednika?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/03/2015 : 11:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma koji su to likovi dali glasove Laurentiju i Cassarovima, stvarno imaju smisla za humor.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 02/03/2015 : 12:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
sto kaze Ferri na to da ga Verni kopira,nebi bilo loše cuti sto Ferri kaze u kojem pravcu triba ici zagor

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/03/2015 : 12:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Što mislite u kojem pravcu bi Boselli odveo Zagora da je na mjestu glavnog urednika?


Tesko reci, mozda bi Zagor do sada postao kralj Nove Atlantide. :D
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/03/2015 : 12:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ma koji su to likovi dali glasove Laurentiju i Cassarovima, stvarno imaju smisla za humor.


Texovci.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2015 : 13:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Močvara robijaša je jedina od ovih 5 priča koju nisam imao prilike čitati a Tajanstveno selo je ubačena između potjere za Richterom pa također nema velike povezanosti sa cijelom sagom.



Mocvara robijasa je jedna od najboljih ako ne i najbolja Burattinijeva prica na serijalu.
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.43 seconds. Snitz Forums 2000