forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2016 : 20:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Theo80,jesi li ti Fidel?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Theo80
Starting Member



16 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/09/2016 : 07:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Theo80's Homepage  Send Theo80 a Private Message  Reply with Quote
Nisam, Fidel je moj drugar, veliki ljubitelj stripova.

I'm worse in what I do best and for this gift I feel blessed.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2016 : 21:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Fidel sa darkvudovog foruma?
sviđaju mi se njegove recenzije; i stripova i knjiga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Theo80
Starting Member



16 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/09/2016 : 18:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Theo80's Homepage  Send Theo80 a Private Message  Reply with Quote
Baš taj Fidel, jedan i jedini :)

Uskoro počinjemo i drugi sajt, biće tu svega, pa isprati. U međuvremenu, njegove recenzije su ovde:
http://zabaviste.wordpress.com/category/strip/

I'm worse in what I do best and for this gift I feel blessed.
Go to Top of Page

Theo80
Starting Member



16 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 07/10/2016 : 21:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Theo80's Homepage  Send Theo80 a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da sam veliki fan grupe Nirvana, pa kad sam pročitao da će biti i strip koji se donekle oslanja na priču o njima, mojoj sreći nije bilo kraja. Pre neki dan se strip pojavio na Amazonu, ali samo u Kindle varijanti, još uvek nema print verziju. Evo kako izgleda:



Moj tekst o stripu: http://zabaviste.wordpress.com/2016/04/16/skip-to-the-end-strip/

I'm worse in what I do best and for this gift I feel blessed.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/10/2016 : 01:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Im Eisland 1-3 (Hinstorff Verlag 2015, cca 700 str.)

Priča je objavljena u tri sveska od jeseni 2015 do proljeća 2016.

Hinstorff Verlag je izdavač iz Rostocka s velikom DDR prošlošću. Osnovan je još 1831 a ovo je prvi njihov strip uopće. I prvo pa žensko, prvijenac mlade Kristine Gehrmann iz Hamburga. Sretno!

Kristina Gehrman je njemačka ilustratorica i strip-autorica rođena 1989 u Leverkusenu. Nakon mature 2008 studira klasični akademski crtež i slikarstvo na školi Angel Academy of Art u Firenci. Od 2012 radi kao samostalna ilustratorica, živi i radi u Hamburgu. Odlikuju je realističan stil i povijesne teme. Ova trilogija je njen prvi objavljeni strip. Trenutno radi na novom projektu pod naslovom Der Dschungel.

Blog Kristine Gehrmann sa njenim radovima, biografijom i dr.: http://www.mondhase.com/just-drew-graphic-novel-franklin-expedition/

Proljeće 1845: Pod komandom Sir Johna Franklina dva broda Kraljevske mornarice, HMS Erebus i HMS Terror, kreću za Arktik. Misija predviđena na tri godine glasi: Morate kao prvi projedriti legendarnim Sjevernozapadnim prolazom iz Atlantika u Pacifik.
Cijela momčad je uvjerena u veliki uspjeh ove najambicioznije ekspedicije tog vremena. Uskoro već prva žrtva ozbiljno poljulja optimizam posade. Međutim očekuje ih još mnogo veći slom u beskrajnom, ledenom paklu.

Jako zanimljiv sat povijesti u formi stripa. Meni i više nego dovoljno. Malo mi je ipak smetao ovaj "mangasti" stil. Preporuka!







http://imgur.com/a/kcB8C

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/10/2016 : 01:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kristina Gehrmann je točno prije 2 godine, nakon završenog drugog 2 sveska, predstavila na Comicforumu svoj projekat i u razmacima prikazivala crteže, panele i sl. Bila je otvorena za prijedloge čitatelja a dobrodošla joj je i svaka kritika. Kaže da joj je za jedan svezak (oko 220 str.) trebalo pola godine. Inače ovako izgleda njen Workflow:

Najprije skicira kompletan svezak.



Onda tušira sve stranice odjednom. Taj korak traje nekoliko mjeseci



Zatim dolaze na red crne površine i (štedljivo) crne razdiobe. Ovaj dio joj je poseban zabavan jer može mnogo eksperimentirati s atmosferom, kontrastima.



I na koncu raster folije ili kako sama kaže Make-up.




Have mercy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/10/2016 : 11:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Fidel sa darkvudovog foruma?
sviđaju mi se njegove recenzije; i stripova i knjiga.



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/10/2016 : 15:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Frederik Peters:Aama 1 - Miris vrele prašine ((Marketprint & Darkwood,Stripoteke broj 1141 1142)

Verlok Nim se budi na planeti Ona(ži) bez sećanja.Majmunoliki robot,Čerčil mu daje malu beležnicu,u kojoj je Verlok vodio dnevnik.
Čitajući ga,pokušava da shvati šta se dešava (o sebi,o tome gde se nalazi i kako je tu dospeo,...).
Po beleškama,brat,sposobni i uspešni Konrad Nim ga je pronašao pijanog i očajnog kako leži u jednoj bari prvog nivoa Svetlosnika,i nudi mu da sa njim krene na putovanje na planetu Ona(ži), u važnu misiju koju sprovodi za korporaciju "Mi-tang".Firmu koja se bavi biorobotikom i koja je jedna od najodgovornijih za Veliku krizu koja je pogodilla planetu.Misiju u kojoj treba pronaći profesorku Voland u koloniji naučnika na dotičnoj planeti, i obnoviti odnose prekinute pre pet godina,zbog Velike krize.Volandova je izumela nekakav revolucionarni tehnološki proizvod,koji bi "Mi-tangu" omogućio da bude neprikosnoven sledećih 50 godina.
Usput,Verlok ispoveda Konradu svoj promašeni život,gubitak očeve radnje,razvod sa ženom i nemogućnost da vidi ćerku,Lilju,nemu devojčicu,koju bezgranično voli.

Aama je vrlo specifičan,drugačiji SF,koji se bavi ljudskom dušom (kao što lepo kaže Đole u predgovoru).Jedan od onih stripova,u kojem nematblage veze u kojem bi pravcu moga otići priča.

Miris vrele prašine je album na 80 stranica i prvi je od četiri koji kompletiraju priču.

9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/10/2016 15:36:54
Go to Top of Page

Theo80
Starting Member



16 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 16/10/2016 : 18:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Theo80's Homepage  Send Theo80 a Private Message  Reply with Quote
Kad pomenemo Bonelija stariji pomisle na Texa i Zagora, srednja generacija na Mister Noa, Martija i Dilana, a na koga misle mlađe generacije? Možda upravo na Geu, strip serijal koji je po mnogo čemu osoben u ovoj produkciji, ili Greystorma ili Caravan, takođe stripove potpuno drugačije od onog starog klasičnog Bonelija.

Fidel još jednom na: http://zabaviste.wordpress.com/2016/10/16/fidelov-strip-vikend-volume-10/

I'm worse in what I do best and for this gift I feel blessed.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/10/2016 : 18:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Dovršio upravo 3. epizodu. Tandem Griffo/Desberg me naprosto iznenadio u najpozitivnijem smislu. Rekao bih čak, oduševio!
Ovo bi definitivno bilo nešto i za nekog domaćeg izdavača poput Fibre. Strpati sve fino u jedno debelo izdanje i milina. Ovako, kako sad dočekati da izađe i taj 4. album???





Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 17/10/2016 : 23:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
Tyler Cross - Angola.



Pojavio se prevod drugog toma ovog fenomenalnog Nuryevog stripa. Skidajte i čitajte obavezno!

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

Theo80
Starting Member



16 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/10/2016 : 09:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Theo80's Homepage  Send Theo80 a Private Message  Reply with Quote
Fidel, ovog puta malo o sf-u u evropskom, francuskom i italijanskom stripu:

http://zabaviste.wordpress.com/2016/10/24/fidelov-strip-vikend-volume-11/

I'm worse in what I do best and for this gift I feel blessed.
Go to Top of Page

Theo80
Starting Member



16 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 31/10/2016 : 21:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Theo80's Homepage  Send Theo80 a Private Message  Reply with Quote
Još jednom neumorni Fidel, ovoga puta tema su stripovi koje su crtali domaći autori - konkretno, iz Srbije.

Francuska je najveće evropsko tržiste stripova i uvek ima mesta za crtače iz drugih evropskih zemalja, a prostor bivše Jugoslavije, samim tim i Srbije je dao dosta dobrih crtača.

Mnogo više detalja na: http://zabaviste.wordpress.com/2016/10/29/fidelov-strip-vikend-volume-12/

I'm worse in what I do best and for this gift I feel blessed.
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 06/11/2016 : 18:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote


Jonah Hex je stripčina! Već dugo nisam pročitao tako dobar western strip, ali i strip opčenito. Hex je nemilosrdan lovac na glave koji je "za jedne heroj, a za druge divljak". Ali bez obzira na to, Jonah ima i svoju nježniju stranu, koju samo vidjeli u zadnjoj priči, kada se baca u vatru da spasi Evelyn, koja mu umire u naručju. Nismo saznali tko je ona, samo da su se zadnji puta vidjeli prije 17 godina, te da i ona ima ožiljke kao Hex. Izdanje obuhvaća prvih 6 svezaka Palmiottievog i Grayevog runa. Svaka od 6 zasebnih priča sadrži 20-ak strana. Pet priča crtao je Luke Ross, dok je jednu nacrtao sukreator Hexa Tony DeZuniga, koji me se mnogo više dojmio.
"Bog prašta, Hex ne!"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/11/2016 : 21:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bogami,čitali su se jako dobri stripovi ovih dana,pa bih mogao citirati Morrisona,koji je citirao mene:

"Masthevuša!!"
"Kandidat za strip godine!"
-Branko Antić

I



Matje Bonom:Čovek koji je ubio Taličnog Toma (Veseli četvrtak)

Odavno mi Talični nije toliko genijalan kao nekad, i više se palim,što je opšte poznato na stripove tipa Tvrđi,Zekana,Linkolna,modernog Spiroua,...Pa kad sam čuo za ovaj strip,video neke slidže i ko je autor,odmah sam znao da je to to.
Dobro,ovo nije humoristički strip,nego omaž Taličnom u vidu klasičnog vesterna karikaturalnog crteža.Sa ubačenim aluzijama na Doka Holideja i braću Klentenove i čuvene dvoboje na divljem zapadu.
Što se mene tiče,ovo je prosto sjajno.Hvala Veselom što nas je počastio ovim stripom.Šteta što jedan deo tiraža nije išao u albumskoj formi.
između 9/10 i 10/10

II



Tardi&Manšet:Na nišanu snajpera (Phoneix Press)

Ovo mi je najbolji Tardi,najbolji strip Feniks presa i jedan od najboljih klasičnih krimi stripova koje sam čitao.

Martin Terije je plaćeni ubica koji ima svoj životni put.Obećao je devojci svog života da ga sačeka 10 godina,a on planira da u tom periodu napravi velike pare.
I 10 godina je prošlo,velika kinta je obezbeđena,ali povlačenje iz posla će ići malo teže sa obzirom na prirodu istog.
Na nišanu snajpera je pravi,tvrdi,klasičan i žestok krimić - Tardi je ovde adaptirao i po treći put roman Žan Patrik Manšeta (jedan je objavila Fibra - Mali bluz sa zapadne obale).Od prve rečenice strip vas uzima po svoje;barem mene jeste;i do kraja gura bez milosti.Završnicom,pomalo pretencioznom,iako odlične ideje,nisam najsrećniji i zbog toga ću dati stripu pola ocene niže.Sam kraj(odnosno zadnja stranica) je sjajan.
Tardi mi je u ovi krimi strorijama dosta bolji nego u ratnim.Možda vam treba neko vreme do se ne naviknete na njegov crtež (barem meni jeste u Malom Bluzu),ali sa vremenom ćete ući u štos.
Moram spomenuti,da je Na nišanu snajpera (kao i mali Mali bluz koga preporučujem ako vam se ovaj strip dopao) jedan od onih stripova koji je sa svakom sledećim čitanjem još bolji.

potanja 10/10

Inače,nisu se Feniksovci previše trudili oko ovog stripa.Ružan impresum,stranice bez brojeva,...
Ali su nam podarili fantastičan strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/11/2016 : 15:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
EDIT: Hvala Bushidu.

Edited by - Mrkva on 12/11/2016 16:32:31
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2016 : 16:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Nisam našla Mali dućan smijeha u searchu pa ću ga staviti ovdje.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45346

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2016 : 18:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Neverovatni Spajdermen:Porodična posla

marvelovi stripovi su mi slaba tačka - ne volim ih i to ti je.Nikad nisam nešto ni mario za njih,osim za Spajdija i Dardevila (ima tu još nekih likova koji su mi bili simpatični - Ka-zar,Drakula,Frankeštajn,Šang či,tu i tamo poneki Hulk,Dazler).Tako da mi je ovo što objavljuju ČK i DW uglavnom nezanimljivo,dosadno i bezveze.
Jedino Spajdija volim u svakoj varijanti,pa nisam odoleo ni ovom stripu.

Porodična posla je prelepo nacrtan (ili naslikan) strip.Priča mi počinje sjajno,ali kako odmiče, sve više i više mi vuče na klasičan smorveloid.Zadnja stranica je komotno mogla i da se preskoči,tako da nije velika greška što je izostavljena u feleričnom izdanju.
Generalno,simpatičan stripić;posebno zbog sjajnog crteža i samog Spajdermena - 7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/11/2016 18:18:00
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2016 : 18:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Tako da mi je ovo što objavljuju ČK i DW uglavnom nezanimljivo,dosadno i bezveze.


Iskreno, smatram da Darkwood i Čarobna knjiga Marvelove stripove objavljuju na jedan pogrešan način.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/11/2016 : 18:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Tako da mi je ovo što objavljuju ČK i DW uglavnom nezanimljivo,dosadno i bezveze.


Iskreno, smatram da Darkwood i Čarobna knjiga Marvelove stripove objavljuju na jedan pogrešan način.



Kako?
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 12/11/2016 : 18:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Tako da mi je ovo što objavljuju ČK i DW uglavnom nezanimljivo,dosadno i bezveze.


Iskreno, smatram da Darkwood i Čarobna knjiga Marvelove stripove objavljuju na jedan pogrešan način.



Misliš - u velikim tiražima i sa ultra povoljnom cenom?
Totalno pogrešan način!

Treba to raditi u 250-300 primeraka kao što to zna svaki pravi stripofil, i mora, brate, da košta! Najmanje 30 jura, a može i više.
U pravu si. Opet.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2016 : 18:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Tako da mi je ovo što objavljuju ČK i DW uglavnom nezanimljivo,dosadno i bezveze.


Iskreno, smatram da Darkwood i Čarobna knjiga Marvelove stripove objavljuju na jedan pogrešan način.



Kako?


Veliki dio njihove ponude čine event- i crossover-naslovi. To nisu stripovi koje nudiš publici koja se nije imala priliku sustavno upoznavati s Marvelovim naslovima. To su stripovi za one koji već poznaju taj svijet, te likove i njihove odnose. Također, za većinu tih naslova ne može se reći da su po kvaliteti neki vrhunac Marvelove ponude.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 12/11/2016 : 18:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Tako da mi je ovo što objavljuju ČK i DW uglavnom nezanimljivo,dosadno i bezveze.


Iskreno, smatram da Darkwood i Čarobna knjiga Marvelove stripove objavljuju na jedan pogrešan način.



Kako?


Veliki dio njihove ponude čine event- i crossover-naslovi. To nisu stripovi koje nudiš publici koja se nije imala priliku sustavno upoznavati s Marvelovim naslovima. To su stripovi za one koji već poznaju taj svijet, te likove i njihove odnose. Također, za većinu tih naslova ne može se reći da su po kvaliteti neki vrhunac Marvelove ponude.



Klinci ovde (u Srbiji) poznaju Marvelov svet jedno 10x bolje nego mi koji smo gutali EKS-ove tokom 80-ih.
Većinom preko Lego igara i kolekcija, drugih kompjuterskih igara i filmova. To sam se lično osvedočio više puta.
Totalno, ali totalno si u krivu.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2016 : 18:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

Tako da mi je ovo što objavljuju ČK i DW uglavnom nezanimljivo,dosadno i bezveze.


Iskreno, smatram da Darkwood i Čarobna knjiga Marvelove stripove objavljuju na jedan pogrešan način.



Misliš - u velikim tiražima i sa ultra povoljnom cenom?
Totalno pogrešan način!

Treba to raditi u 250-300 primeraka kao što to zna svaki pravi stripofil, i mora, brate, da košta! Najmanje 30 jura, a može i više.
U pravu si. Opet.


Hm? Em ne shvaćam zašto si pomislio da sam ja govorio o tome, em ne shvaćam čemu takav ton.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000